Аутор Тема: ФК Графичар  (Прочитано 31412 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Ljuba 73

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.280
  • Репутација: +6308/-2782
Одг: ФК Графичар
« Одговор #240 послато: 12 Јун 2018, 16:51:08 »
Nisam o njoj razmišljao. Nije doživela 96tu godinu postojanja pa nestala pred mojim očima. Zato me ne tangira.
O tome je valjda razmišljao neko dok se ona gasila pred njegovim očima. Može tako?

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 3.492
  • Репутација: +1052/-2375
« Одговор #241 послато: 12 Јун 2018, 17:54:17 »
Naravno da moze a sustina i jeste u tome sto se moze gledati iz vise uglova. Evo npr za mene uopste ne predstavlja neku bitnu cinjenicu to sto oni postoje 96 godina ako danas nemaju nijednog navijaca,da pitas Beogradjane gde se nalaze ne bi njih troje znalo reci. Par pita sam cekajuci neko parkirao kod kruznog toka i gledam onaj teren pa mi pade na pamet kako do sad ona burzoazija gore ga nije preorala i podigla neke vile. A i kad nekome postanes filijala sta tu ima dalje da se prica pogotovo o nekoj istoriji i tome kolko su bitni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

На мрежи Ljuba 73

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
« Одговор #242 послато: 12 Јун 2018, 18:04:21 »
Mozes ti sa tom pricom da dodjes i u Zarkovo. Filijala Rada.
Al opet postoji opravdana bojazan da ces zavrsiti nataknut na vilama i pronet Makisom te tako ne verujem da bi i najtvrdokornijem Forsu tako nesto zapalo za pamet.

Ja recimo znam da je Grafos stara skola. Pivo, cevapi i novine u (zvanicno proglasenoj) najlepsoj basti Beograda.
Pa matine nedelja 10 pre podne. Ja sam tako kao mali isao na Cuku. Tako i Grafos ima svoje tihe legende. Zasto da mi u toj prici budemo nekakav Mancester City koji dodje i zatre zato sto je bogatiji?
Sta fali da ostane Grafos koji je deo nasev sistema a ipak neizbrisan i pokojan?

Ван мреже Немања

• Члан ФК
  • Поруке: 879
  • Репутација: +603/-882
« Одговор #243 послато: 12 Јун 2018, 18:12:27 »
I treba da nosi Crvena zvezda b treba stvari nazvati pravim imenom da i stranac svaki zna da je to Crvena Zvezda b a ne tamo neki Graficar

Е баш ми се фућка да ли ће странац да зна.

Ван мреже velimir85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 215
  • Репутација: +338/-60
« Одговор #244 послато: 12 Јун 2018, 18:35:30 »
Slažem se sa Ljubom, Grafičar ipak nije nešto potpuno levo, legendaran restoran, neki beogradski šmek...ne znam zašto samo nije dodato Zvezda B ili tako nešto.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
« Одговор #245 послато: 12 Јун 2018, 19:47:05 »
Dobro necu da vam diram u secanja. Vidim da vas to vezuje za jedan oeriod zivota i zato tako pricate.

На мрежи Ljuba 73

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
« Одговор #246 послато: 12 Јун 2018, 20:09:07 »
Dobro necu da vam diram u secanja. Vidim da vas to vezuje za jedan oeriod zivota i zato tako pricate.

Ja cak nikad nisam odgledao utakmicu gore, ali mogu da razumem nekog ko 50 godina nedelja pre podne sedi na roza stolici i drvi taktiku sa drugim istim takvim, taman sto su zategli vinjace u bastici pre toga, kako to izgleda kad odjednom toga - nema.
U stvari sam se valjda spremao da postanem bas to kad jos malo omatorim i bas mi je Grafos onako zelen i mirisljav i bio prvi pik za tako nesto.
Ne svidja mi se prosto da Zvezda ispadne taj preki zub globalizacije u kojoj veci jede manjeg. Ne ide mi to uz nas klub. Vise bih voleo da smo ispostovali posebnost kluba koji smo ukljucili u sopstveni sistem rada, naslonili se pomalo na njegov gradski smek. Pa Partizan nije ugasio jedan Teleoptik koji je nista u odnosu na jedan Graficar sa stanovista vaznosti na gradskoj sceni malih klubova.

Ван мреже velimir85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 215
  • Репутација: +338/-60
« Одговор #247 послато: 12 Јун 2018, 20:40:24 »

Opet slično Ljubi, nisam ni ja toliko nešto emotivno vezan za Grafičar kao klub, ali postoji neka doza respekta, uz naravno neke uspomene iz restorana itd. Nekako mi se čini bespotrebno da se nužno menja ime. Što Ubu nije menjano ime? Ili Bežaniji?

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.884
  • Репутација: +6663/-2639
« Одговор #248 послато: 12 Јун 2018, 21:02:28 »
Opet slično Ljubi, nisam ni ja toliko nešto emotivno vezan za Grafičar kao klub, ali postoji neka doza respekta, uz naravno neke uspomene iz restorana itd. Nekako mi se čini bespotrebno da se nužno menja ime. Što Ubu nije menjano ime? Ili Bežaniji?
Nema nikakvo misljenje o promeni imena, samo opaska vezano za Ub i Bezaniju. Oni su bili ekipe sakojima smo imali dogovor za po nekog igraca, a ovde će biti svi nasi klinci i nas trener. Takvu situaciju nismo imali nikad do sad.

На мрежи СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.474
  • Репутација: +1853/-753
  • Идопоклоник
« Одговор #249 послато: 12 Јун 2018, 21:04:12 »
Како нисмо имали ? Сопот за време Лукића ? Тад су чак користили и наше терене за тренинг, а чини ми се да смо заједно ишли и на припреме.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.884
  • Репутација: +6663/-2639
« Одговор #250 послато: 12 Јун 2018, 21:18:40 »
Како нисмо имали ? Сопот за време Лукића ? Тад су чак користили и наше терене за тренинг, а чини ми се да смо заједно ишли и на припреме.
Da je to postalo ozbiljnije mozda bi se i zvao tako. Ovo je ocigledno dugorocan projekat. A i odgovorio sam za Ub i Bezaniju😊

На мрежи СрбМКД

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.474
  • Репутација: +1853/-753
  • Идопоклоник
« Одговор #251 послато: 12 Јун 2018, 22:05:22 »
Био је и Сопот дугорочан пројекат  :))

Ja сам се само осврнуо на овај део:

Цитат
a ovde će biti svi nasi klinci i nas trener. Takvu situaciju nismo imali nikad do sad.

Чини ми се да је генерација 92/93 била добрим делом пребачена у Сопот а и тренер Кљајић је био наш. Ово причам по сећању, мрзи ме сад да копам. Али свакако нисмо видели много вајде од тога. Даће Бог да с Графосима буде другачија прича.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
« Одговор #252 послато: 12 Јун 2018, 22:08:13 »
Razumem vas ja,Ljubo i Velemire,ali jednostavno taj klub je tolko “propao”da mu verovatno uskoro sledi nestajanje i ko zna ko bi ono sutra prisvojio zato bolje dok jos mozemo da mi to prisvojimo a promenom imena u Zvezda B je mnogo sigurnoje da ce ostati nase a ako bi ostavili kao Graficar moze opet sutra da bude da se razidjemo pa da posle tolko godina ulaganja oni se priklone nekom drugom.