Анкета

Najbolji u porazu od Baskonije?

Ročesti
5 (6.1%)
Radičević
1 (1.2%)
Lazić
0 (0%)
Feldin
0 (0%)
Dobrić
37 (45.1%)
Dangubić
1 (1.2%)
Davidovac
16 (19.5%)
Janković
1 (1.2%)
Bjelica
0 (0%)
Jovanović
2 (2.4%)
Lesor
19 (23.2%)

Укупно гласова: 82

Аутор Тема: Евролига 9. коло: Црвена звезда-Басконија 81:85  (Прочитано 12567 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ludi_sever

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 33
  • Репутација: +63/-17
Одг: Евролига 9. коло: Црвена звезда-Басконија
« Одговор #20 послато: 22 Новембар 2017, 13:00:02 »
Ок, делимично се слажем. Сви смо пали на испиту. Посета је драстично пала ове сезоне и сви праве неки алиби и налазе изговоре, а правих изговора нема. Места за критику свакако да, али окренути леђа клубу који сви волимо свакако не. Ја немам ништа против групе, пошто видим да сте ме погрешно разумели. И те мање бучне песмице ја певам, али видим да многи други не, изузев пар пута када је екипа у налету, после неког закуцавања, тројке или на самом почеку. Као што има материјала критиковати клуб, обичне гледаоце има и групу када је ова сезона у питању. Џабе застава када њих дође 150  :krstise: . Где је тих 2-3 хиљаде од прошле сезоне? Зар не требају они да анимирају остатак хале, да проговоре пар речи на форуму о важној текми, да позову људе да дођу у коп пре свега. Раније су ти догађали били спектакли сами за себе, због атмосвере, журке на трибинама, сада када нема тога, а тим плус није конкурентан опада и интересовање.
Још једном, ја ово све пишем јер желим најбоље и клубу и звездашима и групи (то је наша група пре свега), пишем да би људи схватили да је крајње време да се пробудимо, ово  је преломна сезона, да сачувамо рејтинг и репутацију коју смо градили годинама уназад. Ово је  кључна сезона када је наша будућност у питању, ако наставимо да заказујемо на свим пољима као сада, могуће да наредних година неће бити ни евро лиге, а ја се бојим да не постанемо тек тада свесни шта смо имали и изгубили.
Звездаши, сви по карте, сви у арену!
« Последња измена: 23 Новембар 2017, 10:32:20 ludi_sever »

На мрежи Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 6.731
  • Репутација: +3021/-459
  • Ponos grada
« Одговор #21 послато: 22 Новембар 2017, 13:10:17 »
Prestani da delis tako etikete da je neko okrenuo ledja klubu...time ne postizes apsolutno nista
I kad nas je bilo 20k, cela hala je samo pevala u pocetku radi naglasavanja himne, posle toga uglavnom muk. I pokusavali da animiraju, ali ako ostatak hale nece da navija, ne zna, sta god ne mogu oni da ih nateraju na silu to da rade. A sto se tice foruma i pozivanju ljudi na CSKA, oni su to i radili. Pozivali su ljude da dodju u Arenu. Kao sto mi pozivamo ovde ostale navijace koji ne pripadaju grupi. Ili kao sto sam KK poziva. Ali vidis da postoji generalno neki problem, ne samo kad je kosarka u pitanju, nego i fudbal. Pa protiv Bate-a nije bio pun stadion ("samo" 40k), a igramo Evropu posle 10 godina. Da li su i finansije u pitanju, da li letargija koja generalno vlada u ovoj zemlji ne znam...

Ван мреже уикзакрње

• Члан ФК
  • Поруке: 65
  • Репутација: +118/-57
« Одговор #22 послато: 22 Новембар 2017, 13:50:06 »
Има ту пуно ствари које су нас ове године задесиле. Ал једна се није мењала а то је да Београд не навија за Звезду. Или бар то не показују,блеје по кућама. Знам брдо људи који би све дали да им је стадион где им игра клуб близу,тако да финансије за Београђане не пију воду,него изгледа да је прошао тренд бити навијач. Друго,фудбалски клуб после 10 година игра Европу,а у истој тој години ми морамо да играмо Евролигу у арени. Треће,коп иза коша,никаквог ефекта нема. Али буквално никаквог. Небитно дал нас има 150 или 300 тешко је у оноликој арени навијати оданде и анимирати остале. Да смо доле на северу,па нас 150 па се придруже још и људи који хоће да бодре клуб навијањем,онда се већ ствара неки ефекат. Сетимо се Лаборал Куће пре 3-4 године, ревијална текма јер смо изгубили све шансе за пролаз,у копу на северу неких 500 људи али одзвањала је арена и лагана победа 15+ разлике. Тако да пуно ствари има ту које нису добре,али тако је како је и гледаћемо да се са тим изборимо најбоље што можемо. Група никад окренути леђа неће,па макар дошло и 10 људи на утакмицу,ал групи треба помоћ и осталих! Зато исток и запад,са нама у напад! Напред Звезда!!

Ван мреже Navas

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 256
  • Репутација: +102/-207
« Одговор #23 послато: 22 Новембар 2017, 13:50:27 »
A jel može da se od svake teme nepravi žalopojka o poseti i pljuvanju navijača?
Zvezda jeste ili će biti najgledaniji tim i u ligi Evrope i Evroligi ili negde pri samom vrhu a vi nastavite da kukate za brojkama.

Sutra ko dođe, dobrodošao na četvoročasovnu žurku na kojoj će da bude odlična atmosfera sve i da izgubimo 5:0 i 40 razlike. Uživajte ljudi malo u onome što imamo ove sezone.

Ван мреже baloteli1986

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.051
  • Репутација: +158/-634
« Одговор #24 послато: 22 Новембар 2017, 13:51:22 »
Ko bude gledao Bate u kladzi ili kaficu a navija za Zvezdu dabogda ne prosao nikad tiket u zivotu :D...Za 500din gledas fudbal i Baskoniju sa bracom Zvezdasima uz pesmu...Toliko para ce potrositi na pivo i tiket...Zamislite ako dobijemo Bate uz koju ce se euforiju i pesmu oko 15 do 9 zagrevati kosarkasi :D

На мрежи sinisa

• Веран као пас
  • Поруке: 713
  • Репутација: +137/-562
« Одговор #25 послато: 22 Новембар 2017, 14:00:25 »
A jel može da se od svake teme nepravi žalopojka o poseti i pljuvanju navijača?
Zvezda jeste ili će biti najgledaniji tim i u ligi Evrope i Evroligi ili negde pri samom vrhu a vi nastavite da kukate za brojkama.

Sutra ko dođe, dobrodošao na četvoročasovnu žurku na kojoj će da bude odlična atmosfera sve i da izgubimo 5:0 i 40 razlike. Uživajte ljudi malo u onome što imamo ove sezone.
Nama od posjete i navijanja zavise rezultati, ne bude li sutra dobra atmosfera nemamo se cemu nadati!

Ван мреже UltraOfanziva

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 320
  • Репутација: +106/-137
« Одговор #26 послато: 22 Новембар 2017, 14:01:41 »
Za posetu najvise brinu oni koji ne idu na utakmice

Ван мреже Wolf1

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 44
  • Репутација: +12/-24
« Одговор #27 послато: 22 Новембар 2017, 14:08:37 »
Има ту пуно ствари које су нас ове године задесиле. Ал једна се није мењала а то је да Београд не навија за Звезду. Или бар то не показују,блеје по кућама. Знам брдо људи који би све дали да им је стадион где им игра клуб близу,тако да финансије за Београђане не пију воду,него изгледа да је прошао тренд бити навијач. Друго,фудбалски клуб после 10 година игра Европу,а у истој тој години ми морамо да играмо Евролигу у арени. Треће,коп иза коша,никаквог ефекта нема. Али буквално никаквог. Небитно дал нас има 150 или 300 тешко је у оноликој арени навијати оданде и анимирати остале. Да смо доле на северу,па нас 150 па се придруже још и људи који хоће да бодре клуб навијањем,онда се већ ствара неки ефекат. Сетимо се Лаборал Куће пре 3-4 године, ревијална текма јер смо изгубили све шансе за пролаз,у копу на северу неких 500 људи али одзвањала је арена и лагана победа 15+ разлике. Тако да пуно ствари има ту које нису добре,али тако је како је и гледаћемо да се са тим изборимо најбоље што можемо. Група никад окренути леђа неће,па макар дошло и 10 људи на утакмицу,ал групи треба помоћ и осталих! Зато исток и запад,са нама у напад! Напред Звезда!!
Ocigledno nisi dovoljno dobro upucen.Beograd je vecinski uvek navijao za Zvezdu.Odnos je bio a mislim da jos uvek jeste 2/3 za Zvezdu, a 1/3 za komsiluk.Hajka koja se vodila i vodi protiv kluba vec preko 2 decenije je stvorila laznu sliku, a kada se tome dodaju stupidni murali u centru grada, gde se spominje Dorcol kao jezgro navijaca franjevaca, meni bude muka od lazi!

Ван мреже VladoPD

• Члан ФК
  • Поруке: 5.340
  • Репутација: +1813/-961
« Одговор #28 послато: 22 Новембар 2017, 14:11:08 »
Za posetu najvise brinu oni koji ne idu na utakmice

Vole od kuće da vide ispunjenu Arenu i nadjačavanje himne  :mrgreen:

Ван мреже Псал

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 191
  • Репутација: +34/-53
« Одговор #29 послато: 22 Новембар 2017, 14:22:35 »
ако неком из Републике Српске одговара превоз од наплатне Кузмин нека се јави приватном поруком...увек ту буде братије што стопира...или ако неко из тзв. Кроацие може да се пребаци преко граничних прелаза Батровци и Шид исто није проблем да скочимо по њих..имамо пар места у возилу...и ка Арени и назад

Ван мреже jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.804
  • Репутација: +550/-419
« Одговор #30 послато: 22 Новембар 2017, 14:33:51 »
Moze li malo vise o Baskoniji da se napise na ovoj temi? Hardest,  neverforgetbari, Stefan1991ds...Javite se, napisite nesto o Baskoniji, koliko su promenili tim, kakva im atmosfera vlada,kako se snasao njihov novi trener, kolike su nam sanse...Zaista je mucno vise citati jedno te isto oko posete i nekim "nekosarkaskim" stvarima.

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 774
  • Репутација: +176/-424
« Одговор #31 послато: 22 Новембар 2017, 14:49:30 »
Послао: hardest
« послато: јуче у 14:03:18

Цитат
Svaka košarkaška vest u zadnjih par godina u vezi košarkaških čelnika i službenika počinjala je otprilike ovako - " Još nema dogovora između Fiba i Uleb ..." . E, zato što nema dogovora, evroliga je jedino takmičenje u košarkaškoj Evropi koje se igra u momentu okupljanja reprezentacija i odigravanja kvalifikacija za SP . Pošto smo i mi ponosni deo elite, čeka nas u četvrtak novi evroligaški meč.
Protivnik je ,kako se to pravilno piše , Baskonia Vitoria Gasteiz basketball team , nekad Taukeramika , Taugres, Kaha Laboral, Laboral Kuća , asocijacije na njih su pokrajina Baskija i proizvodnja keramike ...

Baskonija se u evroligi nalazi blizu nas, samo na jednu pobedu , sa učinkom 3-5 , u Endesa ligi imaju učinak 5-4 i trenutno su sedmi. Kao i uvek , da vidimo sastav tima - Leto je , kao i većini klubova, donelo promenu tima , kad pogledaš odoše nekoliko nosilaca - Adam Hanga, Kim Tili, Jaka Blažič, Nikolas Laprovitola, Riki Lido ... Ipak ,čini se da je tim bolji ove godine - došli su legendarni Marselinjo Huertas , (koji je već bio tu ), Džordan Mekre (povređen trenutno) , šuter Met Džening , odlični Letonac Janis Tima , njegov zemljak Rinas Malmanis , Džejson Grendžer koga smo i mi ovde prilično "pratili" ,domaći krilni igrač Ivan Martinez  ,Francuz Vinsen Poare,  Italijan Patricio Garino iz Orlanda, veteran Karlos Delfino , još jedan Argentinac Luka Vildoza ... Argentinci u ovom klubu definitivno uspevaju, sećamo se - Skola, Noćioni ....
Na ove pridošle dodamo i ove što su ostali - senegalski centar Ilmane Diop , mali opasni Francuz Rodrig Buboa, nemački div Johanes Fojtman i igrač koga je kolega Kosjerac posebno naglasio, gruzijski majstor ove igre ,iskusni Tornike Šengelija .
Šta kaže statistika - dobra tri "skalpa" imaju - Pao, Real i Žalgiris . Da se odmah razumemo, pobede na Realom u novije vreme svakako je lakše ostvariti posle silnih povreda ( Kuz, Ljulj, Ajon, Rendolf....) , ali broji se . Zanimljiva je ova zadnja pobeda u LItvaniji nad Žalgirisom od 97-77 , dvadeset razlike. U međuvremenu su i Burgosu u Endesa ligi "isporučili" stotku ( 100-76), pa možemo govoriti o trendu sve boljih i efikasnijih igara Baskonije.
Zasad u evroligi najviše u igri provode Buboa, Grendžer, Tima, Fojtman i Šengelija. "Drugi ešalon" su Diop, Malmanis, Huertas, Džening i Poare .  Karakteristike - dobar šut , 52% za dva , 41% za tri , gde prednjače Grejndžer, Buboa i Tima . Najbolji skakači očekivano Šengelija i Fojtman . Skoro 19 asistencija po utakmici  upareno sa 10 izgubljenih lopti dovodi do podatka o gledljivosti njihove igre. Daju 80 poena po utakmici , ali primetan je trend rasta ( od šezdesetak u prvim mečevima do zadnjih "stotki") . Prosečno primaju takođe blizu 80 , podatak koji nas može obradovati.
Kad već pominjemo trend, voleo bih da se nastavi u smislu igara Ogija Dobrića , uz učinak Laze i Dange . Unutrašnja igra me brine , uz Šengeliju, imaćemo visoke i teške Diopa ,Fojtmana , Poarea , pa i krilne igrače Timu, Malmanisa ... Napasti ove centre samo spolja , a braniti - biće teško. Bojao sam se "lepote" utakmica protiv Oly-ja, ali mislim da utakmica protiv Baskonije jednostavno mora biti gledljiva , samo moramo i mi da doprinesemo , u smislu većeg perioda takve igre od utakmice u Zadru recimo.... Ne sumnjam i dalje , kompletni smo , ove nedelje za divno čudno samo jedna utakmica, eto ima i fudbalska uvertira, svi preduslovi za lepo veče. Idemo , crveno bela familijo .....

Ван мреже Делија сениор

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 210
  • Репутација: +160/-153
  • Сумњају неки да бодримо погрешан тим
« Одговор #32 послато: 22 Новембар 2017, 15:24:25 »
Не видим проблем нити везу између сутрашње утакмице са Батеом и посете против Басконије.Клуб је обезбедио гледање фудбала а онда наставак у виду Евролиге.Не улазећи у туђа размишљања, за мене је то права посластица.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 16.463
  • Репутација: +5092/-5506
« Одговор #33 послато: 22 Новембар 2017, 16:51:39 »
Još jedan praznik košarke u Areni. Nadam se ispunjenijoj Areni nego inače ove sezone, i ravnopravnoj borbi za pobedu do kraja. Napred Zvezdo samo napred Zvezdo

Ван мреже Jakim

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 345
  • Репутација: +255/-42
  • Члан клуба Звезда ми је све
« Одговор #34 послато: 22 Новембар 2017, 17:49:25 »
Poziv i divna prilika da iz Arene pružimo podršku našim fudbalerima i da svi zajedno navijamo i pratimo prenos meča BATE - Crvena zvezda na 2 video bima.
Nakon toga, nadamo se u pozitivnom raspoloženju i osokoljeni uspehom naših fudbalera, da podržimo naše košarkaše da ostvare još jednu pobedu u Evroligi.

Ван мреже gradec1999

• Члан КК
  • Поруке: 173
  • Репутација: +33/-43
« Одговор #35 послато: 22 Новембар 2017, 17:54:11 »
Malopre sam racunao, posle 19 uzastopnih utakmica, propustam ovu. Ne mogu da vam opisem koliko mi je krivo, kakav ce to spektakl biti, gledati prvo fudbal na video bimu a onda basket, ali jbg obaveze.
Sto se utakmice tice, ocekujem vecu zelju igraca, jer u zadnje vreme ne briljiramo bas i ovo je prilika da se izvucemo...

На мрежи miki96

• Веран као пас
  • Поруке: 603
  • Репутација: +265/-104
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #36 послато: 22 Новембар 2017, 20:03:21 »
Ima nešto i u rasporedu i tajmingu kada igraš s kim... Primera radi, loš tajming mečeva sa Baskonijom i Efesom... Dok su ih ostali lako preskakali kao prepreku, nama će doći konsolidovani. Naime...

Baskonija pod Pedrom Martinezom je potpuno druga ekipa. Otkako je seo na klupu - Baskonija ima 3-1 u Acb ligi i 3-1 u EL ( srušili Real, Panatu, Žalgiris ). Dolaze nam dok su u naletu...

Ostali su bez kostura tima, doveli miks mladosti i iskustva... Imamo sličan problem, a to je dužina klupe. Ni na petici nisu baš dominantni. Pojre i Diop imaju visinu ali nisu neki ekstra kvalitet, nisu dominantni kao Veseli, Hajns, Milutinov, Ajon... Po meni ključan duel za sutrašnji ishod je Bjelica-Šengelija, jedan blokbaster. Na bekovskim pozicijama jedan pucački obračun Ročesti, Feldein vs Grejndžer, Buboa  :vasil:

Nadam se da će naši košarkaši istrčati željni dokazivanja, da će proraditi neki inat da pokažu da zaslužuju veću podršku i da će nošeni pozitivnom atmosferom ( evropsko proleće ) uspeti da dođu do pobede. Ukoliko se ponove Bamberg, Unikaha... Hm.. biće zanimljivo videti reakciju možda uprave..

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.670
  • Репутација: +699/-387
« Одговор #37 послато: 22 Новембар 2017, 21:15:52 »

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 16.124
  • Репутација: +4865/-4941
« Одговор #38 послато: 22 Новембар 2017, 21:33:18 »