Анкета

Да ли сте задовољни довођењем Дејана Мелега?

Да
1053 (90.5%)
Не
10 (0.9%)
Нисам сигуран
100 (8.6%)

Укупно гласова: 1163

Анкета

Да ли сте задовољни довођењем Душана Јованчића?

Да
786 (58%)
Не
65 (4.8%)
Нисам сигуран
504 (37.2%)

Укупно гласова: 1355

Анкета

Да ли сте задовољни довођењем Зорана Поповића?

Да
281 (56.4%)
Не
30 (6%)
Нисам сигуран
187 (37.6%)

Укупно гласова: 498

Анкета

Да ли сте задовољни довођењем Милана Јевтовића?

Да
501 (94%)
Не
3 (0.6%)
Нисам сигуран
29 (5.4%)

Укупно гласова: 533

Анкета

Да ли сте задовољни довођењем Николе Стојиљковића?

Да
932 (77%)
Не
42 (3.5%)
Нисам сигуран
237 (19.6%)

Укупно гласова: 1211

Аутор Тема: Летњи прелазни рок за сезону 2018/2019  (Прочитано 403146 пута)

svarog, Sir_Charles, Микса, nix035, Антипацифист, drakulaVA, Hajduk, mexico, Arantes94, nkuzmanovic, Сале, Joe Ultras, ds-debeljaca, лудицрња, Zmajeviti, Mister No, DusanPK, Nikson, Шапчанин, Mirko_Kozuhe, candlebox, mWill77, ukoni, markoczv, Cazzo_FCRS_Forever, MsMunja91, Marko_Tasic, fikajordanov, cevali, SBanovan, srbin sk, Mareka, Pera detlic, ЧикаНикола, RSK, ЦоићКв, Cigansko Srce, ekspreso, Shoneee, Kapi, Red hart, nesalomivi, goran nk, Ibanjez88, milanava, sloba66, borisgl, ATM 1903, kanarevobrdo, odani, DoctorAwesome, misterbaby88, vujasinovic, simke33, Gox, donaldduck, Vladov, ЗвездаСрбија, Genije, Милан Бошко Бг, Veljko, Radagast, nick79, Спартак, mad4red, public_enemy, sickovic, Milenko, kolecz1988, majkic79, vandal, grbinho, somi_kac, knezevic10, pop, HRSB1994, ranik, machak5, Coa91, Andrabb, Milos1990, Milebre, rubiko, verteks, kovac, zonsagres995, filly88, Mauzeer, Drug Član 85, Tebrica, Jankauskas, ND, Lopetegi, sasap, Delije Brcko, vaske04, étoile rouge 1945, DuLosh, nero wolfe, igor, Dule DELIJA, boleristic96, Zaboravljena demokratija, serafim883, Bone Crusher, raka90, Marinho, Alejandro91, bl_regency, Gorgi, whynot, Nenad Andrejic, Delija011, Aco_93, Nikola7, dule.fb, lunatics89, lazarlazar, Filip01, zamer, mladen_rsb, DelijaDBC, zvezdasusrcu261, pivljanin, шуца, danilovr, matijabna, DelijaBn, Miss_zoe, Manca93, F.I.L.I.I.P, dule4ever, NesaPA, domachin, Šajkača, vladalux035, Leader, Ћоми Делија, stativa, gucha87, 11obren11, Leskovcanin, SrbinDelija, Albilegle Tulumbe, Redgenijalac, THE DOCTOR, Delija sa Severa, ЗАЦЗ, Popacha, Miloš и 68 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже RSB

• Члан КК, Члан ФК
  • Aдминистратор
  • Поруке: 500
  • Репутација: +433/-85
Летњи прелазни рок за сезону 2018/2019
« послато: 09 Мај 2018, 09:53:18 »
Увелико се пише о прелазном року па смо ове године, раније него иначе, одлучили да отворимо актуелну тему.

Најважнија ствар јесте продужетак сарадње са Владаном Милојевићем а према нашим изворима он је инсистирао на задржавању окоснице тима са апострофирањем неколицине играча који треба да се задрже (изузев у случају јако добрих понуда које не могу бити одбијене) а то су:
- Борјан
- Стојковић
- Родић
- Савић
- Крстичић
- Јовичић
- Бен

Претпоставка је да ће високе понуде стићи за Пешића и Радоњића и да ће тим новцем бити покривени расходи до децембарског прелазног рока. Ле Талеку је понуђен нови уговор али је познато и да му постојећи истиче па ће у случају јаког уговора отићи у иностранство. Навијачи се надају да ће ипак остати јер је одиграо вансеријску сезону. Оно што истичу из руководства јесте да ћемо учинити све да са комплетном екипом нападнемо групе неког европског такмичења тако да је већ извесно да ће и Пешић и Радоњић остати са нама. Вероватнија је продаја Рачића, помиње се Италија, прецизније - Ђенова.

Што се долазака тиче, помиње се велики број играча али пре свих Мелег и Стојиљковић. Колико је познато широј јавности фокусирани смо на домаће играче - у одбрани су то Гајић, Јагош Вуковић, Митровић, у вези Кузмановић, Јованчић, Медојевић, Качар, Иванић, Алексић, раније се помињао Ђуричић а помиње се и домаћи странац Марин (има јаку понуду из Кине) као и поменути Мелег. Од страних играча Мркели је за око запао Гиљерме. Што се нападача тиче већ смо навели Стојиљковића, из домаће лиге помиње се нападач Спартака Николић. Познато је да је други стрелац лиге Павков наш играч на позајмици у Радничком али је вероватније да ће пут печалбе него на Маракану.

Што би рекао Селектор, ово је тема на којој традиционално падне највише банова због инсајдерисања, троловања и спамовања тако да водите рачуна о томе.
« Последња измена: 09 Мај 2018, 10:01:01 RSB »

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 10.993
  • Репутација: +2084/-4520
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
Одг: Летњи прелазни рок за сезону 2018/2019
« Одговор #1 послато: 09 Мај 2018, 10:05:06 »
Шта значе "понуде које не могу бити одбијене" ? Јел ови играчи имају излазне клаузуле по којима страни тимови понуде одређену своту која активира те клаузуле?
То бих јако волео знати.

Ако смо паметни, задржаћемо све ове играче. Отарасити се вишка, покушати да зарадимо неки динар на продатим играчима и довести 2-3 појачања и напад на ЛШ или ЕЛ.
Ова екипа је доказала да може, зато треба искористити шансу да се овај тим ојача у прелазном року и да не морамо да јуримо 5-6 играча, него су довољна 2-3 квалитетна појачања да Европа буде сасвим реалан циљ (поготову ЕЛ са системом квалификација за шампионе).

На мрежи dule.fb

• Веран као пас
  • Поруке: 533
  • Репутација: +200/-421
  • Niko zvezdo nema, to sto imas ti...
« Одговор #2 послато: 09 Мај 2018, 10:05:38 »
Posto je jos rano, ove sve novinske ekskluzive treba uzeti sa velikom doyom nepoverenja  :srbinosm: Ali eto posto se pominje Marin i cifra od milion, da pitam :)
Zanima me sta mislite koliko bi nam u igri doprineo Marin?
Ja odavno ga nisam pratio, pa me zanima sta misle ljudi koji su ga skoro gledali, kakve su mu brojke. i ima li trenutno on taj faktor da bude igrac koji ce da vuce kad ne ide?

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 2.860
  • Репутација: +784/-692
« Одговор #3 послато: 09 Мај 2018, 10:07:38 »
Ne bih voleo da angazujemo Stojiljkovica, jer nije dovoljno kvalitetan da bude prvi napadac, a preskup je da bude zamena nekome. Prvi spic mora biti odlican strani fudbaler, jer nema dovoljno dobrih domacih resenja. Naravno, ako i kada Pesic bude prodat, bilo bi sasvim u redu pojuriti Stojiljkovica, pod uslovom da vec imamo pomenutog stranca, kao prvog spica. Takodje, ne bih voleo da dovodimo igrace kao szo je Kuzmanovic, jer je prethodnih godina malo igrao, a u godinama je u kojima se fudbaler jako tesko vraca u pravi formu. Isto mislim i za Djordjevica.

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.507
  • Репутација: +13001/-10484
  • Ипак се окреће...
« Одговор #4 послато: 09 Мај 2018, 10:09:44 »
Ne mozemo da zadrzimo sve ove igrace. Potrebna je uobicajena letnja finansijska injekcija kako bi se uslo u prelazni rok. U teoriji mozemo da probamo da ih zadrzimo, pa onda navrat-nanos rasprodaja u avgustu i dovodjenje onih koje tada mozemo da nadjemo za novac koji moramo da izdvojimo.

На мрежи Ужичанин

• Веран као пас
  • Поруке: 888
  • Репутација: +795/-835
  • Звезда Олимпијакос
« Одговор #5 послато: 09 Мај 2018, 10:14:00 »
Продати Радоњића пре јануара је лудост.

Ван мреже baloteli1986

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.164
  • Репутација: +167/-660
« Одговор #6 послато: 09 Мај 2018, 10:21:35 »
Ja i Miloje isto razmisljamo moramo zadrzati ove igrace jos 3 godine ponuditi im bolje ugovore oko njih se pravi baza i prodajes po dva igraca svake godine pretezno mladje ove godine Racica Radonjica,Pesica sledece godine Adzica i Srnica one tamo Joveljica...To je jedini ispravni put uzor treba da nam bude Plzen jaka baza domacih igraca

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
« Одговор #7 послато: 09 Мај 2018, 10:23:11 »
Po meni, ako neko mora da se proda, neka to budu Pesic i Racic, pod uslovom da se dovede taj strani spic. Objektivno, za dvojicu pomenutih igraca se moze uzeti 4, pa mozda i 5 miliona evra, sto bi trebalo da bude dovoljno za leto, a i do januara, ako udjemo, barem u LE.

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.291
  • Репутација: +589/-415
« Одговор #8 послато: 09 Мај 2018, 10:29:08 »
Да би имао јаку базу, мораш имати и сигуран годишњи прилив од 8 милиона годишње. Све преко тога да добијаш кроз продају и европска такмичења. Ми смо миљама далеко од тога да можемо да остављамо по 3-4 године играче попут Стојковића, Јовичића, Родића, Пешића... Са дуговима и репрограмима које имамо, то је утопија. Лепо је на папиру, и на игрици, али када дође до тог практичног дела, онда је држ-не дај. Нама да нема Гаспрома, не би ни оволико могли да се испружимо за неке ствари. Радоњић, Пешић, Крстичић, Родић и Стојковић су по мени играчи који ће имати или већ имају понуде на столу. Рачић и Аџић су она друга врста, односно неко ко хоће да купи њихове године и перспективу. Чак и Радоњић може можда да уђе у ту групу. Ово можда јесте најлепши део за навијаче, када те занима ко ће да дође, и све. Али, када дође крај августа... Поготово ће ми бити криво за ову генерацију. И овог лета ће се видети, која смо ми дубиоза и даље, кад не можемо нпр још Пешића и Радоњића да задржимо још годину дана или бар до јануара. Треба нама још неколико оваквих сезона, да би о таквим стварима могли да размишљамо. Бази домаћих играча, и могућностима да играчи који су квалитет не остају само на сезону-сезону ипо.

Ван мреже Бојан_Бгд

• Члан клуба
  • РСБ екипа
  • Поруке: 1.222
  • Репутација: +510/-299
« Одговор #9 послато: 09 Мај 2018, 10:36:50 »
Ја нешто нисам скептичан по питању састава за следећу сезону и квалификације за евро-такмичења. Потпис Милојевића је највећи успех прелазног рока, a сигуран сам да није остао да би му неко други кројио тим и да би радио по налогу. То је рецепт за успех.
« Последња измена: 09 Мај 2018, 10:40:19 Бојан_Бгд »

Ван мреже RSB

• Члан КК, Члан ФК
  • Aдминистратор
  • Поруке: 500
  • Репутација: +433/-85
« Одговор #10 послато: 09 Мај 2018, 10:38:25 »
Шта значе "понуде које не могу бити одбијене" ? Јел ови играчи имају излазне клаузуле по којима страни тимови понуде одређену своту која активира те клаузуле?
То бих јако волео знати.

Ако смо паметни, задржаћемо све ове играче. Отарасити се вишка, покушати да зарадимо неки динар на продатим играчима и довести 2-3 појачања и напад на ЛШ или ЕЛ.
Ова екипа је доказала да може, зато треба искористити шансу да се овај тим ојача у прелазном року и да не морамо да јуримо 5-6 играча, него су довољна 2-3 квалитетна појачања да Европа буде сасвим реалан циљ (поготову ЕЛ са системом квалификација за шампионе).

Колико је нама познато, немају излазне клаузуле али верујемо да ће у случају добрих понуда (3,5-4,5 милиона или више) бити продати Радоњић и Пешић јер за њих влада највеће интересовање. Ми од нечега морамо живети и плаћати уговоре играча које имамо, реално је да направимо продаје њих двојице плус Рачић (или неко четврти). Колико је нама познато потребно нам је 6+ милиона да живимо до зиме. Говоримо о текућим расходима и расходима за улазне трансфере.

Ипак, понављамо, став клуба је да нема распродаје него је циљ пласман у групну фазу једног од два могућа такмичења. Верујем да ће и Пешић и Радоњић остати (најмање) до тада. Знате и сами шта би донео пласман у лигу шампиона... то ни једна продаја не може да досегне и у клубу су тога веома свесни.
« Последња измена: 09 Мај 2018, 10:42:19 RSB »

На мрежи Сале

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 2.049
  • Репутација: +1105/-1133
  • ЗГАЗИ ИХ СВЕ!
« Одговор #11 послато: 09 Мај 2018, 10:42:26 »
Ја бих радије продао Срнића, Милића, Рачића, па и Пешића, него Радоњу. Од ове четворице би свакако могли да се намиримо до зиме и на основу резултата у Европи видимо шта и како даље.

Ван мреже sokolovic sokol

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 322
  • Репутација: +192/-223
« Одговор #12 послато: 09 Мај 2018, 10:43:49 »
kad uefa uplacuje novac osvojen u evrpskim takmicenjima?
moze li se uzeti neki kredit i poloziti taj novac kao garancija kako bi se u miru i na vreme odradio prelazni rok?

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.336
  • Репутација: +5202/-5559
« Одговор #13 послато: 09 Мај 2018, 10:48:04 »
Borjan, Stojkovic, Rodic, Savic, Le Talek, Jovicic, Krsticic, Radonjic, Adzic, Pesic, Ben, Joveljic, Gobeljic, Babic.  To su igraci koje bih zeleo da gledam u Zvezdi, i u sezoni 2018-2019 ...

Racic, Donald, Milic, Srnic, Frimpong, Hajdin, Milijas, Supic, Kahriman, Andjelkovic ... Mislim da ne bi bio problem odlazak.. Mada su mi i tu jako dragi igraci - Srnic, Milic(sprint kod drugog gola protiv Krasnodara tamo mu nikad necu zaboraviti), Milijas
, Donald, Frimpong (doktorska partija protiv krasnodara ovde) ...
Od koga bi moglo da se uzme novac od transfera,od pobrojanih !!???

U idealnom scenariju, prodaja nekog od igraca iz drugog plana, i zamena onih koji ce otici bez obestecenja klubu boljim igracima bi bila prava nadogradnja na osnovu tima koju sam prvu gore pomenuo ...

U praksi cemo posle kvalifikacija morati da prodamo nekog kapitalca _ Radonjic/Pesic, a i le Taleka cemo vraski tesko zadrzati cak i za kvalifikacije

Ван мреже Consultant

• Члан ФК
  • Поруке: 1.037
  • Репутација: +655/-518
« Одговор #14 послато: 09 Мај 2018, 10:48:22 »
Srecan "Letnji prelazni rok za sezonu 2018/2019" svima koji slave.

Ce izginemo u imena i spekulacije.  :ziveli2:

Ван мреже Gidzi

• Члан ФК
« Одговор #15 послато: 09 Мај 2018, 10:50:31 »
Ne bih ja tako lako ikada vise uzimao kredite. Bolje je prodati nekog fudbalera, nego zaduzivati se kod banaka.

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 10.993
  • Репутација: +2084/-4520
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #16 послато: 09 Мај 2018, 10:56:32 »
kad uefa uplacuje novac osvojen u evrpskim takmicenjima?
moze li se uzeti neki kredit i poloziti taj novac kao garancija kako bi se u miru i na vreme odradio prelazni rok?

Ваљда на крају текуће сезоне.
Мани братац кредите, докле узимати кредит за ФК више? Па неће их вратити ни Свети Петар а не Терзић.

Знате како, ако за Рачића има понуда неке пристојне тежине требало би продати. Не видим ја њега као некога ко може да израсте у кључног играча овде. Каква је ситуација са Фримпонгом? Јел ће он остајати или не? Не могу да се сетим јел он има наше држављанство, ако има онда га оставити као бекап опцију. Колико година је провео у Србији мислим да испуњава услове за пасош, али ми мрско да гуглам дал је добио или не.

Јовељића убацити одмах у први тим, то је нешто што се мора учинити.

На мрежи ДалиборРС

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.418
  • Репутација: +914/-611
« Одговор #17 послато: 09 Мај 2018, 10:58:34 »
Сигурно је скочила цијена и неким играчима који су више улазили с клупе. Могли би Милића да продамо или Срнића и уз неке солидне паре за Рачића можда не би било потребе да журимо са продајом Радоњића, Савића и Пешића.

Ван мреже Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.336
  • Репутација: +1037/-646
« Одговор #18 послато: 09 Мај 2018, 10:58:54 »
Radonjic nije 100% nas igrac i to treba imati na umu. Ne pitamo se samo mi za prodaju.. to je neko moje razmisljanje.
Ukoliko bude dobra ponuda, verujem da ide, jer ce sigurno i te druge strane zeleti da zarade.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.336
  • Репутација: +5202/-5559
« Одговор #19 послато: 09 Мај 2018, 10:59:46 »
Знате и сами шта би донео пласман у лигу шампиона...  ни једна продаја не може да досегне и у клубу су тога веома свесни.

Liga sampiona bi pod 1 donela rasprodatu Marakanu u paketima za grupnu fazu i 20 000 000€ klubu u kasi (direktni + indirekni prihodi)

Sa druge strane 2x uzastopni plasman u evropa ligu bi bilo nesto jako pozitivno za klub ... To mi nismo ostvarili u novijoj istoriji (to je izmedju 8-10 000 000€ ) cistih para .. jako dobra finansijska injekcija ...

Treba biti mudar