Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
КОШАРКА / Одг: Играчки кадар
« Последња порука Pera послато данас у 22:13:11 »
Zanimalo me jer nisam bio siguran po kom kriterijumu se daje ta "titula" zaštitnika obruča. Nema sumnje da je najbolji ako se gleda samo broj blokada. Meni je ipak to prejako zvanje, jer kada se kaže najbolji zaštitnik obruča, prvo na šta sam ja pomislio je, da je najviše imao uticaja na dobru defanzivu ekipe sa pozicije pet, u odnosu na ranije centre. Osim blokada, sve ostale defanzivne karakteristike su mu slabije od recimo Kuzme, a u nekom približnom rangu sa ostalima. Inferioran je protiv viših i težih centara. Nema snagu u nogama kojom bi se ukopavao na niskom postu i tako nadoknadio minuse u odnosu i na jedne i na druge, pravilnim postavljanjem i građenjem. Ne čita (još uvek) dobro ofanzivne kretnje protivnika iz pika. Na ovim stvarima mora dosta da radi. Dobro je po njega što se one ispravljaju samo jakim radom i sticanjem iskustva.

Pa dobro, to je više sleng koji se ustalio i odnosi se bukvalno na izblokirane šuteve. Generalno u odbrani za sada nije ostavio sjajan utisak, ali naravno ne treba njega ni porediti sa Kuzom. Zato i kažem da ne volim da nam taj tip igrača bude prva petica. Jebiga, nema tu mnogo fora i fazona, kada već dodje do snage i visine, Kuzmić je lik od 214cm i 120kg, a Lesor ima 206cm i maksimum 110kg (čak je i jači od mnogih igrača sličnog tipa). Opet, Lesor je daleko pokretljiviji, skočniji, i u odbrani pika je trebao da predstavlja mnogo veći faktor od Kuza, a neću biti mnogo pametan ako konstatujem da tu nešto ne štima. Zašto to izgleda ovako i do koga je, stvarno ne znam. Jednostavno, uvek ima korak više, sekund više nego što treba, i onda ga hvataju u nekom medjuprostoru i to nas košta na hiljadu načina. On donekle onemogući penetraciju protivničkog pleja (ako je to ideja) ali zato ne može nikako da stigne da se vrati dole. I kada stigne, protivnički centar je već pozicioniran, dzaba njegova brzina. A naše odbrambene rotacije svakako ne pomažu mnogo. Veliki deo situacija u kojima deluje da nije zagradio dobro su rezultat ovoga. Čovek zauzeo poziciju, kasniš, aj ga pomeri. Lesor sigurno može bolje. Pitanje je jedino da li je uzrok insistiranje trenera ili nešto drugo ? Opet, i ako je nešto drugo, mora se sa njim raditi na popravljanju toga. Sumnjam da neko može da ne vidi ovo kao problem. Prošao je već deo sezone, mora nešto da se sredjuje tu. Što se tiče drugih zamerki, jednostavno, neko kao Milutinov ga "unosi" i to je sasvim prirodno.

Kako skoro nikad,pa imali smo dosta.Evo samo koliko ih ima na youtube a ima koji i nisu sečeni
Pogotovo u sezoni na Milerom,Kinzijem,Dangom ..
Igralo se i ove godine za Lesora samo ne mogu da se setim na kojim utakmicama

Pa pazi, kod nas to ispade kao neko čudo kada se desi, pa se kači po youtube-u i pišu članci. Zapravo sasvim normalna akcija kada imaš atletskih predispozicija za to, ljudi to igraju više puta po utakmici. Mi izbrojimo 10 klipova na kraju sezone od 80+ utakmica.
2
СВЕТ ОКО МЕНЕ / Одг: Супер Лига 2017/2018
« Последња порука Bela послато данас у 22:11:29 »
Kako morbidno zvuči  :lud: :поп:
3
ФУДБАЛ / Одг: Фудбалске еврокалкулације 2018/2019
« Последња порука playtony послато данас у 22:08:34 »
Nemojte zaboraviti da je ova tabela za LE nama najidealnija mogucnost, u slucaju da niko od nosilaca ne ispadne u toku kvalifikacija za LS. Mi na toj listi za poslednje kolo mozemo da idemo samo nanize, tesko navise. Prestizanje Rosenborga i HJK bi nam dalo solidne sanse da se nadamo da ipak zavrsimo medju nosiocima i u poslednjem krugu.
4
КОШАРКА / Одг: Жеље и разбибриге - сезона 2017/18
« Последња порука Koleczv послато данас у 22:08:13 »
Kakav crni Pressey...

Čovek još nije dobio otkaz zvanično.

Evo i Doelman je slobodan od 30.novembra. Da ga dovedemo?

Iverson je letos tražio ozbiljan keš. Ima problem sa leđima...mi vremena da nekoga ozbiljno platimo pa čekamo 2-3 meseca jednostavno nemamo. A ni taj luksuz da plaćamo rovite igrače.

miller...ne znam u čemu je bio problem u Bambergu. 1.verzija - nespreman i svojeglav. 2.zakačio se sa Trinkijerijem...ali što neko reče (napisa) - on je prošao i probu i preglede...

Realno nam je 5-ica prioritet. I scorer/ball handler na poziciji 2/3 a la Kinzi

Dorlmana nikad nikad
5
СВЕТ ОКО МЕНЕ / Одг: Супер Лига 2017/2018
« Последња порука Sektor послато данас у 22:08:09 »
 :facepalmanimation:
6
КОШАРКА / Одг: Играчки кадар
« Последња порука topalko33 послато данас у 22:07:47 »
Dobro zapažanje za alley oop. Neverovatno koliko to retko igramo (skoro nikad) a imali smo Cirbesa, Milera, Lesora, sve momke koji su pokretni i vole da skacu i kucaju. Kad vidim da nas bek baca pas o pod a moze lagano da prebaci centra stvarno se pitam da li im neko brani ili koji je q. u pitanju.
Jedini alley oop tandem kod nas su bili Vasa i Danga bilo je par ozbiljnih zakucavanja ali ne redovno kao recimo Ljulj/Ćaćo-Rudi...
7
Neresen rezultat prakticno izbacuje Bate iz igre. Zato ce oni morati da krenu dosta ofanzivno, ako ne u prvom, onda sigurno u drugom poluvremenu ukoliko rezultat bude 0:0. U takvoj igri vidim veliku nasu sansu, jer smo ove sezone pokazali koliko umemo da budemo opasni iz kontre i polukontre. U takvoj igri verujem da cemo imati nekoliko zicera 1 na 1 kao sto je to bilo u Londonu. Ako nam realizacija bude dobra, velika je sansa i da dobijemo tu utakmicu. Ali ako ne daj Boze primimo gol bice mnogo tesko. U toj situciji uloge se menjaju. Oni se povlace i cekaju kontru, a pokazali su na Marakani koliko mogu da budu opasni u takvim situacijama. Uigrani su i kada krenu u kontru to moze da bude jako opasno ako nasa odbranbena linija ne bude postavljena kako treba. Zato treba iskorisititi taj period kada rezultat bude neresen i kada postavka igraca na terenu bude isla nama u korist. Znaci, cvrsta odbrana, ne zaletati se i cekati povoljnu priliku za kontru. Ali nikako ne smemo da se uvucemo Borjanu u krilo i da im dozvolimo dominaciju i brojne centarsuteve, kao i prekide blizu gola iz kojih mogu da budu vrlo opasni. Verujem u Miloja i znam da ce postaviti pravu taktiku. To nam je bezbroj puta do sada pokazao.

Upravo to. Naša tranzicija može da bude kobna po njih. One Kangine lopte u prostor mogu da igraju veliku ulogu.
8
КОШАРКА / Одг: Рад управе клуба
« Последња порука mostarac послато данас у 22:06:24 »
Pa pogledajte kolike su ugovore dobili naši igrači koji su otišli. Koliki bi to budžet bio, i još da im se isplate dugovi?!Ne mislite valjda da bio ostali da igraju za iste ili malo veće ugovore.
9
Кладионица / Одг: Кладионица, општа тема
« Последња порука DraganPP послато данас у 22:06:10 »
Moze li Bogdanovic posle nocasnjih 26, veceras preko 15? Ako moze strucno misljenje brace koja prate nba?
Странице: [1] 2 3 4 5 ... 10

Youtube RSB Forum Youtube Mr RSBFacebook RSB Forum Twitter RSB ForumGoogle+ RSB ForumRSS Feed RSB Forum