Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Кладионица / Одг: Кладионица, општа тема
« Последња порука Dacha послато данас у 04:36:07 »
Koji zicer je Beldso sad kad ne igra Grk, uspeh da ga uhvatim na niormalnoj grani, videtite ako negde jos ima na normalnoj da igrate :win:

Ali zato zlata vredan par  :mrgreen:
2
« Последња порука Dacha послато данас у 04:35:33 »
Evo nekih mojih tipova za danas, mrzim ovakve dane gde ima mnogo utakmica, ne mozes se opredeliti sta da igra:

Nurkic 12.5+ (maksbet) :win:

Nurkic je proslu utakmicu odigrao ocekivano katastrofalno
protiv Gasola i pored toga uspeo je da ubaci 10poena,
veceras igraju protiv Filadelfije, oni slabo brane reket
i na ovoj granici prosto moram igrati Nurku.

Porizingis 27.5- (balknbet) :win:

Letonac je poceo furiozni sezonu ali ocigledno ga je stigao umor
u poslednjih par kola, veceras ide na ibaku koji je dobar defanzivac
igrali su pre par veceri vec i Porizingis mu je dao 14 poena,
mrzim njega da igram minus al veceras moram.

M.Gasol 21.5+ (maksbet)

Gasol veceras ide na Novickog koga je redovno trpao,
u odsustvu Konlija, Gasol uzima gomilu suteva.

Heris 15.5+ (mocart)

Kao sto vec vecina zna Milsap je teze povredjen i nece igrati par meseci
Denver veceras ide na Hjuston, ocekuje se gomila poena,
Herisa bi trebalo da cuva Harden, sto znaci da nece imati odbranu
naspram sebe, sada je sve do njega da li ce ubaciti suteve.

Durent 26.5 + (maksbet)

Mislim da je ovde suvisna abaliza, ovo se mora probati.

Karmelo 20.5- (mocart)

Karmelo veceras ide na Grina koji je odlican defanzivac,
ocekujem Vesbruka da ce silovati i samim tim
manje suteva za Karmela.

Sta reci za ovo vece, Gasol mrcina, Heris 13 na poluvremenu pa onda BO, Durent u startu 2 licne i na kraju BO, Karmelo imao 20, 6 minuta pre kraja utakmice, i bio na klupi, dok je na terenu bio drugi tim Goldena zbog BO, i veliki trener Oklahome ga vraca da predje granu, sjajno vece. :mrgreen:
3
« Последња порука Dacha послато данас у 04:23:48 »
Ма ово вече за заборавити а некако сам осећао да ће вечерас да падне неки добитак, лепо сам требао само оклахому и голден стејт играче да одиграм па шта буде а не овако да се нервирам за џ. Што се фокса тиче ја сам убеђен да прелази, још је моцарт смањио границу на 10 у међувремену

Tacno tako, i napisah to u analizama, da mrzim ovakve dane sa ovoliko utakmica i da nemam dobar osecaj, zato nikoga nisam ni singlirao jako, nego od onih 6 parova sto sam okacio, napravio 3 dubla, i sreca da videh na vreme vest da grk ne igra, pa stavih 7 soma na Bledsa, i na kraju zbog njega zavrsih u finom plusu, da nije bilo nejga propast.
Sutra vece dan za uzivanje, Zvezda i nema nba :mrgreen:
4
ФУДБАЛ / Одг: Владан Милојевић и стручни штаб
« Последња порука Nine33 послато данас у 04:15:03 »
Зашто још нисмо спремни за тројицу назад у великим утакмицама?

Прво да кажем да се у теорији слажем са братом декијем осамдесетицом који је можда и најоштрији противник формација са тројицом позади на цијелом форуму. Заиста ни ја нисам љубитељ, нарочито ми смета она Мукијева 3-4-3 док 3-5-2 коју је Јуве тако маестрално играо под Контеом и некако могу да сварим. Ја сам једноставан тип, дај 4-3-3 и секси фудбал мајку му, евентуално 4-2-3-1. За остало но пасаран. Међутуа, последње двије утакмице под Милојем смо одиграли 3-4-3 па 3-5-2 и играли смо баш секси лопте. Знам, знам, рани голови, рани црвени картони, али нема везе. Изашли смо да одиграмо офанзивно, бочни играчи (нарочито Родић) су стајали јако високо и заиста смо ломили противника правећи обруч око гола 90 минута. Промјена је нарочито годила двојици играча над чијим именима је почео да се појављује одређени упитник код дијела јавности, а то су Родић и Пешић. С тим у вези, мотивисан добрим играма Пешића па још додатно подгријан повредом Радоњића помислих на прву како би било кул да изађемо у 3-5-2, упаримо Боћка и Пешу и самељемо лажне Русе.

Онда сам подробније погледао задње двије утакмице и примјетио да играч који ме је највише обрадовао заправо има и највише проблема на другој страни терена. Ријеч је о Родићу. Наиме, колико год смо га "добили" у офанзивном смислу, толико лијева страна одбране сада пати због њега. Иначе се нисам слагао с људима који су због недостатка офанзивног инпута почели да куде и његову дефанзиву, ту ми је био сасвим океј све до ове промјене. Трећи штопер му је логично дао већу слободу у нападу, може да се поставља 10-ак метара ближе противничком голу и напокон смо видјели понешто и из његовог нападачког репертоара. Неколико врло окомитих утрчавања у противничих 16, као и пар одличних "кифли". Бројке не лажу, двије асистенције за Пешића нису мала ствар, а створио је барем још толико зицера који нису реализовани.

Ипак, та његова слобода нам сада ствара проблем у нашој половини гдје се зна десити да остане превисоко и нема ни теоретске могућности да стигне назад и затвори контру или чак да "танкује" за напад па не уложи довољан напор у одбрани. Кад кажем да "танкује" мислим више на психичко него на физичко "танковање" јер су почеле да му се дешавају грешке у постављању и падови концентрације на какве нас није навикао. Елем, ако бих му тражио оправдања онда треба рећи да сада има много већу тркачку потрошњу јер ординира на већем простору, а и обије утакмице су заиста биле ријешене у раној фази тако да и опуштање и претјерано офанзивна игра не могу да му се узму за зло. Да то документујем сликама:

Off Topic

Ничија лопта јер је Ле Талек упутио један лош пас у средину, али обратите пажњу на позицију Родића којем се виде само ноге у горњем десном углу екрана. Једноставно, отишао је и прешироко и превисоко у овој ситуацији, јер је цијела наша одбрана отишла (опет превише за мој укус) удесно. Видите позиције Жулета и Ле Талека, Бабић се не види на слици, али је ту, метар - два иза овог мјеста гдје је означен. Родићев посао јесте да да ширину, али у овој ситуацији је претјерао јер треба мислити и на дефанзивну транзицију, поготово данас - сутра против озбиљнијих противника и изгубљене лопте у тој зони су неминовност. Елем, само три секунде касније имамо посљедице:

Off Topic

Родић је барем 30 метара далеко од мјеста збивања, видимо колики је кратер остао, посљедна нада нам је Канга (којег је можда Родић и препознао као осигурач у овој ситуацији па је зато одлучио да оде високо, али драги Рода то је ипак Канга, немош то) и он наравно није успио да стигне. Мада, треба бити поштен и рећи да би ово тешко исправио и Видал а не Канга од којег се и не очекује да буде некакав осигурач.

Е сад, ако ће неко рећи да је ово нормално јер се десило после изгубљене лопте а посао бочног играча у овој формацији јесте да даје и ширину и дубину, имамо ситуацију против Борца када су нам направили проблем на постављену одбрану.

Off Topic

Прво видимо зачетак напада гдје одбрана стоји сасвим добро (барем овај лијеви дио одбране) и размак између Родића и лијевог штопера на овој утакмици Ле Талека је идеалан:

Off Topic

Само двије секунде касније, након што је противник успио да направи вишак на контра страни и наши штопери крећу да скупљају Рода је заспао. Заспао на секунду наравно, али је то сасвим довољно да ти озбиљан противник забибери.

Off Topic

Наравно, нападач Борца користи отворен простор у нашој одбрани и убацује се иза леђа Ле Талека, центаршут је идеалан (оштра лопта по земљи), међутим Француз мајсторским клизећим стартом спашава чист погодак.

Ето, ако је прва ситуација била плод брзе транзиције противника онда је овдје у питању чист пад концентрације какав му се није дешавао када смо играли с четворицом назад. Закључак је да ја не бих одустајао од ове формације, нарочито против слабијих противника у домаћем првенству јер смо у нападу показали читаву једну нову димензију, али не бих експериментисао у кључним утакмицама попут Батеа, Келна и дербија. Сигуран сам и да је Милојевић свјестан свих недостатака (треба бити реалан и узети у обзир да смо тек двије утакмице одиграли у овом систему, нема теорије да све штима на прву) и да ће кроз рад на тренинзима и анализу кориговати исте. Ко зна, радујем се да видим како ћемо даље да се сналазимо у овој формацији, можда већ до прољећа све то буде толико затегнуто да нам то постане основна формација. Ово што сам исписао је само једна у мору ствари на које се може подробније обратити пажња када следећи пут будемо гледали Звезду с тројицом позади.

Слике опет у спојлеру, јербо знате већ...
5
« Последња порука laflarre7 послато данас у 04:08:34 »
Ма ово вече за заборавити а некако сам осећао да ће вечерас да падне неки добитак, лепо сам требао само оклахому и голден стејт играче да одиграм па шта буде а не овако да се нервирам за џ. Што се фокса тиче ја сам убеђен да прелази, још је моцарт смањио границу на 10 у међувремену
6
« Последња порука Dacha послато данас у 04:08:12 »
Too Bledso u dupe te ljubim, brat crni dovoljno mu poluvreme, kakav zicer na njega, sreca da sam jako zategao, jer ovo ostalo blagi uzas sreca da sam dublove igrao na mali ulog.
7
« Последња порука czvkg послато данас у 04:01:12 »
irving ni jednu trojku, bacanja 1/4 i pored svega toga 23 poena...za jedan jebeni kos...
srecom brat Vestbruk izvadio stvar i Oklahoma pogodjena lajv po kvoti 2 pa sam u plusu  :travka:

Ispratio sam Foxa na 10.5 od kolege lafflara pa cemo videti, valjda ce se saliti sa Lonzom kao na march madnessu...
8
« Последња порука laflarre7 послато данас у 04:01:02 »
У преводу навукли су нас као младе мајмуне са границом од 24 поена :mrgreen:
9
« Последња порука Djons91 послато данас у 03:59:07 »
Kajri legenda, raspada se ceo mec, onda u poslednja dva minuta da osam poena, ocekujes poslednji napad da sutira on i predje granicu i naravno ne sutne.
10
УЗ ПИВЦЕ / Одг: Хардвер - Проблеми, савети, разно
« Последња порука majkicbane послато данас у 03:14:22 »
Dell P2317H imam na poslu kao drugi monitor, a ostale kolege koje rade programiranje imaju kao glavni. Po meni najbolji od ovih koje si postavio.

Ovaj LG su pre mesec dana nabavili u nedostatku ovih Dell po prodavnicama u Nisu i niko nije zadovoljan. Bas se vide pikseli nekako cudno...

Ja kao glavni monitor imam Dell U2414H.
Fenomenalan je... jeste skup, ali za mene kao dizajnera nema boljeg :D
https://m.gigatron.rs/monitori/dell_led_238_ultrasharp_u2414h_ips_full_hd-31747

Mozda bude popust neki sad za black friday pa eto prilike :)

Sent from my S6 Edge

Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum