Анкета

Најбољи у победи над Валенсијом:

Рочести
6 (1.6%)
Давидовац
5 (1.3%)
Фелдин
256 (67.4%)
Лазић
3 (0.8%)
Добрић
0 (0%)
Дангубић
1 (0.3%)
Бјелица
0 (0%)
Јанковић
0 (0%)
Лесор
2 (0.5%)
Антић
105 (27.6%)
Јовановић
2 (0.5%)

Укупно гласова: 380

Аутор Тема: Евролига, 12. коло: Валенсија-Црвена звезда 82:86  (Прочитано 10941 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Ронилац

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 894
  • Репутација: +387/-296
  • Што не може нико, можеш ти!
    • Svet ronjenja
Евролига, 12. коло: Валенсија-Црвена звезда 82:86
« послато: 13 Децембар 2017, 00:35:28 »
Валенсија - Црвена звезда

Петак, 15. децембар, 20:30, Хала Фуенте де Сан Луис
« Последња измена: 23 Јануар 2018, 18:22:41 Љуба »

Ван мреже Arantes94

• Веран као пас
  • Поруке: 501
  • Репутација: +291/-66
  • Кренућу тамо где су моји другови,песма и дим..
Одг: Евролига, 12. коло: Валенсија-Црвена звезда
« Одговор #1 послато: 13 Децембар 2017, 01:50:10 »
Имам неки добар осјећај што се тиче ове утакмице! Какво је стање са Дубљевићем?

Ван мреже Душан С.

• Члан КК
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.285
  • Репутација: +1035/-639
« Одговор #2 послато: 13 Децембар 2017, 09:06:15 »
Trenirao je, bice u sastavu.

Ван мреже Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.278
  • Репутација: +959/-2496
« Одговор #3 послато: 13 Децембар 2017, 10:39:43 »
Steta, on i Plais bi ogromnu stetu mogli da nam naprave. Bilo bi dobro da Greena zaustavimo u nekoj mjeri.

Ван мреже aca.r

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 64
  • Репутација: +8/-42
« Одговор #4 послато: 13 Децембар 2017, 10:56:50 »
Prosto je neverovatno da se iole bolji kosarkas koji je povredjen, vraca bas protiv nas. Prvo Brown za Efes, pa Dubljevic za Velensiju i na kraju Gaudlok za Armani.

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 2.468
  • Репутација: +600/-841
« Одговор #5 послато: 13 Децембар 2017, 11:46:57 »
Za Brauna i nije bilo loše što se vratio...uzimao je neku svoju porciju šuteva i akcija a realno nije bio spreman i dobro se završilo pošto čovek realno nije u ritmu.

Ван мреже Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.106
  • Репутација: +1235/-631
« Одговор #6 послато: 13 Децембар 2017, 12:40:50 »
Ajde bre samo kukate nešto..i mi ćemo biti jači za Dilana, gazimo ih.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.253
  • Репутација: +4590/-9483
  • "реалиста"
« Одговор #7 послато: 13 Децембар 2017, 12:57:35 »
Да видим како ћемо да им бранимо високе. Чекам ову утакмицу већ неко време, изразито ми се свиђају утакмице у њиховој хали, она наша победа код њих кад смо цео меч смирено држали једноцифрену разлику ми је једна од омиљених. Кул терен, фина жива атмосфера, трубачи који туку наше песме.. Биће врх.

Напред Звезда.

Ван мреже Revolver

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 66
  • Репутација: +51/-35
« Одговор #8 послато: 13 Децембар 2017, 13:13:30 »
У меч улазимо у бољем расположењу, везали смо 4 победе...они 7-8 пораза.
По ростеру једна од слабијих екипа,дуго на окупу, добра хемија,актуелни првак Шпаније. Никако за потцењивање.

Mорамо их сломити јаким темпом и агресивном одбраном. Осим Грина и Вивеса бекови су им зашли у тридесете и троми су. 

Јак притисак на Грину од уручења лопте ,а у нашем нападу га максимално оптеретити и пробијати док га не исцедимо, док не липше кера (драгић финале европског...са бољим исходом  :001_cool:).
Већ сам писао да би ту могли да продамо пар специјала са Давидовцем на плеју, а у случају преузимања и сакривања Грина да се одигра 2на2 са Дангубом(као прошле год.против боби диксона и теа, чини ми се) и да Данга или Давидовац имају на посту мис меч.

Ова њивова двојица кракатих центара би могла да нам задају проблеме, али надам се да ћемо макар добро градити кош јер су једна од слабијих офанзивно скакачких екипа.

Да се искористи моментум и да се настави серија!  :icon_svi:

Ван мреже Новајлија

• Члан КК
  • Поруке: 817
  • Репутација: +187/-441
« Одговор #9 послато: 13 Децембар 2017, 13:32:00 »
Ajde bre samo kukate nešto..i mi ćemo biti jači za Dilana, gazimo ih.

јесмо ли кад је у питању ЕЛ или тек по завршетку последњег меча у календарској години?
« Последња измена: 13 Децембар 2017, 13:45:50 Новајлија »

Ван мреже DelijaZabalj

• Члан КК
  • Поруке: 224
  • Репутација: +62/-37
« Одговор #10 послато: 13 Децембар 2017, 14:31:48 »
Idemo po pobedu protiv Valensije ! Kljuc pobede je u zaustavljanju Grina ! Samo hrabro momci !

Ван мреже miki96

• Веран као пас
  • Поруке: 835
  • Репутација: +346/-114
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #11 послато: 13 Децембар 2017, 22:34:34 »
Smatram da imamo dobre šanse za pobedu. Od starta sezone trenutno smo u najboljem ,,momentumu''. Što se za Valensiju ne može reći...

Naime, u Evroligi imaju 7 poraza u nizu. U domaćem prvenstvu su imali 7-1, u poslednja 3 kola imaju 2 poraza, što znači da i tu ,,posustaju''. Od starta sezone odsutni su Diot i Williams. Dubljević se vraća na teren, nisam siguran da li se oporavio i Sastre. Kako god, imaju problema sa povredama.

Green igra neverovatno... treći je strelac EL, na pola mečeva je išao na 20+, provodi prosečno 28min u igri... Green-San Emeterio-Pleiss. To je kičma tima. Videćemo koliko će Dubljević moći, ali naravno, on je odmah iza Greena po značaju za narandžaste...

Verujem u pobedu.. baš, baš... Iskontrolisati izgubljene lopte ( u čemu smo najbolji u EL ) i kontrolisati defanzivni skok ( što smo doveli gotovo do maksimuma sa ,,ovoliko centimetara'' u reketu ). Nametnuti naš ritam i neće preživeti rafal  :vasil: Svaki put kad smo prešli 80 poena ove sezone - mi smo pobedili ( osim protiv Baskonije - 81 poen ). Znači, 14 puta prešli 80 poena - 13 pobeda. Živimo sa šutem i umiremo s njim. Samopouzdanje za šut dolazi iz dobre odbrane!

Ван мреже pilgrim011

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 30
  • Репутација: +12/-29
    • Izrada sajta
« Одговор #12 послато: 13 Децембар 2017, 22:43:13 »
Nadam se pobedi, ali neću biti razočaran ni ako izgubimo, samo da opet vidim neki pomak na bolje u našoj igri. Bilo bi lepo da Dubljević što manje igra ako se već vraća iz povrede. Ako Pero bude igrao, šanse za pobedu su realne. Možda bi Enis mogao da dobije koji minut, da probamo da ih iznenadimo sa nekom njegovom minijaturom u napadu.

Ван мреже Cir_Ivan

• Члан КК
  • Поруке: 129
  • Репутација: +77/-101
  • ЗА БОЉЕ НЕ ЗНАМО
« Одговор #13 послато: 13 Децембар 2017, 23:12:50 »
Стварно штета за Дубљевића што се враћа, пошто без њега они не би имали како да бране наше центре на шуту за три поена (Плаис и Клинасон су преспори да би искакали на Антића). Овако, биће много тешко, пошто је Дубљевић много брз и може да брани полудистанцу и шут за три Пере Антића, а истовремено је и сам легитимна претња у шуту за три, тако да ће наш рекет у одбрани бити празан. Сигуран сам да је стручни штаб добро скаутирао Валенсију, дошао сам да проверим хоће ли играти Енис у петак, па рекох да прокоментаришем и Дубљевићев повратак. Свако добро! :hopla:

Ван мреже Jimi22

• Веран као пас
  • Поруке: 940
  • Репутација: +123/-279
« Одговор #14 послато: 13 Децембар 2017, 23:18:46 »
Sastre,Vilijams i Diot im ne igraju,ostali su u timu.
Dubljevic izlazi iz povrede,ne ocekujem njegovu neku spektakularnu partiju.
Plajsa po meni treba braniti Pera,a u napadu standardno da siri odbranu i otvara se u pop.

Ван мреже IggY79

• Члан КК
  • Поруке: 867
  • Репутација: +841/-900
« Одговор #15 послато: 14 Децембар 2017, 02:36:51 »
Pročitao sam 'Sestre Vilijams', rekoh šta koji urac jbt? Nema, omatorilo se, dva laška i mantaju mi se slova.
Zvezda!

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока

Ван мреже skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.916
  • Репутација: +544/-601
« Одговор #16 послато: 14 Децембар 2017, 08:19:12 »
 :D I ja sam procitao, i kontam koja dva dugokosa crna brata ima Valensija :srbinosm:

Nesto mi se cini da necemo imati puno problema sa Dubljevicem, vise sa Plajsom, ali ako ga izbacimo igrom sa dvije cetvorke, imacemo fino priliku. Naravno moramo imati finu sutersku noc.

Ван мреже hardest

• Члан КК
  • Поруке: 1.059
  • Репутација: +937/-70
« Одговор #17 послато: 14 Децембар 2017, 09:57:25 »
Ima neke simbolike - ova naša ovogodišnja basket priča , obzirom na dužinu i dramatiku, može da liči na one serije ...  Kako zovemo te serije ? Španske i turske ... E vidiš, od Baskonije do Fenera mi imamo koprodukciju , odnosno špansko-turska ćeranja , sad je na redu španska epizoda, odnosno meč sa  aktuelnim prvakom španske Endesa lige i osvajačem španskog superkupa , klubom koji se jednostavno zove Valensija Basket.
Ta šampionska ekipa nije se mnogo osula , otišli su Kravcov, Sikma i Oriola . Tim je nadogađen dolascima Erika Grina (Olimpijakos), Tibora Plajsa ( Galatasaraj), Latavijusa Vilijamsa ( Bukaneros ), Arona Dornekampa ( Tenerife ), Alberta Albaldea ( Huventud ), Damjana Rudeža ( Orlando ) i još nekih španskih igrača , manje poznatih .
Na te igrače dodaj jaku osnovu - Vil Tomas , Gijem Vives,Trigvi Hlinason, Fernando San Emeterio, Bojan Dubljević, Rafael "Rafa" Martinez, Žoan Moro Sastre, Sem van Rosom , .... I to je ta ekipa , naš sledeći rival .
U Endesa ligi je četvrta ( učinak 8-3) , u evroligi trinaesta sa jednom pobedom manje od nas (3-8) , znači potpuno suprotan učinak u ova dva takmičenja . Prošli evroligaški meč izgubili su od Makabija u gostima 91-94 , u svom šampionatu od Estudiantesa 71-73 , takođe u gostima. Ne baš lep "momentum" za njih , pa im , kao, mi dođemo taman za vađenje  ;)

Šta kaže suva statistika ? Najviše evroligaških minuta imaju Erik Grin, Dornekamp, Van Rosom, Plajs,Vives  . Dubljević izašao iz povrede, ali su trenutno povređeni (odsutni) Vilijams,Sastre i Francuz Antoan Dio .
Erik Grin je najbolji igrač , čovek koji je u prvih pet po indeksu evrolige , u društvu Dončića, De koloa i ostalih "zverki" , sa prosekom 17,4 poena i 2 asistencije po meču. Najbolji skakač tima Tibor Plajs , sa svojih 218 i da ne bude.... Ekipa ima lepih 17 asistencija po meču, 11 izgubljenih lopti , prosečno daju 78 poena, trojku šutiraju 40 % , što je sasvim dobro. 
I sve je to lepo, ali oni opet imaju 3-8 u evroligi, zanimljivo je da su te tri pobede ostvarili uzastopno (Efes, Baskonija, Unikaha) , pre toga jedan i posle toga zaredom sedam poraza , prosečno primaju 80 poena , najviše su im "isporučili" Armani (103) , CSKA (94) i Makabi u zadnjem porazu (94) . I pored Plajsa, dozvoljavaju dosta ofanzivnih skokova, Oly im je napravio 18 , recimo...

Pošto mi nismo ekipa za vađenje , idemo tamo "po pobedu", ne "po protivnika"  :mrgreen: . Ključ je odbrana na Eriku Grinu . Jeste, on je  i svom bivšem klubu (Olimpijakos) i pored najbolje odbrane, "isporučio" 26 poena , ali šta sad - dobar je bio i Mekkalum, pa se nije proslavio protiv nas. Kao i u slučaju Efesa, imaćemo jednog "povratnika" (Dubljević) neka mu učinak bude isti takav( kao Braunov) , nema problema. Slažem se da onaj Islanđanin i Plajs mogu da se "izbombarduju" izvlačenjem spolja , na pop-opcije, ali treba videti šta ćemo u kontra situaciji, kada oni napadaju . Inače, taj Hlinason je peti bloker evrolige, dve "bananice" po meču.  Meni lično "najmanje se sviđaju" igrači poput Tomasa ili San Emeterija, iskusna krila , mogu biti problematični. Ova "beneluks kombinacija" ( Dornekamp-Van Rosom) takođe nosi svojih 15-ak i par skokova . Enis je obukao dres , koliko će igrati ne znamo, kao i da li će uloga Jovanovića biti veća . Šut je varljiva stvar, ali neka te varijacije budu što manje u našem slučaju, poenta je da li će Feldin nastaviti "isporuku" kao u prošla dva meča .
Evroligaški klasik - Bjelica - San Emeterio , a zanimljivo deluje i revolvervaški obračun Grina i Ročestija ...
Sve je to ovako teoretski , a teren često pokaže nešto sasvim drugo ... Pa da vidimo ...

« Последња измена: 14 Децембар 2017, 10:05:50 hardest »

Ван мреже Бојан_Бгд

• Члан клуба
  • РСБ екипа
  • Поруке: 1.219
  • Репутација: +509/-298
« Одговор #18 послато: 14 Децембар 2017, 10:30:22 »
Pročitao sam 'Sestre Vilijams', rekoh šta koji urac jbt? Nema, omatorilo se, dva laška i mantaju mi se slova.
Zvezda!

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
+1991  :srbinosm:
Bice to ok. Mislim da nam se definitivno podize forma po pitanju odbrane i suta. A sa druge strane, gledao sam njihovu tekmu protiv Unikahe cini mi se i ne vidim neku tecnu igru. Samo hrabro do pobede!!

Ван мреже točilo

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.417
  • Репутација: +894/-803
  • It´s all about smiles and cries..
« Одговор #19 послато: 14 Децембар 2017, 13:44:30 »