Аутор Тема: The X Files  (Прочитано 600 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.372
  • Репутација: +4082/-5042
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
The X Files
« послато: 03 Јануар 2018, 23:37:12 »
Legendarna serija koja nije ni malo izgubila na draži svih ovih godina i pored nesto slabije 10 sezone.
Zasluzuje posebnu temu, tim pre jer danas startuje nova 11 od koje su očekivanja velika.

Stare epizode su i dalje fantastične i toplo ih preporučujem jer su izuzetno kvalitetne i uzbudljive te i dalje drze pažnju.
Pošto preferiram one monster i bizarne  najbolje od njih ću da preporučim iz svake sezone.

SEZONA 1

Ep 02
Squeeze

Jedan od najbizarnijih likova u serijalu, čovek koji guta jetre i provlači se kroz najmanje otvore. Jezivo i neprijatno, stoga jedna od mojih omiljenih epizoda

EP 07
Ice

Omaž filmu The Thing, slična priča o parazitu na izolovanoj istraživačkoj stanici

EP 13
Gender Bender

Ubica potpuno drugačiji od svega uobičajenog, sa sposobnošću koja zbunjuje i najiskusnije agente

EP 19
Darkness Falls

Šuma, tela koja vise sa drveća u čudnim čaurama, strah od mraka

EP 20
Tooms

Nastavak ep 2 jedne od retkih u ovoj seriji koja je dobila produzetak

EP 22
Roland

Tim naučnika koji iznenada umiru i jedan mentalno zaostali pacijent

Sjajna prva sezona koja ima još dobrih epizoda ali ove su moji favoriti.
Nesto kasnije izdvojiću iste takve u sezoni 2.

Spisah i objašnjenje kompletnog serijala pogledajte ovde

http://x-files.wikia.com/wiki/Main_Page
« Последња измена: 03 Јануар 2018, 23:43:11 Bik Koji Sedi »

На мрежи Gidzi

• Члан ФК
  • Поруке: 2.929
  • Репутација: +814/-703
Одг: The X Files
« Одговор #1 послато: 04 Јануар 2018, 14:50:44 »
Nisam imao pojma da se snima jedanaesta sezona, ali sam prezadovoljan sto se to ipak cini, s obzirom da je kraj desete sezone bizaran, a sama sezona nedovrsena.

Ван мреже Cvija13

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 67
  • Репутација: +89/-3
« Одговор #2 послато: 04 Јануар 2018, 22:25:39 »
Prije 2 godine sam skinuo sve sezone jer sam kao klinac obozavao ovu seriju. Malo sam se navukao tako da sam gledao po 8-10 sati dnevno u komadu. Imao sam nocne more danima kod nisam sve pregledao :) Nadam se da ce sa ovom novom sezonom izvuci pricu na pravi put.

На мрежи moki1989

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 129
  • Репутација: +40/-40
« Одговор #3 послато: 05 Јануар 2018, 11:09:06 »
I ja sam pre odgledao celu seriju. Tamo negde oko 4. sezone sam se baš navukao.

One  mytology epizode nešto nisam gotivio i njima iz sezone u sezonu opada kvalitet. Njih je uglavnom pisao Karter i dosta se pogubio vremenom.

Seriju sam zavoleo zbog monster of the week epizoda, a njih je srećom velika većina.

Moja omiljena sezona je šesta. Meni je to vrhunac serije. Skoro svaka epizoda  iz te sezone mi je kultna.
« Последња измена: 05 Јануар 2018, 16:51:04 moki1989 »

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #4 послато: 05 Јануар 2018, 16:31:08 »
Ogledah prvu epizodu 11 sezone.
Najpre Skali i Molder su se vratili, pre svih Molder jer je u s10 njegov lik bio ruiniran i neozbiljan.
Odnos je tu sada kao i pre, s time da su u ovoj epizodi bili baš mračni što mi se sviđa.

I ja sam fan monster of the week pa ne volim nesto ove teorije zavere, a ova epizoda jeste upravo to.
Nastavak je na ono što se izdesavalo u prethodnoj i ima nekoliko šokantnih saznanja koja vuku koren još iz prvih sezona pre desetak i više godina.
Vratili su se takođe neki stari likovi što je još jedan plus.
Ono što je loše u ovoj epizodi je neviđeni bućkuriš, dobili smo rusku salatu teorije zavere.
Svasta se izdesavalo i svasta su izmućkali.
Iskreno se nadam da ce sezona biti posvećenija izvornom paranormalnom duhu sa što manje uplitanja vlade i njenim nlo spletkama, virusima i slično.
Žao mi je samo što je ovo poslednja sezona gde cemo gledati Skali, pošto je glumica rekla da joj je ovo poslednji projekat u ovoj seriji.
Videcemo šta ce uraditi sa njenim likom, a iskreno ja bih voleo tandem Molder-John Doggett koji je menjao Moldera i ranijim sezonama i njegov lik mi je bas bio simpatičan.

« Последња измена: 05 Јануар 2018, 16:37:15 Bik Koji Sedi »

На мрежи moki1989

• Звездаш
  • **
« Одговор #5 послато: 05 Јануар 2018, 19:04:23 »
Ogledah prvu epizodu 11 sezone.
Najpre Skali i Molder su se vratili, pre svih Molder jer je u s10 njegov lik bio ruiniran i neozbiljan.
Odnos je tu sada kao i pre, s time da su u ovoj epizodi bili baš mračni što mi se sviđa.

I ja sam fan monster of the week pa ne volim nesto ove teorije zavere, a ova epizoda jeste upravo to.
Nastavak je na ono što se izdesavalo u prethodnoj i ima nekoliko šokantnih saznanja koja vuku koren još iz prvih sezona pre desetak i više godina.
Vratili su se takođe neki stari likovi što je još jedan plus.
Ono što je loše u ovoj epizodi je neviđeni bućkuriš, dobili smo rusku salatu teorije zavere.
Svasta se izdesavalo i svasta su izmućkali.
Iskreno se nadam da ce sezona biti posvećenija izvornom paranormalnom duhu sa što manje uplitanja vlade i njenim nlo spletkama, virusima i slično.
Žao mi je samo što je ovo poslednja sezona gde cemo gledati Skali, pošto je glumica rekla da joj je ovo poslednji projekat u ovoj seriji.
Videcemo šta ce uraditi sa njenim likom, a iskreno ja bih voleo tandem Molder-John Doggett koji je menjao Moldera i ranijim sezonama i njegov lik mi je bas bio simpatičan.
I ja odgledah.

Ovaj  Spender je bio u 9. sezoni totalno izgoreo, deformisanog lica. Sad ima samo ožiljke.
« Последња измена: 05 Јануар 2018, 19:10:00 moki1989 »

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #6 послато: 05 Јануар 2018, 19:44:04 »
Tretman matičnim ćelijama  :srbinosm:

Da nastavim sa preporukama

SEZONA 2

ep 2
The Host

Ovo je mozda i najbolja epizoda dosijea x, pravi klasični predstavnik serije i neverovatno jeziva stvar.
Odvratni, mutirani ubica iz kanalizacije, gospodar parazita, čista desetka.
A što je ljep

ep 9
Firewalker

Još jedan parazit, samo ovog puta u drugačijem okruzenju

ep 12
Aubrey

Ubica iz prošlosti i niz bizarnih otkrića

ep 13
Irresistible

Još jedan bolesni ubica, jedan od najupečatljivijih u serijalu, samo da li je to što jeste ili nesto potpuno drugačije i  mnogo gore?

ep 14
Die Hand Die Verletzt

Demonsko prisustvo, krajnje neprijatno

ep 19
Død Kalm

Izgubljeni brod i misteriozni fenomen kojem su podlegli svi na njemu

ep 20
Humbug

Ne znam šta da kažem, uvrnuto totalno

ep 22
Odbegli robijasi i smrtonosni virus koji nisu svesni da nose

ep 23
Soft Light

Čovek koji ima razlog da se plaši sopstvene senke

На мрежи moki1989

• Звездаш
  • **
« Одговор #7 послато: 27 Јануар 2018, 17:58:58 »
Dobre su bile ove poslednje dve epizode. Nije to kvalitet stare serije, ali je svakako bolje od prošle sezone.

Ван мреже Milos787

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 165
  • Репутација: +128/-24
« Одговор #8 послато: 31 Јануар 2018, 12:06:46 »
Погледао сам прву епизоду нове сезоне и десет минута друге, па шта је оно. Прошла сезона је такође била ужасна сем оне треће епизоде у којој се животиња претвара у човјека, надао сам се да ће ова макар мало бити боља али нема наде. Картер се мора удаљити од серије и пустити неком другом да удахне нешто ново.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #9 послато: 03 Фебруар 2018, 18:25:51 »
Ep pet dosta dobra, u duhu onih starih.
Napokon da i to dočekam.

Ван мреже Bela

• Члан клуба