Аутор Тема: Европска сезона 2018/2019  (Прочитано 5740 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже RSB

• Члан КК, Члан ФК
  • Aдминистратор
  • Поруке: 482
  • Репутација: +421/-84
Европска сезона 2018/2019
« послато: 23 Април 2018, 17:12:46 »
Као што знамо, Црвена звезда је након велике судијске пљачке поражена у финалу АБА лиге и у сезони 2018/2019 ће играти Еврокуп, уколико се не десе неке позитивне ствари везане за Евролигу. Адути Црвене звезде су
- Дарушафака (Догуш груп је спонзор Фенербахчеа)
- Панатинаикос (Најава иступања из лиге)
- Будућност (Евролига је примила к знању какво је суђење било у борби за пласман; питање испуњења услова за играње Евролиге)

Ово је тема посвећена предстојећим догађајима везаних за европску сезону која предстоји

Ван мреже Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.666
  • Репутација: +1571/-2080
Одг: Европска сезона 2018/2019
« Одговор #1 послато: 23 Април 2018, 17:14:39 »
Kontam da ce se lomiti pitanja oko Evrope za vreme F4 u Beogradu.
Iskreno,ne bi me zacudilo da zaigramo u EL.

Ван мреже ZmajPŽ

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 145
  • Репутација: +94/-86
  • na svoju veru na svoju zemlju...
« Одговор #2 послато: 23 Април 2018, 17:22:50 »
Vec sam pisao na drugoj temi,na osnovu ovih poslednjih intervjua Nebojse Covica i na osnovu Bokanovih izjava da ce Buducnost morati da izvrsi kompletnu reorganizaciju kluba da bi igrali EL a tu su i hala,transparentno poslovanje,minimalan budzet za plate igraca i maksimalan udeo drzave do 30%.....sve to ukazuje da cemo igrati EL sledece sezone ubedjen sam u to!

Ван мреже Marko1czv

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 672
  • Репутација: +484/-304
« Одговор #3 послато: 23 Април 2018, 18:42:38 »
Будућност чека такво силовање у ЕЛ ако буду играли. Они неће моћи половину овог тима да задрже са тих 30% државног удела. Звезда и Партизан који су колико толико познати на европској кошаркашкој сцени имају проблема са спонзорима, а не једна Будућност.

Видећемо, биће занимљиво свакако следеће сезоне. Шта год да се деси, мислим да ће позитивно лудило баш због свега овога што се издешавало бити много, много веће него ове сезоне.

Ван мреже amgis86

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 51
  • Репутација: +44/-4
« Одговор #4 послато: 23 Април 2018, 19:20:36 »
Rizikujem da ispadnem glup, ali ipak da pitam.
Darušafaka se pominje u kontekstu Wildcarda za EL one sezone ili grešim?

На мрежи Koleczv

• Члан КК
  • Поруке: 149
  • Репутација: +30/-24
« Одговор #5 послато: 23 Април 2018, 19:28:48 »
Darusafaka uzela evrokup

На мрежи ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 476
  • Репутација: +130/-119
  • У срцу моме живиш само ти
« Одговор #6 послато: 23 Април 2018, 19:41:03 »
Budućnost ne zadovoljava EL ByLaws uslove  : hala i rezervna hala EL kapaciteta, netransparentno finansiranje, verovatno  još ponešto kao temperatura i osvetljenje hale. Kad se svemu doda i ova lakdrija sa pištoljima, nameštenim sudijama, političkim mitinzima i navijačima što jure protivničke igrače,  ne vidim kako mogu da prođu kontrolu EL u junu.
U drugoj zemlji mogu da igraju samo kao izuzetak, na specijalni zahtev.

На мрежи ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 476
  • Репутација: +130/-119
  • У срцу моме живиш само ти
« Одговор #7 послато: 23 Април 2018, 19:42:17 »
Budućnost ne zadovoljava EL ByLaws uslove  : hala i rezervna hala EL kapaciteta, netransparentno finansiranje, verovatno  još ponešto kao temperatura i osvetljenje hale. Kad se svemu doda i ova lakdrija sa pištoljima, nameštenim sudijama, političkim mitinzima i navijačima što jure protivničke igrače,  ne vidim kako mogu da prođu kontrolu EL u junu.
U drugoj zemlji mogu da igraju samo izuzetno, na specijalni zahtev.

Ван мреже Аzor Аhai

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 315
  • Репутација: +285/-164
« Одговор #8 послато: 23 Април 2018, 20:19:04 »
Darusafaka u smislu sto jedna kompanija po propozicijama EL ne moze da upravlja sa dva EL kluba, u ovom slucaju Dogus. Oni su usli u Fenerbahce a bili su u Darusafaki vec.

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 784
  • Репутација: +176/-424
« Одговор #9 послато: 24 Април 2018, 07:47:45 »
Darusafaka u smislu sto jedna kompanija po propozicijama EL ne moze da upravlja sa dva EL kluba, u ovom slucaju Dogus. Oni su usli u Fenerbahce a bili su u Darusafaki vec.

извињавам се, али је Догус изашао као спонзор из КК Дарусафака

https://en.wikipedia.org/wiki/Dar%C3%BC%C5%9F%C5%9Fafaka_S.K.

History   Darüşşafaka
(1951–2008)
Darüşşafaka Cooper Tires
(2008–2010)
Darüşşafaka
(2010–2013)
Darüşşafaka Doğuş
(2013–2017)
Darüşşafaka
(2017–present)

Ван мреже Branko90

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 63
  • Репутација: +16/-10
« Одговор #10 послато: 24 Април 2018, 11:54:57 »
NIje, jos uvek je sponzor... Mada prica da umesto njih udjemo u takmicenje je svakako apsurdna

извињавам се, али је Догус изашао као спонзор из КК Дарусафака

https://en.wikipedia.org/wiki/Dar%C3%BC%C5%9F%C5%9Fafaka_S.K.

History   Darüşşafaka
(1951–2008)
Darüşşafaka Cooper Tires
(2008–2010)
Darüşşafaka
(2010–2013)
Darüşşafaka Doğuş
(2013–2017)
Darüşşafaka
(2017–present)

На мрежи Фурија

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.852
  • Репутација: +1165/-2303
« Одговор #11 послато: 24 Април 2018, 12:01:16 »
Будућност чека такво силовање у ЕЛ ако буду играли. Они неће моћи половину овог тима да задрже са тих 30% државног удела. Звезда и Партизан који су колико толико познати на европској кошаркашкој сцени имају проблема са спонзорима, а не једна Будућност.

Видећемо, биће занимљиво свакако следеће сезоне. Шта год да се деси, мислим да ће позитивно лудило баш због свега овога што се издешавало бити много, много веће него ове сезоне.
Ja bas mislim da ce se dobro posibati, za EL imaju jak domaci teren, nisu kao Cedevita. Drugo, ne brinite o drzavnom udelu, pa oni imaju privatnih firmi da im se ne zna broj, dovoljno je da Milo okrene par brojeva. Pre ce Buducnost zatvoriti budzet nego mi.

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
  • Поруке: 5.530
  • Репутација: +1553/-2360
« Одговор #12 послато: 24 Април 2018, 13:26:25 »
Ja bas mislim da ce se dobro posibati, za EL imaju jak domaci teren, nisu kao Cedevita. Drugo, ne brinite o drzavnom udelu, pa oni imaju privatnih firmi da im se ne zna broj, dovoljno je da Milo okrene par brojeva. Pre ce Buducnost zatvoriti budzet nego mi.
Oni ako budu igrali evroligu neće je igrati sa ovim sastavom
Pojačaće se i vjerovatno će imati najbolju ekipu u aba ligi
Biće zaj.ebano sledeću sezonu plasirati se u evroligu...

Ван мреже gradec1999

• Члан КК
  • Поруке: 177
  • Репутација: +34/-43
« Одговор #13 послато: 24 Април 2018, 17:14:24 »
Bertomeu rekao Bokanu: Dobro došli u Evroligu!

U utorak je u Barseloni, prilikom susreta sa čelnicima Evrolige, prvi čovek elitnog takmičenja Đordi Bertomeu pozdravio predsednika Budućnosti Dragana Bokana rečima - Dobro došli u Evroligu.

Izuzetno sam zadovoljan zbog toga što su Evroliga i KK Budućnost danas približili stavove. Čelni ljudi Evrolige na čelu sa prvim čovekom Đordijem Bertomeuom su našem timu približili dalje korake, postavili rokove realizacije otklanjanja nedostataka SC Morača. Određen je monitoring tim koji će pratiti realizaciju na mesečnom nivou. Za 15 dana će biti jasno postavljena dinamika kroz plan i program, sa rokom realizacije do kraja avgusta ove godine”, rekao je Dragan Bokan posle sastanka i nastavio:

“Od ovog trenutka sve zavisi od nas. Moramo pokazati visoki stepen ozbiljnosti u organizaciji kluba, postaviti novi menadžment koji će na dnevnom nivou komunicirati sa predstavnicima Evrolige. Od ključne je važnosti ispoštovati standarde elitnog takmičenja, kada je u pitanju SC Morača. Odlučujuća uloga u tome pripada preduzeću Sportski objekti, gradu Podgorici i Crnoj Gori".

Košarkaši Budućnosti su pravo učešča u narednoj sezoni Evrolige stekli osvajanjem regionalne ABA lige, pobedom nad Crvenom zvezdom u finalnoj seriji od 3:1.

Ipak, regionalni mediji su pisali da Budućnost neće moći da učestvuje u elitnom takmičenju jer dvorana "Morača" ne ispunjava uslove, odnosno nema kapacitet od 5.000 mesta, koliko Evroliga propisuje za klubove. Sada je ostalo da se ispune uslovi.

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/a238008-Bertomeu-rekao-Bokanu-Dobro-dosli-u-Evroligu.html

Ван мреже srki00

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 16
  • Репутација: +10/-5
« Одговор #14 послато: 24 Април 2018, 20:04:20 »
Какве су нам шансе да добијемо специјалну позивницу?

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.809
  • Репутација: +318/-920
« Одговор #15 послато: 24 Април 2018, 23:43:17 »
Будућност да испуни све услове.
Нема шансе.

На мрежи Delije Brcko

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 348
  • Репутација: +135/-120
« Одговор #16 послато: 25 Април 2018, 00:07:45 »
Bertomeu rekao Bokanu: Dobro došli u Evroligu!

U utorak je u Barseloni, prilikom susreta sa čelnicima Evrolige, prvi čovek elitnog takmičenja Đordi Bertomeu pozdravio predsednika Budućnosti Dragana Bokana rečima - Dobro došli u Evroligu.

Izuzetno sam zadovoljan zbog toga što su Evroliga i KK Budućnost danas približili stavove. Čelni ljudi Evrolige na čelu sa prvim čovekom Đordijem Bertomeuom su našem timu približili dalje korake, postavili rokove realizacije otklanjanja nedostataka SC Morača. Određen je monitoring tim koji će pratiti realizaciju na mesečnom nivou. Za 15 dana će biti jasno postavljena dinamika kroz plan i program, sa rokom realizacije do kraja avgusta ove godine”, rekao je Dragan Bokan posle sastanka i nastavio:

“Od ovog trenutka sve zavisi od nas. Moramo pokazati visoki stepen ozbiljnosti u organizaciji kluba, postaviti novi menadžment koji će na dnevnom nivou komunicirati sa predstavnicima Evrolige. Od ključne je važnosti ispoštovati standarde elitnog takmičenja, kada je u pitanju SC Morača. Odlučujuća uloga u tome pripada preduzeću Sportski objekti, gradu Podgorici i Crnoj Gori".

Košarkaši Budućnosti su pravo učešča u narednoj sezoni Evrolige stekli osvajanjem regionalne ABA lige, pobedom nad Crvenom zvezdom u finalnoj seriji od 3:1.

Ipak, regionalni mediji su pisali da Budućnost neće moći da učestvuje u elitnom takmičenju jer dvorana "Morača" ne ispunjava uslove, odnosno nema kapacitet od 5.000 mesta, koliko Evroliga propisuje za klubove. Sada je ostalo da se ispune uslovi.

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/a238008-Bertomeu-rekao-Bokanu-Dobro-dosli-u-Evroligu.html

Ma ja mislim da Bokan laprda, naravno da ce ovo reci, nece reci: Znate kako, necemo igrati Euroligu, a sad April. A to sto je njemu Bartomeu nesto rekao, ma jeste, pitao ih: Hocete l' popit' sta? Njima kad Euroliga uradi monitoring zabezeknuce se, ko zna kakve su to sve malverzacije bile godinama, nisu bas poznati kao cist narod. Kad to kazem mislim na Milu i slicne, ne mislim na sve Crnogorce, da se ne uvrijede i ovdje neki. Ja sam ubijedjen da cemo mi igrati Euroligu, jer mislim da samo mi i Cedevita ispunjavamo sve uslove.

Ван мреже gradec1999

• Члан КК
  • Поруке: 177
  • Репутација: +34/-43
« Одговор #17 послато: 25 Април 2018, 10:30:31 »
Ja mislim da njihovo igranje u Evroligi najvise zavisi od sponzora, tj koliko ce para uspeti da obezbede, jer je Djordjiju bitno da ne budu kanta koju ce svako da napuni sa 30+. Ja cu se nadati do zadnjeg dana.  :001_smile:

На мрежи Фурија

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.852
  • Репутација: +1165/-2303
« Одговор #18 послато: 25 Април 2018, 10:34:04 »
Будућност да испуни све услове.
Нема шансе.
Ne znam samo koji ne moze

Ван мреже lukapg

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 7
  • Репутација: +15/-22
« Одговор #19 послато: 25 Април 2018, 10:48:44 »
Pozdrav iz Podgorice. Nažalost, to da Budućnost neće igrati Evroligu možete slobodno otpisati. Svi uslovi će biti ispunjeni, od dodavanja stolica u Morači (koja je i inače ranije imala veći kapacitet od sadašnjeg) do zatvaranja budžeta. Vjerovatno u Srbiji toga niste svjesni, ali krajem maja su u Podgorici lokalni izbori, koji će biti jako neizvjesni, najneizvjesniji do sada. Značaj podgoričkih izbora za CG je mnogo veći od recimo značaja beogradskih za Srbiju. Da vas ne bih davio, ukratko - opozicija je na parlamentarnim izborima 2016. u PG imala 6.000 glasova više od vlasti (što je ovdje velika razlika). To oni moraju nadoknaditi i ulaže se trenutno veliki novac da bi se to postiglo. Priča oko Budućnosti u EL im je velika PR akcija. Pare se neće žaliti i uložiće koliko god bude potrebno da bi se igrala EL i da ta odluka bude prije izbora, prosto jer im je to neophodno kao dio kampanje.