Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
КОШАРКА / Одг: Играчки кадар
« Последња порука Klaus Fuks послато данас у 09:06:34 »
 Nikad se više ne sme ponoviti igrački kadar koji će u svom sastavu imati 5+3+4, 5 stranaca, 3 polustranca i 4 Srbina, to nije Zvezda i srpska košarka. Stranci i Srbi sa stranim pasošima su dobrodošli da pomognu, ali srpski košarkaš i reprezentativac je taj na koga Zvezda uvek mora biti oslonjenja jačom i nogom i rukom...   
2
КОШАРКА / Одг: Куп Радивоја Кораћа 2018.
« Последња порука Изасланик послато данас у 09:05:40 »
Не бих да мрачим и не треба претерано ни мрачити, међутим...МЕЂУТИМ

наш клуб је истакао циљеве у овој сезони

У Евролиги растерећено, циљ што више победа, па то је логика по коме и две победе би биле остварен циљ, али као скроз растерећено, нисам то разумео, али добро.

И освајање трофеја.

Дакле први трофеј, ништа. И како одједном куп небитан, јесте куп небитан, али сезона је почела у септембру, ако је од септембра до марта, небитна и евролига и циљ је што више победа, ако нам је сад и куп небитан, па онда не знам.

Ако већ играш ту евролигу растерећено и на сва звона трубиш о томе, уместо да кроз тако растерећену лигу што се циљева тиче правиш тим, уиграваш да би на домаћим такмичењима издоминирао, сад испаде дупло голо.

Утакмица са гробарима, толико безидејно, ружно, толико анти срчано, да је то невероватно. Еј финале, еј партизан, а ти како играш...Да они воде већи део утакмице 20 разлике, партизан коме смо се спрдали до скора, који је губио утакмице од таквих лоших клубова, невероватно. Немојте сад негде видех, па није партизан тако лош као, ма јок добар је, ено га у аба лиги му скалп није узимао само ко није хтео, у еврокупу да не причам. Реално никад лошији партизан, коме је један Новица носиоц и који нам даје синоћ толике тројке.

И за крај дотаћићу се и бојкота Делија, да су Делије синоћ биле у хали, врло вероватно да не би допустиле онакву лежерност и да не будем прост неку другу ствар наших играча, тргли би их, не би смели то да одиграју онако и сигуран сам да партизан не би водио по 20 разлике. Човић рече апропо бојкота и Омића Делије нека раде свој посао, ми смо Омића довели због успеха и трофеја.

Видим колико му је исти допринео и видим колико му је синоћ донео трофеј.

И дали смо им ветар у леђа још једном, ено Чанак најављује титулу, имаће пуну халу на свакој наредној утакмици, тензија ће бити пооштрена до максимума и то све захваљујући нама.
3
« Последња порука ДалиборРС послато данас у 09:02:12 »
Рећи да је куп небитан или олако прећи преко оног брукања је менталитет губитника. Не знам само на који начин да им се објасни колико су подбацили. Пораз није проблем ако то није финале АБА лиге, али је проблем како смо изгубили.
4
« Последња порука MareRedStar послато данас у 09:00:14 »
Jedan od razloga ovakvog diletantskog stava po sistemu: Lako cemo! je to sto godinama sa njima ulazimo u hrkljus igru iako smo jaci po 20+p. Radonjic kada je par puta mogao da ih zvekne 30+ on je povlacio rucnu, oni da vode 40 i imaju 5 sekudni do kraja utakmice gledace da nam daju jos jedan kos, jer nas mrze, jer zele da nas ponize svuda i uvek! M i glumimo gospodicice iako nekmamo jedan razlog za to!

Svaki derbi, nebitno u kom takmicenju, osnovni cilj treba da bude da ih gazis 30 razlike, nema rucne, nema tankovanja, nema kalkulacija, ides da ih zgazis, mucis, da ih boli, da osete nemoc, slomis im ruke, e onda ces izgraditi karakter! Nazvacemo ovaj kup, kup izneverenih ocekivanja i idemo dalje! :cz:
5
КОШАРКА / Одг: Душан Алимпијевић и стручни штаб
« Последња порука СрбМКД послато данас у 08:57:23 »
I ja sam tako mislio, taj prvi trofej, probijanje leda, pokazatelj samim igračima da mogu da pobede kad je najbitnije.
Sad da se nadamo da će ovo da im bude dodatni motiv da još više zapnu. I da shvate da nije dovoljno da se samo pojave. Da ako nešto žele, moraju to da zarade.

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
То је то. Ово можда и не буде толико лоше на крају, под условом да се нешто научило из овог пораза и изувкле поуке.
6
« Последња порука ДалиборРС послато данас у 08:57:00 »
4 од 5 битних утакмица је изгубио. 2 пута Будућност, једном Цедевита и пораз у финалу купа. Добили смо само Цедевиту кад се распала горе од нас синоћ. Сви смо мислили да смо превазишли неке ствари са почетка сезоне, али она, у неким тренуцима чак и јадна, игра од синоћ је забрињавајућа. Колико сам био увјерен да је Борац случајност, толико се сад прибојавам да ће нас озбиљнији тимови који нас чекају у ПО АБА лиге намучити, а можда чак и отрести. Искрено једва чекам крај сезоне и надам се да нам највећи успјеси неће бити само побједе против фаворита кад смо играли мање више растерећено. Ако не може поднијети притисак и улогу фаворита коју немамо само против одређених тимова Евролиге онда не знам о чему више да причамо.
7
« Последња порука Lux послато данас у 08:45:27 »
Niko ne kaze da je sramota poraz, pa jbt nije crnokosa preko puta nego Partizan koji je promenio 8 stranaca ..

Sramota je ovo :

Igrali su 3 dana zardedom sa 10 igraca i izgledali su 15 puta svezije od nas
Sramota je sto u svaki derbi ulaze sa vecim zarom i sa krvlju u ocima, dok mi statiramo i kada oni ostanu bez snage i bez rotacije onda ih preokrenemo..
Sramota je sto trener nema pojma sta radi, rekao je i sam..
Sramota je sto dajes toliko za plate a oni ne mogu da daju kos iz igre celu prvu cetvrtinu
Sramota je sto si pola godine sa timom a ne znas da rotiras igrace..

Ponavljam poraz nije sporan, sporan je nacin i zelja alo igras utakmicu za trofej i ti izadjes ovako na parket..

Nek se Covic opet pojavi na Pinku, pa nek objasnjava..

Samo da ga pitam sta je pozitivno uradjeno ove sezone ?
Pobede u EL ? Obrisi patos sa njima
Gde su trofeji ? A kod grobara sa 4 kvalitetna igraca naspram Evroligaske Zvezde, mi smo to samo na papiru, daleko smo mi od Evroligaskog tima..
Njh boli uvo za ovaj poraz, ja cu ceo dan danas morati da trpim prozivanja grobara a radim za 40k dinara.. Oni 5x vise primaju zbog cega ?? Jel su zasluzili platu ?
8
« Последња порука Душан С. послато данас у 08:36:33 »
E sad je doslo vreme i za kritike. Potpuno opravdane.
Za mene par utisaka..

-Omic bez prave minutaze. Smatram da je morao igrati, ogroman je, znacio bi za odbranu, koja je pucala lagano. Skok, napad, gde bi bekovi dobijali jake blokove i opciju za igru pod kosem. A njihovi centri su bili opteteceni faulovima..

-Ogromna minutaza za Feldina. Silio je loptu, uzimao teske suteve.. Vraca se iz povrede, Dobric i Davidovac su ga sjajno menjali..

-Minutaza za Antica, u finalu, bez treniga i utakmice. Neshvatljivo.
-Bjelica.. pogotovu ono uvodjenje pred kraj, gde smo ponovo stigli protivnika, a Jankovic imao par dobrih minijatura
-Najiskusniji i najskuplji igraci odigrali jedno veliko nista. Krivica trenera i strucnog staba, kao i njih samih.

Jednostavno potrebna je jedna ozbiljna analiza da se uradi..
Ja se nadam da je ovo samo potrebno sazrevanje u karijeri jednog mladog trenera.
Imamo sad Aba gde ce pokazati. Ili jesi ili nisi.
Ovo je bila prilika da nabijemo samopouzdanje..pali smo na ispitu. Ocena 1.
9
« Последња порука cvećka послато данас у 08:36:22 »
Ovde neki sramotu brane time da je radonja izgubio kup  2016 kao da ne znaju da su im jedina razmišljanja tada bila da li da presele koševe iz pionira u Vršac zbog efesa

Ne znanje ili namerno izostavljanje @pobeda

E taj je kup bio nebitan
10
« Последња порука Ogisha послато данас у 08:31:36 »
Не треба само упадати у замку и одмах поредити Алимпијевићев учинак са Радоњићевим. Просто, шта је раније било било је, уживали смо са разлогом и надамо се да ће се то некада поновити, али ми сада имамо једну нимало наивну ситуацију која прети да нам угрози основне амбиције, а то је играње Евролиге наредне сезоне.

Пораз као пораз није проблем, колико целокупно промашена филозофија и рад који нас прати од првог Алимпијевићевог дана. Сама концепција тима у којој ништа живо не може да се одбрани, чак и против истрошених и недовољно квалитетних играча какви су Величковић, Андрић, Си, Вон, Шалић и екипа, толико је алармантна да са правом можемо да се питамо шта нас чека онда када то буде најбитније, а то је плеј оф АБА лиге.

Алимпијевићев тим живи и умире од шута. То је једини сегмент који постоји у нашој игри, веома често играмо са петорицом изван линије 6,75, а немамо шутере као Хјустон. Овакву игру је лако прочитати и лако је удвојити једног главног шутера и фокус пребацити на остале, потпуно нормално се надајући да неће експлодирати са шутем за три поена типа 7/8, поготово што то не може да се деси на два или три меча у серији узастопно. Не могу да скапирам за шта тачно служе центри у његовој поставци игре, јер смо ем ужасни на скоку, ем јако мали број поена уопште дајемо из рекета. Јуче је Партизан после једног минута испунио бонус и ми ниједном нисмо спустили лопту на центра, тражећи неки мисмеч, тражећи фаул за слободњаке. Они нас чак јесу чашћавали неким прилично нерезонским фауловима, а онда су на сцену ступила и лоша бацања. Али, концептуално гледано, ми имамо 0% утилизације унутрашње игре.
Онда неко дође и каже како „Алимпијевић има више акција од Радоњића, и то кажу људи који се добро познају у кошарку“. Апсолутно ме не интересује ко има више или мање акција, ко има бољи скор у својих првих 40 утакмица колико ме занима чињеница да ми имамо неколико основних горућих проблема које вучемо од првог дана припрема, све до сада, што главни конкуренти веома добро знају и, као што видимо, користе у борби за трофеј.

Ако је већ Омић доведен да појача центарску линију, нека се смисли нешто где ће његова висина доћи до изражаја. Овако дечко јако слабо доприноси, нити скаче, нити поентира у континуитету, а макар за АБА лигу има прилично пристојне физикалије које нам дају предност.

Ово ће веома брзо морати да се реши интерно неким састанком, где ћемо заузети јасан и другачији курс до краја сезоне и да буде јасно да неће бити никакве толеранције на евентуално неузимање АБА лиге. То би била катастрофа епских размера и стрмоглаво би нас приближило Партизану по (не)квалитету.
Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10