Аутор Тема: Истина о ККЦЗ: Генијалност пројекта спаса и ход по ивици амбиса  (Прочитано 510354 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже MRLAKIBG

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.221
  • Репутација: +300/-381
  • било да си прва или да си задња волећу те увек ја!
ту причу да у случају прекида све иде фмпу и човићу покрећу само они и нико други,не треба се обазирати на то.по мени човек који је успео да направи све ово,да у сваком случају њима зачепи уста и клуб води у овом смеру,само узлазном путањом,направи грешку да у случају прекида остане без ичега је,глупо.Тек сад ће кренути још јаче,да покушају да нас дестбилизују а на нама је да се удружимо и одбранимо наш клуб најбоље што знамо.имамо правац,потребна је снага и истрајност па ако бог да да се некад позабавимо и нашим фк!

Цитат: zolla  данас у 22:01:01

svrati nam ponovo i pozovi drugare, čitajte, učite, trebaće vam sve ovo uskoro

оваквим потезима се види ко смо ми а ко они ,и где се после свих ових година налазимо! још једном  :hail:

Ван мреже Ian

• Члан ФК
  • Поруке: 6.660
  • Репутација: +4565/-3151
:hail: :hail: :hail:

On topic Uz pohvalu za tekst da prozborim koju. Prvi put kada sam procitao UPPR mi je ostalo u secanju, mozda i gresim, da je Milos Vujanic tuzio Zvezdu i dobio nesto preko 100 hiljada evra koji moraju da se isplate u celosti a da mu je samo mali deo placen 2,5 posto. Molio bih autore teksta da se osvrnu na ovu cinjenicu jer "gospodin nacitani kojem hvali neki igrac" pominje stalno Vujanica kao primer Zvezdine "legalne prevare"  :поп: :krstise:

Вујанић, као поверилац трећег реда, је гласао против уппр, али пошто је у мањини и у том трећем реду, добио је киту (односно не целу киту већ 2.5% ките).

Antagon

• Гост
Treca kategorija duznika su oni sa sitnim iznosima. Ne verujem da ta kategorija drzi ni 10% uku pnog duga. Ovako sprecavas da oni drze klub kao taoca. Najbitnije je da svoje pare dobiju prva i druga kategorija.
Zapravo u trecu kategoriji spada 90 posto duga, dok prva i druga kategorija cine nekih 10 procenata ukupnog duga...
Evo i tabela iz UPPR-a:
Prvu kladu duga cini oko 300 hiljada evra

Drugu klasu cini oko milion evra

I treca klasa iznoci oko 11-12 miliona evra.

Ne mogu celu tabelu za trecu klasu da kopram, pa sam stavio samo ovu kolonu ukupno. Ko hoce da se informise ko je sve spao u trecu klasu, moze da vidi u UPPR-u.

Dakle, najveci deo dugovanja Zvezde je potpao pod trecu kategoriju, i vratice samo 2.5 posto od tih 11-12 miliona evra, sto znaci oko 300 hilada evra, tj nesto manje.

Ван мреже Ian

• Члан ФК
  • Поруке: 6.660
  • Репутација: +4565/-3151

Dakle, najveci deo dugovanja Zvezde je potpao pod trecu kategoriju, i vratice samo 2.5 posto od tih 11-12 miliona evra, sto znaci oko 300 hilada evra, tj nesto manje.

Они ? Срам их било.

На мрежи Нишлија

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.279
  • Репутација: +1178/-190
  • Циганштура
Одакле бре више ничете јеботе овај форум постоји годинама и сад се одједном створисте.Мада то у ствари говори колико су ови текстови и овај фељтон добра ствар.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 4.862
  • Репутација: +2681/-542
  • Ko sme,taj moze,ko ne zna za strah,taj ide napred!
И ја сам поставио слично питање као Нишлија, али нисам добио одговор. Дакле - шта се дешава када једног дана Човић напусти Звезду? Написао си да ће након 5 година доћи до ''обједињавања капацитета уговорених страна'', што значи да би читава инфраструктура требала да припадне Звезди. Ипак, обзиром да је сва (непокретна) имовина ФМП-а Човићева лична, разумљиво је да је он неће тек тако поклонити.

Иначе, кад већ запиткујем и коментаришем, ред је и да похвалим акцију. Стварно радите сјајан посао и пуна подршка да тако наставите.  :ziveli2:

ugovor o franšizingu je jedna od mera sprovođenja plana reorganizacije jer se kroz isti obezbeđuju sredstva za namirenje poverilaca, međutim ugovor o franšizingu je delom i predugovor kojim se ugovara mogućnost objedinjavanja kapaciteta (čl. 12.), šta-više sam ugovorne strane postavljaju navedeno kao osnovni cilj ugovora ... kada se trajanje uppr okonča mora se pristupiti izradi ugovora o pripajanju kojim će biti definisana buduća prava i obaveze (a naročito upravljačka prava u klubu) u zavisnosti od imovine koje svako udruženje unosi (odnosno pripaja)...

proklamovani, osnovni cilj ugovora jasno ukazuje na namere ugovornih strana i nema potrebe da se od širi neosnovani strah tamo gde strahu mesta nema, čović nije ušao u sporazum da bi rešio posle par godina da negde ode, a mislim da njegova trenutna pozicija kako u politici tako i u javnosti jasno pokazuje šta mu je angažovanje u našem klubu donelo

elem, pošto je to bilo pitanje: ako čović ode pre kraja perioda na koji je uppr usvojen, svako nastavlja gde je stao pre uppr, s'tim da mi dobijamo pravo učešća u evropi ako je to ostvareno kroz takmičenje od strane sadašnjeg nosioca franšize (goodwill)... ako ode posle trajanja plana i pripajanja je veliko šbbkbb,i na to se ne može dati ozbiljan odgovor, već samo nagađenje

На мрежи daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.597
  • Репутација: +1677/-1716
Dobro i šta je tu nelegalno? Jel prekršen neki zakon? Jel neko nešto slagao? Gospodo, sve je javno, legalno i po zakonu, molim lepo, šta vam nije jasno? Jel imate nešto protiv zakona ili tvrdite da nešto nije po zakonu? Odakle niču ovi novi članovi-pravnici, gde su do sada bili?

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
Zapravo u trecu kategoriji spada 90 posto duga, dok prva i druga kategorija cine nekih 10 procenata ukupnog duga...
Evo i tabela iz UPPR-a:
Prvu kladu duga cini oko 300 hiljada evra

Drugu klasu cini oko milion evra

I treca klasa iznoci oko 11-12 miliona evra.

Ne mogu celu tabelu za trecu klasu da kopram, pa sam stavio samo ovu kolonu ukupno. Ko hoce da se informise ko je sve spao u trecu klasu, moze da vidi u UPPR-u.

meni je prosto fantastično kako vi sa različitim papirima ponavljate jednu te istu stvar koju mi ne sporimo ni malo ... blago vama kad imate toliko slobodnog vremena

Ван мреже gbojan

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 259
  • Репутација: +106/-59
Meni pravo nije struka, ali ni blizu, ali sam se shvatio vecinu napisanog teksta. Evidentno je da je povucen pravi potez, u svim kategorijama smo prvi na tabeli gdje god da pogledate, i  seniorski pogon i mladje kategorije i nas B tim dominiraju Srbijom. Igrali smo Evroligu, ma odlicni rezulatati do sad bez lazne skromnosti.Puna podrska Nebojsi Covicu i svim ljudima koji vode ovaj projekat.
Mene zanima u kom vidu ce se nastaviti saradnja posle isteka ugovora o poslovno tehnickoj saradnji Zvezde i FMP-a? Da li ima neki nagovjestaja o nekoj potencijalnoj privatizaciji gdje bi recimo gospodin Covic imao najveci dio dionica ili kako bi vec to funkcionisalo?
Mislim da je u obostranom interesu da se saradnja nastavi, posto daje odlicne rezultate.
Iskreno, ni meni nije jasan ovaj dio oko 2,5 posto vracanja "trecoj klasi", pa ako ima neko da mi objasni bio bih mu zahvalan, sta to konkretno znaci? Moze i na PP.

На мрежи Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 2.929
  • Репутација: +814/-703
Grobari nikako da shvate sustinu. Dragi moji, da nije bilo uppr-a, cinjenica je, mi bi se ugasili. Medjutim, u navedenom slucaju, s obzirom na cinjenicu da Zvezda nema imovinu, ni poverioci ne bi dobili nista. Zato su ljudi i glasali. Molim vas da razmislite od cega bi bila sacinjena stecajna masa, kako bi se odvijao stecajni postupak i ko bi od poverilaca sta naplatio. Verujte mi, uzimajuci u obzir sve napred navedeno, poverioci su radi svojih licnih interesa glasali za UPPR. 

E, sad, nismo ispunuli vase zelje da se ugasimo, pa ste se malo ljutnuli, ali procice vas to. Ziveli.

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
Meni pravo nije struka, ali ni blizu, ali sam se shvatio vecinu napisanog teksta. Evidentno je da je povucen pravi potez, u svim kategorijama smo prvi na tabeli gdje god da pogledate, i  seniorski pogon i mladje kategorije i nas B tim dominiraju Srbijom. Igrali smo Evroligu, ma odlicni rezulatati do sad bez lazne skromnosti.Puna podrska Nebojsi Covicu i svim ljudima koji vode ovaj projekat.
Mene zanima u kom vidu ce se nastaviti saradnja posle isteka ugovora o poslovno tehnickoj saradnji Zvezde i FMP-a? Da li ima neki nagovjestaja o nekoj potencijalnoj privatizaciji gdje bi recimo gospodin Covic imao najveci dio dionica ili kako bi vec to funkcionisalo?
Mislim da je u obostranom interesu da se saradnja nastavi, posto daje odlicne rezultate.
Iskreno, ni meni nije jasan ovaj dio oko 2,5 posto vracanja "trecoj klasi", pa ako ima neko da mi objasni bio bih mu zahvalan, sta to konkretno znaci? Moze i na PP.

mora zakon o sportu da se promeni i da dozvoli transformaciju iz društva lica (građana) u društvo kapital (doo, ad), .. neće to skoro

Ван мреже wucha20

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.360
  • Репутација: +247/-121
  • Још давно ко дете...
Ево и ја да се огласим - људи ово што сте урадили заслужује наклон до пода и све похвале! Мислим да сам разумео већину (иако нисам неки љубитељ права  :travka:) па питања нећу ни да постављам јер немам намеру да се хватам за све детаље иако сам убеђен да имате квалитетне и тачне одговоре. Ово је требало нашој Звезди и имате моју пуну подршку!

Добих неки линк пре пар минута са сличном темом па ћу ставити у офф топик јер не знам да ли је ваших руку дело и  да ли му је место овде.

« Последња измена: 12 Март 2014, 08:35:17 Селектор »

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.416
  • Репутација: +4642/-9564
  • "реалиста"
Зола, видим да си онлајн.

Шта је разлучни поверилац? Тачка 3.1, други пасус, Дива је једини разлучни поверилац. Шта је то, и како је уопште ДИва, фактички ФМП, постала поверилац?

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
Razlučni poverilac

Član 49
Poverioci koji imaju založno pravo, zakonsko pravo zadržavanja ili pravo namirenja na stvarima i pravima o kojima se vode javne knjige ili registri imaju pravo na prvenstveno namirenje iz sredstava ostvarenih prodajom imovine na kojoj su stekli to pravo.
« Последња измена: 12 Март 2014, 08:33:51 Селектор »

Ван мреже thumbzDS

• Веран као пас
  • Поруке: 617
  • Репутација: +182/-438
Moze samo jedno pitanje, sto se ovde pominje uopste raskidanje ugovora ili kako god hocete da nazovete, izmedju Zvezde i gospodina Covica posle zavrsetka reorganizacije? Zaista ne vidim potrebu za pominjanjem toga jer Covic radi odlicno svoj posao, a i bilo bi mnogo glupo da mi sad njega od*****o posto nas je izvukao iz govana, a da on raskine taj ugovor zaista ne vidim zbog cega bi. Za dozivotnog predsednika, samo u rad kluba ukljuciti nekoliko bivsih igraca. Nadam se da ono sa Rakocevicem nije prazna prica i da ce se to ispuniti koliko od zavrsetka tekuce sezone.

Ван мреже milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.312
  • Репутација: +3599/-2527
Mislim da će Vujanić i ostali igrači koji su stavljeni na 2,5% vrednosti moći naplatiti svoja potraživanja putem suda u Lozani. Ne mogu se vjerovatno naplatiti ovakvim modelom gde prava na upravljanje ima drugo pravno lice, ali ukoliko bi se 2016 aktivirao KK CZ sasvim sigurno bi mogli naplatiti svoja potraživanja.

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 5.575
  • Репутација: +1636/-1352
Jako je bitno da KKCZ nastavi tamo gde je stala KKCZT inace ja licno to necu prihvatiti kao yveydu, jel istina da placamo samo 2,5 posto porez?

Ne placate, ali vam je Vucic obezbedio NIS, pa i nije neka frka.

ni dan, ni godina

• Гост
Jako je bitno da KKCZ nastavi tamo gde je stala KKCZT inace ja licno to necu prihvatiti kao yveydu, jel istina da placamo samo 2,5 posto porez?

Mnogo smo se potresli zbog toga šta će neko prihvatiti, a šta neće.

Hajde da probam najjednostavnije da ti opišem šta se dogodilo: zahvaljujući jednoj promeni adrese, Crvena zvezda će za dve godine biti jača za sve osvojene titule u prethodnih pet sezona, za kompletan igrački kadar koji tada bude bio u klubu, kao i za mladje kategorije koje dominiraju Srbijom. To sve lepo piše u Sporazumu, overenom u sudu po zakonima naše države, a Zvezdi će ostati čak TRI hale i ubedljivo najbolja infrastruktura u regionu. Pri tome, KKCZ neće imati niti jedan jedini evro duga, uz potpuno plaćen porez.

Tu će, dakle, naš klub biti već 2016. godine. I to sa adresom na Malom Kalemegdanu, jer drugačije zakonski nije moguće. A gde će drugi biti u to vreme, ostaje tek da se vidi...

A za porez se sekira onaj koji ga 100 godina nije plaćao, jer je mislio da mu se tako može. Ali ne može, pa sad nek rode milion i po evra koje duguju državi.

ps

Ti i tebi slicni, koji ste se registrovali na najzvezdaškije mesto koje postoji na internetu kako biste ostavili zanimljiva i netačna zapažanja na ovoj temi, samo podižete ugled i potencijal RSB-a. Hvala vam na tome i, što reče Zola, pozovite i drugove, da vas naučimo koja čarapa ide na koju nogu.
« Последња измена: 12 Март 2014, 10:57:33 ni dan, ni godina »

Ван мреже zolla

• Члан клуба
  • Aдминистратор
Mislim da će Vujanić i ostali igrači koji su stavljeni na 2,5% vrednosti moći naplatiti svoja potraživanja putem suda u Lozani. Ne mogu se vjerovatno naplatiti ovakvim modelom gde prava na upravljanje ima drugo pravno lice, ali ukoliko bi se 2016 aktivirao KK CZ sasvim sigurno bi mogli naplatiti svoja potraživanja.

Ne mogu se naplatiti nigde osim ovde i to u onom iznosu koji je određen planom

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk 4

Ван мреже milan79

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 10.312
  • Репутација: +3599/-2527
Zolla, CAS je ustanovljen kao međunarodni sud za arbitražu. Znači nije klasičan sud i ne može CAS narediti državnim insitucijama da nešto prisilno naplate, ali može ULEBU.. Tj. ako pričamo hipotetički i netko se odluči tužiti Zvezdu arbitražnom sudu ( premda to nije tužba, nego zahtjev za arbitražom ) CAS je svakako nadležan da arbitrira. U tom odnosu, s obzirom da rade vrhunski pravnici tamo oni uzimaju u obzir sve dokumente. Ako postoji pisani ili neki drugi pristanak igrača da mu se isplati deo primanja, on će to uzeti u obzir. Ukoliko takvo što ne postoji vjerovatno će presuditi u korist igrača.. Uostalom zato je stvoren da se odnosi u sportu ujednače i da ne ovise o lokalnim zakonim barem što se tiče onog dijela obveza igrač klub.

I kao što rekoh, oni ne daju nalog državnim institucijama da izvrše njihovu presudu, nego međunarodnom savezu da osigura da se obveza izvrši.. U prevodu, povredi prava igrača i dobit ćeš zabranu igranja pod okriljem FIBE i ULEBA....

Vjerovatno se išlo i na tu opciju, da je to jako puno poverioca na manje iznose i da će manji broj igrača uopšte ići na arbitražu. Ona nije efikasna kao Uefina koja ti zabrani igranje Europe u roku odmah, već se može razvlačiti godinama, sa svim žalbama i slično... Putem se može uvijek nagoditi...