Аутор Тема: Женски ФК Црвена звезда  (Прочитано 92443 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 11.667
  • Репутација: +2940/-891
Одг: Женски ФК Црвена звезда
« Одговор #520 послато: 20 Март 2018, 06:06:13 »

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #521 послато: 25 Март 2018, 07:23:58 »
13 kolo super lige za žene
CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK (KŠ)
NEDELJA, 25.MART u 14:00 ČASOVA
TEREN KOD JUŽNE TRIBINE MARAKANE
DOBRO NAM DOŠLI...!

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #522 послато: 25 Март 2018, 19:45:28 »

13 kolo super lige za žene
CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK (KŠ) 13:0 (8:0)
Ovo je treća uzastopna pobeda naših devojaka, uz gol razliku 36:1. Bravo crveno-bele Vučice...!

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #523 послато: 27 Март 2018, 15:31:57 »

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #524 послато: 04 Април 2018, 07:58:37 »
Juče održan žreb za četvrtfinale kups srbije ,naše fudbalerke kao domaćini čekaju POžarevac.

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #525 послато: 09 Април 2018, 06:38:37 »
Звездин бомбардер: Звао је и Базел, нудио сјајне услове, али је љубав према Звезди пресудила
Мирела Тенков, дама у нападу Црвене звезде, сјајним головима и партијама обележава сезону у Супер лиги Србије
Фудбал није за жене – добро је позната фраза фудбалских лаика, који тиме покушавају да прикрију сопствено непознавање божанске игре.

Женама је место у фудбалу – рекли би заговорници феминистичке идеологије, желећи да се и у тој области изборе за родну равноправност.

Истина није на једној, а ни на другој страни. Негде је на средини. Нешто је другачија и у слободном дефинисању би гласила: фудбал не препознаје род и пол, зна само за добре и лоше играче.

Игра прихвата једино оне који умеју да је играју, њима је место на травнатом подијуму обезбеђено, а Мирела Тенков (28) спада у ту одабрану групу.

Да је најбоља фудбалерка Црвене звезде, пореклом из Пакраца (Хрватска), рођена за фудбал, било је јасно још с краја прошлог и почетка овог века, кад је у Куцури, малом месту покрај Врбаса, била принуђена да котрља бубамару не би ли се асимиловала у ново окружење и стекла прве пријатеље.

- У Пакрацу сам живела до рата 1995. године, тад сам са породицом избегла и дошла у Београд. Ту смо провели годину дана, после смо отишли у Врбас и онда се коначно настанили у Куцури, где живимо и данас. Тад је у Куцури мало људи знало српски, углавном су ту живели Мађари и Русини. Срећом, двојица дечака, која су живела поред нас, знала су солидно наш језик. Пошто су по цео дан играли само фудбал, морала сам и ја са њима – започела је причу Мирела Тенков.

Иако је знаке наклоности ка фудбалу показала релативно рано, Тенкова није крила интересовање према другим спортовима, напротив. Опробала се и у одбојци, каратеу, а дуго година је играла и фолклор. Више од наведених заинтригирао је - рукомет.

- Уписала сам се у школицу рукомета у Врбасу, да би се то после одужило, па сам се десет година активно бавила тим спортом, осам у Врбасу и две у Бачкој Паланци. Са Паланком сам ушла у виши ранг 2008. године, сви смо били срећни због тога, али сам убрзо на турниру у малом фудбалу сазнала да је клуб продао место у тој лиги. Било је то велико разочарање и одлучила сам да напустим рукомет.

Одједном, Мирела се нашла на новом почетку. Пред њом је стајао пут који води у два правца – потпуни отклон од спорта или зачетак снова о неком другом. Звезде су јој је стидљиво намигнуле и судбина је повела стазом – фудбала.

- На поменутом турниру сам добила неколико понуда да почнем са фудбалом. Било је размишљања, на крају сам преломила, отишла у Суботицу на разговор са Спартаком и, испоставиће се, остала тамо четири године. Лепо искуство носим са севера земље, освајале смо трофеје, играле Лигу шампиона. Било је све добро.
http://www.zurnal.rs

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #526 послато: 12 Април 2018, 15:17:23 »
Super liga Srbije za žene 14 kolo
16.04.2018 15:00   Беoгрaд   ЖФК Слога   -   ЖФК Црвена звезда

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #527 послато: 16 Април 2018, 08:56:45 »
SLOGA ZEMUN - CRVENA ZVEZDA
PONEDELJAK, 16.APRIL 2018. U 15:00
STADION FSB-a NA ADI CIGANLIJI
ULAZ SLOBODAN
DOBRO NAM DOŠLI...

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #528 послато: 17 Април 2018, 07:47:37 »
Super liga Srbije za žene 14 kolo
16.04.2018 15:00   Беoгрaд   ЖФК Слога   -   ЖФК Црвена звезда 0-2
Savanović iz penala , Barjaktarović.

Plasirali suse fudbalerke u plej off,gde će učestvovati pored prvoplasiranog Spartaka ,trećeplasirana Vojvodina,četvoroplasirana ekipa (ne znam šta će biti sa Mašincem )