Аутор Тема: Стадион Рајко Митић  (Прочитано 2108673 пута)

Beogradjanin, svarog, crazynorth, musemic, zelenmarko и 10 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Његуш

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 22
  • Репутација: +3/-2
Одг: Стадион Рајко Митић
« Одговор #13180 послато: 16 Мај 2018, 14:19:20 »
<br /><br />    Ово поред новог паркинга је топ.Чини ми се под бр.3.

Ван мреже Max

• Члан ФК
  • Поруке: 3.753
  • Репутација: +2303/-2688
« Одговор #13181 послато: 16 Мај 2018, 14:24:26 »
Svaki infrastrukturni rad treba podržati, jer je to nešto što ostaje za budućnost.

Ja se nadam da ćemo uskoro imati novca da renoviramo i stadion jer bi sa recimo 2 miliona evra ulaganja Marakana izgledala kao iz snova, bar za mene. Da se odrade te ciglice, da se odradi na zapadu eksterijer sličan kao što je bio ucrtan na onom projektu, i butici da se izmeste do izlaza.

One lože, ludnice i sl. mogu i da sačekaju. Mada kad se već radi...

Takođe, ja bih zamenio i stolice na Zapadu i Jugu, na Jugu crvene, na zapadu bele i grb Zvezde da se nacrta na Zapadu.
No to su moje želje... 

Ван мреже Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.937
  • Репутација: +1221/-613
« Одговор #13182 послато: 17 Мај 2018, 02:51:28 »
Nelson sa SSC foruma

Цитат
Распитао сам се данас мало у клубу око овога и добио следеће незваничне информације, али са врло високих позиција.
Готов је један део (фаза) пројекта реконструкције западне трибине Маракане, са "скај боксовима", новим столицама и просторијама. Остало је да се заврши детаљни пројекат још једног дела запада (заборавих о чему се ради). Планирано је да се то реализује одмах по завршетку првенства, али сумњам да ће бити времена, јер Звезда опет рано креће у Евро такмичење, а реконструкција подразумева затварање западне трибине на дуже време (вероватно преко 6 месеци) тако да не верујем да ће се сад кренути у тај посао.
Даље се планира изградња покривене хале иза севера коју би користили омладинци у зимском пероиду, али и првотимци кад је лоше време. Ту, колико сам схватио, има два предлога.
Први је да у склопу те хале димензија око 45х85 метара (унутрашње 40х80) буду теретана, медицински блок, још неке мање сале и у продужетку ка Булевару Ослобођења интернат за клинце.
Други предлог је да се скине кров са постојеће хале СДЦЗ, да се дозида још један спрат од око 800 кв.метара који би угостио борилачке спортове, јер за њих није потребна велика висина крова, а да се потом постојећи кров врати на халу. Ту би такође било места за теретану, помиње се проширење Прес сале СДЦЗ чиме би можда испунила прописе УЕФА у вези обавезне квадратуре па би могла да се користи и за европске утакмице, не само за домаће првенство. Медија центар на западу испуњава услове квадратуре, али нема директне везе са тереном као што прописује УЕФА, па тренери на конференције долазе аутомобилом од свлачионица до запада. С тим у вези постоји предлог да се приликом реконструкције запада додатно ископа простор за нови медија центар испод трибине (земље) и да се прошири постојећи подземни тунел који спаја канал испод запада и некадашњу прес салу коју сада користе боксери, ако се не варам. Тај тунел је јако узак, можда метар и по ширине, ценим да је направљен као помоћни пролаз приликом изградње стадиона. Наравно, ово би додатно усложило реконструкцију запада, а посебно би оптеретило финансије.

Планира се још свашта, али није толико атрактивно и уочљиво за посматраче. Ту мислим на замену електроинсталација чиме би се ангажована снага ел. енергије повећала за 50%, што би смањило могућа искакања из електросистема, јер не заборавите да је стадион прављен 1963. а да је данас потрошња струје неупоредиво већа тако да постоји проблем кад се укључе велики потрошачи попут рефлектора. Ценим да ће то прво одрадити, јер се током година на томе већ радило, сада треба завршити цео систем. Иначе, иако практично "невидљиви" ови радови нису нимало јефтини. Помиње се (коначно) и ископ бунара за техничку воду, јер не само да би се уштедело доста пара на рачуну за воду, већ је временом примећено да хлорисана пијаћа вода убија траву на теренима, тако да би заливање техничком водом било добродошло и из тих разлога.
Помињали су ми још свашта, заборавио сам детаље шта се све планира. У сваком случају оволики обим радова није ни помињан задњих 30 година, камоли да је нешто рађено у толиком обиму. Е, сад, и ја сам поставио логично питање: о'кле толике паре за то? Добио сам смушен одговор да ће морати да се нађе, иако тренутно нема ништа на рачуну, а изгледа да се неко коначно досетио да се мало ангажује по том питању па су помињали да ће део бити финансиран преко спонзора и спонзорстава. Пре свега се мисли на добављаче грађевинског материјала који су већ донирали фарбу за кров, па је коначно некоме синуло да би тако могли да набаве материјал и за остале потребе. У сваком случају све је то још на дугачком штапу што се тиче финансија, али одређени помак је направљен, архитекте се шетају по стадиону, ради се полако, али се ради, а то је најважније.

Питао сам на највишој инстанци у клубу шта имају намеру да учине по питању катастрофалних WC-а и на моје изненађење бледо су ме гледали, јер они заправо те тоалете за гледаоце уопште не користе и нису свесни на шта то личи. Покушао сам да им дочарам тај хорор и да им објасним да је то мала инвестиција у односу на поменуте, али је неопходна да се не брукамо.

Толико за сада. Обавештаваћу вас ако и кад се крене са неким радовима. 30 година слушам (п)разне приче и обећања, огуглао сам на то, али овај пут сам заиста оптимиста, јер прича је покренута са мртве тачке, а и задњих годину дана је инфраструктура Маракане сређена више него од 1980. до 2017.

На мрежи МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.787
  • Репутација: +778/-889
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #13183 послато: 17 Мај 2018, 07:40:22 »
Svaka cast i tebi i upravi za radove,jedna zamerka njima, ako vec hoce da namunje zapad i stvore bolje uslove, nije mi jasno da nisu svesni katastrofe u wc-ima, aj na zapadu i nije toliko ali je opet zapusenje, smrad, oronuo enterijer i sanitarije, losa higijena, mislim dzabe im nov zapad ako ce na poluvremenu da sa blistavog zapada idu u smrdljivi i upisani wc na zapadu, ostale tribine da ne spominjem.
Ne verujem da nisu svesni, vec se malo prave ludi. Ako rade zapad, moraju da odrade sve.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 3.439
  • Репутација: +1032/-2349
« Одговор #13184 послато: 17 Мај 2018, 09:35:10 »
Nelson sa SSC foruma
Hvala ti!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.857
  • Репутација: +2669/-540
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
« Одговор #13185 послато: 17 Мај 2018, 10:10:48 »
Nekad su na temi oko zemljista FK zolla i jos poneki postavljali ko ima pravo koriscenja na kojoj parceli zajedno sa fotkama, ali fotki vise nema gledao sam juce temu.
Da uđemo u LS pa i to pod 3 da pazarimo :vitez:

otišao je taj server na koji smo postavljali slike pa su posledično i slike nestale...videći na leto da napravim ponovo nešto slično...u principu oblici tih parcela su nenormalni ...na ovoj o kojoj pričate postoji zajednička državina nekoliko lica (nas između ostalih) ...u kućama postoje upisani stanovi koji se vode na neka fizička lica i sl...galimatijas jedan što se tiče svojinsko pravnih odnosa..nemam sad vremena da vadim sve, videću preko leta malo da to detaljnije sve predstavim

На мрежи Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.669
  • Репутација: +1571/-2080
« Одговор #13186 послато: 17 Мај 2018, 10:21:15 »
Da vidite kakav trening kompleks ima Serif iz Tiraspola
Off Topic
Jel moguce odraditi ovakvu halu kakvu oni imaju?

Ван мреже sujka3

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 308
  • Репутација: +122/-56
« Одговор #13187 послато: 17 Мај 2018, 10:40:39 »
otišao je taj server na koji smo postavljali slike pa su posledično i slike nestale...videći na leto da napravim ponovo nešto slično...u principu oblici tih parcela su nenormalni ...na ovoj o kojoj pričate postoji zajednička državina nekoliko lica (nas između ostalih) ...u kućama postoje upisani stanovi koji se vode na neka fizička lica i sl...galimatijas jedan što se tiče svojinsko pravnih odnosa..nemam sad vremena da vadim sve, videću preko leta malo da to detaljnije sve predstavim

Malo se razumem u problematiku katastarskih parcela. Nisam video da su objekti na parceli negde upisani - ukartirani (verovatno nisam dobro obratio pažnju). Ono što me je zaprepastilo su granice i oblik katastarskih parcela. Ne znam da li je moguće odraditi projekat prepalcelacije i na taj način rešiti deo problema, mada to zavisi od uslova planskog dokumenta, ali definitivno sve stoji nekako "neobično", u najmanju ruku.

Ван мреже Игор

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 10.674
  • Репутација: +2060/-4507
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #13188 послато: 17 Мај 2018, 11:05:25 »
Svaka cast i tebi i upravi za radove,jedna zamerka njima, ako vec hoce da namunje zapad i stvore bolje uslove, nije mi jasno da nisu svesni katastrofe u wc-ima, aj na zapadu i nije toliko ali je opet zapusenje, smrad, oronuo enterijer i sanitarije, losa higijena, mislim dzabe im nov zapad ako ce na poluvremenu da sa blistavog zapada idu u smrdljivi i upisani wc na zapadu, ostale tribine da ne spominjem.
Ne verujem da nisu svesni, vec se malo prave ludi. Ako rade zapad, moraju da odrade sve.

Контам да се воде оном "шта има да реновирамо када ће да сјебу за 2 утакмице".
Није да нису у праву.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.857
  • Репутација: +2669/-540
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
« Одговор #13189 послато: 17 Мај 2018, 11:34:21 »
Malo se razumem u problematiku katastarskih parcela. Nisam video da su objekti na parceli negde upisani - ukartirani (verovatno nisam dobro obratio pažnju). Ono što me je zaprepastilo su granice i oblik katastarskih parcela. Ne znam da li je moguće odraditi projekat prepalcelacije i na taj način rešiti deo problema, mada to zavisi od uslova planskog dokumenta, ali definitivno sve stoji nekako "neobično", u najmanju ruku.

upisani su objekti označeni žutom bojom...preparcelacija može da se odradi ali ti treba rešen odnos u pogledu prava na zemljištu (sporazum sukorisnika i sl.)

На мрежи МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
« Одговор #13190 послато: 17 Мај 2018, 12:24:18 »
Контам да се воде оном "шта има да реновирамо када ће да сјебу за 2 утакмице".
Није да нису у праву.
jbg sad, sjebu se i stolice pa se menjaju, tako ti je to kad dodje 50000 ljudi. Malo higijene ne skodi, npr zapuseni pisoari i lavaboi da se otpusi kosta par hiljada dinara.

На мрежи baloteli1986

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.106
  • Репутација: +160/-642
« Одговор #13191 послато: 17 Мај 2018, 12:28:23 »
Ma wc su najjmanji problem me ides bas svaku tekmu u wc a i kad ides kad se spustis dole navuces majicu preko nosa i obavis to nek srede druge stvari wc na kraju kad dodje iako dodje red

Ван мреже Неша

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 771
  • Репутација: +560/-89
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #13192 послато: 17 Мај 2018, 14:19:34 »
да се не враћамо опет на причу о wc-има, али ипак нисмо ни стока (уствари када видим на шта личе тоалети можда и јесмо), нити смо у 18-ом веку. Капацитети су одлични, и греота је не довести их у ред, јер не изискују нити реновирање нити велика улагања, него само одржавање. Када се поплави цела клоња, а пола људи лети у лаганој обући до чланака у мешавини свега, ту не помаже мајица преко носа.
  Просто, да се писоари одливају, и да чесме раде. Нико не тражи да има топле воде, сапуна и тоалет папира.

Ван мреже Некс

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 820
  • Репутација: +1332/-829
  • Живко Кораћ
« Одговор #13193 послато: 17 Мај 2018, 14:28:59 »
Лако може се направи елегантна клоња која може тешко да се уништи.

Треба само кеша, јбт па кад смо били на југу ономад па кад смо улетели у клоњу, оно је бре фантазија.

Ван мреже Ljuba 73

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.110
  • Репутација: +6199/-2695
« Одговор #13194 послато: 17 Мај 2018, 14:30:32 »
Лако може се направи елегантна клоња која може тешко да се уништи.

Треба само кеша, јбт па кад смо били на југу ономад па кад смо улетели у клоњу, оно је бре фантазија.
Jeste brate, Bože me prosti, ja lepote....

Ван мреже Miki PN

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.318
  • Репутација: +1714/-1336
  • Ostro i na prvu!
« Одговор #13195 послато: 17 Мај 2018, 15:29:22 »
Slabo se koriste klonje na jugu...

На мрежи МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
« Одговор #13196 послато: 17 Мај 2018, 15:41:05 »
Pa kad je uvek prazan  :biggrin:

Ван мреже djenka

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 636
  • Репутација: +764/-174
« Одговор #13197 послато: 17 Мај 2018, 16:41:08 »
Ovo je sajt gde mozete da pregledate sve parcele po Srbiji.

https://a3.geosrbija.rs/

Zola je sa njega uradio skrinsot, samo u donjem levom uglu gde pise katastar stiklirajte kat parcela i objekat i zumirajte oko Marakane i videcete koje su parcele gde i da li na njima ima ucrtanih objekata!

Sto se tice preparcelacije treba da se ispune dva uslova, a to su: Da se sloze svi suvlasnici na predmetnim parcelama i da gradska uprava da saglasnost da je u skladu sa detaljnim regulacionim planom!

Ван мреже Саша РС

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.711
  • Репутација: +2497/-689
« Одговор #13198 послато: 18 Мај 2018, 08:36:53 »
Чекај, кажи ми да се зајебаваш.

И ти исто.
Ако ћемо ми неком обезбиједити тренере, смјештај, исхрану све о свом трошку, а он кад добије шансу, покаже нешто и дође вријеме за потпис запали негдје под утицајем менаџера/тате/маме/... онда џаба радимо. Да то прво правно ријешимо. Наравно, нисам будала па да сам против изградње и уређења али кажем ако ће оно што из школе изађе, а да вриједи запалити вани првом приликом онда нам остају само зграде које се неће саме одржавати.

Ван мреже Неша

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 771
  • Репутација: +560/-89
  • Ушло у крв и готово!
« Одговор #13199 послато: 18 Мај 2018, 09:09:08 »
Реално то је једина инвестиција у чију исплативост не треба сумњати. Квалитетнији рад, бољи услови генерално за децу, па и лакше приволети родитеље да пусте децу из других градова, боља контрола деце и триста других фактора. А ако посматрамо омл школу, ми смо већ са Грујом исплатили три интерната унапред. И нека се понови још само један Груја у следећих десет година, омл школа је бар на нули. Па и тај Аџић ће донети неки новац, који може да исфинансира омладинску школу бар неколико сезона.
  Све у свему када се баци на папир, омладинска школа је неправедно запостављена у смислу улагања, с обзиром колико је пара утерала у клуб.