Анкета

Najbolji u porazu od Baskonije:

Ročesti
1 (0.7%)
Enis
123 (81.5%)
Davidovac
3 (2%)
Lazić
0 (0%)
Dobrić
0 (0%)
Dangubić
6 (4%)
Bjelica
5 (3.3%)
Janković
9 (6%)
Lesor
1 (0.7%)
Jovanović
1 (0.7%)
Omić
2 (1.3%)

Укупно гласова: 151

Аутор Тема: Евролига, 21. коло: Басконија - Црвена звезда 103:84  (Прочитано 7771 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Косјерац

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.465
  • Репутација: +773/-764
  • Навијање у малом џепу!
Басконија - Црвена звезда

Петак, 2. фебруар, 20:30, Фернандо Буеса Арена
« Последња измена: 15 Мај 2018, 23:08:21 Ронилац »

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 534
  • Репутација: +207/-503
Одг: Евролига, 21. коло: Басконија - Црвена звезда
« Одговор #1 послато: 31 Јануар 2018, 03:06:05 »
Misljenja sam da ovo dolazi u pravom trenutku za nas.

U usponu smo, dobro igramo, dosta raspolozenih igraca, prikljucuje se i Feldin.
Imamo samopouzdanje, a pritom ne osecamo pritisak moranja.

Neocekivano sasvim, Baski su nedavno otpustili Dzounsa, odnosno istekao je dvomesecni ugovor i nisu ga produzili. Bio im je sasvim zahvalan clan rotacije, davao solidnih 7-8p na svakoj tekmi, uzimao skokove, znacajnu minutazu, bas neocekivano da su ga katovali, al dobro, problem manje za nas..... Bez njega su spali samo na Sengeliju na cetvorci, kojem ce pomagati Janis Tima.
Unutra im centri lose igraju u zadnje vreme, svakako Porijer nije nista posebno, Vojtman je dobar ali takodje pao u formi, a i sada gorostasa Omica mi za trku imamo...

Spolja ima tu dosta dobrih igraca, ali niko se ne izdvaja tu previse...
Nemaju neku oni veliku upotrebljivu rotaciju, narocito odlaskom Kevina...

U pitanju je klasicna suterska ekipa, gde cak i centri prangijaju sa distance, pa cak i trice. Mnogo oni zavise od suta, i od Sengelije unutra. Jedna su od mekanijih ekipa, koja prima dosta poena...

Moze se sa njima, cak mislim da nam odgovaraju po koncepciji. Prosli duel smo izgubili sa 81 85, i to bez Antica igrali. a nije tu bilo ni Enisa i Omica, trice smo lose sutirali....

Verujem da se ovo moze dobiti, dobre su sanse. Cak i nadoknaditi razliku od 4-5p nije nemoguce...

Ван мреже hardest

• Члан КК
  • Поруке: 1.091
  • Репутација: +943/-70
« Одговор #2 послато: 31 Јануар 2018, 09:32:22 »
Ako se uopšte može vise biti subjektivan u takmičenju u kojem učestvuje Zvezda, Baskonija je moj omiljeni tim u EL , podrazumeva se, osim nas . Zašto ? Ne igraju odbranu poput Olyja, Željka, nemaju "zveri" kao PAO ... Imaju nešto "old school" , a sad da vidimo i šta je to . Prvo nešto iz prošlosti - imena kao što su Skola, Noćioni, Oberto, Spliter, Teletović, Benet, Priđoni ... Bilo ih je lepo gledati
Šta imamo danas - klub koji se pravilno kaže Baskonia Vitoria Gasteiz , peti u svojoj jakoj Endesa španskoj ligi, deveti trenutno u evroligi, sa učinkom 9-11 , odnosno jednom pobedom više od nas , zato je kolega Bagzi spominjao i međusobni skor i tih četiri razlike .

Sastav je manje više isti kao i jesenas, tačno je da Kevina Džonsa više nema, kraktoročni ugovor je istekao , neko nije hteo da ga produži, nije ni važno ko . Trener Pedro Martinez zato još uvek može da računa na dva velika majstora ove igre - Marselinja Uertasa i Tornike Šengeliju , to je taj "old school" .... Na unutrašnjim pozicijama još su dva visoka - Nemac Johanes Fojtman i Francuz Vinsen Poare ( verovatno ne izgovaram pravilno prezime) i mladi Letonac Rinaldas Malmanis , da kažemo da nisu "zveri", videćemo statistiku kasnije . Na takozvanim krilnim je još jedan Letonac , sa imidžom negativca iz rumunskih filmova , odličan igrač Janis Tima , tu je još i španski Senegalac Diop i Italijan Patricio Garino . Bekovske pozicije - osim Uertasa - sve dobri nam "znanci" - Met Džening , Džejson Grendžer, Rodrig Buboa - igrači sa kojima smo se "tukli" mnogo puta u raznim njihovim timovima , plus još jedan Italijan, Luka Vildoza.

Brojke kažu da je Šengelija trenutno četvrti igrač evrolige po ukupnom indeksu ( posle Dončića, De Koloa i Šveda) i četvrti skakač evrolige, sa 6,2 skoka po meču. Džejson Grendžer je četvrti asistent evrolige ( posle Kalatesa,Ertela i Pangosa) .
Baskonija prosečno daje 81 koš, prima 80 , da podsetim to je po deset više nego u slučaju Olimpijakosa sa obe strane ... Imaju zanimljiv procenat šuta za tri , skoro 40% i 55% za dva, sasvim dobri procenti . 19 asistencija prema 11 izgubljenih lopti po meču, to je , da kažemo, u okviru nekih normalnih pokazatelja. 29,5 skoka prave po utakmici, dozvoljavaju isto toliko .
Pojedinačno - Šengelija prvi skakač, Grejndžer prvi asistent , najviše trojki "ispalili" su Buboa (93)Tima i Džening ( po 86 na 20 mečeva) ,  najbolje procente za tri ostvaruju  Tima (baltička škola, 44%), Buboa (42%) i Grejndžer (39,7%) . Treba naglasiti da Šengelija, Tima, Poare i Fojtman baš nemaju neke sjajne procente sa penala, ne kažem sad da ih treba "ubijati", ali i to su nekad bitni podaci.
Uglavnom , to je to, ostaće u pameti kada su razbili Reala 105-75 , ali to je iz onog lošeg doba "kraljevskog kluba", svejedno rezultat ostaje . Najviše poena im je dao (kao i mnogima) CSKA , pri rezultatu 81-90.
E, takav neki rezultat kao protiv Rusa se i meni mota u glavi za petak , nešto ne verujem da sa njima može da se igra "50-49" utakmica . Što se nas tiče, rezultatski odličan momentum, uz "propratna događanja" ( da se ne ponavljamo) , prvo poluvreme protiv Pirejaca mi je nešto mnogo dobro, plus bi trebalo da se vrati Feldin . Pero, ako ja dobro kapiram, ima produžen odmor na još nedelju dana. Milko se nije proslavio protiv Veličkovića, sada mu nailazi Šengelija , nisam pametan.... Ova druga dva njihova "tornja" su 213 i 214 ,ne igraju u tandemu,  ali sad i mi imamo takvog . Za ove spolja se zna - Laza, Danguba, Enis ... Ovaj Buboa može biti za.eban, mali, brz, precizan . Ali, meni najveći problem je Janis Tima , "neprimetno" ispuni statističke kolone, ne dominira nigde (osim u procentu za tri), ali strašno koristan . Očekujem sada "onog" Ročestija i "novog" Jankovića , pogledajte sada tandem Dobrić-Feldin i "pucačku formu",  uz ove standardne bilo bi to dobro , žao mi je samo Pere, duel sa Šengelijom bi bio poslastica, ali dobro , utakmica bi i ovako trebala da bude za uživanje .
Najlepše je pošteno zaraditi Ulebove novce, bitno je tok ide i u "našem" smeru , ne samo u njihovom , putem kazni ..... Idemo !
« Последња измена: 31 Јануар 2018, 09:35:54 hardest »

Ван мреже Vlada 89

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.379
  • Репутација: +1659/-2234
« Одговор #3 послато: 31 Јануар 2018, 09:56:18 »
Jel smo mi izgubili nekad u ovoj dvorani? :sleep:

На мрежи MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.198
  • Репутација: +1322/-2046
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #4 послато: 31 Јануар 2018, 10:53:13 »
Mislim da imamo tri vezane pobede tamo...

Proslogodisnja igra u Vitoria uzimajuci u tom momentu snagu Baskonie je mozda najbolje odigran mec sa nase strane u istoriji kluba...

Ono je delovalo u prvom poluvremenu kao da je NBA ekipa dosla da pocisti domacina...

Sada ce to biti dosta teze ali imamo nase sanse koje nam omogucuju da ponovo malo popunimo klupsku kasu nakon tog meca...

Ван мреже Savatiye

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 287
  • Репутација: +77/-63
  • I deda i otac i ja i sin!
« Одговор #5 послато: 31 Јануар 2018, 11:17:54 »
Mislim da je realno da imamo bar 12 pobeda, to naravno neće biti dovoljno za TOP8 ali mene u potpunosti zadovoljava takav učinak posle kompletnog remonta ekipe i stručnog štaba. Pobeda u Vitoriji može biti 13 a to je već uspeh jer je ma šta ko mislio ipak neočekivana. Baski imaju dobru ekipu, dobili su nas u Beogradu i favoriti su naravno. Međutim, mi tamo igramo dobro, rasterećeno i održali smo im prošle godine lekciji kao retko ko na njihovom terenu.
Postoji šansa, bila bi veća da je i Pero sa ekipom, uostalom videćemo kako će biti, ako stigne treća pobeda na tlu Španije, šta reći!?
Osim  :aplauz::hail:
« Последња измена: 31 Јануар 2018, 11:21:38 Savatiye »

На мрежи miki96

• Веран као пас
  • Поруке: 900
  • Репутација: +355/-118
  • Nema velike ljubavi bez velike radosti ali i....
« Одговор #6 послато: 31 Јануар 2018, 12:07:41 »
Jel smo mi izgubili nekad u ovoj dvorani? :sleep:

U ovom veku nismo  :biggrin: I to baš lepe 3 pobede tamo - +10, +20, + 18  :vitez:

Ван мреже psychokiller

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 471
  • Репутација: +226/-321
« Одговор #7 послато: 31 Јануар 2018, 12:11:41 »
Ovo bi mogao biti početak još jednog zaleta, još jednog pokušaja neke lude serije od 3-4 pobjede i poslednji pokušaj priključka u borbi za četvrfinale.

Ruku na srce, raspored nam zaista ide na ruku, a što je još mnogo važnije, tim je konačno kompletiran, konačno imamo roster od 12 igrača od kojih svaki može pomoći u svakom trenutku, imamo strašnu bekovsku liniju, pod košem konačno igramo bolje i odbrana je dosta ozbiljnija.

Ovo je tim koji ima ogroman potencijal, i koji će tek zenit forme imati kad bude najbitnije, kad bude borba za trofeje.

Iz tog razloga smatram da u EL moramo ostati i dalje koliko-toliko konkurentni, jer ako se kojim slučajem dokopamo tog osmog mjesta, vjerujte da CSKA ne bi bilo ni malo lako, bilo bi im teže nego prije dvije sezone kad su su bili dobrano namučeni od izabranika Dejana Radonjića.

Ван мреже zvezdass

• Члан КК
  • Поруке: 921
  • Репутација: +181/-249
  • Zvezda iznad svega!!!
« Одговор #8 послато: 31 Јануар 2018, 14:11:55 »
Lepa prilika bi nam se otvorila pobedom u Vitoriji. Nakon njih cekamo Armani, pa gostujemo Bambergu, bas lepa prilika za neki koliko-toliki prikljucak.
Baskonia igra promenljivo, nesto slicno poput nas, ne krasi ih dobra odbrana, vec su ekipa koja dosta zavisi od suta. Tima koji kad je u elementu zna biti veoma opasan, a nama je pozicija 4 najslabija karika u odbrani.
Mislim i verujem da mozemo do pobede, da nastavimo niz pobeda u Vitoriji.

Bagzi

Nisu katovali Jones-a jer su bili nezadovoljni, vec je on odbio da potpise novi jednomesecni ugovor koji su mu ponudili. Trazio je ugovor do kraja sezone.

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.219
  • Репутација: +2238/-1978
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #9 послато: 31 Јануар 2018, 14:15:02 »
Lepa prilika bi nam se otvorila pobedom u Vitoriji. Nakon njih cekamo Armani, pa gostujemo Bambergu, bas lepa prilika za neki koliko-toliki prikljucak.
Baskonia igra promenljivo, nesto slicno poput nas, ne krasi ih dobra odbrana, vec su ekipa koja dosta zavisi od suta. Tima koji kad je u elementu zna biti veoma opasan, a nama je pozicija 4 najslabija karika u odbrani.
Mislim i verujem da mozemo do pobede, da nastavimo niz pobeda u Vitoriji.

Bagzi

Nisu katovali Jones-a jer su bili nezadovoljni, vec je on odbio da potpise novi jednomesecni ugovor koji su mu ponudili. Trazio je ugovor do kraja sezone.

Koliko tih short term ugovora moze klub da potpise sa jednim igracem?

Ван мреже zvezdass

• Члан КК
  • Поруке: 921
  • Репутација: +181/-249
  • Zvezda iznad svega!!!
« Одговор #10 послато: 31 Јануар 2018, 14:17:29 »
Koliko tih short term ugovora moze klub da potpise sa jednim igracem?
Iskreno ne znam, ali mi deluje po onome sto baskijci vec godinama rade, da ni tu nema ogranicenja. Mada, ponavljam da nisam siguran.

Ван мреже Bagzi

• Члан КК
  • Поруке: 534
  • Репутација: +207/-503
« Одговор #11 послато: 31 Јануар 2018, 15:45:02 »
To cepidlacenje za Kevina ima da im se obije o glavu...Barem oni imaju novce, al eto, i oni grese, a mozda su i smanjili ambicije...

Ako izgube od nas, realno su u tezoj situaciji nego mi u borbi za Top8.
Izgubili su od Makabija i Himkija prve duele, ocekuje ih tezak raspored, a nekako su mekana ekipa, losa u odbrani, varijaju sa igrom....

Sve u svemu, odlican trenutak da se pobijemo sa njima. Tradicionalno nam odgovaraju, vecinom zbog njihovog stila, nacina igre, a i generalno su slabiji nego prethodnih sezona....

Ван мреже Wolf1

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 62
  • Репутација: +17/-36
« Одговор #12 послато: 31 Јануар 2018, 20:20:26 »
Pero sigurno ne putuje a verovatno ni Feldin.

Ван мреже coas

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 336
  • Репутација: +89/-168
« Одговор #13 послато: 01 Фебруар 2018, 03:49:28 »
Ulazimo u dobrom ritmu u ovu utakmicu. Protiv splicana sama ocekivao da Danga, DeDa i Enis nastave da doprinose i oni su nastavili bas kako i treba. Sada je na redu Tejlor da krene da pogadja i da nastavi ovaj "momentum" ekipe. Takodje dobro bi bilo da se konacno i Milko probudi nema ga mesec i jace. Sa Omicem smo dobili visinu kojom mozemo da pariramo Poireru i Vojtmanu tako da se nadam da necemo imati problema da iskontrolisemo defanzivni skok s obzirom da i Lezor dobro reaguje na novu rotaciju. Njih je napustio Kevin Dzons (nama dobro poznat) i oni su cele godine u ritmu toplo-hladno, na nama je da im otezamo njihovo najjace oruzije a to je  sut  za 3 poena. Odbranu perimetra moraju da iskontrolisu kapiten, Dobric i Dangubic. Takodje moramo ih kaznjavati u tranziciji i ne pustati da se raspucaju Tima i Dzening koji mogu biti X faktori tu.

Samo jako momci idemo da uzmemo jos jednu pobedu!! :vitez:

На мрежи Choby

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.365
  • Репутација: +960/-2501
« Одговор #14 послато: 01 Фебруар 2018, 10:50:09 »
Bez Pere i nekako ali ako Feldin ne igra sanse su bas male.

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
  • Поруке: 5.793
  • Репутација: +1573/-2495
« Одговор #15 послато: 01 Фебруар 2018, 11:22:51 »
Kod nas kad kažu da će neko zbog povrede odsustvovati 10-15 dana slobodno na to dodaj još mjesec dana,minimum

Ван мреже gradec1999

• Члан КК
  • Поруке: 181
  • Репутација: +36/-44
« Одговор #16 послато: 01 Фебруар 2018, 11:23:48 »

Sto male? Enis i Dobric su se probudili, ima ko da ga odmeni sa poenima.  :001_smile: Vazno je da od pocetka uspostavimo nasu igru, na mnogim gostovanjima smo mlako krenuli, protivnik odmakne 10-15 poena i onda se mi ceo mec mucimo da se vratimo.

NAPRED ZVEZDO!

На мрежи Choby

« Одговор #17 послато: 01 Фебруар 2018, 11:30:06 »
Kod nas kad kažu da će neko zbog povrede odsustvovati 10-15 dana slobodno na to dodaj još mjesec dana,minimum

Da, to je vec klasika postala. Zagrijavao se za derbi, bio game time decision i sad odjednom ne igra utakmicu 5 dana kasnije.

@gradec

Tesko je ocekivati kontinuitet od Ennisa vec sada a Dobric tesko moze da zamijeni Feldina u El, prosto jer nema taj arsenal u napadu.

Ван мреже Fidel@

• Члан ФК
  • Поруке: 5.793
  • Репутација: +1573/-2495
« Одговор #18 послато: 01 Фебруар 2018, 11:36:59 »
Da, to je vec klasika postala. Zagrijavao se za derbi, bio game time decision i sad odjednom ne igra utakmicu 5 dana kasnije.

@gradec

Tesko je ocekivati kontinuitet od Ennisa vec sada a Dobric tesko moze da zamijeni Feldina u El, prosto jer nema taj arsenal u napadu.
Što,sve je bolji i bolji,vidi se i da je samopouzdanje na nivou,pogotovo kod onih šuteva za trojku dosta iza linije

На мрежи Choby

« Одговор #19 послато: 01 Фебруар 2018, 11:39:30 »
Ne znam, vidjecemo sutra. Igrace se standardno run and gun u Vitoriji i mislim da ce nam faliti poeni Feldina.