Анкета

Да ли сте задовољни постављањем Миленка Топића на место тренера, до даљњег?

Да
234 (76.2%)
Не
73 (23.8%)

Укупно гласова: 307

Аутор Тема: Миленко Топић и стручни штаб  (Прочитано 25910 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 831
  • Репутација: +208/-583
Одг: Миленко Топић и стручни штаб
« Одговор #160 послато: 14 Мај 2018, 06:58:02 »
Igranje zona u odbrani jesu dekadentno posmatranje košarke ali se moramo složiti da su one osnove košarke koja se igra na tlu Evrope dugi niz godina. Mi smo usvojili jurcanje po terenu po ugledu na NBA a igrači nam nisu na tom nivou. Kolko god ne voleo Vujoševića moram reći da je pametno koristio ovo oružje najčešće protiv čisto Američkih timova koji su uvek pucali na neku postavljenu zonu. Normalno je da se cele utakmice ne igraju u ovim postavkama ali znaju da promene totalni ritam protivnika koji se pogubi dovoljan broj minuta da se stigne razlika ili poremeti njegova koncepcija. Kad je trener sistematičan a pre svega sa iskustvom on ovo oružje na parketu ne zapostavlja već ga ima u rukavu. Mnogo je toga što bih pisao o neiskusnom treneru ali mi smo ti koji smo se odlučili za takvog i kad smo ga podržali red je da trpimo zajedno i da podržimo Topa do kraja ove lige jer je čovek početnik. Samo takav zaljubljenik u klub prihvata ovakvo vruće kestenje.

На мрежи ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 503
  • Репутација: +132/-137
  • У срцу моме живиш само ти
« Одговор #161 послато: 14 Мај 2018, 07:03:02 »
Nisam uopste to dovodio u kontekst toga ko je trener, danas gledam snimak utakmice od sinoc, i padne mi na pamet da mi ne igramo zonu. I nije mi jasno sto. Posebno jer bi se time mogao pokriti nedostatak koji imamo u branjenju pika.

Dakle, nikog ne optuzujem, samo malo mi je cudno, zona moze da poremeti napadnacki ritam protivnika.

Ne igraju  zonu ni drugi, jer su po meni principi napada na zonu poznati, relativno jednostavni i vrlo efikasni.

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.320
  • Репутација: +2287/-2067
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #162 послато: 14 Мај 2018, 08:08:38 »
Igranje zona u odbrani jesu dekadentno posmatranje košarke ali se moramo složiti da su one osnove košarke koja se igra na tlu Evrope dugi niz godina. Mi smo usvojili jurcanje po terenu po ugledu na NBA a igrači nam nisu na tom nivou. Kolko god ne voleo Vujoševića moram reći da je pametno koristio ovo oružje najčešće protiv čisto Američkih timova koji su uvek pucali na neku postavljenu zonu. Normalno je da se cele utakmice ne igraju u ovim postavkama ali znaju da promene totalni ritam protivnika koji se pogubi dovoljan broj minuta da se stigne razlika ili poremeti njegova koncepcija. Kad je trener sistematičan a pre svega sa iskustvom on ovo oružje na parketu ne zapostavlja već ga ima u rukavu. Mnogo je toga što bih pisao o neiskusnom treneru ali mi smo ti koji smo se odlučili za takvog i kad smo ga podržali red je da trpimo zajedno i da podržimo Topa do kraja ove lige jer je čovek početnik. Samo takav zaljubljenik u klub prihvata ovakvo vruće kestenje.

Upravo mi je to ideja. Dakle, gomila timova je nas razbijala igrom 2-2, pikom. Zona je lek za to, ako se dobro drzi prostor. Naravno da ne treba igrati celim tokom utakmice zonu, pa ni vecim delom, ali zonom poremetis ritam protivnika, nateras ih na sut sa poludistance i za tri, pa ako i to pogode svaka im cast, ali glupo je i ne probati.

Ван мреже NesabezKesa

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 146
  • Репутација: +21/-66
« Одговор #163 послато: 14 Мај 2018, 13:43:13 »
Буквално ово исто смо нас пар форумаша коментарисали после Будућности у Пиониру и исто нисмо могли да се сетимо ко је од ЕЛ екипа после Гепекса играо зону. Са остатком се потпуно слажем. А мислим да смо ми против Нептунаса у једном делу "зонирали" па су нас сасули тројкама, а чини ми се да је Радоњић рекао да је то тражио јер су играчи били преуморни од пута.
I ja se toga secam, znam da nisam mogao da verujem da cemo igrati zonu protiv Litvanaca, izgubili smo tesno tu utakmicu u gostima, ako se ne varam.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 229
  • Репутација: +38/-333
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #164 послато: 14 Мај 2018, 21:37:01 »
Grci i jedni i drugi postave zonu pa je modifikuju u kombinovanu odbranu ali takav team spirit je kod nas nemoguće napraviti sada. Olimpijakos može šta hoće i nije da ima manje utakmica nego ima sistem.  :vitez:
Ali nema to veze bitno je da dižemo formu i da Top stice autoritet.  :travka:

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.865
  • Репутација: +333/-936
« Одговор #165 послато: 14 Мај 2018, 23:40:32 »
Кошарка је се променила и зато се све мање игра зона.Све екипе мање више играју пик (што се некада звало 2 на 2) и само пик са одређеним кретњама и неких других играча,па  самим тим се и одбрана променила,тачније више се усмерила на одбрану пика.
Некада је све прштало на терену од блокова који су се правили на играчу без лопте сада се углавном блокови праве играчу са лоптом па ако се одбрана скупи бацај споља да се шутира.
Добар удео у томе има наравно и скраћено време за напад.

Ван мреже balja

• Веран као пас
« Одговор #166 послато: 15 Мај 2018, 06:47:46 »
Ja bih znatiželjno voleo da znam šta radi trener u timu ako nema sva rešenja koja mu teoretski nudi košarka nego se sve svodi na taj pik. Pokazalo se da različite postavke u odbrani pa makar on bile minijature od par minuta rešavaju bitne utakmice. Samo smo se mi opredelili nesretno za odbranu koja ne postoji i famozno iskakanje petica koje su kao bačene u bunar. Što se mene tiče ja bih to njima zabranio jer nijedna velika petica sa ovih prostora nije postala to iskakanjem do centra na protivničkog igrača praveći bunar iza sebe. Nestvarno je da se centar iz tog iskakanja vrati i zaštiti koš on treba da bude Bolt u trčanju da bi to zatvorio. Dakle što se mene tiče to bih zabranio dekretom jer je veća šteta raditi to nego ići ispod bloka beku koji se namešta na šut ili prodire. I još nešto sve bitne utakmice sezone smo uprqavo gubili kao klinci preuzimajući sa centarske pozicije gde i slepac zna da centar nema šanse na toj distanci u odnosu na beka. Kod skupljenijih odbrana se igrači manje fizički troše i bolje su sve predpostavke da pruže kvalitetnije i u napadu. Ko misli da je Vujošević budala što se postavki igre tiče ne poznaje košarku.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.145
  • Репутација: +1395/-530
« Одговор #167 послато: 15 Мај 2018, 11:18:19 »
Ja bih znatiželjno voleo da znam šta radi trener u timu ako nema sva rešenja koja mu teoretski nudi košarka nego se sve svodi na taj pik. Pokazalo se da različite postavke u odbrani pa makar on bile minijature od par minuta rešavaju bitne utakmice. Samo smo se mi opredelili nesretno za odbranu koja ne postoji i famozno iskakanje petica koje su kao bačene u bunar. Što se mene tiče ja bih to njima zabranio jer nijedna velika petica sa ovih prostora nije postala to iskakanjem do centra na protivničkog igrača praveći bunar iza sebe. Nestvarno je da se centar iz tog iskakanja vrati i zaštiti koš on treba da bude Bolt u trčanju da bi to zatvorio. Dakle što se mene tiče to bih zabranio dekretom jer je veća šteta raditi to nego ići ispod bloka beku koji se namešta na šut ili prodire. I još nešto sve bitne utakmice sezone smo uprqavo gubili kao klinci preuzimajući sa centarske pozicije gde i slepac zna da centar nema šanse na toj distanci u odnosu na beka. Kod skupljenijih odbrana se igrači manje fizički troše i bolje su sve predpostavke da pruže kvalitetnije i u napadu. Ko misli da je Vujošević budala što se postavki igre tiče ne poznaje košarku.

Iskaču i preuzimaju najbolje evropske ekipe, a pri tome ispod bloka brane samo plejeve tipa Nelson ili Jović. I to samo dok ne popiju prvu trojku s kapice. Ono što je pak činjenica je da to rade sa Judom, Veselim, Gistom i Singltonom a ne sa Lesorom i Jankovićem. Tako da je u našem konkretnom slučaju zaista bilo bolje da smo se skupljali i čuvali reket. Verovatno bi nas ove ozbiljnije ekipe zatrpavale (a i ovako su uglavnom) ali bismo bolje prošli protiv Gordića i Ivanovića, koji nisu u svojoj komfornoj zoni kad samo treba u šut da se pouzdaju.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 229
  • Репутација: +38/-333
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #168 послато: 15 Мај 2018, 21:32:56 »
Ja bih znatiželjno voleo da znam šta radi trener u timu ako nema sva rešenja koja mu teoretski nudi košarka nego se sve svodi na taj pik. Pokazalo se da različite postavke u odbrani pa makar on bile minijature od par minuta rešavaju bitne utakmice. Samo smo se mi opredelili nesretno za odbranu koja ne postoji i famozno iskakanje petica koje su kao bačene u bunar. Što se mene tiče ja bih to njima zabranio jer nijedna velika petica sa ovih prostora nije postala to iskakanjem do centra na protivničkog igrača praveći bunar iza sebe. Nestvarno je da se centar iz tog iskakanja vrati i zaštiti koš on treba da bude Bolt u trčanju da bi to zatvorio. Dakle što se mene tiče to bih zabranio dekretom jer je veća šteta raditi to nego ići ispod bloka beku koji se namešta na šut ili prodire. I još nešto sve bitne utakmice sezone smo uprqavo gubili kao klinci preuzimajući sa centarske pozicije gde i slepac zna da centar nema šanse na toj distanci u odnosu na beka. Kod skupljenijih odbrana se igrači manje fizički troše i bolje su sve predpostavke da pruže kvalitetnije i u napadu. Ko misli da je ........ budala što se postavki igre tiče ne poznaje košarku.
Sve je tako i svaka čast za upis osim pominjanja debele svinje koja blage veze nema u odnosu na gospodina DR koji lično i personalno ugasio parni valjak.  :ziveli2:

Ван мреже jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.173
  • Репутација: +642/-503
« Одговор #169 послато: 16 Мај 2018, 13:19:36 »
Je l forsira Topic iskakanje centra? Gledao sam samo mec sa Borcem posle jednog dana od Topicevog preuzimanja

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.320
  • Репутација: +2287/-2067
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #170 послато: 16 Мај 2018, 14:38:11 »
Je l forsira Topic iskakanje centra? Gledao sam samo mec sa Borcem posle jednog dana od Topicevog preuzimanja

I dalje to igramo, samo sad Lesor nema minutazu pa se manje desavaju ispadi. Doduse ni ovi drugi visoki tu nisu nista bolji. Omic jedini to zna, ali on ima druge mene. Uglavnom i dalje iskacemo previsoko. Kapiram da bi Topic to mogao da ih nauci.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.145
  • Репутација: +1395/-530
« Одговор #171 послато: 16 Мај 2018, 16:35:00 »
Pokušava Top malo da smanji iskakanje i da branimo flat varijantom ali teško to ide, cele sezone se maltene samo iskakalo.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.381
  • Репутација: +5223/-5572
« Одговор #172 послато: 17 Мај 2018, 12:24:19 »
Миленко Топић: Ако овако наставимо, нећемо далеко догурати
17 мај, 2018, zurnal
Морамо да изградимо хемију и заједништво које нас је красило – истиче Топић

Црвена звезда је ишчупала победу против Тамиша и оверила коту 1. Али, Миленко Топић је имао много више разлога за бригу, него за задовољство.

Па је тако уместо похвала истакао да играчи нису пренели енергију са тренинга, да су били меки, грешили у одбрани и понашали се као да је борба за прво место већ завршена.

– Већ раније смо покушавали да укажемо играчима да се фокусирају на оно што предстоји, да су АБА лига и Евролига готови. Али, заиста није лако вратити екипу на прави колосек. Немамо само ми тај проблем, сличне ствари се дешавају широм Европе. Покушавамо на све начине, пре свега да психички растеретимо играче. Психички замор је евидентан. Након слободног дана, окрећемо нови лист и надамо се да ћемо изгледати боље. На томе ћемо радити и кроз тренинге и исправљати све што није ваљало. Посебно у одбрани, где морамо да играмо са више разумевања, комуникације и далеко агресивније. Наш састав то дозвољава. На то ћемо ставити акценат – истакао је Топић.

Ипак, остаје дилема колико Црвена звезда може да промени у четири дана паузе и да у плеј-офу покаже макар део онога што је показивала током првог дела сезоне када је обарала много јаче од себе и лигашки део АБА завршила са само два пораза.

– Много пута сам рекао шта морамо, али то се не дешава. Ипак, јасно је да морамо да реагујемо. Да кроз тренинге и индивидуалан рад дођемо до жељене форме. Наравно, под условом ако желимо да нешто урадимо у плеј-офу. Бојим се да ако наставимо да играмо овако, на моменте млако и незаинтересовано, да нећемо далеко стићи. Морамо да схватимо да немамо више АБА и Евролигу, већ наш плеј-оф у коме имамо прилику да се боримо за титулу. А, да бисмо је узели морамо да изградимо хемију и заједништво које нас је красило. И да као тим дођемо до жељеног резултата.

Црвено-бели су имали слободан дан, да се како је Топић то рекао, мало одморе једни од других.

Од четвртка до понедељка и почетка шампионске трке, пред црвено-белима је много посла са циљем да већ против Вршца буду у далеко бољем издању.

– Покушавамо Антића да вратимо, да дозирамо његово оптерећење. Јанковић је испао из ритма. Има доста оних који су мало играли, а којима сада треба поделити минуте. Покушаћемо све то да решимо кроз тренинг.

У једном тренутку постојала је нада да би Немања Дангубић могао да помогне екипи током плеј-офа. Али, према речима шефа струке црвено-белих то више није опције.

– Кад је Дангубићев опоравак у питању, размишља се о другим правцима. Кешељ је добио ударац, био је на снимању и мислим да је са њим све у реду. Јанковић се враћа из прехладе, док су сви остали здрави – истакао је Миленко Топић

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 17.175
  • Репутација: +5018/-5465
« Одговор #173 послато: 17 Мај 2018, 13:18:33 »
Vidi se po Topovim izjavama da to nista ne valja.Covek je bar iskren

Ван мреже balja

• Веран као пас
« Одговор #174 послато: 20 Мај 2018, 22:55:55 »
Top je Top on je deo nas i tako se i ponaša. Mislim da će povratkom Pere neki igrači proigrati drugačije. Trebalo bi to da je dovoljno da ovu amatersku ligu dobijemo bez problema realno. Naredne sezone treba dovesti iskusnog trenera da postroji malo i uvede red i u svlačionicu i na terenu. Možda Boža može da pomogne par sezona ako ništa drugo da stvori trenera za duže staze. Busao se u grudi dugo pa eto mu prilike da za normalne pare pomogne klub iz koga je nastao i koji voli kako kaže pa makar i sa funkcije savetnika. Borka pod hitno vratiti u klub jer je neophodan. Možda zajedno sa Topom odluka je na predsedništvu kluba.

На мрежи Predrag96

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 62
  • Репутација: +26/-12
« Одговор #175 послато: 28 Мај 2018, 20:10:50 »
Čestitke legendi na sjajnom debiju u derbijima. Tope, vodi nas do titule!

Ван мреже Arantes94

• Члан ФК
  • Поруке: 573
  • Репутација: +331/-82
  • Кренућу тамо где су моји другови,песма и дим..
« Одговор #176 послато: 28 Мај 2018, 20:13:48 »
Придружујем се честиткама. На крају их одвалишмо. Овом титулом би само додатно зацементирао мјесто међу легендама клуба.

Ван мреже DelijaZabalj

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 233
  • Репутација: +64/-38
« Одговор #177 послато: 28 Мај 2018, 20:31:42 »
Bravo Tope majstore ! Odlicno je vodio ovaj derbi ! Napred majstori! :vitez:

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.381
  • Репутација: +5223/-5572
« Одговор #178 послато: 28 Мај 2018, 22:41:23 »
Top je Top !!! Prva od mnogih verujem u derbijima ...

A bila je muska, +25!

Цитат
Trenerski posao i prva pobeda u derbiju - koliko znači?
"Ne razmišljam o tome i samo gledam timski uspeh. Zaista je tako. Nisam ni svestan i sve zasluge pripadaju navijačima. Znači mi to što smo pobedili, ne gledam to na taj način", zaključio je Milenko Topić.

Tih, skroman nenametljiv ... Radonja/Miloje stajl  :aplauz:
« Последња измена: 28 Мај 2018, 22:45:44 Sektor »

На мрежи Ђога

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 237
  • Репутација: +119/-26
  • Ја волим тебе лудо...
« Одговор #179 послато: 28 Мај 2018, 23:06:09 »
"Тиха вода бријег рони" - није џабе неко паметан рекао ово. Рад и посвећеност без експонирања, а поред тога велика љубав према клубу. Ја вјерујем да је играчима пријатније у његовом присуству на мјесту тренера јер је све полако са њим, нема урлања, и да ће то довести до веће кохезије у тиму (већ видљиво вечерас), бар довољно да завршимо сезону са пехаром КЛС!
Част ми је што сам упознао Миленка на оном испраћају у Подгорицу у финалној серији АБА, не сјећам га се као играча, али сам имао прилику тада да се лично увјерим колика је људина. Придружујем се честиткама...  :aplauz: