Анкета

Да ли сте за регионалну лигу у фудбалу?

Да
Не

Аутор Тема: Регионална лига  (Прочитано 306704 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.520
  • Репутација: +13010/-10491
  • Ипак се окреће...
Одг: Регионална лига
« Одговор #20 послато: 26 Мај 2011, 19:27:18 »
Од наших тимова су једино пургери јачи. Сплићани су успели и нас да превазиђу по распаду. Остали клубови су јад, беда и смејурија. Који словеначки клубови, је л они што их је и Пижонова Звезда добијала у гостима? Сарајевски и македонски клубови су на нивоу наше друге лиге.

И поново: олако се прелази преко тога да због играња такве лиге кроз коју годину не бисмо могли да доведемо квалитетног домаћег играча из простог разлога што их неће бити. Исто к'о у баскету где се и гробље са државним парама једва довија да пронађе квалитетног домаћег играча, а камо ли у фудбалу где смо ем лошији као спортска нација ем ти треба дупло више играча.

Решење: у се и у своје кљусе. Сачекати завршетак инфраструктурних лоповских радова који ће сигурно покренути развој фудбала у другим градовима. Тако смо и из домаће побегли у јадранску у баскету па види где смо завршили. Излаз је у квалитетном раду, а не у... игрању јадранске.

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.239
  • Репутација: +1796/-2081
« Одговор #21 послато: 26 Мај 2011, 19:38:27 »
А квалитетан рад је продукт јаке и здраве конкуренције, која код нас, не да не постоји, него нема изгледа да ће икада постојати.  :srbinosm:

Динамо продаје играче за по 10 милки, игра ЛЕ (колико-толико, али солидно), Хајдук ће се консолидовати, Сплит није ништа слабији од њих, првак Словеније је квалитетнији од ОФКе и осталих, Бугари, Румуни...ма могло би се нешто искомбиновати, а да буде боље од овог што имамо.

Ако постоји јача лига, на здравим основама, не може ни да изостане квалитет играча. Јер од наших "кљуса", нема 'леба. Од државе, до савеза.

И не мора бити јадранска лига, битно је да се постоји простор за подизања квалитета.

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.520
  • Репутација: +13010/-10491
  • Ипак се окреће...
« Одговор #22 послато: 26 Мај 2011, 19:46:01 »
Заиста ми није јасно зашто је људима туђе увек слађе.

Гробље игра ЛШ, Воша је никад јача, Ранко је коначно поставио темеље свог експорт предузећа, Спартак стаје на ноге, Раднички КГ ће у прву лигу(привреда и политичари ће стати иза њих), Раднички Ниш ће након обнове стадиона сигурно бити прогуран у елиту, а цео град ће стати иза њих јер други клуб у другом највећем граду у Србији не постоји... Увек може и тако да се посматра. Као што се сад игра против Инђија и Металаца, тако би се у тој лиги играло против Домжала и Работничких.

Једини бенефит, и то у најпозитивнијем могућем расплету, би било играње са пургерима и Сплићанима; а и томе треба да се као опозиција постави оно што по трећи пут понављам, а то је да би нам кроз пар година играња такве лиге понестало доступних квалитетних домаћих играча, јер би једни играли за гробље и сланину(они се не доводе), а други аматерску српску лигу у којој се не напредује.

Решење је у квалитетном раду, а он ни на који начин није условљен било чиме. Квалитетан рад доноси резултате. Све друго је бежање од проблема. Или у још већи проблем, у овом хипотетичком случају.

Ван мреже @2net

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 195
  • Репутација: +206/-164
« Одговор #23 послато: 26 Мај 2011, 19:46:30 »
Од наших тимова су једино пургери јачи. Сплићани су успели и нас да превазиђу по распаду. Остали клубови су јад, беда и смејурија. Који словеначки клубови, је л они што их је и Пижонова Звезда добијала у гостима? Сарајевски и македонски клубови су на нивоу наше друге лиге.

И поново: олако се прелази преко тога да због играња такве лиге кроз коју годину не бисмо могли да доведемо квалитетног домаћег играча из простог разлога што их неће бити. Исто к'о у баскету где се и гробље са државним парама једва довија да пронађе квалитетног домаћег играча, а камо ли у фудбалу где смо ем лошији као спортска нација ем ти треба дупло више играча.

Решење: у се и у своје кљусе. Сачекати завршетак инфраструктурних лоповских радова који ће сигурно покренути развој фудбала у другим градовима. Тако смо и из домаће побегли у јадранску у баскету па види где смо завршили. Излаз је у квалитетном раду, а не у... игрању јадранске.

pod 1  :D nisam ja rekao da su svi oni jaci od nas, ali da su jaci od sevojna, cuke ... i niko od njih ne bi usao u to sa sadasnjim sastavima, kao sto ne bi ni mi smjeli sa ovim sto sada, trenutno imamo

pod 2 kvalitetnog domaceg igrca ni sada ne mozemo da dovedemo. ovdje neki pricaju kako je miric kvalitet?!? pominju veseljka trivunovica kao pojacanje?!? a da ne pricam da sada, svaki domaci igrac kosta bar duplo vise nego sto vrijedi. mislim da reg liga ne bi imala negativan uticaj na pojavljivanje novih igraca. cak sto vise, smatram da bi pravi talenti bolje se razvijali i prije postali pravi igraci.

pod 3 resenje! da se ceka da se nesto promijeni?!? pa druze, od toga nema nista. mi zakon o sportu donosimo decenijama, samo iz razloga da se nesto ne bi promijenilo, da mi mesetari mogli da mesetare. mozda je resenje potpuna privatizacija. da se tacno zna ko koliko pada daje, i da te pare daje u svoje. ali nesto imam utisak, da cim bi poslovni ljudi dosli na celo klubova, i kad bi davali svoje pare, i htjeli da im se u sto vecem broju te pare vrate, da ce im biti zanimljivije trziste od 24 mil ljudi, nego od 8 mil, pa ce i tada oni, po mom misljenju, da razmisljaju o reg ligi.

p.s. ne vjerujem da je nas kosarkaski klub unistila bas jadranska liga :-/

Ван мреже Душан

• Члан ФК
  • Поруке: 279
  • Репутација: +107/-62
« Одговор #24 послато: 26 Мај 2011, 19:47:09 »
Apsolutno sam protiv. Imamo vec jednu u kosarci i ne vidim da je doprinela sveukupnom razvoju kosarke kod nas....

Ван мреже @2net

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 195
  • Репутација: +206/-164
« Одговор #25 послато: 26 Мај 2011, 19:59:09 »
Заиста ми није јасно зашто је људима туђе увек слађе.

Гробље игра ЛШ, Воша је никад јача, Ранко је коначно поставио темеље свог експорт предузећа, Спартак стаје на ноге, Раднички КГ ће у прву лигу(привреда и политичари ће стати иза њих), Раднички Ниш ће након обнове стадиона сигурно бити прогуран у елиту, а цео град ће стати иза њих јер други клуб у другом највећем граду у Србији не постоји...

...

Решење је у квалитетном раду, а он ни на који начин није условљен било чиме. Квалитетан рад доноси резултате. Све друго је бежање од проблема. Или у још већи проблем, у овом хипотетичком случају.

samo jos na ovo da ti odg i necu vise  :D

meni je nasladja moja zvezda!!! ja mislim da bi njoj ovo donijelo vise jakih utakmica (ili bas ako hoces da cijepidlacimo, jacih utakmica), vise para, sponzora, mladi ne bi morali da idu sa 16 god iz zvezde, imali bi gdje da sazrevaju kao igraci, ...

to isto groblje u ls je uzelo 0 bodova, a u ls je uslo zbog busena na stadionu, vosa je izasla sa terena u finalu kupa, spartak pokraden mucki sa grobljem, i to sve u live prenosu na drzavnoj tv, klub iz nisa se mora "ugurati" u prvu ligu, umijesto da se sam za to izbori. u takvoj ligi ja ne vidim napredak, i sto je najgore, ne vidim da iko od funkcionera (sem donekle lukic, ali i to je ...) zeli da se stvari mijenjaju

resenje je kvalitetnom radu, ali i igranju prave lige, bez (ili sa sto manje) namjestenih utakmica, sa sto jacim protivnicima, pred sto vise publike, sa sto vise prihoda ...

Ван мреже Pera

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.124
  • Репутација: +2009/-1255
« Одговор #26 послато: 26 Мај 2011, 20:16:10 »
Лига бивше СФРЈ нам се ни на који начин не би исплатила. Једино бисмо мало више путовали и вероватно би било мање филијала. Клубови су смешни, добили бисмо још једног противника партизановог нивоа и једног противника вошиног нивоа. То није вредно регионалне лиге.

Лига јужног тока би била пун погодак, али да ли је то реално?
Мислим ипак да може добра регионална лига да се створи, али прво мора некоме да падне на памет таква идеја. Да позовемо Грке, Румуне, некога ко би учинио ту лигу квалитетном. Бих, Цг, хрватска, македонија и словенија нам не би донеле апсолутно ништа.

Наша лига је наравно смешна, а не видим да би нешто могло да се промени у скорије време. Нама су потребне мнооого веће промене од одласка Толета

На мрежи Brick Top

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 41
  • Репутација: +53/-19
« Одговор #27 послато: 26 Мај 2011, 20:38:55 »
Jedini klub koji ima kvalitet iznad proseka nase lige jeste Dinamo.O ostalima ne vredi trositi reci.Samim tim,ne vidim na koji nacin bi Zvezda profitirala igranjem takve lige.Nas klub mora da se posveti radu sa mladjim kategorijama,i uz malo srece za par godina,pojavice se generacija koja ima kvalitet poput Bastine i Boskove.Tada cemo igrati ozbiljnije i u Evropi,a to je ono sto je nas Cigane uvek interesovalo.I ovako ocajni smo pojam za sve ex-yu klubove!

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
« Одговор #28 послато: 26 Мај 2011, 20:49:31 »
Која је тек илузија лига "јужног тока".  :001_rolleyes: Ај да се увалимо у Премијер лигу.

Прво, то што је промашај кошаркашка лига, не значи да би била и ова. Друго, никаква сентименталност није у питању, него чист профит. Фудбал је бизнис и то огроман, услови за добар бизнис је слободно и велико тржиште.

Па што се игра ЛШ, да није због навијача?  :001_rolleyes: Велико тржиште, више лове и угри, просперитет загарантован. Ај што би Барса била Барса да игра само против Реала, Валенсије, Севиље или што би Мачестер био Манчестер да игра само Премијер лигу.

Ван мреже Brian Brendell

• Zurnalski Magnat
  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 331
  • Репутација: +615/-602
  • Conquistador
« Одговор #29 послато: 26 Мај 2011, 20:50:54 »

Netačna je tvrdnja da bi ex-SFRJ ligu i domaću ligu razlikovali samo mečevi protiv Dinama i Hajduka. To se konstantno spominje, a nije tačno. To su jedina dva tima koji bi u toj ligi bila sposobna da uz nas i Partizan uzmu trofej, ali nije isto igrati u Kuli ili u Mariboru ili igrati u Sarajevu ili u Kragujevcu protiv Metalca. Više je tih mečeva sa "osrednjim" timovima. U ovom trenutku, naša liga može da ponudi ukupno dva (eventualno tri) takva tima i to je plafon. Plafon je zato što je ovo mala zemlja i ne može da štancuje toliko dobrih fudbalera, a ograničenje stranaca postoji.

Uglavnom, ne zanima me ko igra u toj ligi, važno je da bude što kvalitetnija i da se pored nje obavezno igra domaće prvenstvo koje bi vodilo do Evrope. U tom slučaju imali bi moju podršku.

Ван мреже saxon

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.487
  • Репутација: +734/-676
« Одговор #30 послато: 26 Мај 2011, 20:54:25 »
Ne treba nam regionalna liga. Uz normalan Fudbalski Savez, imamo mi sasvim dovoljno materijala u Srbiji za jednu solidnu ligu.

Na primer: Zvezda, partizan, vojvodina, ofk beograd, rad, spartak (subotica), smederevo, jagodina, borac (cacak), sloboda ps (uzice), radnicki (kg), novi pazar, napredak (krusevac)...

Uz privatizaciju nadam se da ce fudbalski centri sirom Srbije (npr Radnicki iz Nisa) malo oziveti pa da uskoro imamo ovakvu, a ne tramvaj ligu. Liga od 12 klubova bi nam bila sasvim dovoljna da se ipak malo zgusne kvalitet.

Ван мреже Перица

• Истрага падобранаца
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.249
  • Репутација: +926/-650
« Одговор #31 послато: 26 Мај 2011, 20:57:39 »
Netačna je tvrdnja da bi ex-SFRJ ligu i domaću ligu razlikovali samo mečevi protiv Dinama i Hajduka. To se konstantno spominje, a nije tačno.

Нисам баш сигуран у то. Ево, бањалучки Борац је убједљиво шампион БиХ, па су против нас играли бункер у стилу најгорих ТСЛ-аша.

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
« Одговор #32 послато: 26 Мај 2011, 21:03:07 »
Поредиш препремну утакмицу, где су им играли добар део текме тинејџери. И ми смо надиграли Бурсу, која је играла ЛШ, па смо ипали од Слована.

Јесмо бољи од њих, али су они свакако квалитетнији од пола наших прволигаша.

Ван мреже Ковач

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.548
  • Репутација: +457/-183
  • 29.05.1991.
    • mojacrvenazvezda.net
« Одговор #33 послато: 26 Мај 2011, 21:05:03 »
Каква је то лига била, а како су то сада смешне екипе. Само погледајте Робијеву изјаву у вези те лиге. Велика четворка, Жељо, Сарајево, Ријека, Осијек, Борац, Слобода, Вележ(који колико знам сада игра неки сеоски ранг, бар је тако била пре пар година), Вардар, Будућност, Раднички.

Али, јбг, играчи су остајали у замљи до 25, 26 године, имало је много људи на трибинама, играо се фудбал. А сад све супротно.

Ван мреже Перица

• Истрага падобранаца
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.249
  • Репутација: +926/-650
« Одговор #34 послато: 26 Мај 2011, 21:09:50 »
Поредиш препремну утакмицу, где су им играли добар део текме тинејџери. И ми смо надиграли Бурсу, која је играла ЛШ, па смо ипали од Слована.

Јесмо бољи од њих, али су они свакако квалитетнији од пола наших прволигаша.

Приступ је приступ.
Ми смо се у тој фази још увелико тражили, Евандро није био ни близу свог нивоа, Исах био доста лош на комплетним припремама па и тад... А нису се усудили да нападну. Што се квалитета тиче, можда су негдје у средини ТСЛ, али мислим да никако нису бољи од Спартака и Слободе. Не причати за Рад и Војводину.
С друге стране, можда би са атрактивнијим ривалима, попут нас, и у тим клубовима била повећана улагања, па би тако конкуренција у просјеку ипак била доста изнад нивоа наше лиге.

Ван мреже Brian Brendell

• Zurnalski Magnat
  • Звездаш
  • **
  • Поруке: 331
  • Репутација: +615/-602
  • Conquistador
« Одговор #35 послато: 26 Мај 2011, 21:20:12 »

Нисам баш сигуран у то. Ево, бањалучки Борац је убједљиво шампион БиХ, па су против нас играли бункер у стилу најгорих ТСЛ-аша.

Relativno je to na prijateljskim utakmicama, ali se slažem da je bosanski fudbal očajan. Nismo se mi protiv njih naigrali, a pitanje je kako bi igrali tamo. Na Mari se i Partizan ušanči, a da ne pričam o Boracu iz BL.

Inače, trenutno srpska liga je najjača od svih ex-SFRJ liga. To je došlo zbog dominacije Dinama u Cro, inače im je liga bila i bolja i gledljivija do pre sezonu ili dve. Vreme bi trebalo da ta liga digne kvalitet na zadovoljavajući nivo, ali ima potencijal, za razliku od JSLa. Mene ovo podseća na priču o lomljenju pruća. Lako je slomiti prut po prut, ali da je lako slomiti snop pruća? U početku bi mlado pruće lako pucalo, ali bi se vremenom očvrsnulo.

Još jednom ponavljam, obaveza je da se igra i domaća liga koja će donositi prohodnost ka Evropi, dok bi se ovo igralo za novac. Svaki bod bi se novčano nagrađivao.

Ван мреже MrRedStarBelgrade

• Uploader
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.391
  • Репутација: +2306/-325
  • Све пролази, ЗВЕЗДА траје !
    • MrRedStarBelgrade YouTube Channel
« Одговор #36 послато: 26 Мај 2011, 21:23:28 »
У овом тренутку није реално да се игра лига оваквог типа...

На мрежи Baraba

• Члан ФК
  • Поруке: 1.401
  • Репутација: +1533/-607
  • Знаш ти нас, јебо ти нас...
« Одговор #37 послато: 26 Мај 2011, 21:30:50 »
Сачувај ме Боже, куге, глади и регионалне лиге  :поп:
:D

Не знам зашто би утакмице против Жеље, Борца, Работничког, Цибалије биле квалитетније од утакмица са ОФК-ом, Спартаком, Радом, Радничким. Динамо и Хајдук јесу магнет.. Остале мање или више, а нарочито послије годину-двије, би постале исти ранг као и сусрети са домаћим екипама.

Ван мреже Rainhoo

• Члан ФК
  • Поруке: 1.391
  • Репутација: +601/-413
  • Стадион ''Рајко Митић''
« Одговор #38 послато: 26 Мај 2011, 21:35:53 »
Шта има добро у томе да играмо лигу у којој нећемо моћи пратити клуб на гостовањима???  :krstise:

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
« Одговор #39 послато: 26 Мај 2011, 21:43:55 »
Ја не знам само, како би та лига била истог/лошијег квалитета, када играју најбољи тимови из 5 држава, од оне (никакве) лиге из једне државе. Па што не би играли уз 3 наша тима, још нпр 1-2, као што су Рад и Спартак. С тим што не би имао само 2 тима који се боре за прво место, већ (опет мало) 3-4. Фазон је у томе, што не би било тимова као што су Чука, Кула, Борча, већ би било више као што је Рад или Спартак. И наравно, филијала.

Разумем ја трауме из прошлости, али ја ово гледам само са спортског и финансијског апсекта.

А што се тиче гостовања, све се да средити.  ;)