Анкета

Koje igrače FMPa bi voleli da vidite u Zvezdi (možete izabrati tri):

Pot
16 (1.8%)
Nenadić
257 (29.1%)
Jeremić
16 (1.8%)
Bursać
3 (0.3%)
Odžo
273 (30.9%)
Apić
18 (2%)
Hemfris
7 (0.8%)
Simanić
137 (15.5%)
Lazarević
92 (10.4%)
Đoković
3 (0.3%)
Simeunović
2 (0.2%)
Radovanović
3 (0.3%)
Šešlija
1 (0.1%)
Uskoković
56 (6.3%)

Укупно гласова: 315

Аутор Тема: ФМП  (Прочитано 1046036 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже pusti ime

• Веран као пас
  • Поруке: 650
  • Репутација: +183/-543
Одг: ФМП
« Одговор #8180 послато: 05 Јун 2018, 20:55:48 »
samo sad ako nam bude manji budzet kao sto se prica dal ce biti dovoljno 1 igraac iz fmp?

dal je bilo normalnije da uskokovic dobije vecu sansu u aba ligi? nauzalost povredio se u prvom mecu kls, ali da je dobijao vecu minutazu u aba ligi vec sl sezone bi mogao da bude mozda drugi plej a ne da pot uzima njegove minute.

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 3.166
  • Репутација: +1403/-531
« Одговор #8181 послато: 05 Јун 2018, 20:59:28 »
Zvezda se prethodnih godina previše uzdigla nad abaligaškom konkurencijom, kvalitetom igrača i zahtevima koji su se pred njih postavljali bili smo u rangu najjačih evropskih ekipa. Otuda i nemoć FMP-a da igrajući samo regionalnu ligu u kratkom roku napravi evroligaškog igrača. Istine radi nismo ni imali prospekta kalibra Jokića, Žižića ili Nurkića.
Sad kad smo mi malo prizemljeni, kad se i zahtevi približavaju nižem nivou košarke, dolazimo u situaciju da nekolicina momaka iz Železnika kuca na vrata prvog tima.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже miki96

• Веран као пас
  • Поруке: 968
  • Репутација: +404/-121
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #8182 послато: 05 Јун 2018, 21:03:05 »
Upravo ovo šta piše Celtic je suština. Sada bismo 4-5 igrača ,,prebacili" u Zvezdu, svi su nam sad dobri.

Mada mi se čini da je i Fmp rapidno ,,porastao". Dupla vicešampionska titula, više kvalitetnih igrača. Prošle sezone Lazarević, Davidovac, Bolden, Radanov, Apić dobri, ove Odžo, Nenadić, Jeremić i ponovo Lazarević i Apić.
« Последња измена: 05 Јун 2018, 21:09:42 miki96 »

Ван мреже pusti ime

• Веран као пас
  • Поруке: 650
  • Репутација: +183/-543
« Одговор #8183 послато: 05 Јун 2018, 21:05:02 »
kad se nema za q7 nije lose ni golf 5  :D

На мрежи Celtic

• Модератор
« Одговор #8184 послато: 05 Јун 2018, 21:07:08 »
samo sad ako nam bude manji budzet kao sto se prica dal ce biti dovoljno 1 igraac iz fmp?

dal je bilo normalnije da uskokovic dobije vecu sansu u aba ligi? nauzalost povredio se u prvom mecu kls, ali da je dobijao vecu minutazu u aba ligi vec sl sezone bi mogao da bude mozda drugi plej a ne da pot uzima njegove minute.
Možda je i mogao da dobije koji minut više prosečno ali ipak treba imati u vidu specifičnu ulogu plejmejkera. Pre svega, na toj poziciji igrač to što igra po prirodi pozicije ima važnu ulogu, tako da tih nekih 10 minuta po utakmici uglavnom znače više nego 20 nekog ćoškaroša. Drugo, od igre plejmejkera zavisi bukvalno i sve ostalo u igri, tako da je vrlo osetljivo rizikovati sa naglim ubacivanjem u vatru. Jer ako se Uskoković ne snađe nije u problemu samo on nego su i Ojo, Simanić i neko treći.
Uzgred, Pot se u neku ruku dokazao i ja ne bih imao ništa protiv da sledeće godine on i Uskoković kreiraju igru FMP-a.

Ван мреже северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.555
  • Репутација: +1870/-1081
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #8185 послато: 05 Јун 2018, 21:11:22 »
Polako sa tim... I pred ovu sezonu smo ovde prebacivali skoro ceo tim FMP-a jer smo mislili da necemo moci jacu ekipu da napravimo, tj mislilo se da 4 stranca necemo moci da dovedemo....

Jeste cinjenica da sad igramo nizi nivo takmicenja i da su sad malo nizi kriterijumi za igrace iz FMP-a, ali polako...

Mi opet moramo da jurimo titulu u ABA, ali ne mora bas toliko jak sirok roster da nam bude kao kad se igra EL gde moras bas svih 12 ozbiljnih igraca da imas. Imace se prostora za vise njih, ali tesko bas tih 4 koje bi vi svake godine prebacivali.

I vasa prica nema veze sa ovom godinom, poceli ste pricu sa tim da je fmp trebao vise igraca do sad da izbacuje, a ja stvarno ne vidim da je bilo prostora za to niti vidim koji su to igraci trebali biti prebaceni, a nisu...

Ван мреже Kipar19

• Члан ФК
  • Поруке: 296
  • Репутација: +89/-36
  • Cista emocija.
« Одговор #8186 послато: 05 Јун 2018, 22:20:32 »
Ostane li Covic u narednim godinama u klubu,treba pametno pripremati trenera FMP-a za veliku ulogu. Uz nekog kvalitetnog trenera da pece zanat i bude spreman za veliku scenu. Ne bih volio da ga se olako odreknemo,ima slifa i za sada fenomenalno vodi ovakav FMP.

Ван мреже Goblin

• Веран као пас
  • Поруке: 516
  • Репутација: +183/-222
« Одговор #8187 послато: 05 Јун 2018, 22:36:42 »
Upravo ovo šta piše Celtic je suština. Sada bismo 4-5 igrača ,,prebacili" u Zvezdu, svi su nam sad dobri.

Mada mi se čini da je i Fmp rapidno ,,porastao". Dupla vicešampionska titula, više kvalitetnih igrača. Prošle sezone Lazarević, Davidovac, Bolden, Radanov, Apić dobri, ove Odžo, Nenadić, Jeremić i ponovo Lazarević i Apić.

Meni se cini da je fmp poceo bolje da radi. Rebic, Tejic i Borisa, samo sto su se skinuli sa si.e onako musave su gurnuli u zvezdu, s druge strane Guduric i Dobric su prvo izdominirali u FMP-u, i pokazali da mogu da zakorace na visi nivo.
Uskokovica nisu gurnuli u zvezdu, poput Rebica vec su ga zadrzali u fmp da igra i trenira. Cak bih rekao da je odlican posao napravljen slanjem Djordjevica i Momirova u Vrsac. I moram da pohvalim raspodelu minuta, Radanov je jedno vreme imao25+ minuuta po mecu.

Vec naredne sezone, ocekujem da Uskokovic bude nosilac tima, da Djordjevic i Momirov imaju lepu rolu a neka Paunovic, Popovic i Lakic svoju prvu senirsku sezonu odigraju u Vrsac ili Borac, pa fmp i zvezda.

Ван мреже luki

• Веран као пас
  • Поруке: 753
  • Репутација: +216/-503
« Одговор #8188 послато: 06 Јун 2018, 08:50:48 »
nazalost izgleda da se tako ne razmislja kod nas. mnogo bi bilo bolje da fmp bude 11 u aba ligi al da izbaci 3 do 4 ugraca za prvi tim nego sto juri top 6 i finale kls i razigrava pota, jeremica bursaca sesliju......

Od reci do reci :bravo: naravno tesko je svake godine izbaciti toliko kvalitetnih igraca  ali takodje ako ne forsiras godisnje nekoliko perspektivnih igraca ne moze racunati da ces ista izbaciti kvalitetno i obuceno.To je jedini naci da se iz grupe od nekoliko takvih iskristalise bar jedan, davanje sanse na kasicicu i neka marginalna uloga na parketu ne moze dovesti do njihovog napretka.Greske koje ce praviti dok napreduju moraju se istrpeti u FMP na ustrp rezultata ako treba a ne  da kasnije to mora u Zvezdi.Ono sto smeta je sto su trenutno oni pomocna radna snaga ovim starijima neperspektivnim a ne obrnuto kako bi trebalo da ovi potonji sa strane budu bez velikog eksponiranja podrska ovima u napretku i sticanju rutine.
« Последња измена: 06 Јун 2018, 09:09:08 luki »

Ван мреже миша09

• Члан ФК
  • Поруке: 886
  • Репутација: +1712/-340
  • Сви смо ми Благоје Јововић!
« Одговор #8189 послато: 06 Јун 2018, 09:52:55 »
Какве конструкције, ово нема нигде мајке ми. Да ФМП буде 11. у АБА лиги, али да избаци 3-4 играча за Звезду сваке године. Генијално. Па ако та 3-4 замишљена проспекта о којима овде причамо не могу да доведу ФМП до првих 5 на табели, на пример, и финала купа или домаће лиге, како мислите да ће следеће године водити Звезду до првог места и трофеја? И одакле нам уопште 3-4 квалитетна играча по генерацији? Ово што ми сад имамо од ФМП-а, нема нити један клуб у региону и ми смо у предности што се тога тиче, тако да без обзира на коментаре, нама је сарадња са клубом из Железника на феноменалном нивоу.

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 17.205
  • Репутација: +5025/-5481
« Одговор #8190 послато: 06 Јун 2018, 10:03:38 »
3-4 kvalitetna igrača ne može ni fudbal da izbaci a kamoli basket

Ван мреже djura.net

• Члан КК
  • Поруке: 88
  • Репутација: +29/-38
« Одговор #8191 послато: 06 Јун 2018, 10:35:34 »
zasto stati na 3-4?
zasto ne 30-40? mesecno!  :facepalmanimation:

ovo sto mi imamo/dobijamo od FMPa je takva beneficija da ne da ne postoji u regionu, nego ja nisam siguran da neki evropski klub ima nesto slicno.

malo realnosti nije na odmet?

Ван мреже miki96

• Веран као пас
  • Поруке: 968
  • Репутација: +404/-121
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #8192 послато: 06 Јун 2018, 12:16:25 »
Da malo rezimiramo sezonu Fmp-a koja je bila još uspešnija nego prethodna.
39 mečeva:
ABA- 9 pobeda, 13 poraza
Kup- 1 pobeda, 1 poraz (polufinale)
KLS- 13 pobeda, 2 poraza (finale)

2:2 protiv partizana, bolji međusobni skor i u Aba ligi i u KLS-u...

3 igrača koja su obeležila sezonu:

Tiho je stigao početkom avgusta iz Starih Banovaca. Otišao je zatim sa univerzitetskom reprezentacijom u Tajpej i osvojio odlično 4. mesto. Niko nije slutio da će odigrati ovakvu sezonu. Zahvaljujući njemu odlazak Boldena se nije osetio, nadoknadio je te poene i skokove. Propustio je samo 2 meča. Na 37 mečeva prosečno je beležio 12,7 poena, 4,7 skokova i 2,5 asistencije.

Sredinom avgusta stiže ,,dobri džin''. Sam po sebi je bio atrakcija i takođe se nije očekivala ovakva sezona. Rastao je iz meseca u mesec, bio sve bolji i bolji. Na 34 meča prosečno je beležio 11,4 poena i 5,9 skokova.

Prvog dana avgusta, među prvim lastama je bio Stefan Pot. I ovde se ponavlja da se nije očekivalo da će imati ovakvu sezonu. Omaložavan od prvog dana, treći plej partizana beše... Vremenom je ućutkao sve kritičare, bio je all around igrač. Na 36 mečeva prosečno je beležio 9,2 poena, 4,4 skokova i 3,9 asistencije.

I ostali su vredni pomena...
Šta reći za pojačanje iz Napretka, odličnog šutera Jeremića. U Aba ligi je šutirao trojke odličnih 43%, u Kls-u podigao na 46%! Impresivno. Zanimljivo da je i u Aba ligi u i Kls-u u Fmp Areni protiv groblja šutirao 2* 4/8 za 3.
Standardno dobar je bio Apić. Debelo preko 50% u šutu za 2 čitave sezone.
Simanić je živ! Konačno da i od njega vidimo nešto. Dosta dobrih mečeva je imao ali sigurno će ostati upamćena partija protiv Igokee - 28 poena (6/8 trojke) i 8 skokova.
Mora se pomenuti i Uskoković. Imao je odlične role, preuzimao je odgovornost.

Jeremić- 37 mečeva, 7 poena po meču
Apić- 28 mečeva, 8,8 poena i 4,2skoka po meču
Simanić- 32 meča, 8,1 poen i 3,1 skok po meču
Uskoković- 23 meča, 4,5 poena po meču

Šteta za povredu Lazarevića, samo 10 mečeva ove sezone.

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 831
  • Репутација: +208/-584
« Одговор #8193 послато: 07 Јун 2018, 08:19:31 »
Lepo napravljena analiza tima FMP s tim što bih ja prokomentarisao jednog igrača bez zle namere prema njemu samo moje zapažanje u relaciji prema Zvezdi. Apić standardno koristan rekao bih u igri FMP ali nedovoljno da bude opcija u Zvezdi, Igrač zaglavljen izmedju četvorke i petice i limitiran za napad samo sa leve strane. Već duže vreme opominjem igrača da njegova karijera zavisi od toga da mora da ima opcije i sa druge strane reketa i da čovek ima i desnu ruku i da to dovodi u red ako se treninzi specijalizuju i veći deo njih provodi popravljajući tu stranu napada. Isti je problem i u odbrani jer je na tu stranu slabiji i  tu ga protivnik uvek probija. Tvrdoglavo nevežbanje te desne strane njega udaljava od cilja. Boriša je neke kritike prihvatio i potrudio se da bude drugačiji na parketu ali i dalje mu fali da bude drčan i sebičan da se podredjuje timu ali i da uzima sudbinu tima u svoje ruke. Samo takvi prave karijere. Igrač koji sebi prizna da ima boljih na terenu nije dobar za tim ali i za sebe. Trener Jovanović za dve sezone sa ovako organizovanim FMP i fokusiran na napredak posla trener za duže staze u Zvezdi. Ako baš mora rado bih zamenio njega i Topa mislim da bi to obojici prijalo.

Ван мреже zvezdica91

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 12
  • Репутација: +7/-7
« Одговор #8194 послато: 08 Јун 2018, 09:24:19 »
Samtram da je Apić deset puta korisniji igrač od npr. Lesora. Da nam je Apić imao makar trećinu minutaže koju je imao Lesor, verujem da bi imali trofej ABA lige. Ne mogu da verujem da pričate kako je dečko zaglavljen između dve pozicije?! A Lesor, čovek da bude prvi centar ekipe sa 203cm, sa 0 inteligencije!?

Ван мреже Vojvoda

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 61
  • Репутација: +21/-16
« Одговор #8195 послато: 08 Јун 2018, 15:20:43 »
Odzo i Nenadić svaka čast , očekujem ih sl godine ako nista bar na sirem spisku , tj na početku priprema , a za dalje cemo videti.

E sad jedna druga stvar a zove se Boriša Simanić . Po meni totalno ako ne i najveće razocarenje ove sezone .... Kukali smo prethodnik godina dok je bio u Zvezdi , da mu Radonja ne daju dovoljno šanse , tj nije bukvalno ni igrao kod njega a kako eto , on je najveći talenat koji imamo , i mora da igra itd itd... I evo , imao je sezonu u Fmp-u sa odličnom minutažom i slobodom , i sta je uradio ? Vidim neki ga projektuju za sl sezonu u Zvezdi , ja lično smatram da on trenutno nije na nivou ni Fmp-a .... Na kraju krajeva , ne vidim nikakvu razliku izmedju njega i recimo Marka Tejića , znaci ista flegmatičnost , bez trunke krvi , a znamo svi kako je ovaj drugi prošao...Eno ga u rubrici " gde su , šta rade "

Juce je imao bacanja za pobedu , sutirao je 2-4  , imao je 2 , 3 otvorena suta za 3 poena , bacio je 3 cigle.... .

Ne znam ni oko Radanova sta da kazem... Meni je on izgledao kao mesavina Gudurica i Dangubica , znaci smisao za igru kao Gudura , atleticizam kao Danguba ... ove sezone u fmpu je dosta slabiji i od Pota  :facepalm:  , a da ne pricam o Nenadicu.... Vracen je u zvezdu da ne bi ulazio u igru ?  Dosta je nejasnoca sto se Radanova tice ....

На мрежи jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.185
  • Репутација: +644/-504
« Одговор #8196 послато: 10 Јун 2018, 17:28:30 »
Bjelica i Teo su recimo smoreni tipovi...Borisa je mnogo,mnogo veci talenat od Tejica, Borisi su predvidjali i Nba karijeru..Videcemo sta ce i kako ce biti. Ne zaboravi da je tek pre 2 meseca napunio 20. godina...Znam da ima dobra primanja, interesantno ce biiti da li ga novi trener vidi u timu. Ne znam decka licno, nisam pratio njegove treninge, kod Radonje nije igrao skoro uopste, Raniije kod Gurovica u fmpu odigra 2 fantasticne utakmice, pa ga 5 posle toga nema.. On sa 20. godina ima dosta utakmica iza sebe.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.865
  • Репутација: +333/-936
« Одговор #8197 послато: 11 Јун 2018, 00:36:59 »
zasto stati na 3-4?
zasto ne 30-40? mesecno!  :facepalmanimation:

ovo sto mi imamo/dobijamo od FMPa je takva beneficija da ne da ne postoji u regionu, nego ja nisam siguran da neki evropski klub ima nesto slicno.

malo realnosti nije na odmet?

Реалност је друже мој тотално супротна категорија од онога што си ти написао.
Могао бих на широко и на дугачко да ти образложим шта је проблем и зашто се не избацује велики број играча,али се плашим да би пост био превише дугачак и да већину људи овде на форуму то не занима.
Ми ако хоћемо раме уз раме са европским клубовима ми морамо да радимо оно што они не раде.Ми морамо да правимо играче,фенербахче не мора он има паре и купиће било кога за било које паре.

На мрежи Celtic

• Модератор
« Одговор #8198 послато: 11 Јун 2018, 00:57:26 »
Teško da jedan, odnosno dva kluba, koliko mi imamo u sistemu može da izbaci dovoljno igrača. Naš problem je što nam se tržište smanjilo na Srbiju, u kojoj niko sem nas i Mege ne funkcioniše proizvodno. Kako god okrenemo oseća se jeziv deficit domaćih igrača. Neko jačanje Partizana će tek da ogoli taj problem do krajnjih granica.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.865
  • Репутација: +333/-936
« Одговор #8199 послато: 11 Јун 2018, 01:17:30 »
Teško da jedan, odnosno dva kluba, koliko mi imamo u sistemu može da izbaci dovoljno igrača. Naš problem je što nam se tržište smanjilo na Srbiju, u kojoj niko sem nas i Mege ne funkcioniše proizvodno. Kako god okrenemo oseća se jeziv deficit domaćih igrača. Neko jačanje Partizana će tek da ogoli taj problem do krajnjih granica.

Веру ми из искуства ти кажем,велики број талентованих играча упропасте управо велики клубови.
Да ли стварно неко верује да код нас један Клипа може да направи играча.