Анкета

Мрски свет

Туборг
Старопрамен
Бадвајзер будвар дарк
Бекс
Ердингер
Гинис
Пилзнер Уркел
Козел
Козел тамни
Шоферхофер
Балтика
Чернировскоје
Кромбахер
Бернард
Аугуштинер
Десперадо
Хакер
Пауланер
Амстел
Ла Шуф
Панк Ипа
Гримберген
Сол
Де Коник
Тигернси
Крусовице
Шиме
Отингер
Хугарден
Килкени
ДАБ
Лефе

Анкета

Привремено отуђени од матице

Скопско!
Нектар
Кастел
Тузлански Пилзнер
Никшићко
Никшићко тамно
Црни Ђорђе
Унион
Лашко

Анкета

Србија

БИП
Ваљевско
Јагодинско
Кабинет Виста
Кабинет ИПА
Зајечарско
Супернова
Мастер
Кругер
Дунђерски
Моравско
Пилс Плус
БГ
БррКааа

Аутор Тема: Пивопије  (Прочитано 157475 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже VladoPD

• Члан ФК
  • Поруке: 5.358
  • Репутација: +1814/-961
Пивопије
« послато: 10 Новембар 2011, 12:41:31 »
Evo pošto Vasil položi saglasnost da se može otvoriti jedna ovakva tema, pa da je započnemo.
Zamolio bi vas da ne kačite samo slike, neg da diskutujemo o pivu, koje ste probali, kvalitetu,ceni,ukusu i svemu što zanima pivopije.Neka vaša iskustva i tako to.

« Последња измена: 10 Фебруар 2013, 04:10:07 РСБ »

Jorgovan

• Гост
Одг: Pivopije
« Одговор #1 послато: 10 Новембар 2011, 12:46:35 »
evo meni neka lista omiljenih domacih i stranih (bilo da su svetla ili tamna):

strana:

1. Ginis - volim s vremena na vreme da se pocastim, pogotovo tocenim na beer festu. ubedljivo najbolje pivo u istoriji najboljih piva.

2. Ceski Badvajzer - najbolje svetlo pivo u istoriji najboljih svetlih piva. a i nije kod nas nesto skup, s obzirom na kvalitet.

3. Amstel - vise volim ukus hajnikena kod nas, ali je amstel hiljadu puta jeftiniji (ne znam zasto je to tako), pa ga samim tim i cesce pijem.

4. Hajniken.

5. Staropramen - bas mi se svidja ovaj za nase trziste.

Domaca:

1. Zajecarsko Pivo - jeste tesko za stomak dosta, ali ima odlican ukus (plasticnu ambalazu naravno ne racunamo). ima finu gorcinu, bas kako mi odgovara.

2. Jelen - ok pivo.

Ван мреже Нешо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.316
  • Репутација: +1089/-197
« Одговор #2 послато: 10 Новембар 2011, 15:02:29 »
Свака част за тему, биће овдје добрих дискусија...

Што се тиче пива за мене је (засад) непревазиђено чешко плзенски пилснер - Pilsner Urquell.И још пар чешких су ми у врху листе, још једно плзенско Гамбринус и не знам како бјеше треће али није овај старопрамен.Од осталих страних Амстел ми је добар.Мада, већина кафана и кафића у мањим мјестима, као ово гдје живим, у понуди има хајнекен, баварију, туборг и евентуално амстел или још које.Онда то све постане ваљда рутина, просто не можеш ни да кажеш да је неко изразито боље или лошије.Зависи шта коме одговара.Ја волим горчија пива.

Од домаћих некако немам критеријум.Добро, пијем све наравно али немам критеријум у смислу да кажем да неко баш одскаче.Ако пијем ону од пола литра стаклену "зидарску" онда ми је први избор Јелен, док је Лав лидер што се тиче оних малих по кафићима.Некад послије рата, 96 па наовамо, Никшићка је била ко млијеко.Да ли због поплаве разноразних пива касније или због неких њених недостатака, углавном никад више није тако "лијегала"..Од осталих по мени вриједних помена треба се сјетити Пећке пиве.

Ај да не гњавим више, овако бих отишао ко зна докле у причи, за први пут је доста па ћемо наставити касније...

Ван мреже prolup

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.153
  • Репутација: +814/-2005
« Одговор #3 послато: 10 Новембар 2011, 15:06:13 »
Amstel je i meni pri vrhu, to za Niksicko si 100% u pravu, jedno vrijeme je bas dobra bila.Lokal patriotski naravno jedno jedino Nektar pivo  :ziveli2: mada ni Jelenu nema mane, jedino sto mi mamurluk bude tezi od njega, stvar navike vjerovatno.

На мрежи Rainhoo

• Члан ФК
  • Поруке: 1.391
  • Репутација: +601/-413
  • Стадион ''Рајко Митић''
« Одговор #4 послато: 10 Новембар 2011, 15:07:14 »
Ја ћу само да поновим свој упис са оффтопичарења  :mrgreen:

Најбоље пиво је оно које тренутно има, једино боље од њега је бесплатно пиво.  :ziveli2:

Ван мреже atomski mrav

• Paint killer
  • Веран као пас
  • Поруке: 915
  • Репутација: +768/-152
« Одговор #5 послато: 10 Новембар 2011, 15:33:12 »
 Lav je bio najbolji dok nisu počeli da se blesave sa ambalažom, te ovakva te onakva i na kraju pokvare pivo, a dobiju dobru flajku.  Najgore je malo pivo :mrgreen:, a ona bezalkoholna i limun piva su obična smejurija.  :ziveli2:

Ван мреже Велики Делија

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 8.967
  • Репутација: +3268/-3916
« Одговор #6 послато: 10 Новембар 2011, 15:40:19 »
limun piva su obična smejurija.  :ziveli2:

Можда јесу смејурија, али имају екстра укус, веома добри су, Бажант радлер је супер, бар за мене. Пошто никада нисам био неки силни пивопија/алкохол мастер, сасвим прихватљиво.

Ван мреже ZeljkoCZV

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 313
  • Репутација: +189/-138
« Одговор #7 послато: 10 Новембар 2011, 15:51:48 »
Од ових наших, највише пијем Лав. Јелен сам раније пио често, али како вријеме одмиче све рјеђе и рјеђе, некако ми Лав више лежи. Нектар није лош, али када може да се бира, он је на последњем мјесту. (Никшићко овде код нас нема, па не бих коментарисао.)

Пд страних, која овде код нас могу да се нађу, највише волим Туборг (  :biggrin:) онда иде Старопрамен, па Амстел, па хајнекен па....

Сан Мигел ми је много добар, поготово у оним стакленкама од литар, ал' јбг, кад нема код нас...  :suze:

Што се тиче лимун пива, мени вала најобичнија глупост. Мада, укуси су различити, тако да...

Ван мреже rcz

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.539
  • Репутација: +2042/-1802
« Одговор #8 послато: 10 Новембар 2011, 15:53:00 »
Lav je bio najbolji dok nisu počeli da se blesave sa ambalažom, te ovakva te onakva i na kraju pokvare pivo, a dobiju dobru flajku.  Najgore je malo pivo :mrgreen:, a ona bezalkoholna i limun piva su obična smejurija.  :ziveli2:

Kako bre najgore malo pivo?Pa malo pivo je mama.  :mrgreen:

Ван мреже Rizleyy

• Независни критичар
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.482
  • Репутација: +1024/-573
  • Zvezda ooooooooooooo!!
« Одговор #9 послато: 10 Новембар 2011, 16:25:41 »
Можда јесу смејурија, али имају екстра укус, веома добри су, Бажант радлер је супер, бар за мене. Пошто никада нисам био неки силни пивопија/алкохол мастер, сасвим прихватљиво.

To limunovo govno ne bih pio ni u pustinji, posle celog dana bez vode. Ipak, Zlatni bazant je keva. Nema mesec dana kako sam gostovao sa bendom u Bratislavi, em sto je jeftino, em sto je super.

Ван мреже ΑΛΕΞ ΝЕΟ ΒΕΛΙΓРАΔΙ

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.827
  • Репутација: +2627/-1604
  • Devotion!
« Одговор #10 послато: 10 Новембар 2011, 16:40:47 »
Искрено говорећи, Лав легне као ни један други од домаћих.

Нека моја листа иде овако:

1. Лав / Тамни је исто био бруталан.
2. Старопрамен
3. Никшићко / Тамно исто брука
4. Јелен (раније је био добар, сад ми је горак много, ал кад друго нема, може)

Најготивније пиво у лименци сам пио у Грчкој на екскурзији 2007.  Беше то ПРОСТ пиво, нигде га више нисам видео после.

Најготивније пиво икад које сам пробао је Weiss-Gold, на прошлогодишњем Бир Фесту. Немачка приватна пивара, само су имали точено пиво и то је све. Ту сам због њега стровалио 4000 динара за 5 дана феста, јер је то буквално као да су Немци узели анђела са неба, пребацили га у течно агрегатно стање и убацили у буриће да га точе.

У Београду имају 2 или 3 Paulaner паба - точено мутно му га дође негде 220 кинти, пола киле, али је много, много добро.

Не признајем лимун пива, Јелен Бело и остало. Баш ми се не свиђа.

Апатинско од два литра пластике је пиво које ми ствара проблеме у дигестивном тракту увек. Њега кад видим баш се згрозим.

На мрежи Sledge_Hammer

• Др Трепанатор
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.532
  • Репутација: +2232/-1076
  • Dočekao Godoa!
« Одговор #11 послато: 10 Новембар 2011, 16:53:02 »
Aj da i ja dam svoj doprinos temi.

Omiljena piva:

1.

2.

3.

4.

5.   (tamno)

Ван мреже Sone

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.441
  • Репутација: +445/-1140
    • Vukovi2010
« Одговор #12 послато: 10 Новембар 2011, 17:00:36 »
Meni je Tuborg na prvom mestu ali onaj original, iz Holandije, odakle vec :D Pio sam ih mnogo ali Tuborg mi najbolje prija.

Jednom davno sam bio zalepljen samo za Lasko al sada slabo..

Ван мреже Велики Делија

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 8.967
  • Репутација: +3268/-3916
« Одговор #13 послато: 10 Новембар 2011, 17:02:03 »
To limunovo govno ne bih pio ni u pustinji, posle celog dana bez vode. Ipak, Zlatni bazant je keva. Nema mesec dana kako sam gostovao sa bendom u Bratislavi, em sto je jeftino, em sto je super.

За хардкор пивопије је радлер треш, али за мене као човека што баш и не воли горак укус је ово пун погодак. Ето, месец дана имам у фрижидеру лименку Бажанта, а још је нисам ни отворио :srbinosm: А био је пре тога и радлер а тај сам одмах попио :D

Ван мреже Тони

• Члан ФК
  • Поруке: 17.393
  • Репутација: +5685/-9814
  • Contende ad caelum
« Одговор #14 послато: 10 Новембар 2011, 17:59:39 »
Мени друг из Приједора донео шест лименки Нектара пре два месеца и ено тек прексиноћ отворих једно да пробам.Добро,мајку му  :ziveli2:

Међутим,Никшићко и Јелен су ипак на првом месту.

Ван мреже gogineman

• Веран као пас
  • Поруке: 516
  • Репутација: +119/-53
« Одговор #15 послато: 10 Новембар 2011, 18:14:51 »
Amstel toceni sam prosle zime tukao redovno.
Inace, Staropramen mi je odlicno pivo al kazu da kod nas bas i ne ide dobro pa se ne nabavlja u velikim kolicinama - steta.
Jelen se najvise pije.
Lav ne gotivim, nekako mi bas ne prija, ali na ljeto je bila neka akcija, mali karton (6 lavova u limenci) po cijeni od 4 - 4.80km to vam je oko 2.50 eura, pa je prijao. :D
Pan sam prije probao i bas mi je sjeo - bas po mom ukusu.
Ove limunade i to, to je vise za klince koji kad pocinju pa im gorko pivo. Ili da "probije led" nekad. Mada, ako izadjem u grad i necu da pijem onda narucim Jelen limun, to ne smatram nekim pivom.
« Последња измена: 10 Новембар 2011, 18:18:49 gogineman »

Ван мреже MilosRCZ

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 299
  • Репутација: +83/-51
« Одговор #16 послато: 10 Новембар 2011, 18:15:00 »
Ставите онда и анкету на ову тему да видимо које је пиво најбоље већини.

Ван мреже Гњурац

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 253
  • Репутација: +93/-131
« Одговор #17 послато: 10 Новембар 2011, 18:23:23 »
За мене је пиво као секс...Лоше не постоји.

Jorgovan

• Гост
« Одговор #18 послато: 10 Новембар 2011, 18:34:07 »
Лоше не постоји.

pricas ko` da nisi probao apatinsko u plasticnoj flasi od 2.5 litra.  :srbinosm:

Ван мреже trotter

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.293
  • Репутација: +1226/-1126
« Одговор #19 послато: 10 Новембар 2011, 18:46:18 »
Међутим,Никшићко и Јелен су ипак на првом месту.

:thumbup1:

Ja od kad sam počeo da pijem pivo najviše konzumiram rogonju i ne smeta mi nikakva gorčina koja se ovde pominje. Za Nikšićko se takođe slažem.