Анкета

Najbolji u porazu od Efesa:

Ročesti
24 (16.6%)
Enis
0 (0%)
Davidovac
11 (7.6%)
Lazić
1 (0.7%)
Feldin
1 (0.7%)
Dangubić
2 (1.4%)
Bjelica
20 (13.8%)
Janković
7 (4.8%)
Lesor
2 (1.4%)
Jovanović
77 (53.1%)

Укупно гласова: 145

Аутор Тема: Евролига, 17. коло: Анадолу Ефес - Црвена звезда  (Прочитано 7532 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Samo ti

• Веран као пас
  • Поруке: 529
  • Репутација: +193/-130
  • ЗВЕЗДО ЗГАЗИ ИХ СВЕ!
Одг: Евролига, 17. коло: Анадолу Ефес - Црвена звезда
« Одговор #80 послато: 12 Јануар 2018, 23:45:09 »
Mi nemamo igrace koji mogu da igraju odbranu konstantno na nivou...Lazic iz proslih sezona i Lazic iz ove sezone nisu isti igraci...covek je ispao iz ritma,nema ga u napadu,a u odbrani povremeno bljesne ali se vrlo brzo utopi u sivilo...Ostali igraci nemaju veze sa odbranom gde se nasa odbrana svodi da protivnik promasi sut pa da uhvatimo loptu...Pod kosem je tek opasnost...Bjelica nikad nije ni bio dobar odbrambeni igrac...Pero tu igra na iskustvo i dobro pozicioniranje,ali i on ima zestokih propusta (videti pod prodor ivanovica iz buducnosti pred sam kraj utakmice na +2 za njih kad se prosetao pored Antica koji nije uopste reagovao)...on dobro cuva svog igraca ali strana pomoc od njega ne postoji dole pod kosem...skok od njega u napadu ne postoji,jer se za moj ukus previse izvlaci na sut za tri,koji ga opet dobro sluzi...opet kazem sa njim na parketu najbolje stojimo odbrambeno,ali to je vise do njegovih saigraca koji su ocajni u tom segmentu...O Lessoru ne treba mnogo pricati...on osim izuzetnih fizickih mogucnosti nista drugo nema...covek pravi nenormalna iskakanja,greske u preuzimanju,greske u postavljanju,pozicioniranju,losim faulovima,brzim licnim greskama...jasno je da se od njega ocekivalo da bude beck ap opcija nekom prvom centru,ali niko nije ocekivao da bude ovako na niskom Q..
Previse zavisimo od pojedinaca...previse se oslanjamo na sut,igramo bez odbrane sto nikad nje dobro ...lomimo protivnike na induvidualni kvalitet i sutersko ludilo..cim to stane ili protivnik krene da sipa nas nema....nista ne branimo,odmah se pogubimo na defanzivnom skoku i nema nas...Nadam se da upravu i strucni stab nisu uljuljkale pobede i pre svega zavarale da nam ne treba pojacanje...treba nam itekako i nadam mu se sto pre...Mnogo krokodila ima koji bi da nas maknu sa trona.
Slazem se sa tobom za Lazu, ali za to sto on nije isti igrac kao prosli godine postoji razlog, a razlog je sto smo kod radonje preuzimali i igrali drugacije u ondosu na ovu godinu.. Laza se jednostavno ne uklapa toliko u ovaj tim, kao prethodnih godina. Nije isto proslo godine kad igraju svih 5 na parketu odbranu i sad kad Lesor iskace kod pika i ne zna sta ce sa sobom.. Laza ovde moze da pomogne samo individualno 1 na 1sto se tice odbrane, sto je i radio dosta puta ove sezone. Vise se mozda uklapa Lesor, a covek ne zna gde je desno danas kod pika u odbrani par puta se gubi.. Oni su danas to i iskoristili i stalno vrteli taj visoki pik kad je on u igri, mozda i tada prelomili utakmicu.. On mora na tome da radi, dzaba mu sav potencijal u napadu, ako ne bude radio i radio na defanzivi pogotovo na tom segmentu..
Mene bas upada u oci Feldin zadnjih nekoliko utakmica. Ne znam sta mu se desava, ali ovo sto on radi u napadu ne izgleda ni malo dobro.. Sutira previse nonsalanto po meni, pa ako udje udje. Ne znam zasto mu se malo ne skrati taj prostor i sloboda koju ima u napadu. Niko ne ocekuje od njega da ubacuje svaku po 30, ali ne mora svaki put kad dobije loptu istu i da sutne na kos po svakoj ceni.
Sudjenje je danas bilo korektno, Efes je bio bolji,nema sta. Falio je danas dosta i Pero. Raduju me Enis i Davidovac.. Dobro ce doci ova sezona mladjima, pa i J i J. Nadam se da mozemo da izvucemo neki max od njih za sledecu sezonu. Samo neka Jankovic gleda da mu se ne ponavljaju onakve gluposti kao u 4/4 kad je napravio tehnicku pa mozda i resio utakmicu tada tim glupim potezom.
« Последња измена: 12 Јануар 2018, 23:52:15 Samo ti »

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.596
  • Репутација: +289/-806
« Одговор #81 послато: 12 Јануар 2018, 23:49:59 »
Како само дођосмо до тога да Лазић није исти.Лазић је прошле сезоне играо са Џенкинсом,Јовићем,Симоновићем.....који су сви до једног гинули у одбрани,еве сезоне је тотално другачија прича јер је кошарка тимска игра па самим тим и одбрана,мора много да се прича,а да се помаже саиграчима наравно да се и познају навике саиграча.

Лесора овде спомињемо као кривца број један што искаче на плеја када противници играју пик.Одбрана пика је опет колективна одбрана и тренер одлучује како ће тај пик да се брани,а с обзиром да Лесор од почетка сезоне тако брани пик не верујем да је то само његова жеља.

Ван мреже Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.223
  • Репутација: +2962/-557
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
« Одговор #82 послато: 12 Јануар 2018, 23:59:00 »
Slazem se sa tobom za Lazu, ali za to sto on nije isti igrac kao prosli godine postoji razlog, a razlog je sto smo kod radonje preuzimali i igrali drugacije u ondosu na ovu godinu.. Laza se jednostavno ne uklapa toliko u ovaj tim, kao prethodnih godina. Nije isto proslo godine kad igraju svih 5 na parketu odbranu i sad kad Lesor iskace kod pika i ne zna sta ce sa sobom.. Laza ovde moze da pomogne samo individualno 1 na 1sto se tice odbrane, sto je i radio dosta puta ove sezone. Vise se mozda uklapa Lesor, a covek ne zna gde je desno danas kod pika u odbrani par puta se gubi.. Oni su danas to i iskoristili i stalno vrteli taj visoki pik kad je on u igri, mozda i tada prelomili utakmicu.. On mora na tome da radi, dzaba mu sav potencijal u napadu, ako ne bude radio i radio na defanzivi pogotovo na tom segmentu..
Mene bas upada u oci Feldin zadnjih nekoliko utakmica. Ne znam sta mu se desava, ali ovo sto on radi u napadu ne izgleda ni malo dobro.. Sutira previse nonsalanto po meni, pa ako udje udje. Ne znam zasto mu se malo ne skrati taj prostor i sloboda koju ima u napadu. Niko ne ocekuje od njega da ubacuje svaku po 30, ali ne mora svaki put kad dobije loptu istu i da sutne na kos po svakoj ceni.
Sudjenje je danas bilo korektno, Efes je bio bolji,nema sta. Falio je danas dosta i Pero. Raduju me Enis i Davidovac.. Dobro ce doci ova sezona mladjima, pa i J i J. Nadam se da mozemo da izvucemo neki max od njih za sledecu sezonu. Samo neka Jankovic gleda da mu se ne ponavljaju onakve gluposti kao u 4/4 kad je napravio tehnicku pa mozda i resio utakmicu tada tim glupim potezom.

Јесте да је офф, али код Радоње смо ретко кад преузимали, углавном се настојало да се пробија.

У Истанбулу ништа ново са Ефесом, другу годину за редом примамо стотку.

Следи нам испит психолошке стабилности, требало би напунити халу и ауторитативно добити надменог Здовца и његову екипу.

Ван мреже Samo ti

• Веран као пас
  • Поруке: 529
  • Репутација: +193/-130
  • ЗВЕЗДО ЗГАЗИ ИХ СВЕ!
« Одговор #83 послато: 13 Јануар 2018, 00:02:45 »
Јесте да је офф, али код Радоње смо ретко кад преузимали, углавном се настојало да се пробија.

У Истанбулу ништа ново са Ефесом, другу годину за редом примамо стотку.

Следи нам испит психолошке стабилности, требало би напунити халу и ауторитативно добити надменог Здовца и његову екипу.

Slazem se, ali uvek kad je moralo da se preuzme to nije bio toliki problem. To sam hteo da kazem, dok danas ne stizemo ni da probijemo, a ni da preuzmemo. Ono sto Lesor igra u odbrani meni je jako zabrinjavajuce, svaki laik je mogao da vidi danas da je ispao bar 5x na piku, da ne kazem svaki put kad su odigrali pik on je bio katastrofalan, Jovanovic je to dosta bolje radio. Lazu necu da komentarisem u odbrani, nisam dovoljno strucan da mu ja bilo sta zamerim, covek kida.

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.209
  • Репутација: +1023/-407
« Одговор #84 послато: 13 Јануар 2018, 00:19:46 »
Nije istina da ne možemo da odigramo odbranu i da nikog nismo tako dobili. Pa kad pre zaboravismo Žalgiris koji smo baš na odbranu dobili. I Barsu smo dobili tako što poslednja četiri minuta nisu mogli koš da nam daju.
Najveća razlika između ove i prethodne ekipe je u tome što je ono bila defanzivna mašinerija u kojoj je svaki igrač znao u sitna crevca kad se šta radi. Sada imamo ekipu koja je pokazala da kad ima vremena za dobru pripremu može da odigra dobro i taktički i defanzivno. Ali ovo nije ekipa, a posebno nije bez Antića, koja može za dan, dva da se prilagođava i da bez duboke pripreme odgovori defanzivnim zadacima. Previše je tu neiskusnih i taktički neobučenih igrača.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 15
  • Репутација: +4/-8
« Одговор #85 послато: 13 Јануар 2018, 00:22:21 »
@Celtic jer znas mozda kad je konferencija Čovića(u koliko sati)?Na mozzart sportu su reklu da ce imati u subotu konferenciju.

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 15.189
  • Репутација: +4592/-4182
« Одговор #86 послато: 13 Јануар 2018, 00:25:43 »
Ne znam zašto stalno potežete poredjenje sa prošlogodišnjom ekipom kad ne vidim da o tome iko piše.Niko to ni ne očekuje od ovih momaka a pogotovo ne prve godine

Sve to naravno ne znači da treba da izgledaju kao grupa gradjana u januaru mesecu kad treba da se radi nešto sem napada
Nećemo na osnovu dve utakmice do sada formirati mišljenje da nam je odbrana dobra kad nije

I naravno,lepo si rekao,ta utakmica sa Žalgirisom je dokaz da možemo ali zašto to u 95% utakmica nismo igrali to ne znam

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 2.209
  • Репутација: +1023/-407
« Одговор #87 послато: 13 Јануар 2018, 00:37:21 »
@Celtic jer znas mozda kad je konferencija Čovića(u koliko sati)?Na mozzart sportu su reklu da ce imati u subotu konferenciju.
Ne znam zaista. Čak nisam siguran ni da li se vraćamo večeras ili ujutro.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже Robbie Fowler

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.303
  • Репутација: +2027/-705
« Одговор #88 послато: 13 Јануар 2018, 00:41:21 »
Poraz kao poraz,nije prijatan ali nije tragican.Medjutim,dobitak Jankovica i posebno Jovanovica-neprocenjiv!Davidovac vec rutinski,samo polako,sve ce da dodje na svoje.

Ван мреже Bajudza

• Члан КК
  • Поруке: 201
  • Репутација: +68/-88
« Одговор #89 послато: 13 Јануар 2018, 00:43:15 »
Odbrana busna jer nam nisu igrala 3 bitna igraca, od kojih 2 igraca (pero, lazic) zavisi 80% nase odbrane, kako je pokidao antic zalgiris odbrambeno, haos...buducnost se israla protiv nas gde i jaci timovi tesko da bi dobili protiv onakvih procenata.

Jeste zasluzen poraz zbog nase odbrane al niko ne moze da me ubedi da su cekali svaki nas kontakt da sviraju faul... Dva put za tri poena, onaj crnja skoci u naseg igraca i faul+kos, korake, nesportske, faul ranije nece da svira nego za dva slobodna, rocesti gazi liniju itd... 11 poraza uzastopno kad nam sudi govnar perez

Ван мреже nedst

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.978
  • Репутација: +622/-436
  • Za Zvezdu se ne navija ZVEZDA SE VOLI
« Одговор #90 послато: 13 Јануар 2018, 00:54:38 »
U ovakvim utakmicama Pero nam je itekako potreban, na zalost nismo mogli na njega da racunamo, a I Feldin je vec par utakmica u nekoj krizi a bili su nam potrebni njegovi poeni. Jovanovic odlican, ali smo imali I dosta izgubljenih lopti.  Malo cudan kriterijum sudjenja dosta faulova nam je sudjeno a njima znatno manje. Uz sve to oni su bili dosta raspolozeni suterski narocito Dragic I Mccolum. Steta ostaje nam samo da zalimo sto smo mozda ipak mogli da im pokvarimo racune I da pobedimo ali nije nam se sve poklopilo. Vec u utorak imamo sansu za popravni ali prvo sokice da pobedimo jer nam je to prioritet.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 93
  • Репутација: +14/-128
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #91 послато: 13 Јануар 2018, 00:55:39 »
Ma sve je u redu i skoro pa očekivano, bez Pere definitivno ocekivano. Mi sa ovim parama u ovoj ludoj državi koja ne prepoznaje pravog promotera sporta i Srbije u Evropi treba da smo zadovoljni. Umesto da ove godine dobijemo grobarski 2 miliona € >:( a ono nikom ništa.
Ali kako se Valensija napandrci ovako nad Olijem? Ej  :hail: samo pelcer da nam daju  :001_rolleyes:

Ван мреже miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.906
  • Репутација: +2614/-832
« Одговор #92 послато: 13 Јануар 2018, 05:33:23 »
Odbrana odlučila utakmicu ,pozitivno što su se svi igrači upisali u strelce i naravno solidna igra J-J.
Sve je ovo sport najače takmičenje ,nema šta da zamerim ,ono što je najbitnije je nedelja i Cedevita.
« Последња измена: 13 Јануар 2018, 08:36:55 miodrag »

Ван мреже Bagzi

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 390
  • Репутација: +128/-387
« Одговор #93 послато: 13 Јануар 2018, 08:36:07 »
Odbrana busna jer nam nisu igrala 3 bitna igraca, od kojih 2 igraca (pero, lazic) zavisi 80% nase odbrane, kako je pokidao antic zalgiris odbrambeno, haos...buducnost se israla protiv nas gde i jaci timovi tesko da bi dobili protiv onakvih procenata.

Jeste zasluzen poraz zbog nase odbrane al niko ne moze da me ubedi da su cekali svaki nas kontakt da sviraju faul... Dva put za tri poena, onaj crnja skoci u naseg igraca i faul+kos, korake, nesportske, faul ranije nece da svira nego za dva slobodna, rocesti gazi liniju itd... 11 poraza uzastopno kad nam sudi govnar perez

Mekolum je iskusno navlacio nase koji su kasnili, zbog opet lose odbrane timske....

Apsolutno ima pravo za faul kad navuce tako, jednostavno kad mu igrac malo iskrivljen ka njemu ko grana, on se spusti malo i krene ka njemu, iz spusta dize sut iz iznudjenog kontakta....faul po svim ovozemaljskim pravilima kosarke.
Cak i na basket turnirima ne postoji cistiji faul....

Sudjenje je samo bilo malo domacinsko i to je to. Sasvim prirodno da je tako bilo....
Uopste nas Spanac nije ostetio toliko, kako se sad pravi izgovor....

Odbrana nije postojala kod nas....
Bez Antica 4-5 puta bili ove sezone, sve izgubili glat, rutina bato....
Neizlazenje na sut, kasnjenje rotacije, reket busan i odbrana istog smesna, i sve drugo je posledica nase odbrane koju pikamo citave sezone tako....

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 3.130
  • Репутација: +934/-1994
« Одговор #94 послато: 13 Јануар 2018, 09:09:20 »
Sto neko rece zar ste tako brzo zaboravili na Zalgiris i onu brutalnu odbranu. Polako bre. Naravno da nama svaki igrac znaci i oseti se kad nije tu a pogotovo Pera. Evo ja sam siguran da cemo Cedevitu odraditi lagano a sa Himkijem ce te opet svrsavati na odbranu.

I za odbranu je vazan i kriterijum sudija. Sinoc nisam mogao drugo pol u kompletu ispratiti ali meni prosto ne ide u glavu da jedna ekipa za minutipo izadje iz bonusa a druga nakon sest minuta nema NI JEDAN faul i tako skoro svaku cetvrtinu. A ondapogledas da se mi i drzimo pa i stakvom igrom i odbranom smo dolazili na -3,-4

I ovde je neke sramota ili misle da su neki rodjeni sportisti ili mozda da su Radonja pa ne zele da pomenu sudije. Slobodno,necete popiti kaznu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже radulekg

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 34
  • Репутација: +6/-19
« Одговор #95 послато: 13 Јануар 2018, 09:45:47 »
Nisam gledao drugo poluvreme,ali sam zapazio da je odnos bacanja na poluvremrenu bio jednak,po 11 izvedenih obe ekipe. Kada sam video na kraju da su oni izveli 36 a mi 19,nije se moglo ni ocekivati da ovo dobijemo kad ti neko da 20 poena vise samo sa bacanja.

На мрежи sinisa

• Веран као пас
  • Поруке: 703
  • Репутација: +133/-550
« Одговор #96 послато: 13 Јануар 2018, 09:50:33 »
Odbrana koju smo igrali je sramotna,najgora ove sezone, ovaj Efes je bas bio zreo za dobiti.

На мрежи stefke

• Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.904
  • Репутација: +1645/-909
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
« Одговор #97 послато: 13 Јануар 2018, 19:43:39 »
Odbrana koju smo igrali je sramotna,najgora ove sezone, ovaj Efes je bas bio zreo za dobiti.

Nije uopste Efes bio zreo za dobiti, oni su odigrali jednu od najboljih partija u Evroligi ove sezone i zasluzeno dobili. Sa Braunom i Dragicem u punoj formi postaju jako neugodna ekipa, pre svega Braun koji nam je ceo mec na sve moguce nacine zadavao glavobolju. Sa druge strane mi bez najboljeg defanzivca u reketu, ulovljeni na neiskustvo  i to je to. Nalazimo se u paklenom ritmu utakmica i nema puno vremena da se taktizira i priprema, a kao sto je Celtic rekao, nasi igraci su previse neiskusni i takticki neobuceni. Npr, u nasoj ekipi igrac sa najvecim potencijalom da bude cuvar reketa je Lesor ali sta to vredi kad on na najmanju fintu suta skace i pravi glupe faulove, ali kada izadje na sut i pravilno zasmeta igracu koji ide na prodor, najvece probleme moze da napravi od svih centara koje imamo u ekipi.