Аутор Тема: Историја Срба  (Прочитано 32187 пута)

pedja789, АлекСале, 00 Деки и 2 гостију прегледају ову тему.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.921
  • Репутација: +2283/-4545
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
Одг: Историја Срба
« Одговор #740 послато: 17 Мај 2018, 14:53:11 »
jos nesto o regligiji danas, bem ih u usta

Amfilohije juce za Danas

Prema njegovim rečima, rečenicu patrijarha Irineja da „sve što je na silu oteto može da se vrati, dok poklonjeno ne može nikada“ treba da „shvate i naši punoglavci koji ne znaju šta je narod i istinski čovek, nego sve žrtvuju debelom crevu, prihvatajući evro-američku civilizaciju koja je gora od komunizma“.

Zato ne volim Banove, jer bi Biik mogao da nam objasni sta se nalazi u debelom crevu! On to zna najbolje

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=05&dd=16&nav_category=12&nav_id=1393275

a uhvatih i oovaj clanak na sputniku, Ohridska Arheskopija

https://rs.sputniknews.com/analize/201805161115615575-obelezavanje-ohridska-arhiepiskopija-hiljadugodisnjica-srpska-pravoslavna-crkva-/

Nameless, je postovaio tog teologa, dimitrijevica koji mudruje i ovde

procitaje pazljivo, ako ne mozete da srocite barem 10+ pitanja od fundamentalnog znacaja, i istoriji nemate pojma, i to trebate da prigvatite, ne zato da vam ja RW pokazao koliko znam, vec da se zainatite do je dokucite

Ohridrska arhieskopija je i deo nas, naseg naroda,. jesti bla de dosta godna pod bugarskom, Vizantiskom uticajme, pa STA...pa STA, ko da pecka nije bila po nekim uticajem.

Koliko od vas zna da je Hilandar bio 150 godina pod Bugarima?  da se odrekenomo njega?

ili da dozvolimo, da 1000 godina Crkvu damo \makedoncima, ili bugarima

E gde je tu Amfilohije da kazepunoglavci sta radite

probem je taj, jer njima samo Pecka patrijasija nesto znaci, jer su tamo glavni.
Zasto na primer \ohridsku, sade ne uzmu pod patrotinat i vizantija i  Bugari i mi, i neka je zajednko vodimo.......je iskreno mi smo je igubili.

a ti SRBI koji jos uvek zivo tamo su na nemilosti

bitno je za ove punoglavce da svaki dan kazu kako mi imamo odlicne odnose sa makedonijom, KAKO, kada ti hapse Vladiku i drze ga u zatvoru par godina, kako kada imamo 3000 manastira tamo, a oni stavljaju svoje popove i monahinje...kako, kako?

a da, Kokeze nas vode..sibicari..Toncev, da li ima dvojno drzavljanstvo? pa sta se onda bunimo. ovaj preplivao Drinu, ovaj pobegao iz austrije....ako je tako bilo TADA....mogli bi barem danas da krenemo u nesto bolje

ali zato taj dimitrijevic ne posistaje, da mi je znati za koga radi
« Последња измена: 17 Мај 2018, 14:57:59 Red Warrior »

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.992
  • Репутација: +4515/-9350
  • "реалиста"
« Одговор #741 послато: 17 Мај 2018, 15:05:08 »
Ратниче, ко је основао Охридску архиепископију?

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #742 послато: 17 Мај 2018, 15:18:39 »
Ратниче, ко је основао Охридску архиепископију?

Odlicno pitanje, nemam pojma...

to je nesto sto smo preskocili kao da  nije postojalo...a prve crkve su bile 300AD.

Vidis, ja to gledam ovako, je sam bio u ribolovu/krivolovu jedno par meseci na ohridu, a kod rodjaka, isto tako na skadru par meseci

Uopste nemam nikakvu sumnju, da na ta dva mesta, u srednjem veku se sve odvijalo...imao si vodu, ribu, divljac.......

Zato sam sa odusevljanjem citao da je skadar bio taj bi centar drzave, pa u jedno vreme i Ohrid za Brankom, jer mi izgleda logicnim..

Danas, kad citam, kako smo mi te delove odbacili, dodje mi da placem, koliko je usko bilo to nase vodjenje SRBA

a kad procitam o Koci Popovicu, Rankovicu, tih istih ljudi koji su Stvorili Makednosku Crkvu 1967 godine, i tako nas ujebali do danas...za ziveli u vilama do kraja zivota, je nesto neopsivo bolno

Ван мреже uskee1512

• Јебач пресретач
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.461
  • Репутација: +2309/-2552
  • А мозга неема-у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА
« Одговор #743 послато: 17 Мај 2018, 15:24:25 »
Кад сте већ код тога како смо се ми ујебавали на разне начине,а јесмо много пута до сад ево и једног текста о људима који су нам блиски...препознаћете их:
Цитат
ЕРОПСКИ ДРАВИДИ

На овој фотографији, насталој пред Други светски рат, налазе се оковани Дравиди који су крали аријевску децу, вадили јој очи и тако је продавали, вероватно за просјачење.

Сукоб Дравида и Аријеваца је најстарији сукоб два људска рода. Први пут су се сукобили током заједничке сеобе из Месопотамије на исток, где су у подножју Хинду Куша, пре око 40.000 година, преци Аријевца (хаплогрупа Р1а) извукли дебљи крај и као поражени отишли на супротан крај света, у Европу, а Дравиди населили југ Индије. 

Око 2500 година п.н.е. су у Европу дошли данашњи западни Европљани (група Р1б) и извршили геноцид над осталим групама, а највише над групама Р1а и И2а, чијим су спајањем касније настали Словени.

Део групе Р1а је преживео и асимиловао се у групу Р1б и данас заједно творе немачку нацију. Други део групе Р1а је око 2.200 године п.н.е. спас од уништења потражио на Уралу, одакле је већина  око 1.500 година п.н.е. населила север Индије.

Аријевци су у Индији остали више стотина година, све до доласка новог таласа Дравида. Аријевци су након новог пораза напустили Индију и преко Ирана и Мале Азије се вратили у Европу.

Током средњег века су се околности промениле, па у Индији највишу касту чине Аријевци, док су Дравиди у најнижној касти. У потрази за повољнијим статусом и условима живота, део Дравида је мигрирао из Индије у Европу, где се старо непријатељство наставило. Европљани, већином Аријевци или са њима помешани, шиканирали су Дравиде, које су прозвали Циганима.

У Европи су се Дравиди доследно држали своје суштине и очували своју културу, док су по питању форме били веома прилагодљиви, па су са лакоћом прихватали веру већинског народа државе у којој живе, а своју лојалност доказивали обављајући прљаве послове за рачун власти. Тако су у Македонији на сред улице чекићима разбијали лобање заробљеним и везаним српским четницима, а у НДХ служили као чувари логора и гробари.

Али има и другачијих примера, па је трубач Ахмет Ахмети, на пример, пресудно утицао на победу српске војске у Кумановској бици.

Док у Индији Дравиди никада нису изједначени у правима са Аријевцима, у Европи је апартхејд формално укинут, па се Дравидима поред новог идентитета (Роми) обезбеђује и снажна финансијска подршка кроз разне програме развоја, финансираних од стране западно европских влада. у Европи су Дравиди најбројнији у Румунији, с тим што Србија има велике изгледе да убрзо преузме примат по броју Дравида по глави становника.

Турци су током своје владавине Дравиде протеривали из Мале Азије на Балкан, а многи су и добровољно долазили из западне Европе, где је нетрпељивост према њима увек била јаче изражена него на Балкану.

Након побуне албанских фисова на Косову,  Шиптари су све Дравиде протерали у Поморавље, где и западноевропске државе депортују остатак својих Дравида, што је поред признања Косова као самосталне шиптарске државе, још један битан услов за пријем Србије у ЕУ.
« Последња измена: 17 Мај 2018, 15:33:37 uskee1512 »

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #744 послато: 17 Мај 2018, 15:34:23 »
Немаш појма а својаташ. Како то може?
Читао сам Бокана како у свом епском заносу пише о манастиру Свети Јован Бигорски, направи га на колевку српства. Реко ОК, дај да видим мало о историји манастира, пошто га ја познајем без историјске позадине. Кад оно не може јасно да се уврди ко га је основао, има пар теорија. То овога није спречило да манастир својата из све снаге.

Охридска Архиепископија сеже пре Немањића. Ко је тамо живео пре периода Немањића? Ко је све владао тим просторима у периоду пре и после оснивања Архиепископије?

едит: Ушке  :hail:

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #745 послато: 17 Мај 2018, 15:42:30 »
Немаш појма а својаташ. Како то може?
Читао сам Бокана како у свом епском заносу пише о манастиру Свети Јован Бигорски, направи га на колевку српства. Реко ОК, дај да видим мало о историји манастира, пошто га ја познајем без историјске позадине. Кад оно не може јасно да се уврди ко га је основао, има пар теорија. То овога није спречило да манастир својата из све снаге.

Охридска Архиепископија сеже пре Немањића. Ко је тамо живео пре периода Немањића? Ко је све владао тим просторима у периоду пре и после оснивања Архиепископије?

едит: Ушке  :hail:

Sta bre svojatam!

jel su ziveli  Srbi tamo, jer bilo nase u vreme Branka, a nadalje..pa u Jugosalviji...uostalom, ogromna je to teritorija bila

Gde sam ja rekao da mi imamo eskluzivno pravo?  Imamo pravo, da brema budemo deo

OK Samujlo je bio glavni...mene u skoli su ucili da je bio makednonac, a sada ispade bugarin..

ja ti kazem samo da bugari  rade na tome, i sa pravom, jer im se ime pominje .....a i mi treba da radimo, jer je to bila crkva

slovena Srba i Bugara

Ko ima vise prava, je vec jedno drugo pitanje, onaj ko je jaci

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #746 послато: 17 Мај 2018, 15:55:40 »
Posto si pomenio Sv Jovan Bigorski, o kome nemam isto tako pojma

mogao si i cuveni Rila manastir u Bugarskoj

Koji je bio bugarski, dok ga nije obnovio RELJA krilatica ili ti HRELJA

Ciji je to sad manastir? po tvom. i da li je to bitno toliko, znajuci  da kad setas u njemu,, nas na napravio

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #747 послато: 17 Мај 2018, 16:35:57 »
Мени није толико битно, али људима који се тиме замарају јесте.

Мој ортак раду у овој цркви у Охриду

Стара преко 1000 година. Подигли је Бугари, а испод су темељи још 9 грађевина ранохришћанских. Не једна поред друге, већ 9 НИВОА грађевина. У дубину. Значи ова црква, тисућлетна, је десета у низу. Тамо дођу и Срби и Бугари, па их слушам шта причају, јер није мали број оних који коментаришу наглас. Свако својата.

А чија је заправо? Па, мислим да може да се каже да припада бугарском културном наслеђу. Исто као што може да се каже да српском наслеђу припадају цркве и манастири у скопској Црној Гори рецимо. Као православне богомоље припадају свим православцима, ту не постоји разлика.

Међутим баш те ствари се користе за повлачење граница и својатање територија. И у том контексту је битно чији је јер доказује нечије присуство негде, као народа и/или као управе.

Данас, цркве и манастири су оног народа у чијој су држави. Што кажеш ти право јачег. Моја територија и све на њој моје. Али кад служи као аргумент у историјској расправи, иде се од почетка.

Зато те питам ко је основао Охридску Архиепископију. Јер није циљ да будемо део колико видим, већ се својата. Не с твоје стране, али неколико дана по интернету читам такве ствари. И довољно је да један Бокан напише еп о тој теми где ће наравно да стави фокус на неких 500-600 година под Србима а све остало да изостави, и добијеш непотпуно информисане људе са усађеним сентиментом ка тој теми. Такорећи - пропаганда.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #748 послато: 17 Мај 2018, 17:36:58 »
Tako je svi se svojataju, za medju, zidine a kamo li za nesto od vrednosti. a svi pravoslavci i hriscani.
govorim o ovoj temi.

Te crkve na ohridu su BISER, ne samo sto postoje slojevi, vec i sto pokazuje mnogo stvari za koje nikakda nismo culi

A bi moglo od vaznosti da stane na par strana u knjigama. Pa se postavllja pitanje, zasto to ne ucimo?imanje

Negde sam procitao da je Vuk Brankovic zavrasavao neku Crkvu u Ohridu, negde 1367-8 godine, sto samo po sebi ti pokazuje da njihvi odnosi na tereni nisu bili samo zlo, i otimanje.

ti kada pitas, obicnog Srbina, a albanci u to vreme, to je tabula raza, nemaju pojma, a albanaca koliko hoces, da cak i Dusan silni je imao problema sa njima pa je postaljao albance za vladare...

Sada, postavllja se pitanje plemica, da smo mi tada ziveli i bili plemici, bilo bi nam  super, ali da smo bili sljakatori, sto smo svi, vecina, ne bi nam bilo lako da prezivomo

Sta meni smeta, a te  da Makedonci, za SRBE, prave svoje....Marko, Vukasin, Ugljesa, svi manasitri koji su dignuti u to vreme, si SRPSKI

Da Srbi lazu da je Tvrdko bio pravoslavac,  nije a nije i bio neki religozno fanatak, vec je primao i bogumile....

Da Rilski manastir, ko je je obnovio Hrelja, da se kaze ko on bio, kao i Konstantin Dejanovic, koji je dao manastir Lesnovo Hilandaru, ili Hreljin manstir SV Mihajla u Stipu, isto tako holandaru

a ne da se laze, i imputira da su bili nesto, sto nije...po mi jevreca uvreda nego  da imamo odnose sa nekom zemljom...Znaci ne postujes svoje pretke.

da izvucemo iz plakara stare kraljeve Vojislava, bodina, da se borimo za Skadar, Skoplje ponovo, barem istorisjiki...ako mi necemo, ima ko hoce!

Ovako svaki dan slusamo, kao pickousti ima problema...ima, sa Kokezama oko njega. ako neko moze ovda na forumu da mi kaze, dal je neka premijerka sa homoseksulnim nagonima uspela da pobedi na bojnom polju, veceras ima da jasem sa njom ko janicar.
« Последња измена: 17 Мај 2018, 17:42:28 Red Warrior »

Ван мреже ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.290
  • Репутација: +435/-1023
« Одговор #749 послато: 17 Мај 2018, 17:46:05 »
Ne znam ko je osnovao ali u njoj ima pola objekata koji su zaduzbina srskih kraljeva, careva i drugih velikasa.
A tacan broj objekata vjerskih u Ohridu je 365 cini mi se.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #750 послато: 17 Мај 2018, 17:48:16 »
Ne znam ko je osnovao ali u njoj ima pola objekata koji su zaduzbina srskih kraljeva, careva i drugih velikasa.
A tacan broj objekata vjerskih u Ohridu je 365 cini mi se.

gde to ima da se nadje? ja znam za 5, sto treba da me je sramota

Ван мреже ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #751 послато: 17 Мај 2018, 18:03:24 »
U Ohridu i okolini ima 365 Crkava, Manastira i ostalih vjerskoh obejakata.

Ne znam ih ni ja bas sve niti sam u svima bio :).

I bio sam u ovoj crkvi Svete Sofije koju je postavio Empty. U samoj blizini imaju jos dvije male

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #752 послато: 17 Мај 2018, 18:33:11 »
Тако је, 365 у том реону. Волео бих да видим колико њих, стриктно на том простору, су подигли Срби. Не знам ни како бих пронашао такав податак, ал било би занимљиво.

То би значило да смо, као народ, дали дебео допринос током историје Архиепископије. А опет, како расподелити цркве онда? Направити црквене границе које секу дрђавне и етничке, па да свако заокружи своје објекте?

Ван мреже MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.144
  • Репутација: +1299/-2004
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #753 послато: 17 Мај 2018, 19:01:32 »
U Ohridu i okolini ima 365 Crkava, Manastira i ostalih vjerskoh obejakata.

Ne znam ih ni ja bas sve niti sam u svima bio :).

I bio sam u ovoj crkvi Svete Sofije koju je postavio Empty. U samoj blizini imaju jos dvije male

To za 365 ( jedan verski objekat za jedan dan u godini ) je legenda koja datira jos od sredine 15 veka... Tacan broj se nigde precizno ne objavljuje upravo da bi ova legenda mogla da zivi ali je svakako manji.. Odredjen broj verskih objekata je preziveo istoriju jer je tokom okupacije od strane otomana bio pretvoren u dzamije da bi se kasnije ponovo vratio u hriscanske... Ono sto se jedino zna je da je izmedju 70 i 80 verskih objekata otvoreno za javnost u zavisnosti od obnove i rekonstrukcije u datom trenutku... Ali svakako broj verskih objekata na jednom mestu ili bolje reci blizoj okolini za svako postovanje...
« Последња измена: 17 Мај 2018, 19:08:08 MohikanacDzek »

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #754 послато: 17 Мај 2018, 19:40:01 »
Moхиканац, има. Сад дал је 365 не знам, ал има баш пуно. А за велику већину знају само локалци, и велика већина су баш мале.

Ево у сред Калета

Около по брдима, по селима, струшки део и данашња Албанија, по шпиљама и којекаквим забаченим местима да Турци не би нашли. Неке нису ни цркве, већ су места где је стена осликана фрескама.

Ево ти слика цркве Свети Јован Канео, са воде.

Овуда током сезоне прођу стотине људи чамцима, а нико не зна да у шпиљи има "црквица", стене су осликане фрескама. У кампу Градиште, 15км од града, на једној од плажа где долазе шминкери из Скопља и где су највеће електро журке током лета, у сред гунгуле има улаз у шпиљу где је уклесана црквица и осликано пар фресака.

Тако да тај број можда није скроз тачан, али не верујем да је драстично мањи.

едит:
Off Topic
Odredjen broj verskih objekata je preziveo istoriju jer je tokom okupacije od strane otomana bio pretvoren u dzamije da bi se kasnije ponovo vratio u hriscanske...

Off Topic

« Последња измена: 17 Мај 2018, 19:54:54 EmptyClip »

Ван мреже ajkula_bg

• Звезда му је све
« Одговор #755 послато: 17 Мај 2018, 20:21:09 »
Sveti Kaneo je mirovina.
Ima tamo i krst dzamija.
Interesantna prica.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #756 послато: 17 Мај 2018, 20:33:04 »
bio na Kaneo 2 meseca, dve godine, kuca glumca ilije djuvalekovskog bila

lovili ribu i bacili mrezu tamo ka strugi, a panduri mi u trsku, ne moze da te najde ni bog
inace znam za tu spilju i crkvicu ispod

inace cela struga je bila metoh hilandara

imace sto tice kuce, bila na samom vrhu, a fini pasak uspred,,,sunce retko da smo videli, a kuca uklsana u steni...sada je ne vidim? nije ni bilo pontona, ni ljudi  ne moze da se nadje sliks na netu samo naselja ribarskog iz tog ugla

<br /><br />a

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #757 послато: 17 Мај 2018, 21:21:42 »
lovili ribu i bacili mrezu tamo ka strugi

Чувено место усред ничега - на вежџа (изговара се ко једна реч). На нашки - на обрви. Бациш један конац и за двајс минута идеш кући с две-три рибе.

imace sto tice kuce, bila na samom vrhu, a fini pasak uspred,,,sunce retko da smo videli, a kuca uklsana u steni...sada je ne vidim? nije ni bilo pontona, ni ljudi  ne moze da se nadje sliks na netu samo naselja ribarskog iz tog ugla

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #758 послато: 17 Мај 2018, 21:53:12 »
gde li nadje ti sliku?  ko da sam sada tamo

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 19.737
  • Репутација: +3096/-2505
« Одговор #759 послато: 17 Мај 2018, 22:18:23 »
Има Емпти твој досије (са све отисцима шоље за кафу), па само вади по потреби  :mrgreen: