Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
63 (47%)
Не
71 (53%)

Укупно гласова: 134

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1189353 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже GospodinCovek

• Члан КК
  • Поруке: 1.389
  • Репутација: +358/-279
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #8640 послато: 15 Фебруар 2018, 12:11:47 »
Mogao bi neko da apdejtuje onaj Viber sticker pack

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 597
  • Репутација: +852/-154
« Одговор #8641 послато: 17 Фебруар 2018, 17:04:42 »
Е да не можеш да уђеш у ред стар шоп после утакмице, јер је истекло радно време. Не могу господа да остану који минут дуже.
 :aplauz: за маркетинг фк Црвена звезда.
У плусу смо 30 милиона, не требају паре.
Нек баце поглед који метар даље да виде како се послује.

Ван мреже mj87

• Члан ФК
  • Поруке: 294
  • Репутација: +93/-117
« Одговор #8642 послато: 17 Фебруар 2018, 17:49:46 »
Da je gazda privatnik i da se gleda samo profit kao svuda u svetu da vidis kako bi radili, do tada ko se kako snadje.

Ван мреже Д. Ле Талек

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 101
  • Репутација: +77/-70
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #8643 послато: 17 Фебруар 2018, 19:12:12 »
Е да не можеш да уђеш у ред стар шоп после утакмице, јер је истекло радно време. Не могу господа да остану који минут дуже.
 :aplauz: за маркетинг фк Црвена звезда.
У плусу смо 30 милиона, не требају паре.
Нек баце поглед који метар даље да виде како се послује.

Svaka čast i na ovoj konstataciji.
Pitanje za marketing ekipu: Pa kada treba da se dodje u šop? Za vreme utakmice? U 74 minutu?
Zaista zaista loše razmišljanje i bahatost od strane ljudi koji rade u marketing sektoru.
Samo par metara ispred Vas se nalazi šop u koji može normalno da se udje posle utakmice, u kom su cene pristupačne za svačiji džep,  u kome može da se nadje za svakoga ponešto.

Zapitajte se malo da li radite za Fudbalski klub ili ste privatnici unutar fudbalskog kluba. Meni se čini da je ovo drugo u pitanju.

Ван мреже nishki

• Члан ФК
  • Поруке: 8
  • Репутација: +18/-3
« Одговор #8644 послато: 18 Фебруар 2018, 04:05:23 »
Vidim da ste vec pisali na temu Redstarshopa, pa cu samo kopirati mejl koji sam im poslao. Malo je duzi ali mozda se nesto promeni ako pocnemo da ih smaramo za gomilu nelogicnih poteza.

Postovani,

Kao clan FK Crvrna zvezda ( doduse bivsi odnosno neaktivi i to ne mojom krivicom) imam nekoliko pitanja na koja bi hteo da dobijem odgovor.

Zasto je posle utakmice sa CSKA Redstarshop radio samo 15 minuta posle utakmice?

Na koji način neko ko nije bio na zapadnoj tribini moze da dodje do redstarshopa za to vreme?

Ja koji sam sa drustvom bio na zapadnoj tribini nisam uspeo da stignem na vreme!

U 20.10 je vec bio zabranjen ulaz u shop. Na ljubaznu molbu da nas puste jer smo dosli iz Nemacke na utakmicu i to bukvalno na jedan dan nisu imali sluha. Kazu dodji sutra, momci su tu od 9 ujutru?! Ja bi rado dosao sledeci dan ali je nemoguce jer me cekao put nazad za Nemacku.

Koji je razlog da je na dan evropske utakmice shop otvoren od 9 ujutru? Kako npr. Da udjem na zapadnu tribinu u 13h ili 14h kada se kapije otvaraju u 15h? Zasto su ti ljudi tamo kad je fizicki nemoguce uci u shop?

Nama koji zivimo u inostranstvu je to jedinstvena prilika da kupimo bilo koji Zvezdin proizvod. I nama nije problem da uzmemo 2 dana god. Odmora i prevalimo 2500km da bi dosli na bukvalno dan i po da bi gledali Zvezdu a vama je problem da radite dok ima navijaca na stadionu?

Samo od nas trojice ste izgubili izmedju 150 i 200 €.  Her sta ce FK Crvena zvezda 200€ jel tako? Pored nas je samo za to vreme dok sam se ubedjivao sa njima da nas puste prislo sigurno 50 ljudi!

Za to vreme šop Delija pun ko sibica jer naravno radi dok ima kupaca i bio je otvoren sigurno jos 2 sata ako ne i vise, sto je jedino logicno a vi bukvalno ne zelite pare svojih navijaca.

U oktobru sam bio na utakmici Zvezda - Spartak na koju sam dosao iz Nisa u koji sam dosao iz Nemacke ( tamo imam rodbinu) i posto je to bila jedina utakmica tokom mog boravka u Srbiji nije mi bio problem da dodjem.

Posle utakmice u prvenstvu razumem da radi Redstarshop krace vreme jer dodje 4-5 hiljada ljudi i retko ko iz inostranstva.
Ali cak i tada je bio problem jer sam hteo da uclanim nekoliko prijatelja iz Nemacke a nisam uspeo jer...nisu imali uplatnice. Tada sam jos imao vazecu clanarinu.

Medjutim sada nije vise jer je istekla u decembru i hteo sam da produzim za sebe, za suprugu, za prvo dete i da uclanim drugo dete koje je rodjeno prošle godine ali opet nisam uspeo jer nisu pustali u shop!

Na koji nacin ja koji zivim u Nemackoj mogu da se uclanim ili produzim clanarinu?

Zasto nije vise moguce uclanjivanje i produzavanje clanarine online?
Do 2017 godine je bilo moguce i odjednom vise nije???

Sledece pitanje se odnosi na cenu proizvoda za decu.

Bodi za bebu kosta u zvanicnoj prodavnici 8.10€ dok je u Aksi u Nisu 400 din. Isti bodi, zvanicni proizvod FK Crvena zvezda!!!

Cucla kosta kod vas 9.64€ u DM marketima u Srbiji je 500 ili 600 din?!

To su samo dva primera koja bodu oci a ima ih jos.

Interesuje me ko je ovde lud? Volimo svi mi Zvezdu ali opet nisam lud da dajem duplo vise za isti proizvod. Ja nigde u svetu nisam video da je neki proizvod kluba skuplji na stadionu u zvanicnom shopu kluba nego u nekoj drugoj radnji i pritom duplo skuplji. Jedino bi razumeo da je kod vas u shopu jeftinije.

Npr. Proizvodi Bayerna u svim radnjama imaju istu cenu.

Zadnje pitanje - 2015 sam hteo da kupim nosiljku za bebu koja kosta 50€ sto nisu male pare za ono koliko se koristi i proizvod nije bio na lageru. Mail sam poslao 2 meseca pre datuma rodjenja deteta i dobio odgovor da je proizvod narucen ali se ne zna kada ce stici! Kako je to moguce? I nije stigla nosiljka sigurno jos godinu dana. Kada je bilo vec kasno sam video da fransiza shopa iz Panceva ima na lageru nosiljku kao i mnoge proizvode koji vi kao glavni shop nemate, sto je takodje neshvatljivo.

Pored toga bi mogli da se pozabavite tapkarosima ispred stadiona naravno u saradnji sa policijom ali i bez nje bi mogli da zaduzite nekoga iz kluba koji bi samo setao od autokomande do stadiona i prijavljivao silne tapkarose policiji. Min. 10 coveka me pitalo da li mi trebaju karte za razne sektore stadiona. Za mene je to sramota a zamislite koliko para vi kao klub gubite.

Provereno policija odreaguje na to kada im se prijavi. Verujem da bi vec za osminu finala LE bilo mnogo manje tapkarosa i raznih prodavaca fals proizvoda na standovima duz Ljutice Bogdana koji takodje ocigledno nikome ne smetaju.

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovorima.

Pozdrav,
I. V.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.938
  • Репутација: +793/-922
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #8645 послато: 18 Фебруар 2018, 08:35:45 »
Ja sam kupio u Axi zvezdinu posteljinu za krevetac za 2000din manje nego u shopu, u nsportu su dresovi i ostalo bili jeftiniji i do 60 %, duga je to  priča sa shopom.

Ван мреже Mejveder

• Члан ФК, Члан КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 483
  • Репутација: +393/-87
« Одговор #8646 послато: 18 Фебруар 2018, 13:08:58 »
Nishki, svaka cast.

I ja da dodam da mi nikad nece biti jasno to radno vreme shop-a. Juce mi klinac kuka u poluvremenu da mu uzmem nesto u shopu i ja kao "ajde". Odemo do shop-a, kad ono 15 ljudi unutra (znaci nije ni pun), a ovi ne pustaju. Dodjite posle utakmice. To posle utakmice nema poentu,jer udje njih 20 i dovidjenja. I onda, naravno, odvedem dete do Delije shop-a i kupim mu uredno majicu. Pritom je bilo mnoooogo vise ljudi u delije shop-u, pa nije bilo nikakvog zatvaranja.
SRAMOTA. I TA SRAMOTA TRAJE VEC GODINAMA. I tako nesto nisam video nigde u Evropi, pricajte sta god hocete. Sreca, pa ja ne zivim daleko od stadiona, pa kad mi dodju neki ljudi iz inostranstva na utakmicu - ja ih odvedem dan pred, ali sta je sa drugim ljudima koji dodju na dan utakmice? Neverovatno je, koliko neki ljudi u marketingu nemaju veze sa poslom i ne kapiraju koliko para gube takvim postupcima.

Ван мреже Licpo

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 396
  • Репутација: +406/-62
« Одговор #8647 послато: 19 Фебруар 2018, 11:01:32 »

Na koji nacin ja koji zivim u Nemackoj mogu da se uclanim ili produzim clanarinu?

Zasto nije vise moguce uclanjivanje i produzavanje clanarine online?
Do 2017 godine je bilo moguce i odjednom vise nije???

Dva nacina:

Prvi - neko iz Srbije da to uradi na posve nakaradan nacin, ode u postu, uplati, popuni prijavnicu, slika i posalje mail i ponada se da ce to neko srediti u dogledno vreme. Onda kada njemu clanska stigne posalje ti je, najverovatnije preko nekog autobusa koji ide za DE, jer bi postom islo jedno nedelju dana.

Drugi - platis avionsku kartu iz DE i nadas se da u to vreme kada si ti tu servis za clanstvo radi, i sve sredis na licu mesta.

Bez brige, znam da je pitanje retoricko.

Salu na stranu, ja sam ovde bar 3 puta pitao sta se desava sa online produzavanjem clanarine i naravno da nisam dobio odgovor. Mada ovako mogu da naslutim da imamo problema sa firmom/bankom koja nam pruza uslugu online placanja - citaj nismo im platili. Drugi razlog ne vidim. Ipak i to je cudno obzirom da za shop online placanje radi, ali ko zna sta se sve desava.

Takodje ne mogu da shvatim razlog zasto klub ne zeli da resi taj problem. Eno ljudi se pobise na temi o poseti na utakmicama a klub umesto da olaksa uclanjivanje, ne radi nista na tome vec vise od godinu dana. Racunica je prosta, sto vise clanova to vise potencijalnih ljudi sa sezonskim = veca poseta = veci prihod.

Trenutno je u Srbiji lakse postati socio Real Madrida nego clan Crvene Zvezde.

Da ne mracim, evo par ideja za marketing:

1. Omoguciti trajnu clanarinu, odnosno da postoji trajni nalog koji automatski skida pare za clanarinu sa racuna. Npr. meni se svakog meseca skida x dinara za UNICEF. Pare mi se skidaju posle plate, tako da ne moram da brinem da li u tom trenutku imam pare na istom. U svakom trenutku mogu da stopiram trajni nalog.

2. Povecati cenu clanske karte na 1500, gde bi 1000 dinara islo klubu a 500 u dobrotvorne svrhe po izboru clana (Tirsovoj, Domu za nezbrinutu decu ili vec nesto slicno)

3. Akcija "Oboji (Beo)grad u crveno-belo" - svaki put kada igramo utakmicu, da li kao gosti ili kao domacini svako da okaci zastavu Crvene Zvezde na terasu, prozor u dvoriste...itd. Smanjiti cenu zastava na 850 dinara (sa 1050 koliko je sada), a na svakoj utakmici postaviti bar po dva standa ispred tribina sa zastavama.

4. "Iz Rajkovog ugla" - Ako ne gresim tako se zvala kolumna Rajka Mitica u Tempu. Bilo bi zanimljivo kada bi mogli da ozivimo duh njegove kolumne tako sto bi neko od bivsih igraca ili cak neko od poznatih licnosti koje su navijaci Crvene Zvezde pisali jednom mesecno tekstove inspirisane klubom.

5. Kontaktirati glumce/poznate licnosti (umetnike) koji su nasi navijaci i videti sa njima da naprave 2 - 3 reklamna skeca koji bi pozivali ljude na stadion. Namerno kazem skeca, ne da neko iz marketinga drzi hd kameru i da glumac procita "dodjite na stadion", nego nesto smislenije, originalnije.

EDIT

6. Napraviti video igraca kako reaguju na highlights-e Piksija, Savicevica, Mihajlovica ili recimo reakcije Gobeljica na poteze Radonjica i slicno.  :travka:

Nesto ovako:

« Последња измена: 19 Фебруар 2018, 14:22:23 Licpo »

Ван мреже Licpo

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 396
  • Репутација: +406/-62
« Одговор #8648 послато: 21 Фебруар 2018, 10:23:43 »
Jos par predloga za omasovljenje clanstva.

1. Ukljuciti se u akciju promovisanja rasta nataliteta. Svakom novorodjenom detetu kao poklon dati besplatnu clansku i sezonsku kartu do napunjene 8 godine. E sad, to zvuci kao ogroman i kompletan trosak, ali da uzmemo brojke iz 2016. kada je rodjeno oko 65000 beba.

65% (ako uzmemo popularan procenat ljudi koji su navijaci Crvene Zvezde) od tih 65000 je nekih 40000. Od tih 40000 realno je da nekih 15% roditelja odluci da uzme clansku + sezonsku. Sto nas dovodi do cifre od 46000 clanova u jednoj godini, od kojih su 6000 platise. Znaci direktan trosak je izrada i distribucija 34000 kartica, to je da kazemo negativna strana ove akcije, ali ukoliko se zadrzi tih 6000 roditelja godisnje mi smo u plusu vec posle 6 godina.

Pozitivne strane ove akcije su:

- Pozitivan publicitet.
- Kreiranje, kako se ovde kaze kulture odlaska na stadion, koja svakako mora da krene iz porodice. Period od 8 godina je vise nego dovoljan da se stvori ako ne kultura onda navika odlaska na stadion.
- Pristup velikom broju porodica sa decom koristi i indirektno putem newslettera koji bi nudio proizvode iz shop-a, od portiklica, igracki, majci, dresova, lopti i ostalih stvari koji su neizostavan deo odrastanja.

Mozda sam se malo razbacao brojevima, ali verujem da je akcija ekonomski odrziva cak i da su brojke upola manje. Jos jedna stvar, namerno nisam uzeo u obzir procenat muske i zenske dece iako je realnije da muska deca idu na stadione. Ne vidim da do tog uzrasta treba da postoji diskriminacija dece na stadionima.

2. Hitno reaktivirati akciju "I ja sam Zvezdas". Vec su je ovde ljudi spominjali, nema sta da se posebno objasnjava. Jedna od akcija koja je bila savrsena. Samo bih je ja nadogradio. Kad god je akcija u unutrasnjosti, organizovati ekskurziju sa decom koja bi imala besplatan ulaz na utakmicu i turu kroz muzej. Da bi se smanjili troskovi prevoz moze da se radi u kooperaciji sa lokalnim prevoznicima, u zamenu za placanje prevoza mogu da imaju besplatnu reklamu na stadionu na toj utakmici. Ono sto bi moralo da se plati to su nastavnici i njihova dnevnica kao i vodici koji bi u autobusu mogli da pricaju o Zvezdi. Ta akcija moze da se zove "Zvezdobus"  :travka:.

To su 2 akcije koje bi pokrile decu od rodjenja do neke 12. godine.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 3.103
  • Репутација: +1578/-514
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #8649 послато: 26 Фебруар 2018, 17:45:55 »

Имам неки осећај да су ово неки први кораци ка формирању Звездине телевизије.

Ван мреже dr.nele

• Члан ФК
  • Поруке: 1.072
  • Репутација: +414/-289
« Одговор #8650 послато: 28 Фебруар 2018, 00:13:22 »
Bilo bi dobro da se uradi novi Zvezda evrosou.Ja bih stvarno volio imati izjave igraca prije i poslije svake utakmice i isjecke od 10 minuta iz svake utakmice.Ima to po yt ali da se to zvanicno uradi jer ovaj uspijeh je zaista bitan faktor u istoriji kluba.

Ван мреже DraganPP

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 513
  • Репутација: +300/-264
« Одговор #8651 послато: 03 Март 2018, 11:57:51 »
Nema sanse da se "stručnjaci" iz marketinga sete da naprave štandove ispred stadiona sa šalovima, koji bi se prodavali po snizenoj ceni? Kad je vec dali dzabe ulaz uz šal.
Udjoh na sajt da pogledam, nigde ne nadjoh šalove.

Ван мреже Психо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.630
  • Репутација: +1408/-1689
  • Север у трансу лудује !
« Одговор #8652 послато: 03 Март 2018, 12:18:46 »
Може се рећи да су у последње време готово сви сектори у клубу напредовали или се померили са мртве тачке.

Маркетинг је заглављен у некој 2002-ој години, где се дрес набавља на пијаци, а интернет користимо преко dial-up конекције. Катастрофа је блага реч, узимајући у обзир колике су могућности тог сектора. И при томе не мислим само на финансијску корист, јер је маркетинг много више од тога. Није ми јасно само како то неки људи у клубу не виде,и докле мисле да спроводе ову зајебанцију. Хоћемо да рушимо пола западне трибине да би правили неке садржаје на стадиону који прате 21-и век, а са друге стране не можеш се учланити као човек у клуб или купити оригинал дрес када хоћеш. ХЛ домаћа гарнитура није доступна месецима.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
« Одговор #8653 послато: 03 Март 2018, 12:30:46 »
Klub maltene nema veze sa marketingom

Ван мреже Психо

• Пријатељ РСБ-а
« Одговор #8654 послато: 03 Март 2018, 12:33:04 »
Хоће то у земљи Србији. Вероватно би Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и слични клубови пустили да малтене немају везе са маркетингом.
Доведу Роналда, али јебига нема довољно дресова.

Ван мреже Niko kao Zvezda

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.745
  • Репутација: +689/-1378
  • A SAD PRAVAC MARAKANA!
« Одговор #8655 послато: 03 Март 2018, 12:34:22 »
Nema sanse da se "stručnjaci" iz marketinga sete da naprave štandove ispred stadiona sa šalovima, koji bi se prodavali po snizenoj ceni? Kad je vec dali dzabe ulaz uz šal.
Udjoh na sajt da pogledam, nigde ne nadjoh šalove.

http://www.redstarshop.rs/?product_cat=salovi

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
« Одговор #8656 послато: 03 Март 2018, 12:40:18 »
Хоће то у земљи Србији. Вероватно би Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и слични клубови пустили да малтене немају везе са маркетингом.
Доведу Роналда, али јебига нема довољно дресова.
Jbg ne moras da verujes

Ван мреже Психо

• Пријатељ РСБ-а
« Одговор #8657 послато: 03 Март 2018, 12:47:35 »
Jbg ne moras da verujes

Не кажем да не верујем,чак ме не би ни чудило. Само кажем да то није никакво оправдање и да је клуб једини кривац за ову зајебанцију од назови маркетинг службе.

На мрежи Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.904
  • Репутација: +6673/-2641
« Одговор #8658 послато: 03 Март 2018, 13:17:55 »
Ne razumem, kako klub nema veze sa marketingom? Ko onda ima? Jel receno da smo ove godine u evropskim utakmicama zaradili cca 100.000 od prodaje u sopu. Poenta sto je to moglo da bude mnogostruko vise, a i da se ostvaruje zarada u kontinuitetu. Inace se slazem sa Psihom, klub je napredovao u svim segmentima sem u marketingu koji je katastrofa.

Ван мреже njuma_njuma

• За вечну славу, за победу!
  • Члан ФК
  • Поруке: 901
  • Репутација: +376/-204
« Одговор #8659 послато: 03 Март 2018, 13:21:58 »
Cini mi se da je mislio na to da uprava kluba nema uticaj na odluke marketinga, jer je to maltene privatna firma. O ovome se pisalo nekoliko puta tokom prethodnih sezona. Bilo bi dobro da neko konacno napise u cemu je tu fora? Ranije se spominjala i Vesiceva zena kao neko ko tu vedri i oblaci...

Bilo bi dobro da se ovo jednom za svagda rasclani ovde na forumu... Milose pocni  :001_rolleyes: