Анкета

Коју ће место заузети Звезда на крају регуларног дела АБА лиге?

1.
180 (75%)
2.
50 (20.8%)
3.
5 (2.1%)
4.
4 (1.7%)
5-12.
1 (0.4%)

Укупно гласова: 240

Аутор Тема: Звезда у АБА лиги 2017/2018.  (Прочитано 53675 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 211
  • Репутација: +36/-309
  • Strong difens i tranzisn ofens
Одг: Звезда у АБА лиги 2017/2018.
« Одговор #520 послато: 09 Април 2018, 16:20:51 »
Ma kakav Pero,taman je Omic usao u ritam.
Slazem se ali nije loše da Pero malo udje da nasteluje sudije autoritetom i sikne par trojki ako je sam.  :srbinosm:

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 11.906
  • Репутација: +3464/-1858
« Одговор #521 послато: 09 Април 2018, 23:25:57 »
Visimo na ivici ambisa.....

Ponovo licimo na onog grogiranog boksera koji samo ceka nokaut da sa njim zavrse.....

Najteza situacija u klubu u zadnjih brda godina....

Mi ovo mozemo jedino u 5 meceva da dobijemo.....a treba doci do 5.utakmice....

Sutra vec mora da ekipa se digne jer opasnost vreba da se vec sutra zavrsi serija.....moraju da reaguju bilo kako...

Pobediti makar jednom u Moraci ce biti cudo....ali to nam je sto nam je.....

U govnima smo i treba sada isplivati....

На мрежи MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.138
  • Репутација: +1298/-2003
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #522 послато: 09 Април 2018, 23:33:40 »
Slazem se ali nije loše da Pero malo udje da nasteluje sudije autoritetom i sikne par trojki ako je sam.  :srbinosm:

Samo da ne udje Pero kao sto je usao u finalu kupa u varijanti basketas iz kraja...

Ван мреже ДалиборРС

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.372
  • Репутација: +876/-583
« Одговор #523 послато: 09 Април 2018, 23:35:17 »
Ако добијемо наредне двије онда сигурно освајамо титулу шта год они спремили за даље. У супротном можемо већ сад увести бесплатне карте за сљедећу сезону или се надати чуду (позивници) за Евролигу. Тешка ситуација за коју смо сами криви.

Ван мреже daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.508
  • Репутација: +1644/-1681
« Одговор #524 послато: 09 Април 2018, 23:45:49 »
Da li može neko, meni kao košarkaškom laiku, da objasni zažto su naši viskoi igrači konstano čuvali njihove niske, a naši niski visoke? To se dešavalo celu utakmicu. To je suludo i bezumno.
Da li to igrači sami odlučuju ili im tako govori trener? Da li možemo nekada probati da Ročestijem i Enisom zajedno u napadu? Da li možemo probati sa Omićem i Jovanovićem par minuta da vidimo, da probamo nešto promeniti, iznenaditi Meni igrači izlgedaju totalno nezainteresovano i vrlo često i prave mnogo glupe poteze. Možemo li nekada probati kontru napraviti?

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.809
  • Репутација: +318/-920
« Одговор #525 послато: 09 Април 2018, 23:57:39 »
Da li može neko, meni kao košarkaškom laiku, da objasni zažto su naši viskoi igrači konstano čuvali njihove niske, a naši niski visoke? To se dešavalo celu utakmicu. To je suludo i bezumno.
Da li to igrači sami odlučuju ili im tako govori trener? Da li možemo nekada probati da Ročestijem i Enisom zajedno u napadu? Da li možemo probati sa Omićem i Jovanovićem par minuta da vidimo, da probamo nešto promeniti, iznenaditi Meni igrači izlgedaju totalno nezainteresovano i vrlo često i prave mnogo glupe poteze. Možemo li nekada probati kontru napraviti?

Ја мислим Дачо да си исто питао и на теми о утакмици па сам ти и тамо одговрио.Праштај ако грешим али ево одговорићу опет.

Играњем пик енд рола (сарадње високог и ниског играча) игра се управо да би висок играч преузео ниског,а низак високог.
Ти написа да се то дешавало целу утакмицу,камо лепе среће да јесте то се дешава целу сезону.
Наравно није нужно зло да се играч преузима,постоје и још две могућности како да се брани пик или како да се брани блок али ми то не радимо.Зашто не знам,то је већ питање за тренера.

Што се осталих питања тиче.

Наш силни душан не може да схвати целе сезоне да не може да игра са високом петорком против екипа које умеју да искористе изолацију високог играча,и онда примамо кош из улаза.
Некада је рецимо Савић то бранио тако што откине тог плеја по руци па му на памет не падне да крене на улаз,али дуга је то прича.
Није само то разлог пораза.Од 4 четвртине у три смо у овој утакмици примили кош у задњој секунди.

Ван мреже daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.508
  • Репутација: +1644/-1681
« Одговор #526 послато: 10 Април 2018, 00:08:55 »
Ја мислим Дачо да си исто питао и на теми о утакмици па сам ти и тамо одговрио.Праштај ако грешим али ево одговорићу опет.

Играњем пик енд рола (сарадње високог и ниског играча) игра се управо да би висок играч преузео ниског,а низак високог.
Ти написа да се то дешавало целу утакмицу,камо лепе среће да јесте то се дешава целу сезону.
Наравно није нужно зло да се играч преузима,постоје и још две могућности како да се брани пик или како да се брани блок али ми то не радимо.Зашто не знам,то је већ питање за тренера.

Што се осталих питања тиче.

Наш силни душан не може да схвати целе сезоне да не може да игра са високом петорком против екипа које умеју да искористе изолацију високог играча,и онда примамо кош из улаза.
Некада је рецимо Савић то бранио тако што откине тог плеја по руци па му на памет не падне да крене на улаз,али дуга је то прича.
Није само то разлог пораза.Од 4 четвртине у три смо у овој утакмици примили кош у задњој секунди.

Hvala, nisam ja bio u pitanju na temi o utakmici. Sad prvi put pitam.
Jasan mi je tvoj odgovor a jasno mi je i da centar ne može sačuvati pleja više od jednom do dva puta na utakmici ili faulom kao što ni plej ne može sačuvati centra osim faulom.
Naši igrači se nisu ni trudili da "svako uzme svog" već kako ovi ukrste jednom i naprave blok naši tako ostaju. Za mene je to strašno kao da npr. Milijaš ostane da čuva Radonjića na brisanom prostoru.

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.809
  • Репутација: +318/-920
« Одговор #527 послато: 10 Април 2018, 00:15:23 »
Hvala, nisam ja bio u pitanju na temi o utakmici. Sad prvi put pitam.
Jasan mi je tvoj odgovor a jasno mi je i da centar ne može sačuvati pleja više od jednom do dva puta na utakmici ili faulom kao što ni plej ne može sačuvati centra osim faulom.
Naši igrači se nisu ni trudili da "svako uzme svog" već kako ovi ukrste jednom i naprave blok naši tako ostaju. Za mene je to strašno kao da npr. Milijaš ostane da čuva Radonjića na brisanom prostoru.

Не љути се друже али за Милијаша и Радоњића ћеш морати ти мени да објасниш ја сам са знам фудбала танак.

Па није нужно зло да висок играч преузима ниског,опет кажем ти зависи од тактике коју игра екипа.Неке екипе преузимају,неке не а неке само поједине играче.Опет то је до неке тактике у одбрани коју ми као екипа играмо.Искрено да ти кажем погледај почетак утакмице и први кош будућности и све ће ти се казати само.Лесор се труди да не смета центрима будућности када закуцавају.И то да не смета противничким центрима му иде од руке целе сезоне.И онда нам се појави стручњак и каже ја сам крив због притиска.Не сине Душане ти си крив јер не знаш.

На мрежи Пјановић-18

• Члан ФК
  • Поруке: 1.807
  • Репутација: +990/-306
« Одговор #528 послато: 10 Април 2018, 09:29:02 »
Počeli smo utakmicu tako što smo branili iskakanjem. Gde nam je baš i namera bila da sprečimo da visoki preuzmu njihove bekove, ali nam se onda desilo da kroz reket zviždi. Centar se ne vrati dovoljno brzo, a ovi sa strane ne pomognu i ispadne lagano polaganje.

Kada je trener to promenio i rekao da se više ne iskače malo smo se stabilizovali, ali su se posle nekog vremena i oni prilagodili i počeli da trpaju 1 na 1.

Nije nikakva tragedija, nego borba do titule. Žao mi je što nemamo nekog Raška u ekipi. Mnogo znači u ovakvim serijama igrač koji bije laktovima, koji te ošine na ulazu da ti seva podlaktica nedelju dana i sl.

Ван мреже balja

• Веран као пас
  • Поруке: 725
  • Репутација: +182/-515
« Одговор #529 послато: 10 Април 2018, 21:17:38 »
Teško dobijena druga utakmica a mogu misliti kako će biti sledeće dve u Podgorici gde je sve spremno da Milo slavi pobedu na izborima jer je naglasio da Srbi nikako ne smeju pobediti. Kolko li je para potrošeno na logistiku u koju spadaju sudije videlo se na ove dve utakmice gde su igrači budućnosti čašćeni ličnim greškama Zvezde koje nisu bile gde su njihovi igrači pravili non stop faulove u napadu a svirano je našim igračima. Očekujem da u petak uradimo ono što se mora uraditi a to je da zaigramo jako od samog starta utakmice sad smo se navikli jedni na druge i nije nemoguće da dobijemo s tim što bi to bilo senzacija s obzirom na roster od realno 8 - 9 igrača a oni igraju sa punih 12. Pamtim vreme kad je Radonja igrao sa tih 8-9 igrača i tek kad je proigrao sa svih 12 imao je uspeha. Pokazalo se produktivno kada je Feldin krenuo da probija po sredini ili desno da su oni nemoćni da dobiju utakmicu jer cele sezone treniraju da levu stranu zatvore zbog Ročestija. Moj bi savet treneru bio da malo promeša polazne akcije i da Roč kreće sa desne strane napada jer će ovi ostati kao bez gaća. Nemaju igrača koji može da odigra snagom protiv naših petica i to bi bio recept ako nam sudije dozvole da igramo ako sviraju kao ove dve utakmice teško veoma teško. Igrali su danas na Doelmana jedan na jedan i kad je Janković pored njega ovaj ne može da pogodi ništa. Očekujem takodje da Bjelica da svoj doprinos i rastereti pogotovo Davidovca koji ima strahovite probleme jer pokriva i dvojku i trojku i spušta se pod koš protiv nižih igrača i to je ogroman fizički napor. Samo 20% bolji Bjelica i mi imamo prednost u reketu. Opet naglašavam druga utakmica u Zagrebu je putkoaz kako treba odigrati protiv njji u Podgorici. Probijanje u reket pa povratna lopta i da proradi jedan od šutera. Nadam se da se samopouzdanje podiglo ovom pobedom i da ako se igrači podrede timu biće sve kako treba. Ma idemo bre Zvezda je sve.

Ван мреже stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 11.906
  • Репутација: +3464/-1858
« Одговор #530 послато: 11 Април 2018, 00:19:18 »
Dobro je....glava je iznad vode.....prezivesmo....drago mi je da je ekipa reagovala....jeste bilo na guzove ali pobeda se pise...

Sada se situacija malko menja....

Pritisak je na njima....

Nama jedna pobeda donosi 5.mec i titulu....siguran sam u to....

Operacija Moraca moze da pocne....

Ван мреже Inkvizicija

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 26
  • Репутација: +22/-22
« Одговор #531 послато: 11 Април 2018, 01:00:57 »
ne smijemo s uma smetnuti ovo nocasnje bezobrazno potkradanje . Treba zakuvati dok jos ima vremena, ako se ispostavi da su tacna i ova imena sudija za trecu utakmicu, crno nam se pise.

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 478
  • Репутација: +826/-150
« Одговор #532 послато: 15 Април 2018, 00:36:09 »
Пошто нема јединствена тема за ову сезону ставићу овде.

Да сумирамо сезону јер оно битно је завршено. Домаће првенство играмо за престиж.
Научен сам да никад не вређам играче и тренера своје екипе па нећу ни сад употребити тешке речи.
Ја сам по природи прженица и то велика што се може видети и кроз моје постове. Па било да играмо са Реалом, ЦСКА, Тамишом, Смедеревом или да имамо одличне играче и тим или као сад овако нешто догод се игра вероваћу у тим.
Да одма кажем да нисам разочаран овом сезоном. Мислим јесам на неки начин зато што се овако завршила али то сам и очекивао, чак је резултатски и премашила моја очекивања.
Као што сам рекао велика сам прженица али увек на почетку сезоне сагледам тим и његове могућности па ми онда овакве утакмице лакше падну.

Ми смо сезону почели са два пензионисана играча ( Кешељ и Антић ), са једним који је једном ногом у пензији ( Бјелица ), са два играча за која кажу да су талентована али на жалост немају кошаркашки мозак, бар не још ( Лесор и Јанковић ). Са играчем на којег се после пар кола није рачунало ( Јовановић ), са Добрићем и Давидовцем којима је ово прва оваква сезона. Јесте, играо је Добрић и прошлу али ове је гурнут у праву ватру. Са Лазићем којем овакав систем игре не одговара, јер он није уметник са лоптом већ играч задатка. Фелдин, дивљи играч који ако крене да трпа биће најбољи а ако закаже онда постаје лош по тим. Почели смо сезону са само једним плејом ( Рочести ) што је премало да би се играла озбиљна кошарка. Јесте после доведен и Енис али он није плеј већ бек што се видело кроз његову игру. И на крају је доведен и Омић по речима Човића играч са којим ћемо да узмемо трофеје. На све то надовезала се повреда Дангубића баш кад је дошао најбитнији део сезоне. Нажалост два трофеја су отишла од нас.
Е кад на овако набацан и накарадан тим поставиш и тренера који тек почиње свој тренерски пут у озбиљној кошарци и који још нема изграђен ауторитет да створи од ових играча тим на какав смо навикли, тешко.

Е сад зашто нисам разочаран овом сезоном и зашто је она и премашила моја очекивања.
Кад на почетку видиш тим какав имамо и видиш да се временом ништа не мења постанеш свестан његових могућности. И једноставно не очекујеш ништа превише.
Ми смо са овако набацаним играчима а некима је и прошао кошаркашки воз остварили 11 победа у најјачем европском такмичењу. Хвала им на томе. Више нисам могао да им тражим, кад сагледам реално све. Били смо први на крају регуларног дела аба лиге и играли финале које смо нажалост изгубили.
Као велика прженица наравно да сам се надао титули. Али као неко ко сагледава све аспекте, хвала им и на том финалу. Очигледно да више није могло или није смело. Што говори о квалитету кошарке на овим просторима.
Изгубљен је и куп. То је једино што могу да им замерим. Јер мислим и да смо са оваквим тимом требали да га освојимо.

Шта ће бити на крају сезоне не знам, ал знам да ћу ја и даље бити ту.
Дал остао Човић или дошао неко други ЗВЕЗДА ЈЕ САМО ЈЕДНА.
И еврокуп је добро такмичење има и ту доста добрих и занимљив утакмица, мада ја и даље верујем да ћемо ми неким чудом опет играти евролигу.
Ако се то деси рећи ће многи да је незаслужено. Слажем се али и многи други клубови су ту незаслужено, не зато што они нису добри већ што нису кроз своје првенство обезбедили играње већ им је моћ тј. новац дало то право. Јебига живот није правичан али ни спорт није више спорт већ бизнис.

Како год да се заврши ова сезона и каква год да крене следећа моје место неће бити празно а надам се ни ваше у хали.

Не може се стално бити на врху, некад се мора и пасти.
А прави шампион и велики клуб зна како и да устане.
А ми јесмо то. Ми смо велики, ми смо шампиони.

Иако је ово тужна ноћ што се тиче досадашњег дела сезоне ја ћу се захвалити тиму на овоме до сад. Било је великих победа а било је и тешких пораза. Боље играче нисмо имали, то нам је што нам је. Покушало се овако није се успело. Биће боље!!!

ЗВЕЗДА ЈЕ ЖИВОТ СВЕ ДРУГО СУ СИТНИЦЕ

Ван мреже ДалиборРС

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.372
  • Репутација: +876/-583
« Одговор #533 послато: 15 Април 2018, 01:55:54 »
Што се тиче ове лиге, за мене је то поглавље завршено. Надам се да ће што краће трајати и да ћемо на неки други начин доћи до Евролиге.

На мрежи Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.587
  • Репутација: +5128/-5528
« Одговор #534 послато: 17 Април 2018, 14:06:28 »
Partizan najgledaniji kao domaćin, Zvezda kao gost u ABA ligi | Košarka |  Novosti.rs   
Beta | 17. april 2018. 12:07 |
Mečeve crno-belih na 11 susreta u "Pioniru" je u proseku gledalo 4.591 gledalac, dok je crveno-bele na strani gledalo 3.800 ljudi.

Košarkaši Partizana najgledanija su ekipa na domaćem terenu u ABA ligi ove sezone, dok je Crvena zvezda najgledanija na gostovanjima, saopšteno je danas na sajtu tog takmičenja.

Kako se navodi, kao i prošle sezone, Partizan je na svom terenu najgledaniji, a ove sezone imao je prosek od 4.591 navijača u 11 utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić". Crno-beli nisu igrali u plej-ofu, a ukupno ih je gledalo 50.500 ljudi.

Drugi najgledaniji domaćin je Zvezda sa prosekom od 4.416 ljudi u 15 utakmica, dok je Zadar, koji nije igrao u plej-ofu, treći sa 4.341 u 11 utakmica.

U utakmicama na gostujućim terenima Zvezda je najgledanija sa prosekom od 3.800 ljudi u 14 utakmica, dok je Partizan u 11 mečeva gledalo 3.041 navijač. Treća je Cedevita sa 2.940 ljudi u 13 utakmica.

Novi šampion ABA lige Budućnost je četvrta najgledanija kao domaćin sa 3.402 navijača u 15 utakmica, a kao gost je peta sa prosekom od 2.807 u 14 mečeva.

ABA liga je navela da je ove sezone utakmice tog takmičenja uživo gledalo blizu 400.000 ljudi, odnosno da je prosečna posećenost utakmicama porasla za 24,5 odsto u odnosu na prošlu sezonu. U sezoni 2016-2017 prosek je bio 2.046 gledalaca, a ove sezone 2.547 gledalaca.

Prosečna posećenost utakmicama ove sezone druga je najbolja u istoriji ABA lige, posle sezone 2012-2013, kada je mečeve u proseku gledalo 2.723 navijača.