Аутор Тема: Историја Срба  (Прочитано 31624 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.986
  • Репутација: +4513/-9345
  • "реалиста"
Одг: Историја Срба
« Одговор #760 послато: 17 Мај 2018, 22:53:50 »

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.921
  • Репутација: +2281/-4542
  • ....stavio svog ratnika u njenu ikebanu
« Одговор #761 послато: 18 Мај 2018, 10:03:39 »
Има Емпти твој досије (са све отисцима шоље за кафу), па само вади по потреби  :mrgreen:

Pa cuj, zna proces hvacanja ribe,  ima slike iz camca, ili je krivolovio kao ja, a  mozda ujedno i referisao!

Salu na stranu, imam jos nesto da dodam za Kaneo

Ima malo sunca to ribasko naselje, ili barem kuca gde sam bio....a suncano

i tako nadjem, ja kutak, koji zelim da podelim sa vama

Ides tom kozijom stazom iz ribarskog naselja Kaneo, skrenes levo ka Crkvi, i dodjes na cosak, ali ne skrenes prema crkvi, vec nastavis dalje

Tu sam nasao svoj duhovni mir...kameni neki put..sa leve strane si na steni i gledas u jezero, a sa desne ti neka suma, ali ne prepuan drveca i trnja vec zelena trava i proredjeno drvece.....a nigde nikoga....i tamo samo provodio po ceo dan kad nismo bili u ribanju

stalno sam se pitao, posle kad sam citao kastanedu i Ucenje don Juana, zasto bas na tom mestu? neko ko je citao, a trebali bi svi,  naci ono mesto gde se ocesas nekako najbolje. kao da je energija ulazila u mene. razmislite, zasto bi ljudi u davninima pravli nekoliko crkvi jednu pored druge? sigurne ne radi prostora, vec neke energije, koja je nobjasnjiva

Pa nisam ja iz vojvodine, gde je sve ravno, vec iz Boke kotorske, koja je isto tako lepa, ali nikada nisam imao taj osecaj..

i naravno, pocnem da istrazujem.

sta tada nisam znao, da je u toj sumi bila i crkva sv Klimenta...i predpotavljam da ima NESTO , neka imaginarna linija koja tajno svetli preko te dve Crkve, SV Kanea, i Sv Klimenta.

Sada su makednoci napravili tamo veliki kompleks koji se vidi na slici, za koji mogu da se kladim, da vecina u srbiji nema pojma, a mozda su i upropastili tu liniju

Obavezno, kad odete, posetite ovo o cemu pricam, i vidite da li sam u pravu. Te dve crkve nikada nismo smeli da predamo bez prigovora samo zarad toga.

<br /><br />
« Последња измена: 18 Мај 2018, 10:13:15 Red Warrior »

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #762 послато: 18 Мај 2018, 11:47:19 »
Ал памтиш јбт.

Јесте, од Канеа кад кренеш на горе дође се до места које се зове Плаошник. То је место на ком је Свети Климент подигао цркви, а касније и први православни универзитет у Европи. Ја сам тамо копао, цео град је на том брду, темељи огромних базилика ранохришћанских и шта све не. Ту цркву су Турци срушили и на њој подигли кухињу за сиромашне, и због тога се то место зове и Имарет.

To je срушено, а на старим темељима је подигнута Климентова црква, и мошти су му ту премештене.
Сада тамо разваљују све и подижу универзитет, само без икаквог осећаја већ туку велике зграде и то нинашта не личи.

Off Topic

Много је то тамо старо. Град на граду, хришћански центар овог дела Европе. Од Светог Еразма па на даље, Јерусалим на европском тлу.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #763 послато: 18 Мај 2018, 12:11:39 »
auuuu sta uradise nesrecnici :a078:

verovatno sam ja osecao tu istoriju, podzemne gradove , dusu, pa sam se zato osecao predivno na tom mestu. jebiga,, nisam nesto religiozan, valjda se vidi u mom pisanju.

ali kako je upropastise, je tipicno za stoku koja dodje na vlast.

Medjutim moram Makedoncima da odam priznanje. bore se na jedan izvrstan nacin pritvatajuci sve sto je njigovom terenu kao svoje, a da nije islamsko.

Znamo da su skucali velike pare za onaj trg u skoplju,pa biste, a univerzitet,,,znamo da su markov manastir obnovili...ja kad sam bio tamo, bila crkva, praza, zatovorena kljucem, obrasla drace.

Ja to zovem sistem, za opstanak nove nacije...ili ti stvarenje nacije

a sta mi radimo? mi samo o Lazaru i porazu. a imamo 40 kraljeva. pitanje je dana, kada CG preizme crkvu u CG.....posle amfilohija, ima samo da naprave uredbu kao Makedonci/
..

nadam se da me razumes zasto ja pizdim, jer sistem je los. Neodrziv.

Zato mislim da je vazno kad pominjem Davorijanku Paunovic, i njeno studurnje filozofije u BGD, kao komunitksinji, i njenog ljubavnka Jovu Kapcica....isto studenta...i infiltracije u sistem
navodno kraljevski, gde se studira za budice vodje nacije, da bi zavrsili danas sa ovom pederusom...citav taj sistem, je i razlog, sto nismo beknuli kad se Makednojia odvajala, da se napravi neki kompromis u vezi nasih manastira, koji su nasi kraljevi obnavljali

Makedonci su to bolje uradili i bolje rade, a nas ubise ti filozofi ala Ljuba tadic , i dobrica cosic

Da li cu docakti da vdiim neku strategiju, povodom ovog pitanja, a ne samo retoriku

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #764 послато: 18 Мај 2018, 12:21:47 »
empti,

ovu sliku sto si postavio univerziteta, gde se pokazuje plaza kaneo....

je isto jedina slika gde se pokazuje iza tog grebena i te prve zalosne vrbe

vidis sada dve zalosne vrbe, pa oko druge,,,,,e tu je bila neka ta kuca, usecena u stenu, dobro se secam da je tu bio pesakdok je dalje bio neki grublji pesak ili sljunak,,,,samo toh 10metara je bilo ko na moru pesak

i taj deo, tesko se nalazi na netu
« Последња измена: 18 Мај 2018, 12:25:44 Red Warrior »

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #765 послато: 18 Мај 2018, 15:11:52 »
Цркве.

Проблем са њима је што су оне дигнуте народу. Когод да их је дигао, оне припадају том народу и месту или крају у ком су дигнуте. Ето ту цркву посвећену Светој Софији су подигли Бугари пре 1000 година. Људи у Охриду, били они Бугари Срби или Македонци, ту цркву држе за своју, јер и јесте њихова, живе око ње и са њом 1000 година. Потпуно је небитно ко ју је саградио кад је направљена за њих, а приде у њу може да дође сваки православац ако има потребу за православним објектом.

Е кад се ту уплету политика и те више теме, онда се некако заборави да су те цркве, ко год их дизао, дизане православном народу на том локалитету. Ја сумњам да су људи тада цркве и манастире подизали да би обележавали територију свог народа, већ су свима на својој територији подизали богомоље. Временом је дошло до цепања по линији нације и народа, а мислим да цркве и манастири, због свог карактера, не могу да буду предмет те расправе. Или ја не умем да их употребим као аргумент.

Офтопик.

Off Topic

Овај скуп кућа се зове рибарско насеље Канео.
Здесе стране је плажа Потпеш, са леве, према цркви, плажа Канео.

Кад си ти био то су биле дивље, неуређене плаже. Доста стена и великог камења, и на плажи и у води. Змије и сличне ствари. Најлепша градска плажа на коју туристи нису долазили.

Kaд сам ишао на плажу сам, долазио сам овде или ишао чамцем око цркве на стени па тамо иза тражио места. Само ја и змије. Божије.

Off Topic
Off Topic
Off Topic

Off Topic

Aко се сећаш, дотле се пешке долазило горе брдом, па кад кренеш према цркви на једном место с леве стране се сиђе степеницама доле до кућа. Сада је тај простор отворен мостићем. Кад се од цркве Св. Софије спустиш уличицом до језера, мостић те води до Потпеш плаже. Одатле кроз куће одеш до плаже Канео, па горе до цркве, па наставиш тамо Плаошник и скроз горе до тврђаве. Заокружено, много људи се шета тудом.

То је све урађено у исто време када су обе плаже дате под концесију. Забетонирали су све, ставили кафиће и лежаљке и уcpaли ствар до коске.

Off Topic

Ово ти је данас Потпеш плажа
Off Topic

Доле десно видиш мостић на води, до те мале кућице. Од ње па на лево је плажа, све до кућа. Сад је ту дрвена кафана са екстензијом горе на стени.

Него, си скакао са стене? Големо и мало кукуле :)

« Последња измена: 18 Мај 2018, 15:15:39 EmptyClip »

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #766 послато: 18 Мај 2018, 17:34:01 »
Slazem se sa svim sto si rekao, ali sve je to jedna velika zbrka. a o toj zbrci ja govorim.

Nigde nas nece dovesti viljuska dusana, vec strategija koju nemamo. alarmantno!

za crkvu sv Klimeta, tamo ima crtez, ostoje rajkovica, kako se zahvanjuje kraljevicu marku, zet lorda Grope, siptara, koji je vladao Ohridom....lep  dugokosi plemic.....a pogledaj GRB

ko je cuo a njega, ko je ikada poenuo taj grb iz 1379 godine

https://i.pinimg.com/originals/ad/ca/9c/adca9c7d756ec7bfdf60b7b5234ed61c.jpg

На мрежи ajkula_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.288
  • Репутација: +434/-1021
« Одговор #767 послато: 18 Мај 2018, 17:47:56 »
Sve je to lijepo ali Sveti Naum je posebna galaksija.
Da mogu birat mjesto na kom da umrem to bi mi bila druga opcija.

Ovo je prva:

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #768 послато: 18 Мај 2018, 19:24:45 »
dobro da si nam rekao, i za tebe ima da skinemo vrh planine, ko za Njegosa

@empti

kad se 1967 MPC odcepila, sta je bilo sa monasima u Sv naumu, i po ostalim manstirima po Makedoniji

predpostavljam da je bilo dosta igumana Srba, da li su ih izbacili, nasilno?

На мрежи EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • "реалиста"
« Одговор #769 послато: 18 Мај 2018, 21:47:04 »
Немам информације.

Али рецимо знам да је деда једног мог доброг другара био жестоко црвен, и да је после рата са својима упао у манастир и да је направио ршум, да је малтретирао попове и да је спалио доста књига и реликвија. То је нешто што се зна у граду, да је он био главнио а да су још неки из града учествовали. Занимљиво је да сви они, а и још неки,, имају куће на јако лепом месту на охридском калету, у непосредној близини данашње цркве Светог Климента. Сви - удбаши :)

Али то је период непосредно после рата. За ово касније стварно не знам.

На мрежи Red Warrior

• Ičigo
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #770 послато: јуче у 11:16:45 »
Немам информације.

Али рецимо знам да је деда једног мог доброг другара био жестоко црвен, и да је после рата са својима упао у манастир и да је направио ршум, да је малтретирао попове и да је спалио доста књига и реликвија. То је нешто што се зна у граду, да је он био главнио а да су још неки из града учествовали. Занимљиво је да сви они, а и још неки,, имају куће на јако лепом месту на охридском калету, у непосредној близини данашње цркве Светог Климента. Сви - удбаши :)

Али то је период непосредно после рата. За ово касније стварно не знам.

pa tad je pocelo, stoka je stoka uvek bila. Narod je bio uzasnut ( moji takodje) kada je neko stracu, Jovi kapicicu, opalio samar, a on poslao hiljade u smrt na goli otok.

Na  drugoj temi sam pisao o akademicima, istoricarima, arheolozima,  i to nas mladi Darkozi tasko moze da razume, da su ti isti, vecinom, spijunirali svoje kolege, i da oni koji su se pobunili su prosli kao Milojevic, Rajic, ili Panta Sreckovic....da bi ih sada nova genracija isto tako stavljala na stub srama.....

U toj makedoniji, ima toliko riznica, blaga koje nije istrazeno... najlepsi primerci nadjeni nakita su iz Prilepa....ali odakle njima zlato, kad svi pricaju o Novom Brdu..mi imamo lazni prikaz, svega, a kada sam video tvoje slike istrazivanja oko Crkve Sv Klimneta, i te podzemne gradove, i slojevi na slojeve gradjevina, odmah mi je jasno da nisam bio lud sto sam osecao energiju, jer u to vreme kada sam ja setao, nije bilo nikoga, ni ljudi, ni gradjevina, samo mir

zasto moj UTISAK, ne moze da bude u nekom zvanicnom radu? Nisam ja jedini koji prolazio tuda i to osecao?

Kako je moguce, da jedan pastir, ubedi vlastelu, da se treba premistiti Car Uros iz groba, jer je tako zasnio....a mo ne mozemo ni da postavimo pitanja, alo! ovo i ovo se ne slaze!

a prolazio sam pored hiljede godina patnje, zivota, a da nisam znao....nije bilo internet tada, a ni mene nisu bas zanimale iskopine tada...

sa druge strane, imas staru Bosnu, o kojoj vrlo malo znamo...

Tvdrko, da li je bio katolik? sta ce mo sa bogumilima...gde su njegove CRKVE?  gde je njegoova FRESKA ijedna?  gde su Dabise?

dokumenta u Bosni, fakticno da nema iz srednjeg veka? Kako? Kako nemo nista Tvrdkovo, a osnovao Herceg Novi?

Ipak, mislim da se stvari krecu sa mrtve tacke, kao nikad do sada. Po porvi put na TV, internetu, mozed da cujes dosta toga, sto do pre par godina nisi

Mozemo da se samo nadamo, da ce neki Darkozi, to sve da ispravi
« Последња измена: јуче у 11:22:03 Red Warrior »