Аутор Тема: Ваша прва утакмица  (Прочитано 5100 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nine33

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.192
  • Репутација: +1853/-923
  • Nek' se Marakani vrate slavni dani!
Одг: Ваша прва утакмица
« Одговор #40 послато: 25 Децембар 2017, 01:43:13 »
1998. godina, Zvezda - Metz 2:1. Drula se posprdao s Francuzima, tek sad vidim na YT. Ja nepune tri godine, stari posadio junca na ramena i pravac Marakana. Kasnili smo koji minut zbog guzve i taman propustili prvi gol. Sjecam se samo prizora ispred Marakane na ulazu i tog huka koji smo culi ispred nakon datog gola. To mi je ujedno i najranije sjecanje. Posle toga negdje do pete godine sve prazno. :))

Ван мреже Zarate

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.157
  • Репутација: +711/-313
« Одговор #41 послато: 25 Децембар 2017, 01:45:03 »
Прва утакмица ми је била Звезда Милан, клинац сам био теча ме водио на запад, и кад се сетим како сам се најео у Авалици  :lud: до тада сам ишао на тим из краја као клинац. После Милана редовно ме је водио на те неке веће, од 2009. године сезонска за север до данас, хвала Богу. Због Звезде и преко Звезде сам доживео неке лепе моменте, упознао неке пријатеље за цео живот, видео разне чуке по Србији, разне пољане, обишао разне кафане и остале угоститељске објекте  :mrgreen:

Ван мреже Урке

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 135
  • Репутација: +154/-11
« Одговор #42 послато: 25 Децембар 2017, 02:24:40 »
Први пут сам гледао Звезду у Крушевцу против Напретка, мој отац, мој мало старији другар и његов отац. Подаци из форумског архива кажу:
NAPREDAK  :  CRVENA ZVEZDA  1:3  (0:1)
Kruševac, 17. decembar 1994.
Stadion: Gradski.  Gledalaca: 4.000.  Sudija: Savo Čokanica.
Strelci: Krupniković u 6. P.Stanković u 54. i Stoiljković u 59.minutu za Crvenu Zvezdu a Mijatović u 50.minutu za Napredak.

Било је дакле последње коло јесењег дела, и доста хладно. Е сад, мали увод... У то време мој херој је био Дарко Ковачевић. Давао је пуно голова, а са њим сам имао специфичне везе које су гарантовале да ћу га кад-тад срести и упознати, што је за клинца какав сам био, представљало велику ствар. Тај сусрет се и одиграо касније, у време његовог првог мандата у Сосиједаду. Елем, повратак на тај децембар од пре 23 године... Мој херој, због чини ми се парних картона НИЈЕ играо у Крушевцу, и ја сам се због тога прилично сморио, и генерално утакмица на мене није оставила неки посебан утисак, јер смо ја и другар провели већи део исте у гађању линијског судије снегом са трибине. Ипак, памтим гужву у шеснаестерцу код једног Звездиног гола и упаљене бакље.
Бонус... Прва утакмица на северу, Звезда - Торпедо јул 2000. фин почетак навијачког живота  :travka:

Ван мреже stepski vuk

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 108
  • Репутација: +125/-33
« Одговор #43 послато: 25 Децембар 2017, 02:25:25 »
14.11.2002. Zvezda - Lacio.Cini mi se 2002.  ali znam sigurno da je 14.11. Bio sedmi razred,vodio me brat.E sad kao mnogi iz unutrasnjosti koji prvi put dodju na punu Marakanu u cudu sam i ja bio sa tom bukom od lupanja u stolice hehe. Znam kad smo sutradan dosli kuci i kad sam odspavao da sam dva dana imao blokafu,valjda od uzbudjenja i nisam mogao da sebi u glavi predstavim sta sam tacno vidio,dozivio.
Prva prvenstvena mi bila 2004. protiv Zete, 2:1 za danas i Pantela jos omasio penal.Za Zetu jos igrali Trajkovic i Raskovic pa poslije presli kod nas.Zeta te sezone treca zavrsila. Taj dan mi je bio prelijep inace,bilo mnogo lijepo proljetno vrijeme a to me moji pustili sa drugom u Bg,umjesto neke mini ekskurzije sa skolom, ja ih namolio.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 2.536
  • Репутација: +1248/-466
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #44 послато: 25 Децембар 2017, 02:39:41 »
Јесте, такође моја прва.

14.11.2002. Marakana ~55.000

А субјективан осећај бар 65.000  :mrgreen:

19.05.1990. Финале Купа, Звезда-Хајдук 1:0, Панчев 12. мин.

На утакмицу ишао са ортаком и омладинцима Пролетера који су у предигри играли са Звездом омладинско финале, чини ми се исто 1:0, Милојевић бранио за наше, скидао немогуће.

Само финале обележио бојкот Делија до 42. мин када је никад јаче загрмело "Управа напоље". Торциде било пун к...на југу, нон стоп певали "Ако не постанеш нови првак ти..."

После утакмице били испред буса Звезде, сликали се са Пиксијем и пехаром што ми је тада било ууууух, најсрећнији на свету.

! No longer available

Је л' то та утакмица?
Знам да нека група из Србије има идентичну песму, али не могу да се сетим која...

Ван мреже MarakanaLEskovac

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 274
  • Репутација: +94/-76
« Одговор #45 послато: 25 Децембар 2017, 05:48:20 »
Prve utakmice se ne secam ni protivnika ni rezultata milsim da je bila 98, pamtim samo da je Marakana tada za mene bila kao ostvarenje najveceg sna, i cale mi je tada kupio dres Stankovic 10 sa Beobanka sponzorom i danas ga cuvam. Prve koje se secam je sa Radnickim iz Nisa 2000 rezultat 2:0 za nas. Prva samostalna gostovanje u Jagodini rezultat 2:0 za nas strelci Evandro i Kaludjerovic cini mi se.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

На мрежи Zvezda to je tim..

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 232
  • Репутација: +177/-101
  • Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
« Одговор #46 послато: 25 Децембар 2017, 07:40:17 »
Prva sa caletom na zapadu Marakane finale kupa 26.6.1999. dobili smo stoku 4-2. Samostalno Zvezda-Zeleznik u martu 2004. isto kup.  :srbinosm:

Ван мреже ДС ША

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.266
  • Репутација: +1650/-487
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #47 послато: 25 Децембар 2017, 08:27:06 »
Јесте, такође моја прва.

14.11.2002. Marakana ~55.000

А субјективан осећај бар 65.000  :mrgreen:

Је л' то та утакмица?
Знам да нека група из Србије има идентичну песму, али не могу да се сетим која...
Off Topic
Grobari. A ko bi drugi? Miso Kovac-Ako me ostavis

Ван мреже StefanVr

• Члан ФК
  • Поруке: 97
  • Репутација: +51/-19
« Одговор #48 послато: 25 Децембар 2017, 08:36:12 »
Sezona 2000/2001, Radnicki Nis-Zvezda 0:2. Koliko se sećam bila neka koreografija sa zastavicama i mislim da su bila dva penala za nas, jedan promasili drugi realizovali. Imao 9 godina, deda me vodio na utakmicu, golova se ne secam :D

Ван мреже DelijaZabalj

• Члан КК
  • Поруке: 139
  • Репутација: +38/-24
« Одговор #49 послато: 25 Децембар 2017, 09:26:11 »
Sto ce tice moje utakmice to je bilo ove godine protiv Sparte iz Praga ! Isao zajedno sa caletom i komsijom i sestrom iz Bosne ! Osecaj neverovatan ! Ceo stadion na nogama ! Bilo je ludo !

Ван мреже Псал

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 189
  • Репутација: +32/-50
« Одговор #50 послато: 25 Децембар 2017, 10:06:06 »
1985/1986 Звезда - Осијек, да ли 5:1 за Звезду или 6:0 углавном пила се кока-кола из велике чаше..а Пикси је тад поред аут линије жонглирао,мало главом па спустио,па опет горе,еееј,и тако,углавном кад сам дошао кући и ишао на шишање рекох да ме ошишају ко Пиксија..не знам да ли сам тада одмах или после лепио пеглом број 7 на дрес..не због Пиксија

Поводом ове новоотворене теме а која ме подсетила на нешто,администратори би могли отворити и тему на коју утакмицу је најжалије што неко није отишао..

Ван мреже Дука

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.773
  • Репутација: +589/-1007
« Одговор #51 послато: 25 Децембар 2017, 10:17:22 »
Mislim da je bila 1989 ili 90' ..Otac me vodio. U Niksicu, kad smo igrali protiv Sutjeske i izgubili na penale..Tada je bilo kad se utakmica zavrsi nerijeseno,izvodili se penali . Kako sam bio tuzan .

Ван мреже delija_etf

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 292
  • Репутација: +754/-131
« Одговор #52 послато: 25 Децембар 2017, 11:03:05 »
24.10.1990, Црвена звезда - Глазгов ренџерс

Водио ме ћале на запад, неописиво. Роби кад је дао гол, чинило ми се да се лопта 5 пута одбијала од статива, као у билијару.

Те сезоне смо још ишли и на Дрезден, за Бајерн сам имао карту, али и високу температуру па сам уместо са стадиона утакмицу гледао из кревета, а ћале водио нашег кума и моју покојну нану. Не могу да опишем какав је она навијач била, како се она на свакој утакмици тресла. Кад је Аугенталер дао гол, неки лик се у оном општем лудилу окреће ка њој и каже: "Има Бога кево, има Бога!!!"  :icon_svi:

Те сезоне смо још ишли и на "испраћај" у Бари, првенствену утакмицу против Осијека, бесплатан улаз, 70.000 гледалаца. Ту смо утакмицу гледали са југа, сећам се да је после утакмице атмосфера била чаробна, да су се палиле новине.

9 година сам имао...

! No longer available

Ван мреже miki96

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 467
  • Репутација: +151/-71
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #53 послато: 25 Децембар 2017, 11:29:22 »
Kraj novembra 2006, Kula... Sa ćaletom ( nije tip oca ,,zagrižen'' Delija pa prenosi na sina, vaspitanje itd, ,,ludost'' za Zvezdom mi je preneo deda, ali druga je to priča )... Dok nisam ,,sakupio'' dovoljno godina za sever i Marakanu ćale me je vodio na svaki meč Zvezde u Apatinu, Kuli, Novom Sadu...
Bili smo lideri tad, 9 poena više od Partizana ispred kojeg je bila i apatinska Mladost i OFK Beograd... Naravno, adrenalin od ulaska u kola pa sve do kraja utakmice i povratka kući... Sve bliži Kuli, uzbuđenje ogromno, kordoni policije duž onog mosta, pa oko stadiona, sve mi to bilo ,,vauu'', pa dolazak Delija na stadion, pesma, navijanje. Naravno, bili smo na zapadu ( rekao sam da otac nije fanatični Delija, a i ,,mali'' sam bio tad da bih bio među ultrasima ) ali i tamo su sve bili ,,naši''.
Pobeda Zvezde, naravno... 2:0... strelci Ailton i Đokić... Utakmica i sve pre i posle naravno kasnije detaljno opisivano u pismenim zadacima na temu ,, Dan koji ću pamtiti'' i razne varijacije te teme.
Prva utakmica na ,,Marakani'' je takođe poseban doživljaj bio, ljubav na prvi pogled sa severnom tribinom, vidiš prvi put baklju na 3 metra od tebe, držanje koreografije, ali ipak prva utakmica je - prva utakmica. Iako je to bila Kula, to je nešto što ti se ureže.

Ван мреже Dementor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 140
  • Репутација: +52/-52
« Одговор #54 послато: 25 Децембар 2017, 11:37:28 »
Ja sam mislio da se prica samo o prvoj utakmici na Marakani. Mislim da sam prvi put Zvezdu gledao protiv Mornara iz Bara neka prijateljska, u a glavi mi je i utakmica protiv budvanskog Mogrena. Prva koje se konkretno sjecam je protiv Buducnosti iz Podgorice kada smo dobili 1-2. Bio je neki oktobar 2005. godine cini mi se. Purovic je dao gol za 1-1, a vrijedjali su ga citavu utakmicu. U 89. minutu autogol neki za pobjedu nasu, a mislim da je Purovic sutirao ili Basta, ne sjecam se. Posle utakmice Purke dodje ispod tribine da se javi nekome i popne se na dio da se priblizi, i neki kreten se zaleti i udari ga sa tribine, frka je nastala.

На мрежи Kappa dres

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 44
  • Репутација: +12/-22
« Одговор #55 послато: 25 Децембар 2017, 11:48:10 »
Vojvodina- Crvena Zvezda 1:3, 1998 godina nisam siguran ali mislim da je jedan navijač uleteo na teren i izgrlio se sa Ognjenovićem.

Ван мреже Делија сениор

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 157
  • Репутација: +121/-122
  • Сумњају неки да бодримо погрешан тим
« Одговор #56 послато: 25 Децембар 2017, 12:36:32 »
Ево, нашао сам је :001_huh:, са покојним ћалетом гледао:Zeljeznicar - C. Zvezda 0:3 (par-forfe),/ prekid pri kraju zbog napada na golmana kod stanja 1:3 (0:1) /. 12.08. 1979.

Ван мреже Делија сениор

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 157
  • Репутација: +121/-122
  • Сумњају неки да бодримо погрешан тим
« Одговор #57 послато: 25 Децембар 2017, 12:44:13 »
Ево, нашао сам је :001_huh:, са покојним ћалетом гледао:Zeljeznicar - C. Zvezda 0:3 (par-forfe),/ prekid pri kraju zbog napada na golmana kod stanja 1:3 (0:1) /. 12.08. 1979.
.Сећам се кроз маглу, да се ћале смејао, док ме је носио и журно напуштао стадион, због нереда.

Ван мреже Djura Bg

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 427
  • Репутација: +379/-784
« Одговор #58 послато: 25 Децембар 2017, 13:05:10 »
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, za koje ce neki malo stariji forumasi mozda znati odgovor. Radi se o tome da se secam da mi je prva utakmica bila protiv Vojvodine i da je rezultat bio 1:0 za nas, e sad, ne mogu da se setim tacno koja je to sezona bila, a voleo bih da vidim neke slike ili izvestaj sa te utakmice ukoliko postoji. Po mom secanju radi se o sezonama izmedju '96. i '99. E sad, ako postoji neka arhiva gde bih mogao da vidim nase rezultate protiv Vose tih godina, bilo bi lepo. Secam se jos da je na severu u to vreme bio i barjak Bart Simpson, sto znaci da je tad bila i aktivna ta grupa.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.245
  • Репутација: +4028/-7157
« Одговор #59 послато: 25 Децембар 2017, 13:11:56 »
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, za koje ce neki malo stariji forumasi mozda znati odgovor. Radi se o tome da se secam da mi je prva utakmica bila protiv Vojvodine i da je rezultat bio 1:0 za nas, e sad, ne mogu da se setim tacno koja je to sezona bila, a voleo bih da vidim neke slike ili izvestaj sa te utakmice ukoliko postoji. Po mom secanju radi se o sezonama izmedju '96. i '99. E sad, ako postoji neka arhiva gde bih mogao da vidim nase rezultate protiv Vose tih godina, bilo bi lepo. Secam se jos da je na severu u to vreme bio i barjak Bart Simpson, sto znaci da je tad bila i aktivna ta grupa.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ili

Na ovoj drugoj sam i ja bio.