Аутор Тема: ФК Графичар  (Прочитано 34445 пута)

d1arsenovski и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 12.829
  • Репутација: +1720/-2384
  • Mitchell Donald-persona non grata
Одг: ФК Графичар
« Одговор #160 послато: 03 Мај 2018, 09:21:47 »
Nije u planu da Grafos udje u PLS,ali se ide na to da zaigraju kadetsku i omladinsku ligu Srbije.

Terza zurnalu

Ван мреже amzigara25

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 35
  • Репутација: +8/-27
  • Nisu nas slomile ove teske godine...
« Одговор #161 послато: 03 Мај 2018, 21:19:13 »
U omladinskoj ligi za Graficar igra Mrkelin sestric/bratanac. Posto nisam previse strucan pitao sam ljude koji prate fudbal dosta dugo narucito taj nivo i ljudi kazu da je ocajan... Al ajde sto se mebe tice to nije problem posto za sada Mrkela radi odlican posao ali vredi napomenuti

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 13.624
  • Репутација: +3137/-923
« Одговор #162 послато: 05 Мај 2018, 13:56:55 »
25 kolo Srpske lige Beograd
Danas od 16.30 h
Prva Iskra -Grafičar

На мрежи jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.181
  • Репутација: +643/-504
« Одговор #163 послато: 05 Мај 2018, 14:21:36 »
Mrkela da dovede Andreja u Graficar :D :D

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.432
  • Репутација: +760/-424
« Одговор #164 послато: 05 Мај 2018, 16:44:34 »
« Последња измена: 14 Мај 2018, 19:36:29 Nameless »

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
  • Поруке: 951
  • Репутација: +251/-308
  • I da mi ponude milione,bilione....
« Одговор #165 послато: 05 Мај 2018, 23:33:47 »
Bacio sam danas oko na prenos Grafosa posle dužeg vremena. Dobra igra Grafičara i na kraju pobeda (0:2)
Moglo je biti i dosta ubedljivije da se Jug nije pošteno ispromašivao. Od naših danas je ubedljivo bio najbolji Velja Nikolić. Neverovatna lakoća s kojom je on danas igrao. Asistirao je kod prvog gola, odličan pas u prostor kada je spojio napadača sa golom. Imao je još par dobrih proigravanja i eto konačno da vidim njegove lopte u prostor. Jedino mi se nije svidelo što je nekostantan. Veže par odličnih poteza i onda kod nekog najprostijeg dodavanja on pogreši. Talenat je, ali mora još puno da radi.
Dobru partiju je pružio i Jug Stanojev koji se odlično kretao i puno puta koristio svoju brzinu na pravi način. Jedina zamerka što je danas promašio 2-3 zicera.
Cvetković je prvo poluvreme odigrao slabo, ali u drugom se popravio i napakovao je 2 šanse za Juga. Uspeo je na kraju da postigne i gol i da nastavi sa dobrom formom. Ono što mi se danas nije svidelo kod njega je to što kada ima prazan prostor ispred sebe, umesto da uhvati šprint, on zastajkuje i na taj način dozvoljava protivniku da ga stigne. Od naših igrali su još Stanković i Rakić, koji su pružili solidne parije. Za ostale nisam najsigurniji, pošto nije bilo komentatora, a i prenos je malo pa malo prestajao da radi na po par minuta. Prvi gol je čini mi se delo našeg Senića, ali nemojte me držati za reč. Ko god da ga je dao, vrlo je lepo reagovao na pas Nikolića, ali kasnije me i nije nešto preterano oduševio.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
« Одговор #166 послато: 13 Мај 2018, 11:30:59 »
« Последња измена: 16 Мај 2018, 13:16:11 Nameless »

Ван мреже Consultant

• Члан ФК
  • Поруке: 1.067
  • Репутација: +674/-546
« Одговор #167 послато: 13 Мај 2018, 12:23:21 »
Trenutno 2:0 za Grafose, za slucaj da neko ne gleda

Ван мреже danko orovic

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 188
  • Репутација: +82/-70
« Одговор #168 послато: 13 Мај 2018, 15:43:01 »
Ko je dao golove za Grafose.Kako su igrali nasi?

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
« Одговор #169 послато: 14 Мај 2018, 15:02:02 »
Ko je dao golove za Grafose.Kako su igrali nasi?
Golove su postigli Kuzmanović i naš Rakić naravno na asistenciju Cvetkovića. Pobeda Grafosa (2:0), da se odmah ogradim odgledao sam od nekog 30. minuta pa recimo nisam video Kuzmanovićev gol. Dobra igra Grafičara, čini mi se kako vreme prolazi da tako Grafičar igra sve bolje i bolje. Od naših juče su igrali Stanković, Terzić, Rakić, Stojić, Cvetković, Nikolić i Senić. Najbolje je odigrao Nikolić koji je bukvalno plesao na terenu, ali kao što sam i ranije govorio mora da poradi na završnom pasu (pasu u prostor kada treba da izbaci igrača u gol šansu) jer tu često ume da pogreši. Cvetković nije bio nešto zapažen, dobro su branili njegovu stranu igrači BASK-a, ali neverovatno momak je ponovo uspeo da asistira, ovog puta iz kornera. Ako ništa bilo bi pošteno da se momak povede makar na pripreme. Sale Stanković je imao jednu vrhunsku odbranu u prvom poluvremenu + još par solidnih odbrana. Rakić je ovog puta igrao štopera i dobro je odradio posao. Stojić je uskočio na njegovo mesto (zadnji vezni) i iskreno nije mi se svideo. Manje može da pruži od Rakića u ofanzivi, a u defanzivi manji prostor pokriva od Rakića. Terzić ništa specijalno nije pokazao, dosta manje ponavljanja u napadu nego inače. Senić je igrao na krilu i imao je par solidnih poteza, ali kao ni Terzić ništa posebno. Od svih naših u Grafičaru za sada se on najmanje pokazao.

На мрежи Ljuba 73

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.340
  • Репутација: +6381/-2867
« Одговор #170 послато: 14 Мај 2018, 15:14:48 »
Cvetković nije bio nešto zapažen, dobro su branili njegovu stranu igrači BASK-a, ali neverovatno momak je ponovo uspeo da asistira, ovog puta iz kornera. Ako ništa bilo bi pošteno da se momak povede makar na pripreme.
Pa to što dobro igra, to će dobro doći njemu i Raji. A što se nas tiče, treba se pre poziva na pripreme raspitati kakva je dečku kurčina, pošto se u budućoj raspodeli sredstava sasvim sigurno ista planira za nas navijače i za klub za koji navijamo.

На мрежи mirkozivko

• Члан ФК
  • Поруке: 72
  • Репутација: +17/-35
« Одговор #171 послато: 14 Мај 2018, 15:28:57 »
Ljudi, mislim da je red da se ovde na forumu pomene rad trenera Grafičara, Uroša Kalinica. Covek odlično radi svoj posao, nije 'ničiji', forsira naše mlade igrače i pritom ima odlične rezultate. Mislim da svako ko se iole razume zna da je strasno teško praviti solidne rezultate i u isto vreme gurati klince u ovakvim ligama kao što je srpska. Stariji igrači, 'namazani', navikli na uglavnom lose terene. Savetnik trenera je, kao što većina verovatno zna, Pizon koji za Kalinica ima samo reci hvale, što se naravno moze proveriti. Inace, Kalinic  je kao igrač prošao mladje selekcije našeg kluba i jedan je od nikad dokazanih talenata. Pošten i iskren tip koji ima sjajan odnos sa igračima. Takvi su, po meni, potrebni klubu.

Ван мреже kiki

• Osnivač RSB-a Члан клуба
  • Administrator
  • Поруке: 2.293
  • Репутација: +1371/-342
  • 20 минута пешке од Маракане
« Одговор #172 послато: 14 Мај 2018, 19:34:43 »
Onda se nalazi na najboljem mogućem mestu - u "Zvezdi B2, tamo gde klinci postaju igrači. Ako stvari sa Grafičarom prođu kako treba, a sumnja je uvek dublja od nade u ovoj zemlji, bićemo na konju kada je reč o prilivu kvalitetnih mladih igrača.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
« Одговор #173 послато: 16 Мај 2018, 13:16:38 »

« Последња измена: 16 Мај 2018, 17:44:52 Nameless »

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
« Одговор #174 послато: 16 Мај 2018, 21:58:40 »
Dobi Grafičar na kraju (1:3), nažalost nisam imao vremena da odgledam tekmu pa sam odgledao samo golove.
Prvi gol za Grafičar postigao je štoper BSK-a posle nesporazuma sa golmanom.
Drugi gol je delo Stojića. Cvetković izvodi korner i Stojić glavom postiže gol.
Treći gol je postigao Cvetković na asistenciju Terzića.
Cvetković ima baš lepe brojke, nadam se da će naši produžiti ugovor što pre kako bi kasnije izbegli Rajovo šiljenje đoke.

Ako me ne bude mrzelo odgledaću za vikend snimak meča pa ću vam preneti utiske o igri naših momaka.

Ван мреже Stevke94

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 290
  • Репутација: +84/-162
« Одговор #175 послато: 16 Мај 2018, 22:18:07 »
Po meni Cvetković mora  do dobije mesto Adžića. Stvarno ne moramo da dovedemo zamenu za Adžića.

На мрежи NikolaBgd

• Члан ФК
  • Поруке: 206
  • Репутација: +57/-56
« Одговор #176 послато: 20 Мај 2018, 11:09:51 »
Derbi......

Ван мреже dzonidelija

• Веран као пас
« Одговор #177 послато: 20 Мај 2018, 14:08:15 »
Nažalost poraz Grafičara od osvajača srpske lige Beograd (1:2). Objektivno mislim da je Grafičar zaslužio pobedu ili makar remi, ali fudbal je to.
Prvo poluvreme potpuna dominacija Grafičara koji je igrao prelep fudbal. Kako su uspeli da ne metnu makar jedan gol mislim da ni oni sami ne znaju, dosta propuštenih šansi. Žarkovo je uspelo pred kraj poluvremena da postigne verovatno najglupji gol u celoj sezoni. Koliko sam uspeo da vidim igrač Žarkova je centrirao, lopta je zakačila nekog, promenila pravac i prevarila Saleta Stankovića. Ruku na srce Stanković je ovde morao bolje da reaguje i ovo je bez sumnje njegov gol. Drugo poluvreme Grafičar je odlično otvorio golom iz kornera, Cvetković centrira na prvu stativu, neko od štopera prebacuje loptu u peterac gde se nalazi čini mi se Kuzmanović koji postže gol. Posle tog gola Grafičar kao da je stao, kao da im je falilo snage. Žarkovo preuzima inicjativu, ali bez nekih većih šansi. Ipak ponovo uspevaju da postignu idiotski gol, šut igrača Žarkova je neko od naših izblokirao, ali lopta se odbija do drugog igrača Žarkova na drugoj strani koji je bio sam kao duh na nekih 6-7 metara od gola, igrač gostiju šutira i lopta prolazi kroz noge Stankoviću. Nakon toga Grafičar kreće svim silama u napad, ali bez neke ozbiljnije akcije i šanse.
Od naših danas su na terenu bili Stanković, Stojić, Rakić, Terzić, Nikolić, Senić i Cvetković. Jug je povređen pa ga zato i nema na par mečeva unazad.

Stanković je generalno danas imao loš dan. Lepo je otvorio utakmicu sa dve dobre odbrane u prvom poluvremenu, ali onda prima onaj kretenski gol. U drugom poluvremenu prima gol kroz noge, mada tu ga ne treba previše kriviti, jer je napadač gostiju bio sam i imao je vremena da se namesti.
Terzić se od naših igrača najbolje pokazao danas. Dosta ponavljanja u napadu, dosta upotrebljivih centaršuteva i lepa saradnja sa Cvetkovićem. Međutim i dalje često iza sebe ostavlja krater i na tome mora mnogo raditi.
Stojić je kao i na nekim prethodnim mečevima igrao nešto između zadnjeg i centralnog veznog. Ume i može da odigra na toj poziciji, jer je iznenađujuće dobar sa loptom u nogama, a ima i fine fizikalije, ali zato ja danas nisam video puno oduzetih lotpu, šta više skoro da ga i nema u defanzivi. Meni se on iskreno više sviđao na štoperu gde je pružao fine partije.
Rakić je kao i Stojić danas igrao na sredini terena. Za razliku od njega ovaj mnogo veći deo terena pokriva i čini mi se da je dosta korisniji u ofanzivi jer tu i tamo ume da pošalje neku upotrebljivu loptu. Takođe iznenadila me je njegova kontrola lopte, danas je par puta stvarno izdominirao na malom prostoru, skoro da mu je bilo nemoguće uzeti loptu.
Nikolić je danas odigrao solidno. Prvo poluvreme  :aplauz: plesao je na terenu. Mislim da je procenat uspešnih dodavanja bio preko 90 %. Menjao je stranu, slao loptu na krilo, par puta odlično poslao loptu u prostor... Treba ga pohvaliti i za zalaganje u odbrani, jer se često vraćao duboko na našu polovinu kako bi pomogao ostatku ekipe. Međutim fali mu koji kg mišića kako bi defanzivne zadatke obavljao još bolje. Drugo poluvreme dosta lošije, kao da mu je ponestalo snage pa je počeo dosta da greši. Uspeo je pred kraj meča ponovo da se stabilizuje, ali tad je već bilo kasno.
Cvetković je isto odigrao solidno, ali pamte se i bolje partije. Lepo je sarađivao sa Terzom, izveo je par dobrih kornera (posle jednog je i pao gol), a imao je i jedan dobar pokušaj u prvom poluvremenu kada je izlomio gostujućeg igrača i solidno šutnuo no golman je dobro reagovao. U drugom poluvremenu je pao kao i ostatak ekipe, pa ga je Kalinić izveo iako je možda bilo bolje da je izveo centafora.
Senić me sve više podseća na Rikardinja, par lepih poteza za oko, ali uglavnom nevidiljiv. Pohvalno je to što je za razliku od nekih prošlih utakmica danas ipak odlučio da se potrudi  pa se tako često vraćao u odbranu. Ipak kada se sve sabere dosta slaba utakmica za njega kao i cela polusezona, mislim da nema razloga da ga više držimo u klubu od leta.

Generalno ja sam za sada zadovoljan kako gura ova priča. Momci napreduju i sve se više navikavaju na seniorski fudbal i verujem da je to razlog zašto ekipa igra sve bolje i bolje. Međutim kako bi se taj napredak nastavio od sledeće sezone je potrebno da u prvih 11 budu sve naši igrači + par naših slabijih igrača na klupi, jer ovi momci sa strane uz dužno poštovanje samo smetaju.

На мрежи Skicbo21

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 30
  • Репутација: +7/-10
« Одговор #178 послато: 24 Мај 2018, 12:46:00 »
Da li omladinci treniraju na zvezdinom pomoćnom terenu ili na terenu grafičara?
Voleo bih da pogledam trening, ako može neko da mi odgovori.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
« Одговор #179 послато: 26 Мај 2018, 17:04:15 »