Аутор Тема: Ratovi zvezda - Star wars  (Прочитано 7466 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.179
  • Репутација: +4082/-5042
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
Одг: Ratovi zvezda - Star wars
« Одговор #120 послато: 08 Фебруар 2018, 14:37:37 »
Јој, 2 имбецила ће да раде Стар Ворс, није довољно што су унаказаили ГоТ, него ће и ово  :pljas:

Ne bojim se toga.
Got je ograničen knjigom i samim Martinom.
Ovde imaju beskrajnu slobodu.
Msm da će biti ok.
Zapravo sve ovo sto nema veze sa direktnim nastavcima sage obećava.

Ван мреже Pobeda..

• Веран као пас
  • Поруке: 932
  • Репутација: +206/-382
« Одговор #121 послато: 08 Фебруар 2018, 22:13:07 »

Ne bojim se toga.
Got je ograničen knjigom i samim Martinom.
Ovde imaju beskrajnu slobodu.
Msm da će biti ok.
Zapravo sve ovo sto nema veze sa direktnim nastavcima sage obećava.

Суштина је што се овога бојим. Добили су они у ГоТ слободу за шесту и седму сезону, али није ствар што је само лоше написано него што има доста нелогичних и глупих ствари. Заиста мислим да су људи идиоти.

Још видим за Хана Солоа овај трејлер, глуми Емилиа Кларк. Баш воле да ме јебу  :facepalm:

Ван мреже Malta

• Модератор
  • Поруке: 335
  • Репутација: +714/-79
« Одговор #122 послато: 12 Фебруар 2018, 21:07:53 »
Tek neki dan odgledah epizodu VIII. Generalno, mogu reći da sam bio zadovoljan nakon završtka jer sam možda imao i manja očekivanja, i da mi je bolji od prethodnog filma. Jednostavno nisam očekivao neki pretjerano dobar film jer me epizoda VII nije oduševila, ali mogu reći da je utisak bio koretkan nakon filma uz mišljenje da je film mogao biti odličan da su obratili malo više pažnje na neke detalje. Ko nije gledao film neka ne čita dalje, jer ne znam da li sam spojler stavio kako treba.

Off Topic
Dopalo mi se što je bilo dosta više, i mnogo bolje odrađene, akcije u filmu. Film je nekako bio dinamičniji, bilo je svega dok su u prethodnom filmu neki dijalozi smorili previše. Isto tako u prethodnom mi je npr bilo nerealno kako  Fin i Rej mogu parirati Kajlu u borbi sa lajtsejberima. Totalno nerealno s' obzirom da su oni bili neobučeni a da je on kroz priču predstavljen kao dosta moćan lik. Jednostavno, u epizodi VII je Kajlo izgledao kao totalni debil i uopšte nije ostavio utisak. Izgleda da im je stručnost da glavne likove sa tamne strane naprave debilima, pa su se ovoga puta udostojili da Kajla prikažu mnogo bolje ali su uspjeli unakaziti Snouka. Kako je moguće da su ga uspjeli onako jednostavno ubiti kad je isto kroz priču u epizodi VII predstavljen kao izuzetno jak i moćan lik. Previše jednostavan i lak način da smaknu "Vrhovnog vođu".

Osim toga, još dosta stvari je loše urađeno. Uopšte nisu objasnili kako je nastao Snouk i odakle se pojavio, i kako je tako moćan? Nisu objasnili ni šta se dešavalo sa "Prvim redom" i "Pobunom" između epizode VI i VII. Nisu mogli film bazirati skroz na tome, ali mogli su spomenuti kako su ovi i dalje ostali pobunjenici i zašto se nisu nastanili u nekom sistemu, i otkud ovima toliki resursi da i dalje budu tako jako. Nešto u kratkim crtama su mogli objasniti. Dalje, smrt princeze Leje nije mogla doći u puno boljem trenutku u puno bolje vrijeme. Bilo bi da je Kajlo lako ubio oca Han Sola, ali da je jednostavno posustao kada je trebao da ubije majku, a da su je drugi vojnici smakeli. S' obzirom na njenu važnost, i njena smrt mora biti u nekom značajnom trenutku, a ne mislim da sad mogu osmisliti nešto bolje kako da pogine. Nije fazon da samo umre, a ubistvo je najbolje bilo ovako kako je trebalo biti. Treće, mislim da Lukov potencijal nije iskorišćen i da su mogli napraviti spektakl od njega. Jasno je da je postao mnogo moćan, na kraju krajeva učio je i od Obi-Vana i od Jode, a na kraju se zbližio i sa ocem. Tako da, sigurno je naučio dosta toga i da je postao mnogo moćan. Nisu prikazali previše od njega. Ona scena kada se klonira dok sjedi na kamenu je zaista premoćna, i skidam kapu za to, ali ne znam zašto nisu napravili više takvih scena u tom nekom fazonu kako bi pokazali raznorazne Lukove moći. Sav onaj trening sa Rejom je mogao biti prikazan mnogo bolje, gdje bi Luk pokazao svoje sposobnosti i mudrosti. Ovako ispade kao da Luk nije napredovao puno od epizode VI. Četvrto, ne vidim svrhu u Finu i kakva je njegova uloga. Totalno je nebitan za priču, u VII su mu dali ogroman prostor i faktički započeli priču njim a onda su mu u ovoj VIII smanjili ulogu baš mnogo. Smatram da su on i Dameron mogli biti jedna uloga, ili da jednostavno nisu započinjali VII pričom u Finu i da mu nisu dali toliku ulogu. Mada tu ostavljam mogućnost ispravka u epizodi IX, jer su pokazali da im bitnost uloga varira iz filma u film, ali mi ne bi imalo smisla da sad opet postane bitan i ne mislim da treba bazirati priču na njemu. Mada to što je glumac crnac i što se još smuva sa azijatkinjom mi zvuči i kao pokušaj probijanja na ta tržišta.

Da ne bude da samo kritikujem film, a ima i nekih dobrih stvari vezano za priču. Generalno Rej mi je mnogo dobar lik, i zanimljivo je kako su odradili da žensko postane jedan od bitnijih džedaja. I glumica dobro iznosi ulogu, nekako je upečatljiva sa onim buntovničkim i agresivnim stavom. Mada i oko nje moraju objasniti dosta toga, a tu prvenstveno mislim na nestanak njenih roditelja. Ne bi me čudilo da se toga ne dotaknu uopšte, što bi bio ogroman promašaj jer njen lik ima ogroman potencijal. Mogli su je vezati da je ona neka polu sestra Kajlu ili tako nešto, a da joj je Han Solo otac. Ima prostora za nešto maštovito da se uradi. Kajlo je u ovoj epizodi takođe odlično prikazan, za razliku od epizode VII gdje je za mene prikazan kao neki Dr. Debilko. Njegov odnos sa Rejom su odlično odradili, a one scene gdje oni komuniciraju su zaista vrhunske. I ono na kraju kada se zajedno bore je odlično, samo što je glupo da onako smaknu Snouka koji je takođe bio neko sa ogromnim potencijalom za dalji razvoj priče. Da ga je bar ubio onako kao Darth Vader što je ubio Sidiousa, ali ne ovako naivno. Nadam se da neće zajebati taj odnos između Kajla i malene džedajke.

Film je mogao biti odličan da su Luk i Snouk prikazani kao još mnogo moćniji, uz smrt Leje, jer tako bi bio uspostavljen i taj balans da su na jednoj strani Luk i Rej a na drugoj Snouk i Kajlo. Očigledno je da su htjeli da promovišu Kajla u glavnog lika na tamnoj strani, i to je ok, ali nisu trebali žuriti sa Snoukovom smrću. Nema mi smisla da su Leju koja nema potencijala ostavili u životu, a da se Luk onako povukao a Snouk ubijen.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Ван мреже Пантела 09

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.912
  • Репутација: +1575/-534
  • Свести свемир на једну Звезду, то је љубав.
« Одговор #123 послато: 12 Фебруар 2018, 21:10:05 »
Је ли изашао на нету а да није cam снимак?

Ван мреже moonn

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.019
  • Репутација: +762/-513
  • ko je viknuo sta vidis cica?
« Одговор #124 послато: 09 Април 2018, 13:15:18 »
Stiže nam i Solo...

Ja probao onaj njihov sok Multi Sola .....negazirano

Ван мреже Unrestrained

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 7.217
  • Репутација: +2225/-2720
« Одговор #125 послато: 24 Април 2018, 14:21:46 »
U Domu omladine je 5. maja konvencija posvećena Ratovima zvezda.

Ван мреже Sledge_Hammer

• Др Трепанатор
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.612
  • Репутација: +2277/-1100
  • Dočekao Godoa!
« Одговор #126 послато: 05 Јун 2018, 22:10:07 »
Odgledao Sola. Najbolji opis je nit' smrdi nit' miriše. Ok film, nigde ne greši ali nigde ni ne briljira. Nećete ništa spektakularno propustiti ako ga ne odgledate osim samog kraja.

Pohvala za glavnog glumca, njegov Solo je potpuno uverljiv, ne forsira fore Harisona Forda već sve deluje spontano i prirodno.