Аутор Тема: Mr. Robot  (Прочитано 7206 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ КК, Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 111
  • Репутација: +186/-107
Mr. Robot
« послато: 30 Јул 2015, 17:49:36 »
Mr. Robot je krimi drama koja prati mladog programera Eliota (Rami Malek) koji se ne snalazi u društvu.To ga ne sprečava da na svom poslu u kompaniji AllSafe koja se bavi sajber bezbednošću bude veoma uspešan.Kasnije Eliot upoznaje misterioznog coveka koji sebe naziva Mr.Robot

Za sada je prikazano 6 epizoda i ocena na sajtu imdb je trenutno 9.2
Imdb
http://www.imdb.com/title/tt4158110/
Inače biće po 10 epizoda po sezonama,druga sezona je najavljena još pre početka emitovanja prve epizode,a nezvanično je Rami Malek rekao da se planira oko 4 sezona ukupno.
Off Topic
Nadam se da administracija neće izbrisati ovu temu,znam da za sada nije preveliki broj članova koji prati ovu seriju ali bar dajte temi koji dan da vidimo da li je potrebna.
« Последња измена: 31 Јул 2015, 10:29:31 petarsrb »

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
Одг: Mr. Robot
« Одговор #1 послато: 30 Јул 2015, 19:26:10 »
Epizoda 6
Off Topic
Kakva epizoda :hail:
Dobra uvodna scena gde sam u totalno zbunjen.
Prvo mislim da li je ovo scena iz budućnosti kada se sve sa Šejlom sve završilo i sada čekamo flešbek gde ćemo videti kako je zajeb'o loše momke  ali neće moći.
A onda je kroz celu epizodu  Eliot je  podrećen sve do posete Veri gde opet ima kontrolu nad celom situacijom ali neće moći po drugi put!
I za razliku od igre prestola ovde su pokazali šta se desilo sa Šejlom i nisu ispali televisa presenta. Veliki plus od mene za to.
A scena sa Robotom na stepenicama    :prvak:
Na početku sam mislio ma Robot ne postoji to je njegova podsvest,a onda nakon rasprave sa Darlin i direktnom svadjom sa njom pomislih mozda mr robot i postoji.
A sada nakon scene na stepenicama ne znam šta da mislim  :a078:
A preokret na kraju  :nindza:
 :hail: 
Serija ako ovako nastavi ide u rang sa Breaking Bad,House of Cards i Igrom prestola

Ван мреже RASMC

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 336
  • Репутација: +49/-89
« Одговор #2 послато: 30 Јул 2015, 22:15:41 »
Dobar je gos'n Robot, dobar je, samo neka ovako nastave. Nisam očekivao da će se ovako dobra serija pojaviti u letnjim mesecima.

Off Topic
Ne možemo previše verovati njemu kao jedinom pripovedaču, jer je ipak što bi Čvarkov rekao "drogoš". Meni je Mr. Robot sumnjiv od samog početka, ali verujem da će to vremenom razjasniti, uostalom to nije najbitniji deo serije.

Uvek volim kada u seriji/filmu po prvi čujem za neku pesmu:

! No longer available

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.560
  • Репутација: +13058/-10548
  • Ипак се окреће...
« Одговор #3 послато: 31 Јул 2015, 00:02:21 »
проћи ћу сутра кроз тему о серијама и постове о мр. роботу пребацити овде

Ван мреже skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.928
  • Репутација: +544/-601
« Одговор #4 послато: 31 Јул 2015, 01:04:30 »
Bas sam sinoc naletio na ovu seriju i kontao da je potpuno sranje. Ali posle ovih komentara pogledacu prvu epizodu :)

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
Odg: Mr. Robot
« Одговор #5 послато: 31 Јул 2015, 11:04:50 »
proći ću sutra kroz temu o serijama i postove o mr. robotu prebaciti ovde
Hvala
Evo nekoliko zanimljivih informacija e seriji:
- Sam Esmil koji je i izmislio Mr. Robot-a je i sam bio haker.Kaze je prosečno loš u tom polju ali da je jedan od razloga za postojanje Mr. Robot-a njegova želja da prikaze hakovanje i svet hakera onako kako je u stvarnosti.
-Nazivi epizoda idu od 1.0 za prvu epizodu 1.9 za finale sezone,nakon prve sezone ide se na 2.0 pa nadalje.
-Tehnički izrazi u seriji su veoma verodostojni,a zbog dalje ispravnosti najavljeni su neki pravi hakeri koji više nisu aktivni kao tehnička lica od druge sezone.
-Kroz serije kada se priča o ECorp mi zapravo od svih aktera čujemo Evil Corp iako to niko ne izgovara.Razlog je što kada se priča o toj kompaniji mi uvek slušamo priču iz ugla Eliot-a

Ван мреже Peđa

• Веран као пас
  • Поруке: 779
  • Репутација: +132/-224
« Одговор #6 послато: 31 Јул 2015, 12:49:35 »
Odlicna sesta epizoda, mozda i najbolja do sad, prodje 40 minuta ko tren... :bravo:

Negoo ne mogu da provalim na kojem jeziku pricaju Tajler i zena njegova?

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 5.575
  • Репутација: +1636/-1352
« Одговор #7 послато: 31 Јул 2015, 13:05:16 »
Odgledao juce svih sest epizoda, odlicna serija, vrlo originalna. Nadam se da ce je dobro razraditi jer ima potencijala.

Tajler i ona ludaca pricaju svedski ili danski, nisam siguran.

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
Odg: Mr. Robot
« Одговор #8 послато: 31 Јул 2015, 13:09:20 »
Odlicna sesta epizoda, mozda i najbolja do sad, prodje 40 minuta ko tren... :bravo:

Negoo ne mogu da provalim na kojem jeziku pricaju Tajler i zena njegova?
Svedski ili danski
Najbolja do sada mozda bolja epizoda i od prve.

Ван мреже Мarkoman

• Личи, али није.
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.445
  • Репутација: +741/-101
« Одговор #9 послато: 31 Јул 2015, 13:10:43 »
Tajler i ona ludaca pricaju svedski ili danski, nisam siguran.

Tajlera glumi Šveđanin tako da je verovatno švedski. Oboje su inače opičeni s tim da je ovaj zaeban lik.

Ван мреже Вајти

• Aдминистратор
  • Поруке: 18.560
  • Репутација: +13058/-10548
  • Ипак се окреће...
« Одговор #10 послато: 31 Јул 2015, 13:16:49 »
Заправо, изгледа причају и шведски и дански, то јест комбинују их.

Цитат
-Kroz serije kada se priča o ECorp mi zapravo od svih aktera čujemo Evil Corp iako to niko ne izgovara.Razlog je što kada se priča o toj kompaniji mi uvek slušamo priču iz ugla Eliot-a

То је постпуак који се неретко примењивао у књижевности и на филму, и који читаоца може лако да доведе у заблуду (нешто слично је често радио Црњански, а чини ми се и да је ситуација иста у роману по коме је снимљено "Затворено острво"), а ствар је још сложенија тиме што нама сцене нису само дате из Елиотове визуре (отуда и оно у вези с насловом о чему смо причали), већ да је он, бар интензивно на почетку, а можда ће и на крају, чиме образује оквир, у исто време и привилеговани наратор, појављује се као неко ко објашњава сцене у којима се чак ни не појављује - чини ми се да има оно кад се његов глас убацује у сцени у којој објашњава однос Анђеле и Олија.

Најкраће речено, све ово што се приказује је прилично непоуздано и не би било грешке да нам на крају покажу Елиота како слаже коцкице у некој лудари :mrgreen:

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
« Одговор #11 послато: 31 Јул 2015, 13:22:01 »

Tako se i meni cinilo, posto znam malo svedskog i skontao sam da pogotovo ona ima mnogo reci koje uopste ne razumem. Razlika je otprilike kao izmedju naseg knjizevnog i pirotskog govora (a Svedjani smatraju Dance za velike seljake i stalno ih sprdaju zbog govora  :biggrin:).

Ван мреже Мarkoman

• Личи, али није.
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.445
  • Репутација: +741/-101
« Одговор #12 послато: 31 Јул 2015, 13:23:14 »
Off Topic
Naučio iz švedskih akcionih?  :mrgreen:

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
« Одговор #13 послато: 31 Јул 2015, 13:24:44 »
Off Topic
Naučio iz švedskih akcionih?  :mrgreen:

Off Topic
Da je srece, nego imam familiju tamo i cesto idem.

Ван мреже drakulaVA

• Члан клуба
  • Члан ФК
  • Поруке: 383
  • Репутација: +777/-36
« Одговор #14 послато: 31 Јул 2015, 13:50:22 »

То је постпуак који се неретко примењивао у књижевности и на филму, и који читаоца може лако да доведе у заблуду (нешто слично је често радио Црњански, а чини ми се и да је ситуација иста у роману по коме је снимљено "Затворено острво"), а ствар је још сложенија тиме што нама сцене нису само дате из Елиотове визуре (отуда и оно у вези с насловом о чему смо причали), већ да је он, бар интензивно на почетку, а можда ће и на крају, чиме образује оквир, у исто време и привилеговани наратор, појављује се као неко ко објашњава сцене у којима се чак ни не појављује - чини ми се да има оно кад се његов глас убацује у сцени у којој објашњава однос Анђеле и Олија.

Најкраће речено, све ово што се приказује је прилично непоуздано и не би било грешке да нам на крају покажу Елиота како слаже коцкице у некој лудари :mrgreen:
I Mr.Robot je u stvari psihijatar  :mrgreen:

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.424
  • Репутација: +993/-2535
« Одговор #15 послато: 31 Јул 2015, 13:53:28 »
Ja bih bio malo razocaran da se sve ovo uopste ne desava vec Eliot sve umislja.

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
« Одговор #16 послато: 31 Јул 2015, 13:59:37 »
Ja bih bio malo razocaran da se sve ovo uopste ne desava vec Eliot sve umislja.

Mislim da sigurno nesto umislja, verovatno ne sve, ali delove i neke likove 200%. Moja teorija je da je on Mr Robot, odnosno u fazonu Fight Cluba, da one akcije za koje nema hrabrosti projektuje na njega kao neku ocinsku figuru koja mu fali u zivotu.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.424
  • Репутација: +993/-2535
« Одговор #17 послато: 31 Јул 2015, 15:21:51 »
I ja sam siguran da dosta stvari umislja, ali ne bih volio da je kompletna prica fight club fazon.

Ван мреже vise_od_9000

• Пријатељ РСБ-а
« Одговор #18 послато: 31 Јул 2015, 16:05:26 »
Mislim da sigurno nesto umislja, verovatno ne sve, ali delove i neke likove 200%. Moja teorija je da je on Mr Robot, odnosno u fazonu Fight Cluba, da one akcije za koje nema hrabrosti projektuje na njega kao neku ocinsku figuru koja mu fali u zivotu.
Off Topic
Ja mislim da ne umišlja mnogo,čak bih rekao je možda umišlja Mr.Robot-a i sigurno je umišljao ono sa pucnjavom kada je krizirao ali to je to.
Osim toga mislim da nista više ne umišlja.
Ko je gospoda Wellick
Off Topic
Mene mnogo više zanima ko je i kakvu ulogu ima žena Tajrela,gospoda Wellick.Mislim da ona ima neku mnogo jaku vezu sa svim dešavanjima deluje previše samouvereno da ce njen muž postati CTO i mislim da možda i ima neke veze ili sa Dark Army ili sa ECorp.

Ван мреже zlidzon

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.883
  • Репутација: +2334/-916
« Одговор #19 послато: 31 Јул 2015, 18:06:20 »
Одгледао прву епизоду, али нисам хтео да читам постове. Капирам да је Фајт клаб добио наставак :srbinosm: