Анкета

6. Звездина звезда треба да буде:

Дејан Савићевић
Роберт Просинечки
Нико

Анкета

Да ли је цела генерација 1991. требало да буде проглашена за 6. Звездину звезду?

Да
Не

Аутор Тема: Историја ФК Црвена Звезда  (Прочитано 2245199 пута)

Necko и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 144
  • Репутација: +257/-10
Одг: Историја ФК Црвена Звезда
« Одговор #9440 послато: 12 Април 2018, 23:30:22 »

1977.

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9441 послато: 12 Април 2018, 23:45:53 »

1983.

Ван мреже znanac

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 702
  • Репутација: +1473/-51
  • Ko piše o fudbalu-treba i da ga voli.
« Одговор #9442 послато: 15 Април 2018, 10:41:26 »

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9443 послато: 15 Април 2018, 23:51:44 »

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9444 послато: 16 Април 2018, 00:16:18 »

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9445 послато: 16 Април 2018, 11:57:44 »

Јован Гојковић

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9446 послато: 16 Април 2018, 11:59:24 »

Миленко Аћимовић

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9447 послато: 17 Април 2018, 16:03:20 »
1983.

Ван мреже СДелија

• Звездаш
  • **
« Одговор #9448 послато: 17 Април 2018, 23:21:32 »

Далибор Шкорић

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.071
  • Репутација: +2315/-4779
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
« Одговор #9449 послато: 18 Април 2018, 10:02:45 »
@ Znanac

Moram ovo tebi da napisem, a neka procitaju i drugi

Citam danas za Pokrajca na Wiki...ne pise koliko je utakmica odigrao za Zvezdu, i koliko je godina igrao.

Sahranjen je u aleji velikana na NG...pre neki umro je i boki Milosevic, i on je tamo sahranjen...

a kada prosetas tamo, tom alejom, vidis i Miljana, zajedno u kolektivnoj gorbnici sa Momom Kaporom...dok neki imaju posebne grobnice, kako se odlucije ko se da bude sahranjivan posebno, a ko kolektivno...po zaslugama?

Miki Rakic, tamo kao CAR, jedna protuva policijska..da ne govorim o ostalima

Medjutim zasto ovo pisem je cika Rajko MIticu....pored svih ovih, on je morao da bude sahranjen u grobnicu zenine svojte. Prosto ne mogu da verujem da se to desilo, i da sam ga slucajno nasao, gledajuci svoje rodjake, koje imaju gorbnicu pored, Jovanovic-Resavac..

Ne da je sramta, nego nema reci..sada kada se stsdion zove po njemu, zasto njegovo telo ne bi bilo na stadionu?

jos vise me zanima koje to beneficije imaju ti ljudi da se sahranjuju u toj aleji, pa sto brze bolje skacu da odu tamo, da usetde na grobnom mestu? Mora da postoji nesto, sto mi neznamo?

ti znas da sam ja ovde pisao, da bi sve nase legedne trebale da se sahane na MARI, iz vise razloga, ..prvo da ne padne nikome napamet da je premesta...a mislim da bi bila i cast. i da budu medju svojima..a ne ne negde medju pandurima, generalima, sumnjivih biografija

Gledaj samo ona 4-5 groba na Kalisu,,,,Mose Pijade i ostali....spomenici stoje u sred
setalista, niti ih ko dira.....neko zastane i posmatra....sta je lose u tome. Prolazis pored njih na 2 metra razdaljine, kao setac, i ne osecas se da prolazis pored gorblja.

Zasto ovo pricam, u toj aleji velikana ima barem 50% ljudi koje ne zasluzuju da budu tamo, bolje je da Zvezdaske velicine imaju svoj kutak negde na stadionu..mozda samo za Zvezdine Zvezde, pa cak mzda samo cika Rajko

Ovo ti pisem, da bi vec sada nekome pomenuo, i da sa PRAVI PLAN, vec sada, kada dodje do rekonstrukcije stadiona, da se razmislja o tome..napravis krpitu, negde, fontanu, kao na Kalisu.

Ovo za aleju je  postala sprdacina, mora da se nadje neko drugo resenje
« Последња измена: 18 Април 2018, 10:10:31 Red Warrior »

Ван мреже znanac

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #9450 послато: 19 Април 2018, 08:12:54 »
@ Znanac

Moram ovo tebi da napisem, a neka procitaju i drugi

Citam danas za Pokrajca na Wiki...ne pise koliko je utakmica odigrao za Zvezdu, i koliko je godina igrao.

Sahranjen je u aleji velikana na NG...pre neki umro je i boki Milosevic, i on je tamo sahranjen...

a kada prosetas tamo, tom alejom, vidis i Miljana, zajedno u kolektivnoj gorbnici sa Momom Kaporom...dok neki imaju posebne grobnice, kako se odlucije ko se da bude sahranjivan posebno, a ko kolektivno...po zaslugama?

Miki Rakic, tamo kao CAR, jedna protuva policijska..da ne govorim o ostalima

Medjutim zasto ovo pisem je cika Rajko MIticu....pored svih ovih, on je morao da bude sahranjen u grobnicu zenine svojte. Prosto ne mogu da verujem da se to desilo, i da sam ga slucajno nasao, gledajuci svoje rodjake, koje imaju gorbnicu pored, Jovanovic-Resavac..

Ne da je sramta, nego nema reci..sada kada se stsdion zove po njemu, zasto njegovo telo ne bi bilo na stadionu?

jos vise me zanima koje to beneficije imaju ti ljudi da se sahranjuju u toj aleji, pa sto brze bolje skacu da odu tamo, da usetde na grobnom mestu? Mora da postoji nesto, sto mi neznamo?

ti znas da sam ja ovde pisao, da bi sve nase legedne trebale da se sahane na MARI, iz vise razloga, ..prvo da ne padne nikome napamet da je premesta...a mislim da bi bila i cast. i da budu medju svojima..a ne ne negde medju pandurima, generalima, sumnjivih biografija

Gledaj samo ona 4-5 groba na Kalisu,,,,Mose Pijade i ostali....spomenici stoje u sred
setalista, niti ih ko dira.....neko zastane i posmatra....sta je lose u tome. Prolazis pored njih na 2 metra razdaljine, kao setac, i ne osecas se da prolazis pored gorblja.

Zasto ovo pricam, u toj aleji velikana ima barem 50% ljudi koje ne zasluzuju da budu tamo, bolje je da Zvezdaske velicine imaju svoj kutak negde na stadionu..mozda samo za Zvezdine Zvezde, pa cak mzda samo cika Rajko

Ovo ti pisem, da bi vec sada nekome pomenuo, i da sa PRAVI PLAN, vec sada, kada dodje do rekonstrukcije stadiona, da se razmislja o tome..napravis krpitu, negde, fontanu, kao na Kalisu.

Ovo za aleju je  postala sprdacina, mora da se nadje neko drugo resenje

Нисам сигуран да си се обратио на праву адресу. Ја имам свој поглед и мишљење о алеји великана, али сам сигуран да то никога неинтересује. Добро сам научио крож живот многе лекције, неке сам поновио а неке сам из прве схватио, у једно сам сигуран 100%, није наше да одлучујемо и име других.Последња жеља Владимира Беаре је била да се сахрани на православном гробљу у његовом родном селу Зелову у Херцеговини.
Човек лепо направио себи за живота гробно место са спомеником, уклесао име ставио мермерни фудбал на плочу, уклесао женино име, све договорио са породицом,синовима ,женом, православним свештенством.... А кад је умро погазили његову заповест и  жена католкиња га сахранила по католичким верским обредима у Сплиту на католичком гробљу, са три фратра, гурнули га у бетонску кутију?????
Ја нисам прави саговорник по овој теми, Рајко је хтео да почива са својом супругом, неки су из звезде мислили да му је место у алеји великана, а неки не. Ген.секретар Дамјановић и председник Топлица Спасојевић су мислили другачије.
Да би могао да коментаришеш све ово мораш да познајеш све коцкице које су биле у игри, мислим да Рајко није  желео у алеју великана, јер је упрраво он био нешто друго  и другачији од осталих.
Ово је Србија, по много чему јединствена, ако ниси прочитао књижицу од арчибалда Рајса „Чујте Срби чувајте се себе“, прочитај је под хитно,наћи ћеш праве одговоре на твоје загонетке.
« Последња измена: 20 Април 2018, 08:10:32 znanac »

Ван мреже zlavuk

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 694
  • Репутација: +511/-13
« Одговор #9451 послато: 19 Април 2018, 21:52:24 »
Нисам сигуран да си се обратио на праву адресу. Ја имам свој поглед и мишљење о алеји великана, али сам сигуран да то никога неинтересује. Добро сам научио крож живот многе лекције, неке сам поновио а неке сам из прве схватио, у једно сам сигуран 100%, није наше да одлучујемо и име других.Последња жеља Владимира Беаре је била да се сахрани на православном гробљу у његовом родном селу Зелову у Херцеговини.
Човек лепо направио себи за живота гробно место са спомеником, уклесао име ставио мермерни фудбал на плочу, уклесао женино име, све договорио са породицом,синовима ,женом, православним свештенством.... А кад је умро погазили његову заповест и  жена католкиња га сахранила по католичким верским обредима у Сплиту на католичком гробљу, са три фратра, гурнули га у бетонску кутију?????
Ја нисам прави саговорник по овој теми, Рајко је хтео да почива са својом супругом, неки су из звезде мислили да му је место у алеји великана, а неки не. Ген.секретар Дамјановић и председник Топлица Спасојевић су мислили другачије.
Да би могао да коментаришеш све ово мораш да познајеш све коцкице које су биле у игри, мислим да Рајко није  желео у алеју великана, јер је упрраво он био нешто друго  и другачији од осталих.
Ово је Србија, по много чему јединствена, ако ниси прочитао књижицу од арчибалда Рајса „Чујте Срби чувајте се себе“, прочитај је под хитно,наћи ћеш праве одговоре на твоје загонетке.
Samo mala ispravka,Bearino rodno selo Zelovo je kod Sinja,a ne u Hercegovini.
« Последња измена: 19 Април 2018, 21:56:20 zlavuk »

Ван мреже zlavuk

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 694
  • Репутација: +511/-13
« Одговор #9452 послато: 19 Април 2018, 21:58:01 »

Bearin spomenik u Zelovu, koji je on sam za života podigao,no grobnica je ostala prazna.
Sahranjen je u Splitu.istina uz sve počasti ,ali uz opelo koja su služila tri fratra.
« Последња измена: 19 Април 2018, 22:06:53 zlavuk »

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #9453 послато: 20 Април 2018, 07:49:03 »
Narvno da sam procitao Arcibalda Rajsa, mnogo puta, a zato i pisem na forumu, da barem neke duse navedem na razmsljanje, jer jednog dana, ko zna..

o ovkvim stvarima se razmislja decenijama, a onda projektuje decenijama, a ne ad hok. ajde da ga smestimo negde

uopste nasa kultura sa grobljima je skandalozna, a kad odes na Lesce na primer, sve lepo izgleda..kada se apitas za pretke, ako neznas lokaciju spomenika, moze da ides samo do 1945 godina unazad....znaci to je paradox..ljudi odvajaju od usta za spemenike, a onda kada dodje neka nova vlast, nemaju evidenciju

tako isto i za nase velikane, mora sada da se o tome razmislja, a ne da te stave negde , da bi porodica nesto dobila, kao za Bearu...sta je taj covem mogao vise da uradi, nego da napravi sebi spomenik, i to nisu ispostovali

Ван мреже znanac

• РСБ историчар
  • *
« Одговор #9454 послато: 20 Април 2018, 08:08:02 »
Samo mala ispravka,Bearino rodno selo Zelovo je kod Sinja,a ne u Hercegovini.

Наравно да сам знао да је Зелово у Далмацији код Сиња, али и ја брзам па направим грешку, добро да је Злавук то уочио.

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.465
  • Репутација: +459/-1071
« Одговор #9455 послато: 20 Април 2018, 10:01:53 »
Narvno da sam procitao Arcibalda Rajsa, mnogo puta, a zato i pisem na forumu, da barem neke duse navedem na razmsljanje, jer jednog dana, ko zna..

o ovkvim stvarima se razmislja decenijama, a onda projektuje decenijama, a ne ad hok. ajde da ga smestimo negde

uopste nasa kultura sa grobljima je skandalozna, a kad odes na Lesce na primer, sve lepo izgleda..kada se apitas za pretke, ako neznas lokaciju spomenika, moze da ides samo do 1945 godina unazad....znaci to je paradox..ljudi odvajaju od usta za spemenike, a onda kada dodje neka nova vlast, nemaju evidenciju

tako isto i za nase velikane, mora sada da se o tome razmislja, a ne da te stave negde , da bi porodica nesto dobila, kao za Bearu...sta je taj covem mogao vise da uradi, nego da napravi sebi spomenik, i to nisu ispostovali

to nije do vlasti nego do ljudi.

slika iz 1983.

koliko igraca :)

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #9456 послато: 20 Април 2018, 11:35:32 »
to nije do vlasti nego do ljudi.

slika iz 1983.

koliko igraca :)

Nisi u pravu, cak sta vise si u zabludi!!

da li ti mislis da RW, zanimaju groblja, ili sahrane, sa neke moralne strane? Prica o precima, i zasto se ne postuuju, je mnogo perfidnija od toga sta ti mislis. i zasto korene, ako nisi na malom selu, ne mozemo da nadjemo posle 80 godina .

zato je i proslo nezapazeno, Vesicevo premestanja Dimitrija Tucovica, a on je to dobro znao, da ima da cutimo.

Prebacili smo Tasmajdensko gorblje na Novo, nema ni 100 godina, a pola nije ni zabelezeno, da ne govorima o groblju u Somboru, ili staru u Nisu, gde psi lutalice ujedaju, a opstina nema nikakave informacije o nicemu...ko je za to kriv?

Zasto nije tacno, da su ljudi u pitanju, jer kod nas kad umre stari otac, majka, ljudi zale, a Zapad, slavi njihov zivot, i sta su osatavili iza sebe.

Zato je po meni bitno, a vidim Znancu je nelagodno, da se naprai plan, za sledicih 30-100 godina, gde bi se Sportisti, odvojili od politicara i ostalih gamadi policijskim

u prevodu, da budu SVOJ MEDJU SVOJIME, ako ne posebno groblje, barem posebna sekcija, neuprljana sa politickom momentom...

u mojoj prici, koja je mozda pristrasna, i to postovanje mrtvih , je deo naseg neuspeha u istoriji, i kao sto vidimo danasnjici..Deo, ne sve

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #9457 послато: 20 Април 2018, 11:45:55 »
U selu moje majke, u selu moga oca, u mom mjestu, u selu moje taste ima sve unazad vise od 80 godina.
Selo mog tasta n epostoji vise pa su svi prebaceni u veci grad a i tamo ima unazad vise od tih 80 godina.
Ova sela su razbacana od juzne srbije do istocne hercegovine.

E sad zasto u tvom selu ili necijum drugom nema ne znam.

Ali to nije tema pa moze i da s eobrise a tebe bih zamolio da bar na ovom topiku budes manje militantan.

Ван мреже Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #9458 послато: 20 Април 2018, 12:49:27 »
U selu moje majke, u selu moga oca, u mom mjestu, u selu moje taste ima sve unazad vise od 80 godina.
Selo mog tasta n epostoji vise pa su svi prebaceni u veci grad a i tamo ima unazad vise od tih 80 godina.

Ali to nije tema pa moze i da s eobrise a tebe bih zamolio da bar na ovom topiku budes manje militantan.

za tebe sam posebno napomenuo, za neke u MALOM SELU!

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #9459 послато: 20 Април 2018, 13:36:50 »