Анкета

Najbolji u porazu od PAO:

Ročesti
3 (1.9%)
Davidovac
1 (0.6%)
Enis
5 (3.1%)
Feldin
109 (67.3%)
Lazić
15 (9.3%)
Dobrić
2 (1.2%)
Dangubić
12 (7.4%)
Bjelica
1 (0.6%)
Antić
2 (1.2%)
Janković
4 (2.5%)
Lesor
8 (4.9%)

Укупно гласова: 162

Аутор Тема: Евролига, 14. коло: Црвена звезда - ПАО 63:69  (Прочитано 10045 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Delija_Vlasenica

• Веран као пас
  • Поруке: 620
  • Репутација: +173/-195
Одг: Евролига, 14. коло: Црвена звезда - ПАО
« Одговор #140 послато: 22 Децембар 2017, 10:00:59 »
Pozitivne stvari: Energija, borbenost, solidna odbrana i napredak u odbrani pick-a.

Negativne stvari: Zamor starijih igraca i los procenat suta, losa parija Enisa- 2 izgubljene lopte i 2 bezvezne licne greske.

Mocna su oni ekipa i takva ekipa se ne dobija ovako losim procentom suta. Ipak, ja vjerujem da mi mozemo igrati protiv njih. Bice bolje, idemo dalje!

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.349
  • Репутација: +4597/-9495
  • "реалиста"
« Одговор #141 послато: 22 Децембар 2017, 10:07:37 »
Пошибали смо се мушки, немам ту замерку. Шут није ишао и тое, ови су јаки и црни приде, заjeбано.
Штета, идеалан моменат је био да их звекнемо.

Све у свему мислим да смо подигли ниво игре, сад су нам очекивања пред мечеве другачија него пре рецимо месец дана. Добро је. Само напред.

Ван мреже daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.576
  • Репутација: +1656/-1691
« Одговор #142 послато: 22 Децембар 2017, 10:25:03 »
Teška utakmica fizički, putovanja su uzela danak, umor a odlučio je veći fond kvalitetnh igrača. Setite se samo koliko su aviona promenili u zadnjih 8 dana i koliko smo utakmica odigrali.
Idemo dalje

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Ван мреже Језовук

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 227
  • Репутација: +151/-62
« Одговор #143 послато: 22 Децембар 2017, 10:29:24 »
Пресудио нам је лош шут, и на тренутке безидејност у нападу.

Имали смо више скокова и украдених лопти а мање изгубљених, али лоши проценти шута пре свега за три поена су нам пресудили. Углавном нисмо погађали ништа па чак и када су нам играчи били сами, док су они погодили неколико важних тројки преко руке.

Умор нас је коштао победе. Да смо играли прво са овима кући а после са Фенером тамо, мислим да би имали више шанси да победимо. Али тако је како је, и нама и осталима. Имамо превише младих и неискусних играча па нам је и ротација скраћена. Иначе мислим да би баш те момке требало форсирати јер ће ваљда бити носиоци у наредним сезонама, док су ови искуснији битнији за АБА где морамо освојити трофеј како би поново играли Евролигу.

Оно што лично морам да приметим је наше навијање против ових грчких тимова. У сваком случају као да у Београду игра Олимпијакос а не Звезда. Не разумем зашто се форсира то псовање на грчком против зелених када на терену има једва и једног Грка а овим Америма то не значи ништа па су нас добрано пунили. Боље је само звиждати када се бранимо, а певати нашима када нападају...

Ван мреже Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.159
  • Репутација: +1993/-668
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #144 послато: 22 Децембар 2017, 11:01:54 »
Lepo vece u Pioniru kao i uvek. Sasvim fina atmosfera.
Los mec i sa nase i sa njihove strane. Dosta gresaka koje su nas udaljavale od pobede.
Vidi se premor kod starijih igraca. Juce mladji nisu iskocili u meri kao u nekoj od prethodnih kada smo uspeli da trijumfujemo.
Momci se posibali i sa te strane nemam sta da prigovorim. Mogu samo da budem zadovoljan. U ovom trenutku imamo vise pobeda nego sto sam ocekivao.
Voleo bih jedino u ABA da glavni igraci budu manje optereceni i da ovi mladji moraju da preuzmu teret, nose se sa pritiskom i rastu. U ABA cemo biti najbolji kada bude najpotrebnije i ostati vladari na Jadranu.
Od Milana da krenemo u neku novu seriju i na najbolji moguci nacin zatvorimo ovu kalendarsku godinu. A novu da startujemo sa pobedom protiv olimpije u ABA i jos jedan duel sa Zalgirisom pred Bozic. Sa njima ce biti odlican basket u Pioniru.

Napred Zvezda!

Ван мреже Jimi22

• Веран као пас
  • Поруке: 940
  • Репутација: +123/-279
« Одговор #145 послато: 22 Децембар 2017, 12:29:12 »
Zasto mi je obrisan post ako se moze znati?
Napisao sam jednu cinjenicu,sada sam opet pogledao snimak.
Pera je kada je izveden prvi put posle serije greska bio okrenut prema treneru i dobacio mu je nesto jako druzno.
Zasto to ne sme da se napise ovde i da se to skriva pod tepih?
Treba se reci,Pera je poslednji koji takve ispade treba imati.
Svaka tebi cast i na 3 osvojene EL i na 2 sezone u NBA,ali druze,ponasaj se.

Ван мреже Regar

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.357
  • Репутација: +1152/-952
« Одговор #146 послато: 22 Децембар 2017, 13:09:09 »
Mislim da je sinoc umor bio glavni razlog za dekoncetrisanost u kljucnim momentima utakmice. Jbg, nosioci su ipak stariji igraci, i ne mogu tako lako da izdrze ovaj ritam. Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Idemo dalje.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.860
  • Репутација: +2759/-952
  • Premijer,predsednik kluba+ministar Tv = mirkonelo
« Одговор #147 послато: 22 Децембар 2017, 13:31:39 »
Bili smo dekoncentrisani.
Neme veze momci, ni ja nisam došao da Vas podržimo... Samo napred u boj!

Ван мреже Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.244
  • Репутација: +1237/-635
« Одговор #148 послато: 22 Децембар 2017, 14:57:17 »

Ван мреже Jimi22

• Веран као пас
  • Поруке: 940
  • Репутација: +123/-279
« Одговор #149 послато: 22 Децембар 2017, 15:02:56 »
Ajoj Lesor...  :facepalm:
Boli koliko decko ima nizak kosarkaski IQ.
On ladno ovde nije prepoznao da je u mis mecu.
Preuzeo ga je igrac koji je fizicki ubedljivo najslabiji,ne u petorci,vec u celom njihovom timu,a pritom i najnizi...

Ван мреже sting

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.506
  • Репутација: +994/-1792
« Одговор #150 послато: 22 Децембар 2017, 15:19:13 »
A ovde su napster i drugari optužili Ročestija za kukavičluk u toj situaciji :001_rolleyes:

Sent from my 5080X using Tapatalk

Ван мреже Александар95

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.942
  • Репутација: +1258/-1049
  • Гомила нелогичних потеза због љубави.
« Одговор #151 послато: 22 Децембар 2017, 15:29:32 »
Ispizdeli su tada Feldin i pogotovo Ročesti  na Lesora i kasnije tokom tajmauta mu je Ročesti sugerisao šta je trebao da uradi.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Ван мреже Miljanko

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 5.389
  • Репутација: +3029/-567
  • Мајко хвала за свe. Волим те.
« Одговор #152 послато: 22 Децембар 2017, 15:59:38 »
Ова преузимања су ишла током целог меча и ретко смо их експлоатисали јер су или добро удвајали или нисмо могли никако да спустимо лопту на пост (пар напада пре овог Лекавичијус краде лопту испред Милка, Дентмон замало Пери кад је направио фаул). Мислим и дешава се да не прође примарна замисао (мада нисам сигуран да је примарна замисао била да се лопта спушта на Лесора јер смо је царинили 14 секунди пре тога, а и овде ми делује да Рочести тражи још један пик руком после одиграног почетног), а имам утисак да цео напад нисмо знали шта се игра, нико од чланова петорке.

А онда смо ухватили офф скок и поново нисмо одиграли ништа.

На мрежи Боканегра

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.436
  • Репутација: +2276/-746
  • Само за Тебе и једино Тебе...
« Одговор #153 послато: 22 Децембар 2017, 16:04:36 »
Гледам ово десет пута и даље не верујем шта је Лесор урадио то јест шта није.

Мада у хали нисам баш овако видео ову ситуацију, више као ово што је Миљанко написао.

Са Тапатока.

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 534
  • Репутација: +207/-503
« Одговор #154 послато: 22 Децембар 2017, 16:25:21 »

Ovo je tipicna nasa igra ove citave polusezone  :facepalm:
Mi centra ko da nemamo nemamo, jedino Bjelica kao cetvorka sme, ume i zna da udje unutra i da igra na postu....
Nema kome da spustis loptu u reket....
Lesor cesto u fazonu, "sta da radim brateu s ' njom?" kada loptu dobije, ako se otkrije uopste kao prvo  :поп:

Nije moralo ovako da bude sto se tice EL, osecam se kao da smo svesno pustili ambicije niz vodu i sta uradimo- uradimo fazon....Iako delimicno smatram da nije tako, nekako tako se osecam jednostavno...sta smo uopste ocekivali sa ovakvom koncepcijom i selekcijom visoke linije Bog da ga zna  :поп:
Ova EL nije bauk uopste, niti je nikad jaca i sta vec, i stojim iza toga....
Dodje ti Panata prilicno povredjena i rovita, nervozna, podjednako umorna, sa losom igrom, i opet te udavi ko misa malog, sa nasim nekadasnjim cuvenim oruzjem, u sred verovatno nikad glasnijeg Pionira ove sezone, i sve dzaba  :duplizid:

Kao da mesecima posmatram ograniceni/uguseni kvalitet koji imamo kao tim, odnosno da nismo ostvarili svoj pun potencijal i da mozemo dosta bolje, a igramo ovako nesto, na sta to lici ne znam, sve zbog toga sto nemamo dubinu....

Ван мреже џонињо

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.546
  • Репутација: +1461/-1798
  • Bez ličnog teksta
« Одговор #155 послато: 22 Децембар 2017, 16:44:32 »
Ročesti je doktor košarke i lider kakvog do sad nismo imali. Ovo što se poteglo kako se "krije" od lopte, stvarno je tragikomično. Ja sam doduše mislio da pokazuje Bjelici da se spusti u reket i da je na njega izgorio, sad tek vidim ovaj mismeč Lesora. :facepalm:
Ona 2 njegova pasa kad je spojio Peru i Lesora s košem su čista umjetnost, i prosto su to morali biti lagani kośevi.
Sad sam opet pogledao 2.pol., i stvarno pregršt gluposti i jeftinih grešaka smo napravili. Prelomili su nas početkom treće četvrtine kad posle koša Feldina, preko 5 min. nismo se pomijerili sa "42". U tim trenucima nakon njihovog promašaja imali smo čist skok, medjutim nešto smo se spetljali, lopta je otišla u aut, i nakon toga kreće njihova velika serija gdje su potpuno zaključali reket. Feldin, Bjelica, Janković, svi su bezuspješnu pokušavali otići prodorom do kraja, jer su lako zaustavljani i bili lijepljeni.
 Na ovom nivou svaka sitnica je bitna, i koncentracija mora biti na maksimalnom nivou a mi je u većem dijelu utakmice nismo imali.
 Imali smo momentum početkom poslednje četvrtine, kad smo počeli topiti minus, u tim trenucima Pionir je gorio, ali nas je sasijeklo Čipijevo uvodjenje Enisa. Za mene je potpuno neshvatljiva odluka da ubacuješ novog igrača po prvi put u igru u zadnjoj četvrtini kad si u naletu, a treba da stižeš prednost protiv onakvog protivnika. Na kraju smo uprkos svemu imali šansu da odvedemo utakmicu bar u produžetak, ali prvo Lesor ne prepoznaje mismeč, i onda nakon još jednog pokušaja Feldin, koji je opet bio odličan, maši trojku, koja nas je potpuno izdala u 2.poluvremenu.
Pored Feldina, pohvalio bih kapitena. Kakva energija, ono je zaista impresivno bilo. :hail:
Šteta, ali ima razloga za optimizam i te kako. Napred Zvezdo samo napred Zvezdo!

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.864
  • Репутација: +333/-936
« Одговор #156 послато: 22 Децембар 2017, 23:01:55 »
Ovo je tipicna nasa igra ove citave polusezone  :facepalm:
Mi centra ko da nemamo nemamo, jedino Bjelica kao cetvorka sme, ume i zna da udje unutra i da igra na postu....
Nema kome da spustis loptu u reket....
Lesor cesto u fazonu, "sta da radim brateu s ' njom?" kada loptu dobije, ako se otkrije uopste kao prvo  :поп:

Nije moralo ovako da bude sto se tice EL, osecam se kao da smo svesno pustili ambicije niz vodu i sta uradimo- uradimo fazon....Iako delimicno smatram da nije tako, nekako tako se osecam jednostavno...sta smo uopste ocekivali sa ovakvom koncepcijom i selekcijom visoke linije Bog da ga zna  :поп:
Ova EL nije bauk uopste, niti je nikad jaca i sta vec, i stojim iza toga....
Dodje ti Panata prilicno povredjena i rovita, nervozna, podjednako umorna, sa losom igrom, i opet te udavi ko misa malog, sa nasim nekadasnjim cuvenim oruzjem, u sred verovatno nikad glasnijeg Pionira ove sezone, i sve dzaba  :duplizid:

Kao da mesecima posmatram ograniceni/uguseni kvalitet koji imamo kao tim, odnosno da nismo ostvarili svoj pun potencijal i da mozemo dosta bolje, a igramo ovako nesto, na sta to lici ne znam, sve zbog toga sto nemamo dubinu....

Само када се присетимо старог доброг Рашка Катића и како је он лагано користио ове ситуације.

Ван мреже D-Rose

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 1.492
  • Репутација: +1103/-182
« Одговор #157 послато: 23 Децембар 2017, 00:39:49 »
Samo da mi je znati koja je logika Rocestija da ovde da pas Bjelici umesto Feldinu. Em Feldin ima bolji ugao dodavanja, em je prazna strana. Cak mislim da je to najvise i zbunilo Lesora.

Ван мреже Шуба

• Члан ФК
  • Поруке: 2.869
  • Репутација: +1258/-1119
  • Ја немам школе нити драге своје
« Одговор #158 послато: 23 Децембар 2017, 00:46:10 »
Samo da mi je znati koja je logika Rocestija da ovde da pas Bjelici umesto Feldinu. Em Feldin ima bolji ugao dodavanja, em je prazna strana. Cak mislim da je to najvise i zbunilo Lesora.
realno

Poslato sa JAZZ uz pomoć Tapatoka

На мрежи ixvm

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 498
  • Репутација: +131/-127
  • У срцу моме живиш само ти
« Одговор #159 послато: 23 Децембар 2017, 11:28:44 »
Zanimljivo je i kako PAO brani centralni P&R, tj pušta mismatch koji  pri centralnom P&R nastaje. Singlton na ovom snimku ili Gist ostaju na Ročestiju koji ne može da šutne preko njih, a i lob pas Lesoru nema prolaz. Ovaj za košarku omaleni Litvanac prvo bampuje, zadržava a zatim frontuje, tj staje ispred Lesora. Ne vidim kako je Lesor mogao da dobije loptu od Roča, dok je liniju dodavanja Feldainu presekao igrač PAO.

Lopta ide Bjelici udesno i tu je Lesor rekao bih imao jedan trenutak da se pozicionira u obojenom i primi loptu od Bjelice, a da ne bude 3 sekunde.