Анкета

Najbolji u porazu od Future:

Ročesti
147 (67.4%)
Enis
9 (4.1%)
Davidovac
5 (2.3%)
Lazić
2 (0.9%)
Feldin
0 (0%)
Dangubić
27 (12.4%)
Bjelica
1 (0.5%)
Janković
0 (0%)
Lesor
1 (0.5%)
Antić
26 (11.9%)

Укупно гласова: 218

Аутор Тема: Аба лига, 15. коло: Будућност - Црвена звезда 92:86  (Прочитано 11310 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи џонињо

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.544
  • Репутација: +1461/-1798
  • Bez ličnog teksta
Одг: Аба лига, 15. коло: Будућност - Црвена звезда
« Одговор #80 послато: 08 Јануар 2018, 19:00:57 »
S ovakvom odbranom je nemoguće dobiti, pa sve i da imas napad golden stejta. Mislio sam da će od utakmice sa zelenima defanziva da ide uzlaznom putanjom, ali to je očigledno bio incident.
Ova ekipa očigledno ne može da šljaka ozbiljniju odbranu, i to je fakat. Sa sokićima igramo za 2.mjesto i to se mora dobiti. Sad već imam sumnju da li će neki segmenti koji su nam baš kritični moći da se iskoriguju do play off-a. Koliko samo otvorenih trojki, koliko lakih poena, koliko grešaka kod rotiranja...Ajd valjda će uz pomoć neke više sile iskočiti neki kuzmoliki, koji bi nam rješio neke goruće probleme. Nek' nam je Bog na pomoći!

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.216
  • Репутација: +2235/-1973
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #81 послато: 08 Јануар 2018, 19:01:08 »
Da su bolesno sutirali, jesu. Ali mnogo smo im mi pomogli svojom "odbranom". Nasa defanzivno najlosija utakmica ove sezone, definitivno. Ubili su nas na pik end popu a bogami i kroz reket su se setali samo tako. Da li je Dzikic toliko dobar trener, pa protiv nas uvek izuzetno iskoristi nase mane, ili je sreca, ne znam, ali nadam se da na prolece nece ovako izgledati utakmice dole u Podgorici... Nista strasno, ako zelimo da postanemo sampioni moramo da prelezimo ovakve poraze i naucimo iz njih.

Okreni obrni, 70% za tri...ne znam sta da kazem. Ne znam da li se ikad desilo na ovom uzorku.

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 6.125
  • Репутација: +2747/-4936
  • Od malih nogu moj si san...
« Одговор #82 послато: 08 Јануар 2018, 19:01:41 »
Napadi dobijaju utakmice, odbrane osvajaju sampionate.

Nadam se da cemo podici nivo odbrane konacno, inace ovakvom igrom do prstena necemo.

Nadam se da je i Alimpijevic svestan toga.

Ван мреже Vucko1985

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.013
  • Репутација: +537/-1365
« Одговор #83 послато: 08 Јануар 2018, 19:04:20 »
Ja u zivotu nisam video da smo ovako lose branili pik i da neko ovako sutira trojke. Ne valja ovo, najverovatnije sa Cedevitom u polufinalu, a mogli smo da imamo lagan duel protiv Mornara, Partizana, Zadra, ili ko vec bude cetvrti. Zbog toga je mnogo bitan duel sa Sokicima u nedelju, borimo se za prednost domaceg terena i zato Pionir mora biti pun, a podrska nasim momcima ogromna.

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
  • Поруке: 5.790
  • Репутација: +1571/-2475
« Одговор #84 послато: 08 Јануар 2018, 19:05:59 »
Jesu dobra ekipa ali moje mišljenje je da Budućnost neće igrati finale
Živi bili pa vidjeli...

На мрежи 101

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 231
  • Репутација: +129/-126
« Одговор #85 послато: 08 Јануар 2018, 19:07:20 »
Ја уопште нисам незадовољан поразом, јер смо и поред тога одиграли на периоде квалитетну кошарку и показали да смо квалитетнији тим. Међутим дати 16 тројки екипи која солидно брани тај сегмент и на евролигашком нивоу је велика ствар и ретко се дешава. Притом проценат шута је феноменалан.
Вечерас смо видели колико лоше бранимо преузимања, па ми није јасно што смо се баш у овом мечу одлучили толико да преузимамо, а да притом то нисмо квалитетно увежбали. То је мислим и решило меч. Простора за напредак има доста, улоге се полако дефинишу и доласком Добрића као и враћањем Фелдина у ритам ми постајемо класа изнад свих. И ову утакмицу смо боље и квалитетније од њих одиграли, међутим тај фактор шута може једну утакмицу у евентуалној серији да добије, одбране добију плеј оф.

Ван мреже aleksandarasr

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 131
  • Репутација: +47/-64
« Одговор #86 послато: 08 Јануар 2018, 19:07:40 »
Oni do kraja imaju Mornar i Cedevitu u gostima.. Tako da, nije nemoguce da budemo prvi... 

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.336
  • Репутација: +5202/-5559
« Одговор #87 послато: 08 Јануар 2018, 19:08:07 »
Sad se Cedevita jednostavno mora dobiti kako znamo i umemo...

Dodatni problem je sto ce igraci malte ne iz Istanbula izaci na megdan Cedeviti...

Mnogo ce znaciti da napunimo Ponir protiv Cedevite sa evroligaskom atmosferom

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.336
  • Репутација: +5202/-5559
« Одговор #88 послато: 08 Јануар 2018, 19:08:38 »
Oni do kraja imaju Mornar i Cedevitu u gostima.. Tako da, nije nemoguce da budemo prvi...

Imace i Partizan u gostima pred punim Pionirom

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
« Одговор #89 послато: 08 Јануар 2018, 19:08:56 »
Ovi bolje ne mogu da igraju još 100 mečeva tako da...
Biće to ok,samo da se dobije Cedevita u nedelju

Ван мреже 19Simke93

• РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 1.719
  • Репутација: +1824/-414
« Одговор #90 послато: 08 Јануар 2018, 19:09:22 »
Koštale su nas pobede promašena trojka Bjelice na 83:81 i par grešaka u preuzimanju na kraju. Pogotovo ono kad su se Pero i Danga zbunili i Pero ostao na beku, iako nije morao. Šutirali su nerealno, možda smo mogli manje pomagati u reketu, jer su nam često na taj način pravili višak na trojci. Ali dobro, nisam nezadovoljan, s obzirom na bolestan, čak i istorijski šut za 3, opet smo ih imali pri kraju. Ima stvari koje treba da korigujemo, ali samo napred.

Ovi vidoviti koji već oplakuju prvo mesto i prozivaju trenera, neka jednom probaju da budu uz klub i tim i kada izgubi utakmicu. Napred Zvezdo!

Ван мреже Consultant

• Члан ФК
  • Поруке: 1.037
  • Репутација: +655/-518
« Одговор #91 послато: 08 Јануар 2018, 19:09:44 »

al me nervira ovo *****sto-alibi kukanje odmah kako ce biti 7v5..

Sta bi decko?

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
« Одговор #92 послато: 08 Јануар 2018, 19:09:48 »
Ma kakac crni partizan... :D

На мрежи Arantes94

• Веран као пас
  • Поруке: 536
  • Репутација: +301/-69
  • Кренућу тамо где су моји другови,песма и дим..
« Одговор #93 послато: 08 Јануар 2018, 19:09:58 »
Изузетно је тешко добити утакмицу када противник овако шутира за 3 и на то дода још скоро 30 погођених бацања.. Невјероватни проценти код њих за 2 и 3,каква спрдња.. Страшно су арогантна екипа,пи.. Гордић јебени је Србин из Гацка,а играо за гробље,витамине,њих и босну.. Што се нас тиче унаказли су нас на преузимањима и игром два на два.. Фелдину мора неко скренути пажњу да се не издркава много када га не иде,мислим разумијем ја тај менталитет и све то,али брате искулирај мало одиграј тај пас,какви флоутери контра руком у пм.. Милко ми је најиритантнији играч убједљиво.. Изузетна кошаркашка интелигенција,човјек може дати хладно 20 поена кад му је дан свакоме,али кад игра лоше то је онда баш критично.. 5 изгубљених лопти и пар веома лоших одлука у оба правца.. Можда смо могли покишати са нижом петорком са Дангом на 4 и слично,али добро,шта сад.. Није још прво мјесто изгубљено,јако до краја,а иако буде прегазићемо их у финалу ако се појаве у истом.. Пуна подршка,идемо даље! :ue:

Ван мреже aleksandarasr

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 131
  • Репутација: +47/-64
« Одговор #94 послато: 08 Јануар 2018, 19:10:20 »
Da.. Ovi ce se verovatno tuci za to cetvrto mesto, tako da je i tu sve moguce...

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.528
  • Репутација: +3091/-912
« Одговор #95 послато: 08 Јануар 2018, 19:12:12 »
Onakvim procentom za tri poena teško se dobija  ekipa koja tako gađa trojke.
Falilil su Bjelica i Feldin sa većim doprinosom večeras da se dobije i ovakav protivnik.
Najbitnija je Cedevita u nedelju izuzetno važan meč ,mora se to dobiti .
O kalkulacijama posle toga .

Ван мреже MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.193
  • Репутација: +1319/-2044
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #96 послато: 08 Јануар 2018, 19:12:22 »
Lendri 3/3 trojke, Nikolic 4/4 trojke...  :krstise:

Ali tu je i do nas bilo da se ne lazemo...

Plus su bili bolji u asistencijama a mi vise izgubljenih lopti....

Jos kad pogledas onaj sut prosto i cudi da smo do zadnjeg minuta bili u igri...

Sta je tu je, ima jos da se igra... Mozda bi nam i vise znacila neka 4 ili 4/5 nego cista 5....

Idemo dalje momci...

:vitez:

Ван мреже IgorRS

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 293
  • Репутација: +75/-91
« Одговор #97 послато: 08 Јануар 2018, 19:13:57 »
Ja mislim da mi ove tesko da cemo moci da dobijemo u bilo kojoj seriji. Jednostavno Dzikic je daleko iskusniji trener koji ce iskoristiti sve mane kao i veceras, a na sve to ima ozbiljno jak tim. Covicevo eksperimentisanje sa neiskusnim trenerom ce nam upravo u ABA ligi doci glave, a videli ste i sudjenje veceras. U play offu nas tek ceka cirkus. Pojacanja ispod kosa nema ocigledno...voleo bih da nisam u pravu i nadam se da necu biti ali kako sada stvari stoje, Buducnost je bolja ekipa od nas i tu dileme nema.
Au sta napisa covece .Dobicemo ih u seriji i to ubedljivo .Jednostavno usralo ih uz neke nase greske i ogromnu pomoc smradova u crnom .Mozda oni cak i u 1/2 budu izbaceni.Nisu oni nista posebno za nas .Uvek smo tamo tesko igrali  u regularnom delu u Moraci.Nije ovde trener toliko gresio ,ubacivao je Lesora jer nema koga drugog ne moze ni Pero sve.Morali smo da iskoristimo njihov prazan hod a mi gubimo pespotrebno lopte i masimo slobodna u kljucnim momentima to nije trenerova greska .Individualna je to stvar kod igraca .

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • Поруке: 1.603
  • Репутација: +602/-406
  • mass psychology
« Одговор #98 послато: 08 Јануар 2018, 19:14:04 »
Треба ићи даље и што пре заборавити овај меч и верујем да ће то бити лако играчима и тренеру, јер кад изгубиш на овај начин где је друга екипа једноставно била боља и имала више среће спортски и људски пружиш руку и ништа друго. Да смо одиграли боље од њих и изгубили то би било теже за заборавити зато и овај пораз није толико болан како сам очекивао да ће бити. Јесте грешили смо доста у одбрани и брањењу пика али су једноставно убацили све што су желели, Лендри је убацивао и кад је брањен и кад је био орворен тако да не треба камењем на играче и тренера као што је случај на коментарисању јер је стварно срсмота то радити после овакве полусезоне и успеха у евролиги. Дајте момцима и треннеру мало кредита јер су заслужили, ипак су и они људи од крви и меса. Треба бити опрезан, ставили су нам до знања да се неће повлачити и да у утакмицама са нама неће улазити као аутсајдери јер то нису. Сигурно неће имати овакве шутерске клинике у плејофу али треба бити пажљив и ову утакмицу узети као пример сваки пут кад играмо у аба лиги јер свакој екипи може да се деси да им њихово вече буде баш против нас. А сви желе да се доказују и гризу против најбољих екипа што је ова утакмица и показала

Ван мреже Miki PN

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.701
  • Репутација: +1730/-1353
  • Ostro i na prvu!
« Одговор #99 послато: 08 Јануар 2018, 19:15:06 »
Jbg sta da se radi..
Odigrali smo tezak mec i presudilo je samo njihov nerealan procenat suta.
Ovo vise nece da ponove nikada.

Mi smo takodje odigrali neke kljucne odbrane losije, preuzimanja su bila losa, a i trebao je da se pravi faul, a ne da se dozvoljavaju laki poeni.
Oni napaljeni, kao da je finale El, sto je lepo i videti. Ne dolazi ti evroligas svake nedelje u goste.
Za mene takodje mnogo cudan kriterijum sudjenja. Neverovatno mi je da su imali 25 slobodnih bacanja za 3/4.

Ali ko im klacka koske, glavu gore i u nove pobede.