Аутор Тема: ФМП  (Прочитано 1006440 пута)

0 чланова и 5 гостију прегледају ову тему.

На мрежи brax

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.202
  • Репутација: +1616/-1953
Одг: ФМП
« Одговор #8020 послато: 14 Мај 2018, 23:20:54 »
nije to ni prva ni poslednja grobarska losa procena.
pot je tek ove sezone dobio priliku i ozbiljne minute u ozbiljnom takmicenju - mislim na aba.
silom prilika je dobio jos veci prostor u kls (odlazak covica, povreda uskokovica) i on se odlicno nosi sa ulogom koju je dobio.
ne znaci to, naravno, da je to potencijal jednog jovica, ali mozda bude u stanju da igra u zvezdi na mestu back upa, poput covica sada, mislim nije valjda da toliko lezimo na parama pa cemo i rezervnog pleja da kupujemo pored razvojnog tima?
Можда буде на нивоу Човића? Откад је Човић било какав репер за плеја у Звезди, па макар и резервног? Можемо онда и Марка Љубичића или Банета Ратковицу довести, исти к.

На мрежи DelijaZabalj

• Члан КК
  • Поруке: 196
  • Репутација: +51/-34
« Одговор #8021 послато: 16 Мај 2018, 14:52:57 »
Danas Fmp protiv Vrsca kuci ! Direktan prenos na Arenisport1 od 19 sati !

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 725
  • Репутација: +181/-515
« Одговор #8022 послато: 16 Мај 2018, 17:22:44 »
Mi svi znamo da plej u Zvezdi nikako ne sme da bude metar i žilet jer ako hoćemo da budemo uspešan klub taj baja mora da bude bar preko 1,90 jer mora da ima ulogu u odbrani. Zvezda nema šanse u lepršavoj košarci gde odlučuju šuteri i Ameri. Ona mora da bude ekipa koja guli vrhunsku odbranu da bi imala uspehe jer nema para da bude takmac onima koji plaćaju najbolje. Kad se tako postave stvari normalno je da ekipa mora pre svega da bude atletska i da iz toga dobija na terenu, da se poštuje svaka lopta i da su svi spremni da igraju najbolju odbranu i da moraju da imaju najbolju hemiju gde su svi igrači u ravnopravnom položaju kod trenera i kluba. Pustite Fiću da završi sezonu on je tu da pomogne sada kad je najteže ionako mislim da je njegov sledeći korak negde u inostranstvu jer je vreme za to.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 211
  • Репутација: +36/-309
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #8023 послато: 16 Мај 2018, 18:32:45 »
Ma mi moramo da dobijemo znacajno vece novce ovo ovako nema smisla. Mi kao zemlja košarke moramo jasno da identifikujemo kojim profesionalnom sportom želimo da se ponosimo i da nam se deca ugledaju. To mora biti kosarka i to mora biti Zvezda (neka bude i komšija o njima neću)
Pogledajte zemlje kao sto su Makedonija ili Crna Gora jasno ulazu u ženski rukomet i to popularišu kroz medije  :aplauz: neko bi rekao ih ženski rukomet koga to briga  :esvasta: ali evo ja sam par meseci u CG i sve “junacine” prate ženski rukomet jer se to servira kroz javni servis. Sto je vrlo pozitivno generalno jer profesionalni sport tome i služi tj da podstakne i afirmise amaterski te da se sportski duh prenese na narod i decu i podigne nivo svesti o zdravom životu i sportu generalno. Dakle profesionalni sport nije sam za sebe cilj.
E sad ako ćemo već birati sport za Srbe ja tvrdim da smo mi KKCZ pravi izbor  :vitez:
Možda je ovo priča za drugu temu ...

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 725
  • Репутација: +181/-515
« Одговор #8024 послато: 16 Мај 2018, 20:38:41 »
I eto ko je odgledao utakmicu FMP i Vršca imao je prilike da se uveri da nisam badava pohvalio Djordjevića, Momirova koji me neodoljivo podseća na Bogdanovića sa početka karijere i Mitrovića koji je pokazao sve što sam ja ovde objašnjavao. Šteta bi bila naredne sezone ne dati šansu ovim momcima u FMP. Otvoriće se prostor za njih jer će neki u Zvezdu i to bi trebala da postane praksa razvoja igrača i sigurna budućnost Zvezde kkao sistema.

Ван мреже Strax

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 283
  • Репутација: +95/-24
  • Dok Cigani tebi pevaju...
« Одговор #8025 послато: 16 Мај 2018, 21:24:47 »
Momirov je jedan zanimljiv igrač čiji razvoj treba pratiti. To je uostalom pokazao i večeras, a gledao sam ga više puta ove sezone, i svaki put je imao dobre role. Bio je u juniorskoj ekipi sa Borišom, Radanovim, ali godinu dana mlađi, pa nije bio lider, ali je odlično igrao iz senke. Prošle godine je postao nosilac juniorske ekipe zajedno sa Uskokovićem, igrao baš dobro tokom cele godine, a onda na završnom EL turniru malo pao ( od 3 utakmice, samo protiv CSKA bio dobar). U suštini, bila je to neka prolazna forma, ove godine u Vršcu u seniorskoj konkurenciji dosta dobar, pogotovo ovaj KLS gde je u ovih 10ak utakmica postao bukvalno jedan od glavnih igrača. Još dok sam ga gledao kao juniora, igrao je na fazon Uskokovića - ima košarkaški šmek, fino razmišlja, svestran igrač, može da kreira sebi, može da doda, može da šutne, ali kao i kod Uskokovića mi je delovao da će mu fizikalije predstavljati presudnu smetnju za seniorsku košarku. Sada deluje da je radio na telu, čini se eksplozivniji, jači, aktivniji u skoku i generalno sveprisutniji na terenu, a pritom mu je i šut sve bolji i bolji. Između ostalog, i Vršac je napravio uspeh plasirajući se u četvrtfinale. Videćemo ga i protiv nas na delu...

Što se Đorđevića tiče, on je godinu dana stariji od Momirova, bio glavni juniorski centar Zvezde, ima  još bolji učinak od Momirova, ali pitanje je koliki je njegov plafon. Undersized je za centra, čini mi se oko 207cm, ima finu levicu, dosta meku ruku, razume košarku, inteligentan, dobro koristi telo, ali fali mu eksplozivnosti za četvorku a visine za peticu. Pritom su mu fizikalije generalno dosta diskutabilne za obe pozicije...

Što se FMPa tiče, Hamfriz pokazao neke stvari iz svog arsenala, definitivno ga poseduje. Neko sa kime treba raditi bez dileme... Da mu nisu nepotrebno svirani 2 puta koraci, odigrao bi bez greške večeras. Pot isto odličan, ali dok ne namesti šut (dok ne postane konstantan u tome), ne vidim ga kao materijal za Zvezdu.