Аутор Тема: Најбољи уписи на форуму  (Прочитано 183206 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.137
  • Репутација: +6919/-3303
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
Одг: Најбољи уписи на форуму
« Одговор #60 послато: 20 Август 2011, 15:23:51 »
Брајан Бендел, анализа прве утакмице са Реном.

Prva rečenica mora da se nasloni na nedeljni meč u Subotici, pa u tom duhu valja ponoviti još jednom da je "ovaj meč trebao da bude bonus" i da predstavlja koliko smo odrasli, a nikako ovo u šta se pretvorio. Ponoviti treba, ali ne i preterivati... Gledamo u napred.

Mikić je imao mnogo lakši zadatak (što se u IIp i dodatno pokazalo kada je ušlo napadačko krilo) čuvanjem Fereta, koji nije imao ni najmanju nameru da ga probija, već čisto da poveća kvalitet pozicione igre. Recimo to je ono što Partizan pokušava da igra sa svojim "krilima" (Ilić, Tomić, Babović...) koja su spora i koja ne mogu da odgovore igri u prostoru protiv dominantnih bekovima. Mikić je iskazao svoj limit na ovom meču. Manjak fudbalske vizije, ograničenost u napadu, nesigurnost, manjak taktičkog kvaliteta... Ne mogu reći da je loše odigrao i pored toga, pogotovo za svoje standarde u Ip. Koriguje koliko ume, pomaže napred isto. Nije ovo Ventspils, pa da ga slabo čuvaju. Osetio se nedostatak fizičke snage i manjak brzine u odnosu na igrače Rennesa, dok je kondiciono spreman. Muljao je dosta sa Lazovićem, možda se Lazović i previše oslanja na njega. Ne menjam mišljenje da je on nešto malo iznad prosečan JSL bek, koji za osvanja iste u našoj formaciji nije podoban. Nije rasturač kao Ninkov i Tošić. Pitropipa i kasnije Ekoko su ga često problijali, jer je previše skupljao i nema kvalitet da brani .

S druge strane, Tošić je počistio Pitroipu do gola i to bukvalno. Nekoliko živih lopti, zatvaranje... Još pred kraj proleća najavljivao je da se vraća u forumu koja ga je prodala u Werder, a sada ju je potvrdio. Kvalitetan nazad, kvalitetan napred. Fizikalije, motorika... Centriranje ne ferca, Borja ga često ne ispoštuje pasom, ali dobro, definitivno prvi igrač do sada u sezoni. Onda dolazi gol i njegov igrač ga postiže. Ne volim da puno diskutujem o greškama koje vode do golova, jer njih svako vidi, već o onim koje ne ostavljaju posledicu na rezultat, ali je ovo prilično kompleksno pitanje oko krivice. Kaluđerović se nešto spetljao u prijemu lopte i nekim nelogičnim prijemom je odložio brzu tranziciju lopte ka napred, da bi je vratio Kovačeviću koji je dao prejak pas ka Dimitrijeviću, koji je loše primio izgubio i da bi posle šlag na tortu bilo ispadanje srpskog Ferrare Vilotića uz Mikićevo ostajanje ispred Pitropie. Sukrivaca je mnogo, ali recimo da je naslednik Tony Adamsa u Arsenalu glavni. Svi gore pobrojani su krivci u određenoj meri, ali ovo spominjem u delu o Tošiću, jer je on tu previsoko stoji za beka, a njegov igrač mu je iza leđa. Nije krivac, jer smo imali tekući napad (doduše opet je stajao previsoko za napad u kome smo na našoj polovini), otvarao se za pas i Kaluđeroviću i Kovačeviću, koji mu loptu dali nisu. Konkretnost je pokazao u oba pravca i u IIp. Morao je prosledi loptu pred kraj meča Vešoviću posle onog odličnog prodora, a ne da šutira kontra nogom.

Slažem se sa Antonettijem, da jedan ovakav meč vredi deset Ligue 2 mečeva, a to može da se preračuna i na JSL mečeve. Ćosiću je ovo bilo veliko iskustvo. Uplašen, nesiguran kod dodavanja, pogrešan izbor dodavanja, ali nijedno nije bilo opasno, niti je on negde bio protagonosta nastalog haosa. Malo više hrabrosti, a ono dolazi iz iskustva. Opet sam prepoznao talenat, ali je on daleko od realizacije. S druge strane, Vilotić je pogubljen. Greška kod gola Pitroipe se ne gleda svaki dan i ona je sramotna. Svoj posao je odradio šareno. Duel igra nedovoljno kvalitetna za ovakvog protivnika, igra po zemlji i taktika bedni. Nije on toliko loš kako sada igra, ali je očigledno u ponoru. Scout ASSE (dobar start ove sezone, ali od povratka u Ligue 1 nisu imali manje talentovan tim) ne verujem da je bio zadovoljan partijom, jer ne verujem da je ostao ubeđen da je bolji od njihovih prosečnih štopera. Cifra od dva miliona je smešna i nije srazmerna kvalitetu. Problemi Vilotića su se povećali ulaskom Montana, jer protiv Boukarija je i mogao da bude egal u vazduhu, dok mu je Montano skidao sve.

Slobodan sam da kažem da je Kovačević užasan. Kaluđerović je nesposoban, Vilotić u paralelnom svetu, ali Kovačević... Gledao sam ga mnogo puta u Ligue 1, nije bio biseran, ali nije bio ni ovako haosan. Kao da smo doveli igrača koji apsolutno ne odgovara onome što nam treba. Greške kod golova su samo parčići u puzli njegovih grešaka u tri meča koja sam odgledao. Nasađivanje na loptu da bi dobio faul umesto da gura loptu napred ili spora predaja lopte ili spora kretanja koja često prouzrokuje loše pozicioniranje ili doziranje jačine i tačnost pasa (slabo/jako/netačno) ili nepotrebni faulovi u sporim napadima ili nerazumevanje timskog presinga ili srljanje ili uvlačenje odbrani u krilo u obe faze igre, pogotovo opasno u fazi odbrane, jer pravi prostor protivniku između dva reda (vidi gol Montana). Da li njemu ova formacija i ova uloga ne odgovaraju, ne znam, ali Mijailović se i pored svojih mana nameće da kao starter? Ne bi me čudilo da pozajmimo nekog DM na zimu, ako ovako nastavi. Issaha od blata da pravimo, a da nastavimo da maštamo kako bi to izgledalo sa Torom.

Mislim da su kritike na račun Lazovića, u najmanju ruku, preuranjene i više u nekom afektu zbog toga što je on sve iznenadio proletos dobrim igrama, kada to niko nije mogao da predvidi i svi mu prigovarali za manjak agresivnosti. Igrao je ispod očekivanja, ali nije bio loš. Ništa nije bolji ili gori od igrača iz 84' generacije, a imao je mnogo više hendikepa od njih. Mislim da mora da preuzme više odgovornosti i da više traži loptu u noge, jer je tu najjači. Imam utisak da mnogo više može da da u sredini nego po krilu, bar u ovom trenutku, što ne isključuje da će biti pre krilo nego vezni igrač. Mora još dosta da radi da bi izgradio ozbiljnu karijeru i bio reprezentativac. To da ima problema sa psihom je tačno, ali delimično je prozrokovano i mladošću. Recimo, razočaran sam što nije više napadao Mavingu, koji je neiskusniji od njega. Očekivao sam više agresivnosti u matchup, a manje oslanjanje na saigrače.

Vešović je bio solidan u ulasku. Isto kao i za Lazovića. Pre početka sezone, očekivao sam da do zime on i Lazović izbace Borju (Pacheko normalno starter na levom krilu) iz 11, ali će to teško ići. Borja je očigledno zakon za JSL, ali o njemu kasnije... Ne igra se na njega kako mu odgovara, ali i on mora da poveća svoj asortiman. Nije sve u trčanju u prostor, mora se malo poraditi i na brzini driblinga, centriranju, igri leđima ka golu... Važno je da ima osećaj za igru, da razume kretnju, da je istrajan... Za dalje je potrebno iskustvo i kvalitetno treniranje. Morao bi da igra više. Na meču je pokazao obe strane i neiskustvo i talenat.

Borja ko Borja. Već duže vreme se razmišljam da li da napišem kritiku na njegovu igru, jer znam koliko ga svi navijači gotive (uključujući i mene), pa ne bih da navučem gnev. Kada pitaš navijača kojiji je osnovni problem Borje, kazaće k'o iz topa, realizacija. Ne bih se složio... Meni je problem to što on nema ono što imaju Lazović i Vešović. Razumevanje fudbala i viziju igre. Ne mogu nikako da mu zamerim kao Koromanu, to što ne dodaje loptu slobodnom saigraču ili saigraču koji utrčava u prostor, jer on to definitivno "ne vidi". Od 20 situacija on u 15 donese pogrešnu odluku, a ona stvar koja ga spašava "mitraljeza" navijača je to što ume da se fizički (pre svega) i tehnički odupre protivničkim igračima. On je za JSL dr. fudbalskih nauka, jer mu ne mogu ništa fizički i tehnički u oduzimanju lopte, ali kako dolazi do višeg nivoa, dolaziće i do problema. Moram da priznam da sam očekivao lošiju partiju od njega, jer nisam verovao da može i igrače Rennesa da "razbacuje" kao JSLovce, ali očigledno da može (što je ozbiljan kvalitet). Problem koji se još javlja na višem nivou je manjak brzine driblinga (i brzine sa loptom) i repertoar finti i driblinga. Ok, on nije krilo, pa mu neću uzeti to za zlo, ali pošto igra krilo to je manje stvari na koje mora protivnik da brine. Protiv Rennesa je zakasnio da doda bar 10-15 lopti koje su mogle da budu korisne, uglavnom ka Tošiću ili da odloži na vreme ka veznom redu. Radi posao koji treba Kaluđerović da radi, odlaže lopte, "dočekuje vezni red" (ili ga retko na vreme ispoštuje). Biće zanimljivo videti Mezengu i njega u timu, kako ćemo izgledati sa dva igrača koji imaju slične mogućnosti.

Ne bih preterano o veznoj tri vezna igrača koja su igrala. Nije me toliko Cadu impresionirao, koliko sam čitao po forumu. Korektna rola, ali i kako je tim padao, padao je i on. Isto važi i za Dimitrijevića i za Evandra, koji je totalno upao u monotonoju. Očekivao sam više i od njihovog i od našeg veznog reda. Oni su njihov, u mom postu na prvoj strani opisani, presing pokušavali, mi smo se iz njega izvlačili sa prosečnim uspehom. Neki remi je tu bio do ulaska M'Vile, za kojeg su dva kontakta s loptom bila dovoljna da dokaže klasu i napravi prevagu ka Rennesu. Dalmat je obavio posao korektno (vidi pod Kovačević zašto), a Pajet i Tettey su bili konkretni u svom poslu spram mogućnosti.

Priča o Kaluđeroviću je ispričana hiljadu puta, samo me impresionira koliko ljudi je sada shvatilo da on konstantno visi u offu i da čeka da ka njemu dođu štoperi protivnika i vrate ga u "in game" poziciju. To radi na svakom meču i to ništa čudno nije za njega. Mezenga je naleteo na malo kvalitetniju odbranu koja ga je mučila u pokušaju odlaganja lopte. Daleko je od šanse bio, možda najbliži kod onog pasa iza leđa Vešovića. Nemam još neku ocenu njegovog kvaliteta, još. Samo nagoveštaji.

---

Rennes je izveo malo modifikovan sastav. Sedam standardnih prvotimaca, od kojih dva, van pozicije na kojoj se najbolje snalaze. Meč su završili sa takođe sedam prvotimaca. Nisu nas potcenili, već su jednostavno zarotirali igrače. Verujem da će rotirati i za vikend i u četvrtak ponovo, što da to ne rade kada im je klupa dugačka. Moram da priznam da me je malo trener Antonetti iznenadio sa postavkom izabranih igrača. Ceo tim Rennesa (i pojedinačno i timski) je loš matchup za nas, ali je on izabrao relativno povoljan pojedinačan matchup za nas. Fereta je postavio na levo krilo, Dalmat u sredinu, dok je u veznom redu odigrao sa Pajotom. Dosta je žrtvovao na brzini zarad čvrstine i pas igre.

Preskočiću to što smatram da su Addy i Evandro morali igrati od starta, a vrlo verovatno i Mezenga i skoncentrisaću se na celokupan meč i njegove segmente. Očekivano, na krilima navijača smo pravili talase napada na početku (bez šansi, ali sa pritiskom) i postigli gol iz penala. Nakon toga period ravnopravne igre i malo više prostora za Francuze koji su nas slabo pritiskali iz čega se izrodio pogodak Pitroipe. Jasno je da su bolje fizički spremni, ali mi se čini da je došlo do pada ritma više zbog psihe, nego zbog kondicije. Umorni smo bili, ali smo i njih namučili. Nisam ubeđen da smo više pretrčali 7km, jer je to prilično nerealno, ali i pokazatelj da loše se krećemo, što nisam uočio. Pre meča je bilo jasno da njihova formacija je zakon za timove koji igraju "sexy fudbal". Kontre, polukonte, brza razmena, pa lopta u prostor... Sve ono što nama ne odgovara, a na sve to čvrst vezni red, čak i bez M'Vile.

Pohvala za sudiju, dao je domaći domaćim sudijama. Bez seckanja, sa razumevajem igre, bez loših procena pomoćnika... Mrlja je ova glupost oko izmene Evandra, ali verujem da su naši hteli tu da "ukradu" jednu izmenu, kada je verovatno pomoćni zamenio Evandra koji se spremao sa Caduom koji se oporavljao od povrede.

Nama sledi potencijalni davljenik bez novca Javor. Koliko sam čuo, pukli su sa novcem ozbiljno i da su ušli u sezonu sa "onima koje niko neće" i mlađim snagama. Očekujem da plate ceh Spartaka i Rennesa. Nakon toga revanš u kome se ne nadam previše. Momke treba motivisati da igraju zbog iskustva na visokom nivou. Splet srećnih okolnosti nam može pomoći i ništa više.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.440
  • Репутација: +1186/-1114
  • Idolopoklonik
« Одговор #61 послато: 22 Август 2011, 20:34:56 »

Ја верујем да ова песма описује бар 95% људи на овом форуму.

Црвено-беле боје је крв у мојим венама. - Тачно.

Само на тебе мислим и зато ноћу не спавам. - Ко од нас на форуму није имао непреспавану ноћ од еуфорије пред битан меч, или после неког пораза?

И можда треба да запитам се да л' сам нормалан? - То ме питају сви у кући, и брат и сестра и родитељи.

А мозга нема, у глави само Звезда Црвена!

Sjajna Brigelova recenzija nove pjesme  :clap:

На мрежи Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 6.829
  • Репутација: +3089/-463
  • Ponos grada
« Одговор #62 послато: 23 Август 2011, 19:11:33 »
Кад већ поменусте једну познату изреку, да напишем и ја једну чувену и дословце тачну:

"Није важно против колике силе се бориш, већ какву светињу браниш!"

Момци, не играте против Рена, ви играте за Црвену звезду! Свуда око вас видите за какву светињу се борите.

Имате пуне благајне после бламаже против неког Спартака.

Имате 65000 људи на једној утакмици.

Имате кореографију каква вероватно није забележена.

Имате иза себе хиљаде и хиљаде људи који живе за дрес који ви носите и то показују на сваком кораку.

Имате на клупи људе који вас воде и који су довели тим за који играте на врх света.

Имате историју у којој су падали Реал, Барселона, Бајерн, Милан, Арсенал, Олимпик...

На леђима имате бројеве чију величину морате изнети. Осмицу коју је носио Рајко, седмицу коју су носили Пижон и Роби, десетку коју су носили Шеки и Дејо... Лазо, Чаво и остали, борите се да историју коју су они писали само учините још већом и славнијом. Нека вам то буде подстрек.

Имате на грудима најлепши грб на свету.

Имате поред свог имена оно због чега се живи, због чега се умире.

Ви сте данас Црвена звезда! И немојте да нас изневерите! И ако испаднете, борите се, оставите срце на терену и ништа вам нећемо приговорити. Ако су бољи нека победе. Али, само не дозволите да се шетате, бежите од дуела и плашите се неког небитног Рена!

Играјте за грб, за име, за Звездине звезде, за најбољу навијачку армију на свету, која ће вас у четвртак пратити из Чикага, Сиднеја, Бањалуке, Београда, Беча...

Играјте за Звезду, па шта нам Бог да!

:yes:

Селектор

• Гост
« Одговор #63 послато: 24 Август 2011, 19:28:50 »
Naravno da niko nije ocekivao da budu kaznjeni. I vrapcima na grani je jasno da se ta neocekivana vest o suspenziji pasnjaka, pojavila cisto kako bi se malo smirile strasti posle sudijskih gresaka u Subotici. Posle poraza u Uzicu, sada da ih kazne i sa jednom utakmicom bez navijaca bio bi presedan. Nas bi kaznili najmanje 2 utakmice, onako od sale. Kako sme da se 'veliki sampion' lisi jos 'vecih navijaca'.

U Uzicu je sve bilo pripremljeno da gost odnese pobedu. Vremena koliko hoces, poenta je doturiti loptu do sesnaest pa ce sudija vec nesto svirati. Tole i ostalo groblje je bilo tamo. Ipak se desi jedna greska, cinjenica da vise nisu kvalitetni kao pre iako su, sa naseg aspekta, potrosili bogatstvo na igrace. I naravno, svi mediji okrecu sada na kartu izjednacenog prvenstva i o povratku publike na stadione. Prvenstvo je izjednaceno jer su sve ekipe, pa i najjace, slabije. Naroda ima jer se uzeleo fudbala, a najvise ga se uzeleo Novi Pazar, Kragujevac, Uzice. Da bi se narod vratio na utakmice gospodine Tole i ostali, trebate da unapredite infrastrukturu, obezbedite reflektore klubovima a ne da ih nagradjujete sa 100.000 evra jer su ih postavili, a ligu trebaju da cine ekipe koje imaju navijace i najbolje uslove. Svakako nam trebaju Krusevac i Nis u najboljem ligaskom takmicenju. I sto je najvaznije, narod zasluzuje regularnost. Zamislite koliko ce pobeda nad komsijama, u narednim utakmicama dovoditi publiku na utakmice Slobode, a setite se prosle godine povika u Subotici posle preokreta komsija. Zasto ljudi da gledaju i navijaju kada njihov klub ne moze da pobedi zbog sudija?

Селектор

• Гост
« Одговор #64 послато: 24 Август 2011, 19:33:40 »
Ако постоји џентлменски договор, а Тошић је свој део договора до сада врло џентлменски испуњавао, онда је и до друге стране да тај договор испоштује. Звезда свакако треба да добије адекватну награду и накнаду за трансфер Тошића јер му је отворила простор да се врати у фудбалски живот и обезбеди будући ангажман. На тих милион - милион ипо евра треба инсистирати, а то је нешто што се за њега лагано може добити пошто је испод његове реалне вредности. Ако стигне таква понуда, Звезда, ако држи до џентлменства, нема другог избора до часног.

Ако дан после Звездине елиминације Рена и уласка у Лигу Европе на столу заиста буде била понуда Севиље, Тошић можда има луксуз да остане још 6 месеци и игра Европу јер [unknown] postoji projekcija rasta cene zbog nastupa na euro domacinstvima i euro gostovanjima gde na zimu i on i Zvezda potencijalno mogu dobiti vise novca[/unknown]. А и биће звездашког карневала у Европи које би ваљало доживети и утиснути у лепа животна сећања.

Ако дан после Звездиног испадања од Рена на столу буде понуда Севиље која задовољава Звездин минимум за правичну накнаду а Душку обезбеђује финансијску будућност, онда би свако минирање тог посла са Звездине стране било крајње нефер, да не употребим тежу реч.

Понављам, ово све важи у ситуацији у којој постоји џентлменски споразум Тошић-Звезда, и у случају када је у питању играч који је један од ретких који дере гузицу истим интензитетом и против Спартака и против Рена и који је за својих годину дана у Звезди дао пример професионализма и односа према клубу и дресу. У свим другим случајевима, први и последњи треба да се пита клуб.

Ако Душко заиста заврши у врх клубу као што је Севиља, то ће донети Звезди још једну корист. Пример човека коме је каријера била у каналу и који је дошао у Звезду да је ревитализује после чега је потписао за једну Севиљу, ће стајати као стеновит аргумент у неком будућем убеђивању момака који се налазе у сличној ситуацији (чујем, из позадине се неко дере "Бошко Јанковић!") да изаберу баш Звезду за нови почетак.

Звезда би играчки изгубила одласком Тошића, али срећа у несрећи је да на српском тржишту тренутно има доста опција на традиционално дефицитарној позицији левог бека (обрнуто, на традиционално суфицитном тржишту домаћих штопера тренутно нема опција). Већ сте поменули Николу Ниџицу Петковића мега цара који има још 6 месеци уговора, док на ЈСЛ тржишту има чaк три занимљиве опције за Звезду: Родић, Лековић и Младеновић из Борца. Све под условом да мафијашки послушник уопште буде хтео да се умеша у свој посао и да доведе замену за Тошића, а не да испрофилише Рељу хаубицу за легитимног наследника, какав се оправдани бојазан већ појавио.

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Idolopoklonik
« Одговор #65 послато: 26 Август 2011, 07:38:34 »
Neosnovani i nicim izazvani optimizam je opasna bolest koja za posledicu ima veliko razocaranje. Mi smo ispali u 35 minutu prve utakmice. U stvari mi smo ispali mnogo mnogo pre toga. Onog momenta kada je Adja procentas dosao na poziciju SD-a mi smo ispali tj izgubili sve sanse za sportske uspehe. Fudbal bi trebao da bude sport u kojem kelneri i vodoinstalateri mogu da dobiju lopovski klub koji otima titule. U fudbalu mogu da se raduju svi osim Crvene Zvezde. Srbi ne znaju da igraju fudbal, ne znaju da se takmice. To je cinjenica koje nema veze sa talentom i sposobnosti nego sa radom, javaslukom i kriminalom.

Da cemo ispati - znali smo tj sirenje optimizma se desavalo iz straha, opravdanog straha od katastrofe. Naravno to se i desilo. Evropa ne prasta, poluigrace, bezmude sabotere itd... Izgubili smo od boljega, brzega, jacega, bogatijega ubedljivo i zasluzeno. Stavise mozemo biti srecni rezultatom jer smo mogli proci i gore od Ventspilsa na marakani. Tolika je razlika u kvalitetu. Nasi su padai, gubili duele a onda umesto da se bore igraju petom  :поп: Barem smo videli zasto niko nece da kupi nase igrace tj neke od njih bi kupila samo budala a takvih je malo. jedna od takvih na zalost radi kod nas ali izgleda da super radi jer ima podrsku. mozda dodje i grori od njega ? Kako bre gori ? Ko moze da bude gori ?

O taktici necu. Zao mi Robija. Covek je danima pricao da mozemo sirio nadu as sta je drugo mogao ? Nije mogao da kaze istinu - surovu istinu. Mi smo utakmicu poceli sa stoperima koji ni minute na pripremama nisu proveli zajedno. Da nije i za to kriv trener. Ni jednog od njih Robi nije hteo a mora da ih ima. Kao sto sam rekao bezbroj puta - kuca se gradi od temelja a kod nas je truo. Igramo sistem koji ne priznaje poluigrace a mi smo ih puni. Cak i ovako ponizeni imali smo obecavajucih akcija koje su se zavrsavale dolaskom lopte do poluigraca i gubljenja iste.

Dzaja je bio u pravu sa svojim pravilom da se nikada ne vracaju nasi igraci iz inostranstva. Oni da valjaju ne bi se vracali. Niko ziv ko ima opciju nece da se vrati jer nema na sta da se vrati. Kome da se vrati - Adjicu ? Vratio nam se kapiten - na zalost. Uvek je bio los igrac, uvek je bio kiksara i ja sam bio sretan kada smo ga se resili. Prodali smo duplo boljeg igraca sa manjom platom da bi Adja metnuo procenat.

Pojedini igraci bojkotuju trenera sto je posledica manjka podrske sa strane uprave. nede ovo na dobro - sve ce da eksplodira. Ona scena kad onaj tamnoputi nize 4 igraca po levoj strani a cetvrti - vilotic reaguje kao mija baba onako - zabole ga. To je sramota. Takve smo nekada zvizdali dok nisu sami otisli. Zasluzio je takvu samarcinu da mu obraz bridi za citav zivot. I onako ga nema.

Bajkovic  - igrac utakmice. Spasio nas katastrofe. Coveku stalo ali je na zalost u manjini.

Mikic - hajdemo ponovo - momak ne zna da igra fudbal a sto neko rece da je takticki odlican  :nindza: Direktno kriv za 2 gola + su mu napravili blizance

Tosic - los ali ipak borben. Malo mu je polazilo za nogom ali nije imao s kim ni da saradjuje.

Adi - fali mu brdo utakmica. Ispao kod penala zajedno sa Tosicem. Nema on skim da igra pozadi niti zna koga treba da cuva jer su nasi opasniji od njihovih

vilotic - smece od igraca, govno od coveka. Pljuno nam u facu opet al nema veze

Kovacevic -  :поп: jebeni car. Igra u Zvezdi a ne zna nista. I jos kapiten.

Mijajilovic - nadam se da nije povredjen. Nije ovo bila utakmica za njega ali je igrao jer nema ko. Klupa je tanka. Dobro smo i njega imali.

Lazovic - Mrkela

Dimitrijevic - spor, trom, davi loptu, igra petom a ne zna da hoda. Fantasticna asistencija kod zadnjeg gola. Nema sanse da tako asistira nekom nasem.

Kadu - od princeze opet pepeljuga. Ocekivano.

Borha - Nula podrske u prvom poluvremenu. U drugom se kao nesto trudio. Igrao bi on na desnoj strani ali nema ko levo. Ima Reljic.

Kaludjerovic - pojeden, prezvakan, svaren i posran. Boli Ranka ona stvar. metno dva "procenta" i spic vecitir rivala i ceka kintu. To sto je srpski fudbal propao to i nije vazno.

Mezenga - za 10 minuta pokazao da je najopasniji. Imao jednu kardinalnu gresku. Umesto da nabije loptu na tribine on izbacuje ovo mrtvo puvalo na 1 na 1 sa golmanom.

Robi ce brzo da pukne a kako i ne bi. Nadam se ca ce bar da podeli krivicu gde treba a ne da sve preuzme na seve. Covek ima karakter ali nema podrsku - nikakvu. na njemu ce kola da se slome jer uprava super radi, ima podrsku.

Ja ne znam kako ce se ovi kvaziigraci bez karaktera vratiti iz mrtvih i dobiti Smederevo. Jedino se nadam maestru i nekom njegovom potezu.

МилошКГ

• Гост
« Одговор #66 послато: 26 Август 2011, 10:54:11 »
Aj malo i bistre glave da napisem nesto o mecu.

Nisam citao prethodne strane pre svega jer nemam volje da citam konstatnu pljuvacinu nekih fudbalera koja se najcesce obavlja po defaultu.

Mi juce definitivno nismo mogli nesto vise uraditi, ovaj Ren ce biti u vrhu Francuskog fudbala godinama, zalosno je i porediti nas i njihov fudbal. Tim im vredi 82 miliona eura, dva igraca im vrede kao citav nas tim, o cemu onda da pricamo? Bas sam obratio paznju na Fejsu u grupi gde neki imaju zamerke na zalaganje?? Pa hocete da kazete da nismo trcali i da se nismo borili? Ja sam onda gledao neki drugi mec.

Svo vreme sam bio realan i zato me juce nije pogodio poraz koliko vas neke, nisam ocekivao previse jer znam da vise nismo ni mogli, prvo poluvreme u BG je nas maksimum i tesko je ponoviti takvu igru. Pokusacu par reci o igracima da napisem.

Bajko: I pored 4 primljena gola mislim da ni za jedan nije kriv, nijedan nije mogao odbraniti, spasio nas je i par puta, od mene ima prelaznu ocenu.

Toske: Nije to bio onaj Tosic kao do sada, malo je igrao pod papucom, slabije izdanje nego do sada ali i on je covek od krvi i mesa.

Mikic: Hm, ne znam sta reci.. Stvarno ne znam, cas dobar, cas los..

Vilota: Od sjaja do ocaja. Pocetak meca pripao je njemu, svaku loptu je skinuo ali posle je imao svoje trenutke, seganje igraca koji mu je zatim uzeo loptu je nedopustivo za stopera.

Adi: Sem penala ja nemam zamerki na njegovu igru. I penal je bio pod moranje, bilo je ili da krsi igraca ili da ga pusti da udje u gol sto je svakako pola gola. Korektno je obavio svoj zadatak.

Piksi: Znam da se necete sloziti, vala ni ne morate, ali Piksi je odigrao zadovoljavajuce. Sad sto su vama apetiti na mnogo visem nivou je druga stvar. Trcao, borio se, spasio cist gol kada je Vilota zajebao, po meni kapitenski. Ubedljivo najvise je se otvarao i trazio loptu, pogledajte snimak. Posle cu doci i do njegovih izgubljenih lopti.

Cava: Spor do zla Boga, mada mu nista ne zameram, kad na suprotnoj strani imas igrace poput Mvile, Ferea, Dalmata onda moras da budes u podredjenom polozaju.

Kadu: Po meni se i definitivno popravlja, mislim da je cak i malo mase nabacio, lako je otresao jednog igraca Rena i sacuvao loptu bez problema. Moze on mnogo bolje, verovatno nije imao svoj dan.

Micko: Nista posebno juce, sem zelje, jeste on nase dete ali treba biti realan, mislim da je sagoreo u zelji da se pokaze. Za Trcanje, zelju, uklizavanje mu svaka cast.

Lazovic: Po meni jedan od najboljih nasih igraca juce, poceo je bojazljivo ali kako je vreme odmicalao bio je sve konkretniji, par odlicnih prodora, ubacivanja, cak i uklizavanja, sve sto nisam ocekivao od njega. Ja ga obicno prozivam pickicom, ali juce me je demantovao i voleo bih da bude tako ubuduce.

Borha: Na spicu nije nista pokazao, kad se vratio na krilo bio je mnogo korisniji i opasniji. Primetan je mali umor kod njega ali to sam i ocekivao, on je igrac koji pored Tosica ubedljivo najvise trci.

Kaludjer: Korektno obavio ono sto je odigrao, mozete vi da njega pljujete koliko ocete. Stvarao je sam sebi sanse, trcao, trazio loptu, pljuvati ga zbog jednog promasaja nije nista drugo do kompleks. Imao jedan dobar udarac glavom, da je to uslo, a malo je falilo, mozda bi se zavrsilo 3-1, a mozda i 5-1, ne mozes da znas. Sto se tice promasaja, sta tek onda da kazu oni u Renu za svoje promasaje? Sem toga oni imaju bar duplo vecu paznju od Kaludjera. Lepo je ispratio dubinsku loptu, primio je na prsa, usao u 16 i sutirao pored gola, nista zbog cega ga treba besiti za muda.

Mezenga: Ja ne znam sta vi vidite u njemu? Usao 15-20 minuta pre kraja i nije nista pokazao. Jedan sut sa distance je bilo sve od njega juce? Mozda lik i zasluzuje da bude pre Kaludjerovica u timu ali zna se koga mora da ubedi u to, mene nije ubedio da je "za klasu" bolji od Kaludjerovaica. Ako vam je glavni parametar za igranje u Zvezdi trcanje i presing onda se javljam dobrovoljno da budem deo Zvezde jer uz malo treninga sa Zirojem ima da trcim ko navijen posebno jer dosta mogu da trcim. Znaci li to da imam kvalitet da obucem crveno-beli dres? Kriterijumi su vam opasno opali.

Dal sam preskocio kog igraca?

Sad malo i o Robiju.

Postavka igre i nije toliko losa koliko filozofija. Meni je neshvatljivo da on od igraca trazi da se dodaju od gola do gola, da je to neki nas ligas to bi i proslo ali ovi igraci su mozda i najkvalitetniji tim u LE, ako budu ovako igrali ozbiljno imaju ogromne sanse da se nadju u finalu. Mnogo jaci timovi od nas ce da gube bodove u Renu. Ljudi su fizicki jaki, brzi, i mogu da trce do sutra, otud me ni malo ne cudi veliki broj izgubljenih lopti. E sad kad smo kod toga. Mnogi zamere kapitenu dve izgubljene lopte u prvom poluvremenu, ali da vas pitam, ko jos dodaje onde loptu svom igracu? Pogldajte malo situacije kada je izgubio te lopte, covek mu iza ledja a Bajko mu baca loptu, neko kaze nije trebao da prima loptu vec odlaze odma, pa sta da radi? Mora da je primi, kada joj je okrenut licem a bekovi pokriveni on mora da primi tu loptu. Da im Robi dozvoljava da nabijaju loptu oni bi je nabijali ali Robi ne menja svoj stil i trazi da i protiv ovakve ekipe igramo kratke pasove onda je logicno da imamo brdo izgubljenih lopti. Secate se derbija kada je menjao valjda,Cosica zbog ispucavanja lopti? Tako bi i juce bilo.

Sto se tice Evrope, nije ona za nas, ne jos uvek.

Da, da se osvrnem na jos jedan detalj. Bakljadu. Pa koja ste vi stoka da je to neverovatno. Danima vam se prica da nas UEFA prati, da ne sme da bude incidenata ali jok, vama ne vredi reci, udje na jedno uho na drugo izadje. Necete to vi da platite iz svog dzepa (mada bi trebalo) vec nasa Zvezda, a klub nema para ni za vaznije stvari a MORACE da placa vasa sranja. Kazem morace jer je to UEFA ne neki klub pa da zavlacimo i ogugovlacimo sa placanjem. Ovo je sve upuceno onima koji su juce bili tamo i napravili ovo sranje, sad kad gledas bolje da nisu ni isli..

Ван мреже Redskins

• Члан клуба
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.359
  • Репутација: +2073/-3290
« Одговор #67 послато: 26 Август 2011, 13:38:15 »
@Stamat
Druze,da ti ne citiram ceo post.Nisi uspeo da me uveris jer sve to sto si ti napisao znaju svi na ovom forumu,ali to je jedna velika sarena laza,i polazna osnova zbog koje se vrtimo u krug.Moj post o upravi se uopste nije ni odnosio na jucerasnju utakmicu,znao sam ja koliko je sati vec u 48 minutu utakmice na Marakani,momcime ne mogu da zamerim puno toga,jednostavno ovi su mnogo bolji od nas.
Predesdnik u klubu je glava porodice.Odgovoran je za sve sto se deseva oko njega,tako je na idirektan nacin odgovoran i za rad saradnika koje bira.Ako oni rade lose on ima dva izbora-ili da ih menja ili podrzi.To sto on nema herca da prizna da ljudi oko njega lose rade posao.Da ti neki ljudi oko njega,su uvukli neke druge ljude u Zvezdu,koji vrsljaju itd to je opet njegov problem.
Predsednik kluba nije u Zvedi da bih je ja saosecao sa njim,kako bih mu pruzao podrsku jer je u drzavi tesko,privreda  nelikvidna a mi cemo svi lepo da placemo.Ja bih voleo da predesnik mog kluba iznalazi resenja,a ne da konstantuje kako je tesko,pa to znaju svi.Nije on druze tamo da kuka nego da radi,da pronadje resenje,zbog toga bi on treba da bude u Zvedi.
Saopstenja,saopstenja,saopstenja...gade mi se njegova saopstenja...od 10 koliko ih napise,8 su cista patetika i lupetanje gluposti...
Tole,Tole,Tole,pusti vise Toleta,pusti vise saopstenja,radi svoj posao.Neka bude prvenstvo namesteno,neka uzme groblje titulu,neka,ali onda zelim dominaciju u derbiju.A ne da dodje derbi a mi ne sutnemo na gol...pa onda sledi sopstenje...
Sto se tice prelaznog roka.Polako sa velicanjem igraca.Polako sa Cavom,nije on mene nesto impresionirao do sada.Naprotiv,ali nadam se da se zaigrati onako kako ga vi vidite tj. da cu i ja progledati jer ja ne vidim tog igraca o kojem vi pricate.
Polako i sa Mezengom.Sta je on to do sada pokazao,osiim da je fizicki jaci od Kaludjera i da ima odlicnu tehniku.Za sada on nije nista pokazao da bi na osnovu njega pricali kako je prelazni rok odlican.Iz dosadasnjih utakmica ja vidim limitiranu ekipu.Vidim ekipu koja ne igra u napred.Vidim ekipu koja ne zna da se bori sa presingom.Vidim ekipu koja se mmuci.O tecnoj igri koju svi spominjuja ne vidiim nista.Izvinjavam,ali se nadam da cu progledati.
Mene bas briga za Evropu,pojedinci su se zaludjivali njome,meni je vazna titula.Hocu rezultate,hocu titulu.Ne zanima me skrivanje iza Robija.Ne zanima me skrivanje iza dominacije i drzanje lopte 80% lopte u posedu,koja se uglavnom svodi na "kao kisa oko Kragujevca",zelim pobede protiv Spartaka,zelim pobede u derbiju....
Nije Lukic juce dosao u klub,bilo je tu i smene Pizona,Dostanica,Kristica,kockanja,sopstenja,nece me otereati navijaci jer sam ja Bog,licno...
Nemoj samo da pricamo kako je tesko i kako,eto,od ovog do sada nije moglo bolje,a najveci uspeh nam je pobeda u derbiju na kup utakmici...

Ван мреже ТрапаЦЗВ

• Сметају јој балавци
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.666
  • Репутација: +1595/-1506
  • ЦЗБГ
« Одговор #68 послато: 29 Август 2011, 02:25:43 »
mnogo bre mracite  :ohmygod:

Sta ste ocekivali / Fudbal ? Barselonu ? - koliko para toliko muzike a sami se ponavljate da para nema

U 14 dana odigrali smo 5 utakmica sa 13 igraca u rotaciji. To ne moze ni jedan tim. Ni mentalno ni fizicki. Uz to dodajte da smo razbijeni u Francuskoj. To nije bas lako preboleti. Ne znam kako ide sa platama ali ne valja kad se igra za dzabe. ima tu milion stvari koje su uticale i jos uticu na igru na terenu. kad bude boljih igraca bice i boljeg fudbala. Do tada gledajte lige petice. Nije vam ovo isti sport - videli ste u cetvrtak ako niste vec znali a trebali ste. Ne smeta mi kad neko gleda i navija za "strane" klubove niti imam prava da mu zamerim jer ljudi vole fudbal a u Srbiji ga nema. Ja volim Zvezdu i sa njim se mucim i radujem kad pobede bilo koga na bilo koji nacin. Kad izgubimo bas sam kao popisan. kad gledam manchestera i Barselonu zabole me on stvar sta ce da se desi. ne mora ni da se igra. Moguce je da sam lud ali je tako. Prvi sam da se kritikuje i trazi vise i trazi nemoguce ali na kraju da se bude realan a realno mismo srednja zalos na svim nivoima kluba.

Kad se sve uzme u obzir ja sam danas gledao ODLICNU utakmicu moje jedne jedine. Fudbal nije bio bog zna kakav ali je utakmica bila odlicna. Potpuna dominacija, potpuna kontrola. Ni sekundu se nisam brinuo da li cemo ga primiti. Da smo dali pola sansi zavrsili bi sa 4 razlike i onda bi utisak bio drugaciji. 1:0 = 3 boda isto kao i 11:0 ali posto 11:0 nije moguce onda valja i minimalno. na terenu nije bilo minimalno. Na terenu je jedan tim razbio drugi i igrao pod potpunom kontrolom bez rizika. Tako se uzimaju titule a ne kada se juri 2:0 i onda sevne kontra. Kad vodis 1:0 i primis gol iz kontre onda si seoska ekipa i neces uzeti titule.  Ako vi ocekujete da Zvezda svake minute stvori sansu i svake trece da gol mozda bi trebali da iskljucite igrice koje igrate. Ovo nije virtualan svet.

Bilo kakvo poredjenje sa batadjorinim pulenima je degutantno na bilo koji nacin. Mi smo danas stvorili sansi kao Dostaniceva Zvezda u polusezoni. Ponavljam, sanse smo stvarali iz igre a ne na silu. Sto sto ne valja realizacija sto neki nisu spremni, neki nisu uigrani to je problem - uprave. Da je posao odradjen mozda bi bilo drugacije. Ne brinite se - bice i gore ako ode Tosic a umesto njega zaigra Reljic. To vam je jos igrac manje. Ovi koji su dovoljno stari i gledali sezonu 1991 znaju da je Zvezda i tada znala kiksati posle evropskih utakmica jer smo i tada igrali sa samo 14 igraca. Mi danas nismo kiksali sto znaci - jedno tesko gostovanje manje.

Bolje mora ali je pitanje da li je moguce sa ovim sto posedujemo. Bilo bi lepo da se igra brze, agresivnije, da lopta tece brzo da se ne vraca nazad ali ne moze to bas tako. I kretanje i postavljanje i takticka inteligencija je talenat kao i osecaj za loptu. Nema ga savko u istom iznosu. Neko misli brze neko ne misli nikako. Dacu vam i primer - razmenis 3-4 pasa i sledeci ide iza odbrane ali ti je napadac vec u ofsajdu. Znaci imas izbor - dati loptu protivniku ili je vratiti nazad. Mi zelimo posed lopte tako da je vratimo nazad. Ako imate snimak finala u Bariju pogledajte koliko je puta lopta vracena nazad i ko je na kraju slavio. Ne moze uvek da se spoje lepo i korisno a uvek je bolje korisno nego lepo. Ako bog da iduceg maja da slavimo titulu, necemo se bas secati smedereva ali ce nam ta 3 boda dobro doci.

Santrac ce biti suspendovan  6 utakmica sa pravom jer da je sudio posteno mi bi u 5 minutu gubili i imali igraca manje. Navukao nam je i to bi bilo licemerno ne priznati. I ja da sam na mestu Smederevaca bio bi mnogo ljut na lopove iz saveza koji guraju rezimski klub. Vi ne bi ? Posle toga mi smo igrali koliko smo mogli i koliko je trebalo a oni su se branili i posle primljenog gola i da su primili 10 opet bi svi bili iza lopte. To niti ima veze sa fudbalom niti ima veze sa zdravim razumom. Meni se to gadi. Zato sam ja za regionalnu ligu jer tu ne bi gledao Smederevo i Javor i slicne. Imaju samo jednu loptu majku im lopovsku. Kad ugoste grobare lepo ce da skinu gace i da se naguze a danas su se shabanisali za sve pare a kako je Ceran uspeo da izbegne crvenu kartu je u domenu naucne fantastike.

Robi nije menjao sistem ali ke menjao uloge igracima. Dobili smo digurnost an lopti a izgubili agresivnost u duelu kao i glupe greske koje nas kostaju. Neki to ovde vole kao i igraca koji ih non stop pravi. izuzece Kovacevica i Vilotica je bio jedan lep poklon za moje oci. Nije jedan nije nedostajao. Imali smo probleme desno jer Laza ne igra odbranu a mikic ne zna da igra. Imamo jos jedan problem a to su centarsutevi i to je veliki problem. Ne znam kako ga resiti. Zadovoljan sam cinjenicom da smo uprkos 10 igraca protivinka oko sesnaesterca nasli dovoljno prostora i stvorili brdom sansi.

Било је уживање читати  :hail:

Ван мреже trotter

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.293
  • Репутација: +1226/-1126
« Одговор #69 послато: 30 Август 2011, 14:03:59 »

Sumirao bih malo početak sezone, a ova tema mi se čini najpogodnijom.

Slagao bih kada bih rekao da sam zadovoljan, a ovde ne pričam o tome da li nam trebaju pojačanja, već o igrama igrača koji su klubu i koliko su njihove trenutne igre ispod kvaliteta koji poseduju. To se ne odnosi na Rennes ili na Suboticu, već na sve ukupno. Jednostavno, tužno je da smo mi na sedam mečeva pokazali samo u jednom kvalitet (koji je ispraćen i nerealno velikim rezultatom).

Oduvek sam tvrdio da je rezultat posledica igre, ali često nisam bio u pravu. Najviše demanta sam dobio u polusezoni kod Janevskog, kada odnos igre i rezultata je bio na strani igre i to mnogo. No, da se ne vraćamo u daleku prošlost, vratimo se na početak Robijevog mandata.

Izuzetno sam razočaran samom igrom igrača i njihovom formom. Nije tu samo do emocionalne ispražnjenosti i psihologije (ne podnosim izraz "muda", jer mi je to apstraktno), već i do pogrešnog kapiranja zadataka i načina igre. Slagao bih kada bi rekao da Robi nema veze sa time. Ima, dozvoljava im da idu linijom manjeg otpora i stalno pravi presedane. Da se razumemo ne govorim u ljudskim odnosima unutar tima (koji su doprineli lošoj formi sigurno, mada se postavlja pitanje u kojoj meri), već na taktici. Mi jednostavno igramo kontra onoga što je željeno. Kalemimo na "sexy fudbal" neke neodgovarajuće delove i onda pokušavamo da time dođemo do rezultata, što je pogrešno. Kad-tad će nam se to obiti o glavu, a i obija nam se.

Užasno usporavamo igru iz meča u meč i to nije posledica umora, već kako sam ih ja nazvao "kočića" u daljoj "sexualnosti naše fudbalske igre". Žudnja za rezultatom nas ubija, a s druge stane nas je ista ta žudnja opajdarila po glavi u tri meča, a tri smo se provukli. Vrlo je jasno da ovo što danas igramo ne liči na fudbal kome težimo. Daleko da sve svaljujem na Prosinečkog (šta više, za 90% je kriv Adžić), ali pojavljuju nas je anomalije u igri i vrlo nas je lako čitati, što je Rennes dokazao.

- Odstupamo od osnove igre "sexy fudbala", igre u veznom redu. Ono što je najneophodnije za ovu taktiku je mobilnost veznog reda, mi je uopšte nemamo. Da nema kukavnog Kadua, kome jedva čekam da vidim leđa, mi ne bi imali ni jedog igrača koji se kreće bez lopte. Lazović je silom prilika (a i o tome kasnije) prebačen na krilo, pa ne može njegova mobilnost da se u to računa. Evandro kao da se vratio sa porođaja, stoji osmatra i podeli po koji vrhunsku loptu i ostatak prepešači ili prestoji. Gde je onaj fudbaler koji je driblao, trčao bez lopte, uklizavao na 3-0 u 80 minutu? Gde je onaj Brazilac koji nije ličio na prosečnu brazilskog igrača koji obično ne mogu da se pokrenu dok ne dobiju lopte (navika iz brazilske lige)? Bio je povređen? Nije povredio nogu, povredio je rame, pa da ne može da trči. Ne zaboravite da nije igrao u Rennesu, pa da može da kaže da je umoran. Čava nema mečeve i njega ćemo morati da čekamo, a i on donosi neke anomalije, ali je još rano za neki snažniji utisak. Na sve to doveli smo katastrofu u vidu Kovačevića. Jednostavno, ono nije loše, ono je neizdrživo loše. Da ne bi tupio sada ponovo o njemu, prekopiraću moj post sa drugog foruma, posvećen njemu posle prvog meča sa Rennesa:

- Borjocentričan sistem igre. Mnogo me podseća na Žigocentričan sistem igre, tačnije ne način same igre, već linija manjeg otpora. Problem kretnje veznog reda se nastavlja, pa je cilj igre uglavnom dodati loptu Borji koji je sačuva i tako povećamo pritisak. Alibi način igre za ovaj sistem je ovo, pri čemu bi i imao koristi, da Borja ima makar pristojnu viziju igre, ali on nema ni približno. Stvara se začarani krug. Ne možeš bez njega, a ni igra sa njime, pa stalno improvizujemo. Primera radi. Opšte je poznato da krila služe kako bi višak u igri, kod nas to nije slučaj. Jako retko dolazimo u slučaj da krilo slobodno trči u prostor po loptu, jer je njihova odbrana morala da skupi. Da stvar bude gora, imamo dva takva igrača u rosteru, koja su tu potencijalni zmajevi, od kojih je jedan koji minutažu po meču broji u sekundama. Pored stvaranja te anomalije zbog igre Borje, imamo i drugu, koja se opet oslanja na prvu. Konstantno tražimo od krila da igraju leđima od gola?!? Gledam kako daju loptu Lazoviću i Vešoviću i kako im prave (lošu) "izolaciju" 1 na 1 loptom koja se ne može pretvoriti u dribling (nije jaka lopta, pa da može čistom promenom pravca da se protivnik izbaci), već se pretvara u "Borja fizikalisanje", dok se gospoda iz veznog reda približe kaskajući. Normalno, koliko Lazović i Vešović mogu takvih duela da izdrže? Između 0 i 1 po meču. Pičke, bezmudi, Mrkela, još jedan crnogorski talenat...

- Na kraju i napadači. Ima li potrebe da pričamo da sa Kaluđerovićem imamo igrača manje u gradnji igre. Čoveka, jednostavno nema, ne kreće se pravilno, ne vidi "kanale", a i kada ih vidi igrački je ograničen, pa ih ne koristi. Sve se svodi na uguravanje lopte sa crte. Mezenga nespreman (ako, ako, kada sam ja rekao da ne treba žuriti sa dovođenjem napadača, jer bolje pravi spreman neuigran, nego bilo koji nespreman, a "uigran"; rezultat je dvomeč sa Rennesom), a i on koliko učestvuje u igri, toliko teško ulazi u šanse da je to očigledno. Za sada nema brzinu da igra kanale, a i posle odigravanja sporo stiže na penetraciju.

- Ima tu još sitnijih nepravilnosti, ali su one manje bitne za organizaciju igre. Recimo, Mikić je nedovoljno brz za napadačke akcije, a kao i Vilotić nema loptu i u haosu je kod svakog presinga.

Da podvučem, sve ove anomalije su vezane i nema one koja je "mozak" loše igre, već se naslanjaju jedna na drugu. Rešavanje njih će boleti rezultatski, ali će doneti bolje sutra. Stvar je procene, da li igra puna anomalija ili ispravljanje anomalija. Kratkoročnije, bi trebalo da ovo prvo da rezultate (mada ni u to nisam ubeđen), a dugoročno se zna šta je bolje. U sistem idu sistemski odgovarajući delovi, a ne ono što nam je palo pod ruku i "može da prođe"

Ne bih o odbrani, jer je ona još rupičavija, a i ovako je dugačak post. Možda neki drugi put. Mada nam sada ni ne treba odbrana, sem na 3-4 meča.

---

Tošić nije naš najbolji igrač (bio). On je bio samo igrač koji je u najboljoj formi. Često nam je donosio loptu u protivničku trećinu i tu nam mnogo pomagao. Nemamo beka koji ima tu sposobnost sada i to je ozbiljan problem za ovaj sistem, sa ovim gore navedenim anomalijama.

---

Da se okrenem sada i dirketnoj kritici Prosinečkog, pored gore pomenutih taktičkih odstupanja od idela i pravljenju trulih kompromisa.

- Nepojmljivo malo igra Vešović. To je toliko nerazumno da se pitam da li postoji neki problem između njih dvojice. Nije zaslužio? Ko jeste od ovih igrača koji sada igraju u veznom redu? Na kom meču je bio toliko očajan da je pokazao da ne može da igra? Odlazimo u Rennes sa 1-2, igrači idu na klanje, svi očekuju ispadanje i umesto da igramo sa igračima kojima ovaj meč može puno da pomogne u budućnosti mi jurimo rezultat. Mogu da razumem, da probamo, pa šta bude. Šta je čekao na poluvremenu? Da damo tri komada i vratimo se u meč, pošto su u Ip obrisali sa nama patos? Zašto Kaluđerović, a ne Vešović? Jel Kaluđerović može da postane bolji igrač sa tom igrom? Zašto menja Mijailovića, a ne Kovačevića umesto Kaluđerovića? Igrač sedenjem na klupi neće postati bolji, a ovo je idelan meč bio da odigra svih 90, jer se skuplja iskustvo, a dvomeč je odlučen.

- Sprdačina u Subotici sa Jankovićem. Jel on ozbiljan u nameri da dete koje može da oduva vetar koristi sa 16 godina u meču u kojem gubimo sa 2-0? Šta to znači? Mali jedva dobacije kada centrira do peterca. Lepo je kada on uđe na 5-0, ali ne u ključnom meču u sezoni.

- S druge strane, Čaušić je ostao suv. Niti će igrati za prvi tim, niti će igrati za Sopot. Igramo protiv Javora sporohodno na 2-0, a umesto momka igra prevodioc i kondicioni trener ostatka stranaca Savio i "ne znam da primim loptu" Jerry. Jel smo mi preprodajno preduzeće fudbalskih bogalja, pa da oni igraju, kako bi ih neko uzeo ili igramo ozbiljno?

- Ima li potrebe reći zašto je Vilotić pomilovan od njegove strane. Postavljam opet isto pitanje kao i gore (ne njemu, nego upravi), da li smo mi preprodajno preduzeće ili FK. Prodati igrača ili uzeti titulu i stvoriti sistem, pitanje je sada? Šta sada kada Vilotić nije prodat? Imamo loše međuljudske odnose pomešane sa lošim igračem u klubu, koji mora da igra, ne bi li ga prodali na zimu. Da li će Ignjatijević isto morati da igra kako bi ga prodali na zimu, pošto mu ističe ugovor na leto?

---

Velika kritika za deo koji najbolje ferca u klubu. Čekam prvi, pa da raspalim po kukavnom Adžiću i njegovom transfer "sistemu".

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Idolopoklonik
« Одговор #70 послато: 01 Септембар 2011, 16:11:18 »
Selktor se malo zaneo... Od baklji, bubnjeva duogodisnjeg boravka na stadionu, pa sada kada mu nego prdne on misli da grmi...

Dakle, nema sumnje da dug postoji i da je veliki, ali isto tako je njegov iznos varijabilan, podlozan promenama, izmenama... Moze se reci i da je relativan... Kamate, provizije, dospeca, pozajmice, sa ili bez pritiska itd. I to se nece menjati, jer mnogi klubovi sirom razvijenog sveta posluju sa minusom, i peru pare kroz sport. Pa nismo ni mi imuni na to, niti cemo biti ikada...

Ono sto meni smeta je trazenja alibija za sve lose rezultate danas. Sutra kada ode ova uprava, a otici ce, nova uprava ce svaljivati krivicu na njih i tako u krug... A gde je onda resenje? Preuzeo si odgovornost, znao si u sta se upustas, davao si lazna, nerealna obecanja... Nema sad puj-pike ne vazi. Ajmo konacno da neko preuzme odgovornost za postupke...U nas Srba je pravilo kada se dodje na vlast pre mene nista nije valjalo, pre mene potop, sve menjam i pocinjem od nule, a po opoziiji gazi... Ako je i bilo nesto dobro u prethodnom sistemu preuzimaju se sve zasluge...

I to sve je ok, do onog trenutka kada treba da se pogledamo u ogledalo i kazemo kako da izadjemo iz ove situacijje... Da li je politika kluba dobra? Posebno u sportskom delu? Sad posle 2,5 godine mozemo da zakljucimo da nije, a to je najvazniji sektor svakog sportskog drustva... Nema rezultata, nema perspektive...

Da li neko od Vas dozivljava gospodina Ivaba Adzica kao sposobnog, kvalifikovanog i iskusnog strucnjaka koji ce ssvojim radom omogciti da Zvezda igra bolje, ostvaruje rezultate, i time stvori uslove za servisiranje dugova, kojice uvek biti, ili mislite da ce nas spasiti SMS poruke i clanarine? Ne znam zaista sta se ceka da se resi pitanje Sportskog direktora...
:hail:

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Idolopoklonik
« Одговор #71 послато: 02 Септембар 2011, 21:16:30 »
Ocenjivanje prelaznog roka nije lako, ali se može lako izvršiti preliminarna analiza, analiza kompatibilnosti i analiza potrebe za igračima.

Pođimo od sastava koji je završio prošlu sezonu:

Bajković, Stamenković, Dmitrović, Ninkov, Mikić, Addy, Ćosić, Vilotić, Mihajlović, Tošić, Reljić, Issah, Mijailović, Milovanović, Evandro, Cadu, Lazović, Vešović, Binić, Jeremić, Koroman, Borja, Jevtić, Perović i Kaluđerović.

Na taj spisak dodajemo i igrače koji se vraćaju sa pozajmice: Ignjatijević, Đorđević, Savio, N. Nikolić, Mugoša, Srećković i M. Reljić. Na sve to dodajmo Sopoćane i izlazeće omladince i dobijamo ogroman broj igrača, a malo kvaliteta.

Od svih ovih igrača, jako mali broj njih ima kvalitet da igra u CZ ili da obavlja odgovarajuću funkciju u "25 igrača" koliko čini roster jednog tima. Po nekoj mojoj proceni ti igrači su bili pred početak prelaznog roka: Bajković, Dmitrović, Ninkov, Addy, Ćosić, Tošić, Issah, Mijailović, Evandro, Lazović, Vešović, Borja i Jevtić. Svako od njih bi imao svoju ulogu u timu i na osnovu nje bi dobio skladnu minutažu i kasniju selekciju, pri kojoj bi neki ispali zbog prosečnog kvaliteta, ali sada ostaju zbog nekih spoljnih faktora. Bilo je jasno da neki "osnovni igrači" od njih neće preživeti leto, zbog prodaje, ali to apsolutno znači da treba da se dovedu igrači podjednakog kvaliteta i uloge u ovome timu.

Odlučeno je da se prvom timu priključe dva igrača Sopota, veznjak Čaušić i desni bek Stojković, a da direktno iz omladinske škole bude promovisan veznjak Janković. Po nekoj mojoj logici, makar za prvu dvojicu, je realno da poseduju kvalitet za prvi tim i da ih ne zovu čisto da bi bili pozvani.

Stvar pred prelazni rok je bila jasna da Milovanović neće biti otkupljen i to je odličan posao, mada ostaje pitanje da li bi bio otkupljen da nije došlo do problema zbog novca. Pored te dobre vesti došla su još dve vesti, jedna dobra i jedna loša. Odlazak Koromana u Rusiju, ali i odlazak Volkova u FKP. No, možda je umesto hronološki, bolje pisati poziciju po poziciju.

Golman - U svakom klubu je normalno da se ima tri golmana. Obično je jedan od njih talenat. Mi smo se oslobodili Stamenkovića koji je definitivno upao u golmansku krizu tokom proleća i prikazivao loše partije, čak i za njegove standarde. Poslali smo ga tamo gde može da nastavi svoju karijeru i gde će da brani i to je dobar posao (zavisi od tačne svote koju smo dobili za njega, jer od izvora do izvora dosta varira) za sve strane. Bajković je daleko pogodniji golman za ovu taktiku, gde nam je dosta puta spasio kožu. Nema ekstra kvalitet, ali je on ona vrsta igrača koja ima mesta, dok se ne pojavi neko talentovaniji i bolji tako da ga ne treba dirati. Nisam ubeđen da je nešto posebno atraktivan za strano tržište i da mu treba produžiti ugovor koji ističe na kraju ove sezone. Ono što ja zameram je nedovođenje Šaranova. Ne niče svaki dan reprezentativni golman (znam, znam nikakva konkurencija) bez ugovora u našoj ligi. Svestan sam da mu potraživanja nisu bila minimalna, ali osećam i nedostatak želje da se on dovede. Otišao je u Izrael gde će vrlo verovatno biti rezerva (što definitivno nije plan bio u Haifi, jer oni imaju ograničenje na broj stranaca u rosteru na pet), kao što bi bio i u CZ na početku. Umesto njega doveden je anonimni golman Vesić iz Novog Sada i Kirovski iz Zemuna. Kirovski je talentovan golman, ali mi već imamo jednog takvog u vidu Dmitrovića. Problem je i u bolesti Dmitrovića i to je razlog zašto su dovedena dva golmana i tako napravljen problem u budućnosti, jer više od tri golmana je mnogo. Nisam prezadovoljan rešenjem na golmanu, jer nismo podigli kvalitet dubine, a i povećali smo broj igrača na poziciji. Prost odgovor na ovo nezadovoljstvo se prezentuje pitanjem. Da li je neko siguran sa bilo kojom od ovih rezervi na golu? Moj odgovor je definitivno ne, a na to smo i uvećali budžet za plate (ma koliko mala bila plata Vesića, koji je ovde očigledni višak).

Desni bek - Ninkov nas je napustio i to je ozbiljan udar na kvalitet igre ovog tima, ma koliko ja imao zamerki na njegovu igru. Problem je rešenje koje dolazi posle njega. Došao je na to mesto Mikić. Neki ga vole, a neki ga ne cene. Spadam u ovu drugu grupu. Da li je napredovao od kako je Robi došao? Da, ali... Napredak se nije pokazao u osnovnim aspektima koji treba da poseduje bek, već u čistoj "uigranosti" sa timom. Da ne kuckam ponovo ovo je moje mišljenje o Mikiću:

Taman da nastavim sa Todorovskim. Todorovski je bolji, jer je prodorniji i ume da donese loptu napred u nogama, a ne da čeka kao "support" bek i dosta je agresivniji u oba pravca, što nam je neophodnije. Nije neki ozbiljan napredak i sigurno je pad u odnosu na Ninkova, ali bi definitivno bio boljitak, makar u načinu igre Todorovskog. Praktično, Mikić je došao na mesto Ninkova, a na mesto Mikića je došao Stojković, bek Sopota. Zadovoljan sam izborom da Stojković bude rezerva na desnom beku, ali nisam zadovoljan nekim detaljima u njegovoj igri. Dok dođe do mesta u postavi, moraće dobro da se oznoji.

Levi bek - Prežvakana je priča o Tošiću, a i o celoj toj poziciji. Jako je komplikovano šta se sve tu izdešavalo, ali recimo da nisam zadovoljan ishodom. Želja je bila da se Tošić zadrži i dovede mlađi igrač koji će ga na zimu ili sledeće leto zameniti. Užasnut sam da Volkov nije doveden. Bek ili krilo? Svejedno, za dobog igrača uvek mora da ima mesta. Nije on jedini omašen zicer na levom beku. Nama odlaskom Tošića, nije neophodan jedan levi bek, već dva. Rodić je razgovarao sa Robijem i obojica su zadovoljni razgovorom, ali nije došlo do realizacije. Problem je taj što je Rodiću na zimu isticao ugovor i mogao je da dođe za malo obeštećenje. Leković je isto rešenje, Nikola Petković i Mladenović iz Borca. Kao nikada izbor levih bekova je veliki. I za mesto startera i za mesto rezerviste. Mi nismo nijedno rešenje izabrali. Odustali smo od Rodića, potpisao je nov ugovor sa OFKom u koju se vratio Terzić, što znači da će igrače iz OFKe biti podjednako teško uzeti i iz OFKe kao i iz Rada. Osam igrača, mnogo kombinacija na dva mesta, a rešenje na kraju prelaznog roka nikakvo. Doveden je Petković kao rešenje za pozajmicu Tošića (strašna sramota za klub je ta pozajmica), a rezerve Reljić i Ignjatijević. I višak i nedstatak talenta. Užas. Petković sam po sebi nije netalentovan igrač, ali je opičen i zaglavio je gde god je igrao. U razloge ne ulazim, nije više klinac, pa da može mnogo da napreduje, već je došao da oživljava se, pa se postavlja pitanje šta on oživljava. On je najbolje igrao u CZ i to ga je i prodalo u Nemačku, ako je to ono što treba da povrati, on neće doneti izjednačavanje kvaliteta igara Tošića sigurno. Ako dolazi da razvije talenat u igrača i za to je kasno, jer kao što sam rekao on nije klinac, pa da je taj prostor veliki. Ostaće sa njime naklonjenost levoj strani napada, jer je korisniji od Mikića, ali i bolji je u tehničko/taktičkom pogledu. Realno gledano, za mesto prvog levog beka su nam na meniju bili Tošić, Volkov, Petković i Leković, a za mesto rezerviste Rodić, Mladenović, Reljić i Ignjatijević. Sami procenite koliko kvalitetno rešenje smo uzeli i kada je ta odluka doneta (pitanje da li je Petković spreman da nam odmah pomogne, a nama on treba sada).

Štoperi - Nije tu ništa menjano i to opet ne valja. Nastala je saga o Vilotiću, a (nadam se) završena o Addyju. Nije doveden kvalitetan igrač, a iz aviona je jasno da je vrlo moguće da sledeću Evropu nijedan od sadašnjih štopera ne dočeka. Vilotić je totalno odlepio i pored manjka kvaliteta, užao je u sukob sa trenerom, a kao posledica toga došla je i loša forma. Nismo ga prodali, što je bio cilj, njegovo vraćanja u sastav, pa se ugovor mora produžiti (kakav paradoks, produžavaš ugovor igraču kojeg trener ubacije u sastav preko svoje volje). Mihajlović je i u fudbalskom i u igračkom smislu bogalj. Nema ni kvalitet ni zdravlje. Reciklaža. Addy je rehabilitovan, ali on igra da se proda na zimu/leto i to su se verovatno dogovorili sa njegovim menadžerom. Ostaje Ćosić koji će biti dobar igrač, ako sve bude išlo po planu. Volim takav tip igrača i ima mesta za napredak, ali on nije naš igrač. Ako je za neku utehu, verujem da će i naredne sezone ostati kod nas, jer on u CSKA realno nema mesta ni naredne sezone. Jedino ako ga ne prodaju preko nas nekome. Sve u svemu mrka kapa. Što se tiče kvaliteta za ovu sezonu. Imamo odličnog štopera, talentovanog štopera, štopera sa mentalnim problemom i osrednjim kvalitetom i fudbalski bogalj. Dosta za JSL, ako se ja pitam, ali za više je to jako tanko. Ne postoji neki izbor štopera, što je čudno za državu koja štancuje štopere poslednjih xy godina. Stranac u odlasku Addyja će nam svakako trebati, ali ćemo morati da nađemo i nekog domaćeg štopera u budućnosti.

DM - Duplirana pozicija sa Kovačevićem i Mijailovićem. Mićko je potencijal, a Kovačević je trebao da donese iskustvo, ali od toga za sada nema ništa. Čak postao i najveća rupa našeg tima. Logično je da je slabiji i od Tora, ali nisam očekivao ovoliko loše partije. Možda se popravi, ali neverujem da će doživeti prosvetljenje. Nisu problem same greške, već igra koja se ne nadzire. Očigledno je odlazak Issaha ostavio trag na nama. Ceo vezni red je nesiguran, upravo zbor manjka njegove agresivnosti i kvaliteta u defanzivnoj igri. Moguće je da ćemo koristiti Dimirijevića na toj poziciji do zime, ako Kovačević se ne povrati, a onda da tražimo novo rešenje. Nije loš ovaj mali iz Rada Milivojević, čak naprotiv, ako se već ne juri kvalitetni stranac. Ne može se izbor Kovačevića osuditi, ali... Da ne zaboravim, vratio se užasni Savio.

Vezni igrači - Recimo da sam zadovoljan selekcijom i izborom igrača; Evandro, Dimirijević, Lazović, Cadu, Čaušić i Jankvoić. Jedan igrač je višak i to je po meni Cadu, ali Cadu je igrač koji može da pomogne u JSLu i to je to. Dimitrijević nije bio moj izbor, ali nije ni igrač koga nisam želeo. Za sada se pokazao promenljivo, ali za neku širu sliku je potrebno vreme. Ne mogu reći da sam nezadovoljan, jer druga imena su bila prilično nerealna, ali je definitivno bolji izbor od Slovneca Stevanovića. Igrački je dobro selektiran, jer ima raznolikih igrača, koji dopunjuju jedni druge, što je jako bitno. Ovde bih svakako stavio pozitivnu ocenu sa minusem na to što nije prodat Cadu pogotovo posle partije protiv Ventspilsa. Otarasili smo se Milovanovića, Mugoše i Nikolića, što su takođe pozitive.

Krila - Nisam presrećan selekcijom na krilu, jer smatram da smo se odrekli jednog "premosićivača". Vinicius Pacheco i Vešović su igrači na svom mestu. Borja i Jevtić su trebali da premoste to do nekih srećnijih vremena, ali je ovaj drugi prodat. Nije dovedena zamena i to je propust. Moj pik je igrač Borca, Knežević. Puštanje Koromana je dobar posao, baš kao i oslobađanje od Binića i Srećkovića. No, ostao je Jerry kao zamena za Jevtića, što svakako nije ono što nama treba. Na sve to Pacheco se povredio, pa je Lazović pomeren na krilo (Borja na levo krilo) i došlo je do lošeg balansa i u igri i po pozicijama. Borja će morati da ode kad-tad (čitaj na zimu kako bi imali dovoljno vremena do Evrope da se naviknemo da njega nema). On mesta u ovoj formaciji nema, a ja čekam Vešovića da ga istera sa desna, a Pacheca sa leva. Čim bude isteran iz 11, izgubiće svrhu kao stranac. Mi bi trebalo da ga otkupimo i da potom zaradimo novac na njegovoj prodaji. Nakon toga da isti uložimo u boljeg igrača na bitnijoj poziciji. Očekujem Simića na zimu u prvom timu.

Špic - Užasna selekcija, užasan tajming kupovine... Jedino ovo može da spasi kvalitet Mezenge, koji je još uvek nepoznat. Pre svega ostao je Kaluđerović što je očajno po našu igru. Ne može da igra ovo što se traži od njega, a pri time nema ni jedan osnovni element u igri koji je validan za ovu taktiku. Ali ni jedan i sve se svodi na to koliko će ga puta igrači pogoditi tokom meča pasom u 16. Mezengi ja ništa ne zameram, već zameram Robiju. Još onda sam pričao, a ta priča se potvrđuje. Trebali smo da čekamo pravog (i dočekali bi Wanderleya), a ne da kupujemo na brzinu, jer se možda izjalovi. Šta sada vredi Mezengi što je došao na vreme, kada još nije spreman da igra? Ništa. Strpljen - spašen! Da stvar bude gora, mislim da nam je potreban drugačiji tip igrač od Odlazak Perović je pozitivna stvar, makar i kao deo duga Stojiću.

Ne gledam ja prelazni rok samo kao ovaj prelazni rok, već kao pripremu tima za CL kvalifikacije naredne sezone. Odrađen je neki posao, ali dobar deo posla nije. Izuzetno sam nezadovoljan selekcijom u odbrani i napadu. Vratimo se na početak posta i podelimo igrače koji imaju ulogu na one koji imaju kvalitet i one koji ulogu "premosćivača":

kvalitetni i igrači sa potencijalom: Bajković, Dmitrović, Ninkov, Addy, Ćosić, Tošić, Issah, Mijailović, Evandro, Lazović i Vešović

"premosćivači": Borja i Jevtić

novajlije: Dimitijević, Vinicius Pacheco, Bruno Mezenga, Kovačević, Petković, Kirovski, Vesić, Čaušić, Stojković i Janković

Ostaje da se vidi ko će u koju kolonu od novajlija, a ko će da ostane višak. Recimo da verujem da su sva tri klinca, Kirovski, Pacheco u prvoj grupi (mada treba tek videti mlađe igrače), dok ostale ne mogu još da rasporedim u neku kolonu. Iz tog ugla potrebno nam je preko 10 igrača za Evropu, a da niko ne ode. Bolno, ali istinito.

---

Imamo par gadnih problema koji ne dolaze iz naše kuhinje nesposobnosti

- FSS nam kida kvalitet sa pravilom o strancima i moramo da se posvetimo brisanju pravila. Naredne godine mogu samo tri, što znači da možemo da imamo max četiri u rosteru. Nadam se da će Pacheco opravdati naše očekivanje i da će on biti jedan (pošto Evandro ima pasoš). Potreban nam je štoper stranac, bio on Addy ili ne i to je dva. Napadač je tri i mislim da se neće zvati Mezenga. Videćemo da li će biti četvrtog ili ne, ali bi valjalo da ga bude. Moramo da se borimo protiv pravila, ali ne na pasivne načine. Pasivno je podneti prijavu za koju svako zna da će biti odbijena. Postali smo učesnik, jer su nam dali pasoš Evandru (Dačić)i nismo u poziciji da javno kritikujemo. Tako da moramo da čekamo neki novi FSS da srušimo ovo pravilo. Nadam se da će to pravilo biti moderno, ali teško.

- Ovo pravilo otvara drugi problem. Preskupi domaći igrači. Pogledajte cene za prosečnog nedovoršenog igrača iz manjih klubova. To nas tera ka povratnicima, koje moramo da čekamo i tako u krug, a kvalitetnih povratnika ima malo (što je i logično, jer ne bi bili povratnici). Da ne pričam da srpski fudbal gubi, jer dobar broj igrača koji iz Srbije odu u Evropu bez iskustva u večitima završava loše (doduše, ni ovi naši nemaju bas svi blistave karijere). Pogledajte mladu repku? Koliko igrača ima CZ? Sve to vodi ka manjem profitu, jer odavde samo idu mladi igrači i tako FSS guši klubove, ali je to za njih nebitno, jer važno je da sada popune džepove.

- Problem je FKP, jer imaju pare, pa i oni nabijaju cenu igračima. Koliko će nas koštati Kojić, kada je Jovančić koštao FKP 600.000 i % (po mutavom)?

Ван мреже ТрапаЦЗВ

• Сметају јој балавци
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.666
  • Репутација: +1595/-1506
  • ЦЗБГ
« Одговор #72 послато: 06 Септембар 2011, 01:05:22 »
Колико ја видим неки би хтели да им д.пе буде у Бриселу а мед да кусају у Москви , е неће моћи .

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Idolopoklonik
« Одговор #73 послато: 08 Септембар 2011, 20:05:02 »
Може, како да не.
Прво, тај момак је за овдашње крајеве освежење јер нема никога који би фурао рецимо томе панк естетику, а поготову не на начин на који то фура Видојковић. Поента је да је овде после Буковског био хајлајт од југоса можда Момо Капор са увођењем сленга, или рецимо сви џинс прозаици (шта се рецепције Југо аутора тиче).
Друго, стоји то да је Видојковић супер чтиво за пубертетлије који не разумеју поенту панка, већ им дође то као бунт. Али о њима овде нема говора, јер код њих је креативна рецепција мање-више непостојећа. Али зато се тачно зна коме су намењене књиге МВ. Циљна публика су данашња урбана левица, нови вал марксиста (ако смем тако да их класификујем), који на "високу" литературу гледају из једне сасвим друге призме него што ми посматрамо нпр. Матију Бећковића, Добрицу Ћосића итд. За њих су такви аутори одраз или одјек елитизма, институција, које свесно обављају своју улогу у репродукцији постојећих друштвених односа, док они сами стреме ка мењању истих. Сад, воле они то онако црно-бело да сагледавају, јер и у склопу институционално етаблиираних аутора постоје свакакви, али су како год окренеш део институција и самим тим учествовањем у њима помажу у репродукцији односа. Значи да су неваљали.  :mrgreen: МВ им је вешто понудио оно што траже. То је парадоксално једна јака групација људи, коју је успео да измами на тржиште. Нуди им декаденцију, рушење свих постојећих друштвених норми, квази друштвени ангажма, и они то оберучке прихватају.
Е сад, мени је већи проблем то да има пуно бољих аутора од њега чак и у том фаху, као први Николаидис и Авдић.
Укратко, да би ти се свидело писаније МВ, мораш да будеш идеолошки на истој равнини са њим, ако ниси, нема теорије да ће то да ти се свиди. А верујем да је њему мање више свеједно, пошто читам да је прешао од радикала преко целог политичког спектра, и сад је плејбој дерпе који уме да прода књиге, односно нађе групу на тржишту којој може то да сервира.
Иначе ми је држава мало рурално парче земље, али ако ми се нешто свиђа овде, онда је то да читаоци овде схватају озбиљно Бартезовску смрт аутора. Овде нико појма нема чиме се иначе бави МВ, јер то на крају крајева није ни битно, јер МВ није исто што и његова књига. Па га људи сходно томе и читају.
Још једном, да не почне случајно неко ад хоминем да води расправу овде, мени је он медиокритет, али ако те имало занима та идеологија, свидеће ти се, а ако не, неће. Његови интереси, жеље, амбиције и остало ме не интересују, али не планирам да бежим од њега као ђаво од крста само зато што је он Видојковић Љаксе, који ће да пљује фанове док год ови купују самиздат копије, а после тога да им се увлачи. Ако посматрам њега као личност, он се својим постојањем и друштвеним ангажманом посрао на све што је написао, али он је људима овде битан ко лањски снег.

А иначе ме интересује, какво је мишљење вас који пратите домаћу лит. о Срђану Ваљаревићу? Читао сам неке добре критике па ме баш интересује.
[/quote

Ван мреже Jar Jar

• Члан КК
  • Поруке: 1.221
  • Репутација: +528/-243
« Одговор #74 послато: 09 Септембар 2011, 16:47:41 »
Citat:nemanja87

Цитат
Pominjes 2002 god i Radmana a ne pominjes da nam je Radman tada i ako je bio NBA igrac bio 7-8 igrac u reprezentaciji.Jel se secas 2000,2001,2002 kada su se pripremama prikljucivali Divac,Pedja i ostali NBA igraci.Naravno da treba imati obzira prema igracu koji odigra 80 utakmica u sezoni i to sa pristojnom minutazom.Zasto se ovi igraci ne bi odazvali kada nemaju jake sezone,imaju male minutaze i skromne uloge.Tepic 5-7 min(u prvenstvu malo vise),Bjelica 3-4 min,Keselj 5-7 min(i to kod Dude),Perovic(10-12)min,Macvan 3-5 min,Marjanovic 0,5 min,Teodosic koji kada se lome utakmice sedi na klupi a igraju Papalukas i Spanulis,Paunic i Markovic igraju u smesnim timovima...
I zasto se onda oni ne bi odazvali i lomatali po planinama kada oni "spasavaju" karijere ovde a mnogi jure angazman na ovom prvenstvu.
Kari je znao da napravi kompromise,da uklopi razne karaktere i mentalitete a da opet zadrzi autoritet.Duda nema autoritet ni nad Teodosicem i zato ide linijom manjeg otpora.Bolje da ne zove Darka kada ne zna da li ce uspeti da ga obuzda i uklopi u ekipu.
Ok je to za nekog ko se zadovoljava cetvrtfinalom.Mozda sam ja preveliki optimista posto mislim da imamo kapacitet za vise pa zato i ovako "negodujem" protiv ovakvog sastava.
Spanci su glupi sto im Gaasol jednom igra pa jednom ne igra,Francuzi isto,Turci isto tako. Samo smo mi pametni pa se odricemo najboljih igraca.

Ван мреже Психо

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 5.630
  • Репутација: +1408/-1689
  • Север у трансу лудује !
« Одговор #75 послато: 11 Септембар 2011, 22:17:32 »
Brate i na glasanju za predsednicke izbore ima onih koji se sprdaju i glasaju iz zajebancije za neku budalu.

за будале гласамо сви, дал озбиљно дал из зајебанције...

Селектор

• Гост
« Одговор #76 послато: 16 Септембар 2011, 18:05:39 »
Играју зато што тренер тако хоће.

Кад игра Ћосић јак је Мајами, кад игра Вилотић Ћаласан је још јачи :hail:

Селектор

• Гост
« Одговор #77 послато: 16 Септембар 2011, 21:18:41 »
Васил ми затвори тему па ћу морати овде

Пиши као што говориш
читај како је написано :travka:

Да га ебем , ако сам некво мрзел то је онија дн после утакмицу . Који ће бре још 6 дна да чека до следећу . Рано сабајле одо на работу , још ни петлови нису кукурикали. И док тура за прву каву помисле , леле који ће издржи даншњиви дн по овуј жегу  , како ли че ми пројде време . Ништа , спасоносно помисле , ћу искачам почесто на чурење , 5 минута док слезнем , 10 минута док исчурим и још нећи док се укачим и тако почесто и ће пројде ваљда некако . Тако и би али негде  поподне кад слнце поче иза брдана да се ваља одужи ми се времево ко рекламе на Пинк филм кад гледам . Теру клецу , на там на вам дојде време да си идем дом . Затараби „бутику“ и појдо низ улицу . Тамн размишљам како ћу на брзину да сврнем до задругу да сунем с ногу неко ладно кад ете ти звони ми мобилни , а оно онај нашана песма ми звони „ Ја сам године ...“ ја си пусти малко да ми одсвири , (јер ми мило кад у село одзвања наша песма и сви ме гледају и завиде што си ђу имам у мобилни и ником ју не давам ), па се јави , а оно с другу страну онај мојана , ока и казује да сврнем у задругу ( а ја мислим јок нечу ) и купим ччкалице ( ал се тд понада да има дом некво убаво за једење па треба зуби да ччкамо )  . Ајд на там , кад испред задругу седи комшија Мика и натегал флашу , ја му реко , о Мико кво работиш , пијеш а , ал вас бре јуче Мажић помази , пак ви одсвира кад вам затреба . Реко ћу га подјебавам малко , кад он ај молим те зајеби , не стај ми на муку , још си ми и ти са твојете зебанције фалил , него ако оч седи да давам по једно па да се разлазимо . Не беше једно већ по три мунумо , још му уз тој изедо и пола месни нарезак , па појдо дом , отвори ччкалицене , тури једну међу зуби и правац кроз ливаду . Мајће му га таман испред авлију , кад из грмање изрипи Микин мачор , ицепи ме ко свиња мрсан џак , море , све сам му по списак и газду и газдарицу .

Стиго дом , поче се качим уз басамаци , кад ми удари некв мирис у нос да одма тео да се врнем у задругу и купим још једн нарезак . Овај мојава ми за вечеру спремила прженију , само јајца , пипер и патлиџани , па докле мајку му , за кој ли мој купува ччкалицеве кад смо могли и од метлу да си ги направимо или дрвце да одељем , кво да ччкам , семће ?  Улезо у собу , она се разбашкарила , пустила Пинк и гледа некво лишће ( дали пада ил жлтеје бем ли га ) , ја реко , пак прженија а ? А она кад осу паљбу по мен , ко ми ономад по летонцини , из сво оружје тепа , не саставља . Казује , кво си дом донел , од кво да спремам ? Ја се поразмисле , па си у себе реко , у праву је , ал који сме тој на глас да каже , ако рекнем спас ми нема , него боље да ћутим и да се не карам .

Седо гладан па се размишљам , леле знам да не греши , све си паре у задругу остави , а још од како уведо оној чудо интернет тек од тг ништа не претица . Све што видим ја си наручујем , дали треба или не није битно . Битно онија са ауто да ми паркира испред авлију и донесе тој што сам наручио , а комшије гледају ли , гледају . Код њи поштар Пера само торником с мопедчено дооди , и тг им на куп и писма и пензију дава , а код мен прц , шофер испед кућу , па није битно који је дн . Море гледају у мене ко у Бога , ал ће цркну од муку . Још па кад ми од Звезду донесе чланску карту , е од тад ђи подјебавам сви , кво навијате кад нисте регистровани , кам чланске карте , нема а , а овам ми се кур.ите да волите Звезду . Море од како тек уведо интернет од мен у цел крај поголем звездаш нема , све си бре утакмице из фотељу испрати . Завалим се у фотељу , дигнем нође на троношку , принесем си пиво ил комињак , нађем оној како младиви зову стрим ( и то све џабе , који је луд да плача кад џабе има , а и онија из Звезду бш че знају дали сам ја платил или не , кој га ебе кад је џабе )  пустим , гледам и навијам . Више не морам да се ломотим по путишта , да спим по аута и автобуси , а на бензиске пумпе да ме гледају , ко што смо ми гледали лудог Деска ( што палил плевње по село , па се укачи на брег да гледа како гори ) . Не мора се ни плашим да ће ме нећи истепа што нечу да окам Толе воле . Леле кв вол , па од вола вајда има , а од овог ништа , само штета ! И вола да си вређам , јок море .

Ете тека си ја размишљам , а живци ми се напрегли ко мишићи у Владу из Шабац . Него кад њег помену дај да улезнем на форум да видим кво има . Улезо , а ко да нисам ни излазил , све си исто , онија „американац“ тсва тепа по нашиви спаситељи ко нато артиљерија , понекада се питујем дали је човек или робот програмиран да јури Лукића . Он људи кад ги ване под своје не испушћа , док мрдају , обрта једно те исто док се на сви у главу не заврти , а кад нас зашунтави ко кокошће онда цап , ко лисица нас прејебе . Ај си бегам на другу тему иначе сам и ја готов .

Одо на оној офто*****рање , кад и там исто , онија чарапан Ризла с онуј банду што је окупил око себе , ванули се око некаквог што се ко женско представил , ко некаква порнићарка . Леле ква су туј чудеса била , срамота ме и да писујем . Оп , оп  еве тема за мене , леле који ли ђу постави , џаба вам башта и матер паре за школовање давали , леле , леле , око какво се они расправљају „србски или српски“ , куку , па где сте бре видели да се тако писује или дума , куде са к , ваљда са ћ мајку му . Па покојна Јелка увек причала српсћи ( а два разреда школу имала , па ваљда је некво научила ) , а и деда Веља си вреви србсћи , нигде к нема . Са Ћ децо са Ћ . Ал ете ти га онија Вајти , он ће нас учи правопис и граматику , писује некво на 6 стране , а оно , нити га који чита,  нити пак неког тој интересује , а и он сам мислим да бш не разбира најбоље тој што пише . леле , леле кве су даншњеве школе , кво све непотребно уче децу . Ај на другу страну кад има кво да видим , онија шофер ( раиконен ) ће успоставља везу са небеса уз помоћ форум ил телефон не разуме га ал знам да не може ни уз једно од тај два , већ уз пос и молитву , ал ајд оно градско дете па можда још не знаје . Тамн и ја поче да се зајебавам , кад ете ти га онија Васил , накострешил се , оно додуше кво све и писујемо није ни чудо што је без косу остал . С голема слова поче да писује и казује ће нам подели банане . Опа , оћу бре и ја , па моја ли су уста шугава па само сливе и крушће да једу . Него како че на мен да прати овако далеко , да се не угњиле , е кад би тел са поштарчено да ми пошаље , што ми паркије испред авлију , па кад изнесе банане , ако до сг нису , тг комшије има да помру . А кад већ помену банане , сви овде казују да је по то питање најбољи онија Селектор , он ги дели и шаком и капом , дакле добар чоек , а сви се некво на њег жале , казују да некво ччка па им слиће нестају . Ма ја мислим да и он тој нешто он подјебава .

Него јучер играмо утакмицу против онија из селоно поред Београд што га Борча окају . Тамн се понада , сг ће ги сексамо , кад оно прц . У прво полувреме ко мршави и дебели ономад што играше на Преображење , наши ви дебели сакрили лопту а овија мршави само облате ни на там ни на вам .Ја чекам да даду лопту на Борху па да идем каву да си сварим , док се сви зберу око њега могу је и попијем. Ал зато не смем ни да трепћем кад је лопта код Калуђеровића , кад год трепнем лопта није више код њега , узели му , а у опсајд што седи то тек да не писујем , ко морузу да загрта , ич не мрда , ни там ни вам . Мученица лопта се уморила мислим ко ја ономад на копање . Заврши се полувреме , а ја помисле куку , ако не победимо леле , кад онија тсва опали по нашиви спаситељи , који ће њи онда да спашава . Помоли се на Бога , пољуби икону и тека сачека друго полувреме . Ау , кад поче , а оно као грмљавина кад се зачу , кад запојаше Делије , па кад упалише огањ , леле да се чоек не нагледа , ко стогови са сено кад су запалили , а дим куља ко кад олалије правимо па запалимо неку тракторску гуму . Раширили и машу с барјаци ко у бој на Косово да су пошли . И онда мора атмосвера да га је понела , малчконо бразилче Каду кад рипну па кад лопту удари са маја гери ( ко Брус Ли у филм У змајево гнездо )  и даде гол . Сви се радују и ми поред мали екрани и онија на запад и онија на исток, само онија на Север ништа , па наравно кад од барјаци , огањ и дим и не виде утакмицу . После дадомо још једн , а ја се плашим да нас нешто телеком не казни што големини бразилац Мезенга специ рекламу , ваљда неће па спонзори су ни , а и њему много мило беше што је дал гол па га понело .

Ете тека освојимо 3 бода , мени пројде још једн дн , и од сутра се мора спремам за у Чачак да идем . Нигде нече да преносе , а ја не смем да препустим место најголемог звездаша у цел крај неком другом . Него ћу сутра кад мојава отиде код комшику на каву из обор да извлечем једно прасе , па на пијац , таман ће заврши за карту , пут и неко пиво , а ако претекне еве обећавам има да купим кило кобасице и дом да донесем да ми мојава више не приговара како ништа у кућу  не уносим.

П.С. Не помага Google translate  :fingers:
:esvasta:

Ван мреже crazynorth75

• Звезда му је све
  • Idolopoklonik
« Одговор #78 послато: 22 Септембар 2011, 09:51:16 »
Ма, који бре "ујак"??? Има :esvasta: да ти испричам СВЕ у вези те легендарне утакмице! Јави се на ПП!
А за вас остале, па...

Била је то још једна од оних утакмица када се на Мару одлазило 3 сата раније. Мислим, да БУДЕШ ТАМО три сата пре почетка!!!
Кажу да је утакмица против Ференцвароша (то је било следеће коло) најпосећенија у историји нашег стадиона... Не знам, а и не занима ме. Био сам и на овој против Реала и на другој, против Мађара. Памтим само да сам живот спасао тако што сам отишао на стадион ТРИ сата пре почетка и углавио се ИСПОД ШИПКЕ. Ко зна - зна.

Углавном, ми смо моћном Реалу изашли на мегдан са једним крајње неозбиљним, да не кажем аматерским, саставом.  Неки Браца Ђорђевић? Никитовић? Па још и Џаја који је ПОБЕГАО ИЗ ВОЈСКЕ само да одигра ту утакмицу!!! Да ли треба да објашњавам да он уопште није имао нити један поштени тренинг са овом екипом?!?!

Али, НЕМА ВЕЗЕ. То је БОЛЕС КОЈОЈ ЛЕКА НЕМА.
Елем, и са оним трошним тимом играмо сасвим, сасвим добро. А онда, ко шлаг на торту, Џаја (да баш он - војни бегунац!) забија гол главом (ДААА - главом! Да не поверујеш, братеее!) пред сам крај првог полувремена за 1:0. Тамо смо изгубили 0:2. Значи пола посла је већ одрађено (тако се некад размишљало).

Нажалост, Џаја се и повредио приликом гол-акције и нема га на терену у другом полувремену. Игра неки смешан тим. Али, свеједно, ЗВЕЗДА је то. Север урла, лудује (то је било време ПРЕ Делија, пре "Шипке"...кад 1/4 Севера пева једну песму, друга четвртина другу, трећа трећу... итд. Луд'ло које је тешко објаснити. Тек, свако мало, цео стадион се уједињује у оној, "Звезда! Тап-тап-тап" Е, ту "песму" нико није морао да учи. Само  се чекало кад ће да крене  - и онда, луд'ло).

Тек, у другом умувасмо још један гол! Да не поверујеш! Згледам се са лицима на Северу... сви су у крајњем чуду. Шта?!?!? Играће се продужеци???

Елем, одиграше и тих 2x15 мин... резултат и даље 2:0за нас, одн. 2:2 у укупном скору.

И онда трећи чин - пенали. На овом горњем снимку сте већ могли да видите шта се догађало. Оно што овим снимцима недостаје је осећај ДРАМЕ док смо гледали како Браца Ђорђевић прилази лопти. Кунем вам се,  ЗНАЛИ СМО да ће да маши... тако и беше.

А онда Агилар - опалио је тако јако (изнад гола) да је скинуо семафор на југу! Љуби га НАНА! Па, Цоле Јанковић - сигурно у голманов леви угао... и онда, легендарни Сантиљана - највећи таленат Шпаније, млади центарфор, разбијач... Тек, момак се залетео, а Оља направио варку телом и онда ладно покупио лопту!
Сећам се да га је у Спортском прегледу, исто вече,  Никита упитао, "па изгледа да вам је судија овде прогледао кроз прсте", на шта се Оља само загонетно насмејао.

Браћо, да сте само били на Мари то вече! Кад је Оља одбранио одлучујући једанаестерац, небо је ПУКЛО изнад нашег стадиона! Ракете су само рокале са свих страна - наравно, највише са Севера, али било их је и са Истока, Запада и Југа... Углавном, била је то незаборавна слика... кад год лоше крене ми, ја се сетим те вечери и тог неба над Мараканом...
Предивно. И нажалост, неописиво.

Ван мреже Симке

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.052
  • Репутација: +579/-441
« Одговор #79 послато: 25 Септембар 2011, 14:58:03 »
Цитат: Вајти
Можемо ми да се замајавамо до сутра, али се сукоби налазе у самој сржи и од самих почетака навијачког покрета. И нема ту ништа лоше све док су то фер туче на руке и док у њима учествују они који то желе. Једна навијачка група синоћ напала другу, притом наши напали њихове, и то до директног окршаја није ни дошло; Боже мој, ни први ни последњи пут. А на крају дана се навијачка прича своди на то ко је јачи(или ко је бар спреман да изађе на црту), свидело се то неком или не.

а овај источноевропски фазон са ливадама у исто време и има свој шмек(фер туче, без оружја) и делује потпуно сулудо(само што не оснују навијачку лигу и рачунају бодове и гол-разлику)